Keresés

Részletes keresés

juhosttt Creative Commons License 2014.01.06 0 0 21

Na nekem lenne is egy csemegés kérdésem:

 

Van-e olyan csemege szőlő fajta, amit kimondottan NEM szabad hosszú csapra vagy szálvesszőre hagyni?

újmóni Creative Commons License 2014.01.06 0 0 20

Köszönöm a kimerítő infót. :-) 

 

 

Előzmény: gergerg (9)
hspityu Creative Commons License 2014.01.05 0 0 19

Köszönöm a választ pont ilyen,segítségre gondoltam,ha nem írt volna senki akkor én is hosszúra metszettem volna saját észből is.

A fekvése déli semmi nem árnyékolja,de mivel most ősszel ültettem még fel van csirkézve,várja a tavaszt.A háztól viszont a legmesszebbb van,és így nem tud egy kis hőszennyezés segíteni neki az áttelelésben.Annak örülök hogy elég jó véleménnyel vagy róla.A késői érése miatt ültettem és a finom ízvilága miatt.Elméletileg ha sikerül akkor agusztustól októberig mindig lesz valamilyen csemegeszőlőm érésben.

 

Előzmény: Kulicz (17)
vegyigyümi10 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 18

Ezt kár volt megmutatni,nem fogok tudni aludni.Nekem is pont 4 tövem van.A beérésükkel szerintem nem lesz probléma,csak teremjenek.Nálam még nem kellett permetezni őket,bár ez igaz a többire is.

Előzmény: Kulicz (17)
Kulicz Creative Commons License 2014.01.05 0 0 17

Itália, hát igen. Idén csodálatosra sikerült, de sajnos nem mindegyik év ilyen. Négy tőkém van belőle és jól sikerült években mindig elhatározom, hogy növelem számukat, de a józanság visszatart. Először is tudni kell róla, hogy a legkésőbben érő csemegeszőlő, vagy azok egyike. Érésénél döntő fontosságú, hogy szeptemberben-októberben milyen az időjárás. Ha szép indián nyár járja és meleg fekvésbe telepítetted, /pl. napos déli oldalra/ mérsékelt terheléssel nincs párja. A legjobb, ízre, küllemre, hatalmas fürtök, bogyók, minden. Persze megfelelő talajon és tápanyagellátással. Vagy 15 éve egy barátomnál láttam a csodálatos fürtöket lógni a lugasán, november (!!) elején, nekem akkor még nem volt, rákérdeztem milyen fajta. Á, ez Itália, majd megesszük decemberben, válaszolta könnyedén. Persze fent a dombon, fagymentes helyen. Akkor kértem tőle a vesszőket, azóta van nekem is, meg oltványokat is vettem már belőle.

Gombás betegségek ellen permetezni kell, nem rezisztens. Atka ellen is védem, nincs tapasztalatom róla, hogy ellenálló lenne. Terhelni mérsékelten, egy vessző egy fürt, (ez az összes nagy szemű, nagy fürtű csemegeszőlőre érvényes) Nem rothad, szép őszön sokáig tőkén tartható.

Én októberben mind eladtam, mert rám telefonált kedvenc zöldségesem, nincs-e négy-öt láda fehér csemegeszőlőm sürgősen. Én pedig büszkén kivágtam, hogy legfeljebb egy óra múlva és ki kellett a Teréz utolját egészítenem az Itáliával, hogy az öt láda meglegyen. Így nem maradt sokáig a tőkén, viszont első év volt, hogy tudtam belőle eladni. Hosszúcsapra metszd.

Előzmény: hspityu (13)
Ali-bá Creative Commons License 2014.01.05 0 0 16

Előre is köszönöm!  Sok, főleg új fajtám nekem is van, de ez a kettő még valahogy hiányzik.

Előzmény: Kulicz (15)
Kulicz Creative Commons License 2014.01.05 0 0 15

Küldök én neked Ali-bá, amennyit akarsz, februárban begyűjtöm úgyis a fontosabb fajtákat.

Előzmény: Ali-bá (4)
Kulicz Creative Commons License 2014.01.05 0 1 14

Imádni fogom ezt a topikot, szívből gratulálok hozzá!

Előzmény: r.inszki (-)
hspityu Creative Commons License 2014.01.04 0 0 13

Sziasztok

 

Tavaj ősszel ültettem Itália csemegeszőlőt,tudtok valami metszési, nevelési instrukciót,mire kéne figyelnem,rövid vagy hosszú csapra,stb.

Ali-bá Creative Commons License 2014.01.04 0 0 12

Azt hittem az oltási eredményre céloztál. Oltóvesszőt meg majd küld valaki.

 

Újmóninak meg szívesen segítek, csak jelentkezzen!

Előzmény: gergerg (11)
gergerg Creative Commons License 2014.01.04 0 0 11

Úgy gondoltam, 12 tőből az egyik elvileg az. Hogy melyik, na azt nem tudom. Még nem terem. De mikor ültettem őket, nem mind maradt meg, így aztán az is lehet hogy nincs is. 

