Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Mahorka001 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 587

Szia meg irnád hogy honnan rendelted a csomagtér gáz telókat?

Előzmény: bandigreen (499)
octikombi Creative Commons License 2016.10.23 0 0 586

Az xj-t lehagytam.  Jeep cherokee xj. Aki tud kérem segítse.

octikombi Creative Commons License 2016.10.23 0 0 585

Sziasztok!

 

Nemrég vásároltam egy 2000-res évjáratú Jeep Cherokee 2.5td autót. Szeretném leszervizelni. Milyen olajat ajánlanátok a motorba? A váltóba, hidakba milyen olaj való? Ezeket le kell-e cserélni, vagy elég csak szintet ellenőrizni (váltó, hidak) és után tölteni ha kell. A vezérlése szíjas, láncos vagy fogaskerekes ezeknek a motoroknak? Ha nincs emelve az autó akkor mekkora terepgumi fér el 16-os és mekkora a 15-ös felnin úgy hogy terepen ne érjen bele sehova? Minden segítő választ előre is köszönök.

Csa Bika Csabika Creative Commons License 2016.10.16 0 1 584

Az izzitokat tiz perc alat ki lehet merni!

Es utana tovabb lepni!

Az az elso!

Előzmény: Törölt nick (578)
Péter Pozsár Creative Commons License 2016.10.12 0 0 583

Köszönöm.

Előzmény: titipapa (582)
titipapa Creative Commons License 2016.10.11 0 0 582

Szia!A radiátornak általában nincs légtelenítője.Jobb ha a hűtő légtelenítőjét használod de mindenképp legyen üzemmeleg a motor mert csak akkor nyít a thermosztát és kering az egész rendszer.Sok sikert!

 

https://www.youtube.com/watch?v=BYGHE97bC3k

Előzmény: Péter Pozsár (581)
Péter Pozsár Creative Commons License 2016.10.11 0 0 581

Köszönöm.Az mind 1 hogy a kiegyenlítőtartályról vegyem le a kupakot vagy a hűtőn lévő légtelenítőt használjam?A fűtőradiatornak van külön légtelenítő?és hol találom?

Előzmény: Törölt nick (580)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.10 0 0 580

A fűtést teljesen rá kell adni és a 10-15 perc nem elég hisz ki kell nyitni a termosztátnak.Ha üzemmeleg a motor teljes fűtésnél akkor lesz rendben.

Előzmény: Péter Pozsár (579)
Péter Pozsár Creative Commons License 2016.10.10 0 0 579

Sziasztok!

 

Van egy 2002 es 2,7 CRD Jeep Grand cherokee autóm.Az lenne a kérdésem hogy tudom a Hűtőfolyadék rendszer lelégteleníteni,menetközbe hallom ahogy a levegőbuborékok szaladgálnak a rendszerbe,a kiegyenlítőtartályról a sapkát hideg állapotba levettem motor beindít járt 10-15 percig de nem sokat segített ugyan úgy levegős maradt a rendszer.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.10 0 0 578

Köszi!Én is arra gyanakszom bár ma felfedeztem a gázolajszűrőn lévő légtelenítőn egy hajszálrepedést és ha leállítom ott szivárog az üza.Ilyet kell szereznem és azt hiszem jó lesz.Ha még mindig nem akkor gyertyacsere.

Előzmény: bandigreen (576)
morning_coffee Creative Commons License 2016.10.10 0 0 577

Sziasztok,

 

Tervezem egy Jeep Grand Cherokee (2005-2010) 3.0 CRD vásárlását a közeljövőben. Tudnátok abban segíteni, hogy hol lehet lekérdezni egy autó élettörténetét, van erre valami Jeep-es weboldal? Gondolom a Magyarországon forgalomba helyezett autókat a KEKKH weboldalán, de mi a helyzet a külföldről behozott autókkal?

 

Előre is köszönöm.

Üdv,

coffee

bandigreen Creative Commons License 2016.10.10 0 1 576

szia!

