Sanchez hogyan ment át a fél csapatunkon a tizi előtt. Akármerre pattant a labda, mindig ő ért oda először és egyik védőnk sem tudta megállítani, még Orbán sem (szabályosan.) Amíg náluk ilyen játékosok állnak be,

Leírtad.

Sanchez akkor állt be, Willi meg végigharcolt előtte 80 percet.

Előzmény: leroi1973 (404489)
cassano71 Creative Commons License 2021.06.16 0 0 404680

Mi lenne a nem öngyilkos felállás, a megfelelő taktika ennek a csapatnak, ezekkel az ellenfelekkel szemben akiket (sajnos) odasorsoltak mellénk a csoportba?

Előzmény: Törölt nick (404672)
itepgolab Creative Commons License 2021.06.16 -1 2 404679

10/10 De jo, hogy nem kellett ezeket nekem megfogalmaznom.

Viszont elnezve a tegnapi franciakat, el nem tudom kepzelni, hogy mit lehet kitalalni a gyorsasaguk, foleg Mbappe

ellen. Ha feljovunk tamadasnal a felpalyaig, elveszitjuk a labdat, szerintem Mbappe a felezovonaltol a 16-osig 6-8 metert lazan raver barmelyik vedonkre...

A masik vesszoparipam: mar korabban is reklamaltam ez ugyben, de joforman sehol senki sem emliti-elemzi ezeket:

1: A 11-es elrugasa pillanataban a 9-es portugal jatekos kb masfel meterre befut... (OK, Ronaldo ha kell kb 5-bol 5-szor bebaszna, de azert megis, mire van a vAR?)

2: Lehet, hogy en vagyok csak ilyen rossz latasu? Szerintem a 3. golnal Ronaldo a leshataron kapta vissza a labdat. (Pluszminusz 30 centi lehetett) Sehol senki sem elemezte ki ezt, a magyar studioban sem huztak meg a vonalat. Miert van akkor a VAR??? (Vagy en latok ilyen rosszul?) Es ne jojjon senki se azzal, hogy tokmindegy, mert (bar nem valoszinu,de) akar a tovabbjutas is mulhat ezen...

Előzmény: orsettone (404665)
majdnemválogatott Creative Commons License 2021.06.16 0 2 404678

Olvasgatva az itteni hozzászólásokat ázért felsejlik, hogy még mindig könnyű minket szurkolókat bevinni az alagútba.

Szoboszlai és Kalmár nélkül mit vártunk?

Miközben még velük is az esélytelenek nyugalmával mehettünk volna ki a 3 meccsre.

Jelenleg van egy top játékosunk, Gulácsi.

Van egy sérült tehetségünk ...

Van 2-3 jó játékosunk.

Azután pár tehetséges fiatalunk.

Egy ilyen felsorást a csoportellefeleink 100 játékosra tudnak lebontani.

MI TALÁN 10-RE!!

Van egy Rossink, aki csak-csak összerakott egy csapatot, és ami a fő dícsérni való vele kapcsolatban, hogy ő tényleg bátran nyúl a fiatalokhoz.

Kíváncsian várom, hogy milyen változtatásokat fog meghúzni?

Lovrencsics, Fiola erősen kilógnak.

És hát a középpályánk kissé "könnyűsúlyú" ...

Szalaira sem lehet 3 topmeccset építeni.

A németeknek élet-halál kérdés lesz elgázolni minket, a franciák meg zsebre bacott kézzel is megesznek minket.

Talán megússzuk mindkét meccset 3-mal!!! Jó lenne!

.harryboy. Creative Commons License 2021.06.16 -2 0 404676

Rossi megreformálta a válogatottat

vége a khomchi foci gondolkodásnak "görcsöltek a fiug"

a mai focisták nagyrésze inteligens szabadgondolkodásu fiatalemberekböl ál, ugy mozognak europába mind othon Rossi megtalálta a komunikáciot a srácokkal

ezek már nem "falábuak"

mostmár csak ennek kis beképzelt "profi" (hehe) focitársadalomnak kellene pédát veni, nem pedig ingyenpénzböl megjátszani a profit, de ez évekbe fog kerülni, hosszu évekbe, sajnos

Előzmény: skiss (404671)
GABA76 Creative Commons License 2021.06.16 -7 0 404675

Köszönjük, hogy ezt megosztottad velünk! Mehetsz is.