Előzmény: gergerg (5)
gergerg Creative Commons License 2014.01.04 0 0 10

Ja, és ajánlom figyelmedbe még a Nérót, a Moldovát, a Favoritot, és a Belüj Originalnüj-t.

Ezekkel megoldhatod azt az időszakot, amikor kevésbé van szőlő. Azaz a korai és kései időszakot.

Előzmény: gergerg (9)
gergerg Creative Commons License 2014.01.04 0 0 9

A rendes neve, Kék kecskecsöcsű. :-)

 

 Nagyon hasonlít hozzá a Suvenir, amiről te is betetted a képet, viszont nem ugyan az. A Kék kecskecsöcsű nagyon ritka, a filoxéria vész után szinte teljesen eltünt. Ami egyértelmű különbség a Suvenir és a Kék kecskecsöcső között, az az érési idő és a fürt szerkezete. A kecskecsöcsű kb egy hónappal később érik, és a fürtje sokkal lazább, ritkább, mint a tömöttnek is nevezhető Suvenirnek. Valamikor nagyapámnak is volt ilyen, sajnos azóta a második gazdája van a kertjének, így 20-25 éve én sem láttam. Ismertető jel még, hogy a levelének a fonákja szőrös. A Suvenir levelét nem tudom, azt most ősszel ültettem.

Vigyázz hogy honnan szerzed be, mert sok késői hosszúkás szemű szőlőt neveznek helytelenül kecskecsecsűnek. Én most kínálok neked két beszerzési forrást. Az egyik egy magányszemély (én annak látom) neki mindkettő van. Egy mailt megér. Kérhetsz tőle vesszőket, amiknek egy részét oltásra használod, egy másik részét meg eldugványozod, hogy ha nem sikerül az oltás, legyen miből ujra próbálni. Oltásból Ali-bá tavaszig profira képez.

http://indafoto.hu/lacixx/szolo_fajtak/page/1

 A másik pedig egy kereskedés, ahol szintén van mind a kettő.

 

http://vitis.floranet.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=29&category_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=74

 

http://vitis.floranet.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=26&category_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=74

Előzmény: újmóni (8)
újmóni Creative Commons License 2014.01.04 0 0 8

Köszi szépen! :) Ez az!

 

Mi ennek a rendes fajtaneve...?

 

Előzmény: gergerg (7)
gergerg Creative Commons License 2014.01.02 0 0 7

Létezik fekete változata is.

 

Kecskecsöcsű, juhcsöcs, stb.

 

Előzmény: újmóni (1)
Ali-bá Creative Commons License 2014.01.02 0 0 6

Na, ne! A zöldbe fás oltásnál nálam 2-ből 3 megmarad! (Esetleg fordítva.)

Előzmény: gergerg (5)
gergerg Creative Commons License 2014.01.02 0 0 5

Nekem elvileg van Hamburgi, de kb 12 oltást kellene csinálni, hogy biztosan legyen közötte. :-)

Előzmény: Ali-bá (4)
Ali-bá Creative Commons License 2014.01.02 0 0 4

Halihó!! Van valakinek Debrecen környékén Csabagyőngye és  Hamburgi muskotály szőlője? Tavasszal szeretnék átoltani két tőkét és szükségem lenne oltóvesszőre.

újmóni Creative Commons License 2014.01.01 0 0 2

talán ez hasonlít rá a legjobban,

 

http://www.tuja.hu/webaruhaz/gyumolcs-fajtak/szolo-fajtak/suvenir-csemegeszolo-oltvany.html

 

 

de még ennél is feketébb, és hosszúkásabbak voltak a szemek.

 

 

Előzmény: újmóni (1)
újmóni Creative Commons License 2014.01.01 0 0 1

szabad bekopogni rögtön egy kérdéssel...?

Ajándékba kaptunk pár fürt szőlőt valakitől (aki szintén kapta...), és azóta nyomozom, hogy ez milyen fajta lehet.

Laza fürtű, fekete szemű, a szemek nagyon hosszúkásak, és mintha a szemek "derékban" karcsúsítva lennének... Nem tudom jobban leírni... Ez lenne a kecskecsöcs-féle...? De olyat korábban csak fehéret láttam, és az sem volt annyira áramvonalas alakú. :)

Felismeri esetleg vki?

 

 

Ali-bá Creative Commons License 2014.01.01 0 0 0

BUÉK! Éljen a csemegeszőlő (fórum is)! 

Előzmény: r.inszki (-)
r.inszki Creative Commons License 2014.01.01 0 0 topiknyitó

Mindenkinek Boldog, Békés és szép időket kivánok az új évben! Úgy éreztem szükség van erre a fórumra, mivel nem volt külön topikja még ennek a csodás gyümölcsünknek. Magam még kezdő kertészkedő vagyok, de nagyon megragadott ezen növény csodás története! Méltán lehetünk büszkék Mathiász Jánosra, Kocsis Pálra és sorolhatám nagy szőlőnemesítőinket. Használjátok egészséggel és minél többet ezt a fórumot a jövőben és osszátok meg gondolataitokat és tapasztalataitokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!