 

a mi előző csirkénő is ilyen motorral volt szerelve. Nehezen indult, megnézte a szerelőnő, és mondta, hogy az 5 gyertyából3 kuka. Vettünk bele Bosch gyertyát kb3000/db, és jó lett.

Előzmény: titipapa (575)
titipapa Creative Commons License 2016.10.08 0 0 575

Sziasztok!Tegnap vettem egy 2000-es 3.1-es WJ-t tegnap szépen járt a motorja ma meg nem indult csak bebikázva és érdekes módon kicsi gázadáskor indult be.Láttam a szűrőt rég nem cserélték.Nem tudom ez nagyon kényes az izzítógyertyára? Valami ötletetek van?   Köszi!

Ricsi113 Creative Commons License 2016.10.08 0 0 574

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy van egy Wrangler TJ-m 3 sebességes automata váltóval és a problémám az lenne vele hogy kicseréltem az olajat és a szűrőt a váltóba és azóta kidobál egy szervíz jelet ami az lenne hogy (nyomaték konverter szolenoid áramkör szakadás) és a nívópálcánál nagyobb fordulatnál vagy terhelésnél elkezdi kinyomni az olajat! Lehet esetleg hogy ezt csak a szolenoid miatt csinálja?

TALÁLKOZOTT MÁR VALAKI HASONLÓ PROBLÉMÁVAL?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: Ricsi

satur77 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 573

Sziasztok,

nem indul a 2.7 crd grand cherokeem. csak teker. p1685 hibakód. érvénytelen kulcs.. még a pótkulcs sem segít... hibakód törlés után indult másnapig...vkinek van ötlete?

bandigreen Creative Commons License 2016.10.05 0 0 572

Szia!

 

Bowden jó? (Mert nekünk az előző 3.1en a bowden rottyant el, és csinálta ugyanezt)

Előzmény: Chickenke (571)
Chickenke Creative Commons License 2016.10.05 0 0 571

Üdv. Sziasztok!

 

Egy 03'as 2.7 Grand Cherokee-ról lenne szó...

Az autó tökéletesen indul,alapjáraton megy, viszont a gázpedálra nem reagál semmit.

Van e valaki,aki már találkozott ezzel a problémával?

Segítségeteket előre is köszi!

laci 777 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 570

Üdv mindenkinek!

Eloszor jàrok itt ezen a forumon. 16 éve vagyok tulajdonosa 1 4,0 l-es XJ-nek. KB 170K km-t tettem bele,minden 

évszakot és utat, beleértve abbol 7 évet az Alpokban, klassikus magaslati helyen. Jo pàr éve az auto a fogyasztàs miatt 

csak hébe-hoba jàr, semmi gond nem volt vele. Az utolso probàlkozàsnàl nem akart indulni, mivel sok idom nem volt rà

csak a szukséges tesztekig jutottam el, gyujtàs van viszont nincs uzemanyagellàtàs. Az AC pumpa relére gondolok, ha nem az, lehet 

maga a pumpa. Volt màr hasonlo helyzetben valaki és mi volt a hiba? Koszi a segitséget

kopasz78 Creative Commons License 2016.09.19 0 0 569

hi

jobb oldali ajtó

Előzmény: bandigreen (566)
bandigreen Creative Commons License 2016.09.16 0 0 568

Köszike!

 

én meg már azt hittem, kihalt a fórum... o/

Előzmény: 5381 (567)
5381 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 567

Helló!

http://www.morris4x4center.com/knowledge-base/index.htm

Ezen az oldalon, az online repair manual-ban sok mindent megtalálsz.

Előzmény: bandigreen (566)
bandigreen Creative Commons License 2016.09.12 0 0 566

Srácok!

 

a központi zár vezérlő doboza merre van A WJ-ben elrejtve?

bandigreen Creative Commons License 2016.09.08 0 0 565

Sziasztok!

 

bevallom tanácstalan vagyok. a csirke furcsa jelenséget mutat: belső világítások elmentek, nincs hátsó ablakfűtés, nem megy a hátsó ablaktörlő, nem nyílik a hátsó ablak, a pótféklámpa sem világít, és a rendszámtábla világiítás is kinyiffant.

a biztosíték-kiosztást ismeri valaki?