Paul Knee Spears Creative Commons License 2021.06.16 0 0 404674
Repülőrepülőgép Creative Commons License 2021.06.16 0 1 404673

Orbán (nem orbán akire gondolok) két gólban benne volt.”

Igen, mint az a nyomorult kapus, akit a kapufáról visszapattanó labda épp fejen talált, majd onnan a hálóba vánszorgott.

Ez van.

Ha legalább még két mezőnyjátékosunk képes lett volna az ő szintjén játszani, akkor lehet, hogy még foci is lett volna! Szerintem a hátán vitte a csapatot! Azt a bal oldalt is, ahonnan a három gól, meg vagy fél tucat gólhelyzet jött!

Előzmény: Trazom64 (404632)
skiss Creative Commons License 2021.06.16 -1 2 404671

A tegnapi meccs teljesen rendben volt. Jól működött minden. Sőt, az első gólt is mi rúgtuk, még ha nem volt érvényes akkor is. Lepattanóból gólt kapni - benne van a fociban, bármikor előfordulhat. Ez a csapat jó, van tartása, kívánom, hogy Rossi innen vonuljon nyugdíjba

Repülőrepülőgép Creative Commons License 2021.06.16 0 7 404670

Ez a 60 ezer elvárta, hogy a csapat kitegye a lelkét  és  c s a k   reménykedett a csodában!

Amit elvárt, azt meg is kapta! Kihajtották a lelküket, de focizni csak ennyire képesek.

Tehát – szerintem – nem érdemtelenül kaptak tapsot és biztatást!

És a franciák, vagy a németek ellen sem lesz ez másként!

( mint amikor megdicséred az óvodás korú porontyod műalkotását! Mert a korához képest valóban csodálatosat alkotott!)

FOCUS Creative Commons License 2021.06.16 0 0 404669

De

Előzmény: .harryboy. (404648)
verkri Creative Commons License 2021.06.16 0 3 404668

Így van. Olasz edzőnk van, aki nem abból indul ki, hogy amikor lehet, menjünk át az ellenfél térfelére, hanem akkor menjünk át, amikor hasznunk lehet belőle. Ezzel a felfogással jutottunk ki az EB-re, és ezzel a csoportsorsolással nem is lenne értelme hirtelen mást játszani.

Előzmény: Gerilla01 (404666)
Gerilla01 Creative Commons License 2021.06.16 -2 2 404667

Csak mondom, hogy CR, Pepe és Patricio tegnap is játszott, Carvalho helyén meg a PL szezon legjobb játékosának választott Dias játszik.

A 2016-os portugál csapat nem úgy nyerte az EB-t, hogy szemet gyönyörködtetően játszott, hanem szervezettek voltak és jól védekeztek. Mivel ellenünk sajnos ezekre a skillekre nem igazán volt szükségük, ezért kicsit korai ítéletet mondani, hogy csapatként, taktikailag melyik is a jobb.

Előzmény: Törölt nick (404664)
Gerilla01 Creative Commons License 2021.06.16 -1 6 404666

Marco Rossi taktikája majdnem tökéletesen működött. Mi volt ez? 60 percig bunkerfoci, majd amikor a portugálok kezdenek egyre stresszesebbek lenni a 0-0 miatt (ez amúgy látszott is rajtuk, amikor megszerezték a vezetést, hogy mi tört elő pl. CR-ből) és jobban kinyílni, akkor elkezdeni picit bátrabban focizni. A cserék is ennek szóltak. Be jött Nego, aki megtudta középen tartani a labdát és tudta osztogatni, elkezdtünk a támadásokra is koncentrálni. Második félidő közepén egész jók is lettünk, bár nagy helyzetünk nem volt, de azért párszor odaértünk a kapu elé.

Sallai nagyon jó kis játékos, de Szoboszlai, Kalmár kiesésével nincs a támadójátékban még egy kreatív társa. Mindenki odatette magát. Akik meg ismét Szalaiznak, azok iszonyat vakon vannak. Top3 legjobb teljesítményben benne volt.

Ugyanezt kell csinálni a franciák ellen is, más esély nincs.

orsettone Creative Commons License 2021.06.16 -1 11 404665

"Én még nem láttam olyat, hogy egy komoly ország válogatottját percekig ünneplik őrjöngve, ha három nullra kikap."

Engedd meg, hogy 1-2 szempontot hozzáadjak,mint az egyik tapsoló a 60 ezerből. Nem tudom mások mit és miért ünnepeltek, a magam nevében tudok beszélni:

1. Volt ez a járvány az elmúlt hónapokban. Ezalatt a csapat szurkolók (és ünneplés!) nélkül megverte Bulgáriát és Izlandot, és kijutott az EB-re. (És még a Nemzetek Ligájában is az A osztályba jutott, 6 vállalható meccsel.)

2. Olyan élményben volt részem, amiről 6 évvel ezelőtt el sem hittem volna, hogy valaha lesz (magyar válogatott EB-n/VB-n). Azóta ez már a harmadik EB meccsünk, amit élőben látok. Hiába volt végig jobb Portugália, 84 percen keresztül valódi meccs volt. Már épp kezdett reális lenni, hogy pontot szerezhetünk, ami szerintem egy kisebb csoda lehetett volna. 5 éve nekünk pattant jól a labda, most nekik. Van ilyen.

3. Az előző 40 évből adódik, hogy sajnos nem vagyunk foci szempontjából komoly ország (persze ez definíció kérdése). Ahogy hoki szempontjából sem vagyunk komoly ország, és ünnepelte is a közönség a Kanada elleni 0-9-t, mert A csoportos VB-n nem jártunk korábban.

4. Gyakran megemlítjük, hogy nálunk csak az aranyéremnek és a győzelemnek van értéke, a többiekre a kutya sem emlékszik, esetleg kudarcként élik meg. Az elmúlt években ez is kezd megváltozni, egyre gyakrabban tapasztalom, hogy a részsikereknek is örülünk. 84 percig ez is ilyen részsiker volt. Szerintem ez kedvező folyamat.

5. Visszatérve a járványra: két hónapja még az volt a kérdés, bírja-e az egészségügy a harmadik hullámot, minden le volt zárva. Sokan támadták a döntést (én is), hogy egyedül nálunk engedik a 100%-os kihasználtságot. Most pedig kint lehettem egy teltházas meccsen. Másnak talán nem nagy dolog, de nekem ez is ünnep.

6. Lesz még két meccsünk. Ha a gyereked sportversenyen végig vállalhatóan teljesít, de a végén legyőzik, mit csinálsz, ha tudod, hogy még két erőpróba hátra van? Szerintem a biztatásnak van helye. Ez egy ilyen biztató taps volt, hogy érezze a csapat, hogy elismerjük, amit 84 percen keresztül nyújtottak.

7. Szerintem nem volt őrjöngve ünneplés. Azt 2016-ban láttuk. Most mindenki csalódottan ment ki a stadionból, és nem láttam villamossínen ünneplő embereket sem. Úgy érzem, a csalódás az eredménynek és annak alakulásának szólt, nem pedig annak, ahogy a csapat játszott.

Ettől persze még érezheted úgy, hogy ebben az országban (vagy az egész világon) mindenki megbolondult, néha velem is előfordul. De nem a tegnapi meccs miatt. Ott szerintem minden a helyén volt, az utolsó 10 percet leszámítva.

Előzmény: és&és (404590)
Gerilla01 Creative Commons License 2021.06.16 -3 4 404663

A 2016-os portugál csapatból nincs egy játékos, aki a mostani kezdőcsapatukba beférne. Minden poszton jobb a mostani. Max annyival gyengébbek, hogy CR idősebb lett. Cserepadukon akkor a legnagyobb név Éder volt, most meg a Bundesligában 28 gólig jutó Silva, Joao Felix, meg az új csodagyerek Mendes.

Előzmény: Törölt nick (404639)
Trazom64 Creative Commons License 2021.06.16 -1 0 404662

Tetszettek volna (meccset) háborút nyerni.

Előzmény: Lehetegykérdésseltöbb (404660)
Trazom64 Creative Commons License 2021.06.16 0 1 404661

Negonak a nevet se hallottam ezidáig. Ahhoz képest elég jól megjátszotta a labdáit.

Előzmény: tom55 (404657)
Lehetegykérdésseltöbb Creative Commons License 2021.06.16 0 1 404660

Nézzünk előre: azt várom nagyon, mikor a franciák a mérkőzés előtt letérdelnek, és elnézést kérnek Trianonért.

cassano71 Creative Commons License 2021.06.16 -1 4 404659

A vége csúnya volt, de azt is megmutatta gyorsan, hogy mi történt volna velünk ha beleállunk egy nyílt meccsbe első perctől. Akkor valószínűleg már első félidőben eldől és kapunk vagy 5 gólt, de lehet egyet rúgtunk volna mondjuk.

Ki kellett jönni a kapott gól után és szinte azonnal betették üresbe Orbán mögé a portugálok e miatt, ő meg már csak azt tudta csinálni amit csinált és jött a tizi, a harmadiknál meg lenullázták a védelmet, csiki-csuki.

A franciák ellen ugyanezt fogjuk játszani, talán kicsit több területünk lesz támadni, arra számítok valamivel több akciónk lesz mint a portugálok ellen a franciák stílusa miatt.

Muszáj zártan játszani a franciák ellen is, nem játszhatunk mást, gondoljátok már el ha Mbappénak nagy területeket hagyunk mi történne ott ha Fiolára, Lovrencsicsre, Orbánra rávezetné a labdát.

Előzmény: tom55 (404650)
Paul Knee Spears Creative Commons License 2021.06.16 0 0 404658

Nikolicsot inkább ne, őt hanyagolni kell minden szempontból. Mondanom sem kell, hogy kit kellene.

tom55 Creative Commons License 2021.06.16 0 0 404657

Nego-Niko jöhetnek kezdőbe a franciák ellen. Negonak nem semmi érzés lesz.

tom55 Creative Commons License 2021.06.16 0 0 404656

Ó köszi, nem is gondoltam volna. Azt hittem régebben.

Előzmény: Törölt nick (404654)
verkri Creative Commons License 2021.06.16 0 0 404655

Például amikor a szerbeket vertük idegenben a Nemzetek Ligájában.

Előzmény: tom55 (404651)
Paul Knee Spears Creative Commons License 2021.06.16 -1 1 404653

Bezzeg a napi dzsudzsákozás, amit a "hazai" média, és egykét troll művel, az nem szánalmas.

Előzmény: van_Persil (404641)
IVan Creative Commons License 2021.06.16 0 0 404652

Szervezettség volt, küzdelem volt, kapusteljesítmény volt, de jól nem játszottunk. Labdabirtoklásban, támadásépítésben sajnos semmit nem mutattunk.

Ez van, gonosz a csoport.

tom55 Creative Commons License 2021.06.16 0 0 404651

Mikor volt olyan utoljára, hogy nem rúgtunk szögletet egy meccsen?

tom55 Creative Commons License 2021.06.16 0 1 404650

Persze mindenki tudja érzi, hogy mi a realitás csak legalább ne így kapjunk ki, hogy a végén kapunk 3 gólt.

Előzmény: cassano71 (404646)
.harryboy. Creative Commons License 2021.06.16 -2 0 404649

A válogatott NEM éget külföldön söt pozitivan lett megitélve ez a foci is kész helyt átak

a franciák ellesznek kapva, mert egész más meccs lesz ez nekik mind amihez szokva vannak

Előzmény: leroi1973 (404640)