 

köszike (2003.8 WG 2,7crd)

Alfato Creative Commons License 2016.09.06 0 0 564

Szia!

 

Én ugyanebben a cipőben járok, de még nem nyúltunk semmihez. A nyelestengely csapágya menet közben is kelepelhet. Én személy szerint kinyomó csapágyra gondoltam, mert a zsiguliba épített csörgős kuplung is ugyanilyen hangot adott. Nem tudom, hogy itt a kuplung szerkezet nyomólapos amire a kinyomó csapágy támaszkodik, vagy a koptató a csapágy peremén van.....

 

Tamás

Előzmény: Joey Jeep (563)
Joey Jeep Creative Commons License 2016.08.31 0 0 563

Üdvözlök mindenkit ! Új vagyok a fórumon !

 

Nemrég vettem egy 2000 évjáratú 2,5 Diesel XJ -m, imádom nagyon. Alapjáraton olyan hang jön a váltó felől mint ha helikopter lenne, viszont ha benyomom a kuplungpedált akkor megszűnik ez a hang. Terhelés alatt sem hallani, sőt ha alapjáraton adok egy kis gázt akkor is elhallgat. Nyelestengely csapágyra gondoltam. Elvittem szerelőhöz de miután a váltó levéve szétszedve nem találni benne semmi olyan hibát ami adhatná ezt a hangot. Kuplung új benne és a váltót is javították (léptetővilla pár fogaskerék új) eladás alőtt. Valakinek valai ötlete azt megköszönném !

A válaszokat , segítséget előre is kösz !

Mache01 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 562

Múlt héten volt szervízben a kocsi (2003 WG, 2.7 CRD), főtengely jeladót cseréltek benne. (Gyári újra.) Mivel a hibajelenség erre a hibára utalt, nem tiltakoztam a csere miatt.

 

Hibajelenség: https://www.youtube.com/watch?v=EmPM3vbuCU0

 

Sajnos a jeepo továbbra is kicsit bizonytalanul indul (viszont azóta még nem állt le), ezért kérdezném azt aki ért hozzá hogy csak egy jeladó van ebben a verdában? Mivel a szerviz adott rá garanciát valószínűleg visszaviszem, de bánt a gondolat hogy valami más hibája lehet. Főleg ha csak egyetlen ilyen jeladó van a verdában. Volt aki az adagolót emlegette, remélem nem ott lesz a baj. Egyébként nincs a verdával más gond, nem fúj ki, nem folyik belőle semmi és rendesen húz, ahogy kell. Csak néha nehezen indul és nagyon ritkán, de leáll. Olyankor órákig kell várni hogy lehűljön a motor. 

Ha valakinek van valami okos ötlete vagy tanácsa kérem ossza meg velem. 

Csa Bika Csabika Creative Commons License 2016.08.26 0 0 561

Szia! Koszonom a valaszt!

Rendeltem ebay-en de sokkal kisebb jott mint amivel bajom van.

Az adagolo mohott van egy kb 24 kulcsnyilasu gomba.

En meg kaptam egy 19 kulcsmyilasut. :(

 

bandigreen Creative Commons License 2016.08.26 0 0 560

Szia!

 

a WJ 3.1td motor egy olasz konstrukciós VM tipusú motor Szeparált hengerfejekkel. Egyébként ha jól emlékszem, akkor a 2db vizgomba kb 25-30 ropi volt a Bárdiban...

Előzmény: Csa Bika Csabika (559)
Csa Bika Csabika Creative Commons License 2016.08.25 0 0 559

Sziasztok! 

Meg tudnatok mondani hogy a 3.1td motor az milyen motor?

Marmint kinek a motorja.

Alkatresz miatt kerdeznem.

Vizhofok gombat nem talalok sehol.

Elore is koszonom a segitseget.

Mache01 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 558

Nekem is az ment tönkre, de sajnos nem tudok segíteni mert szervízben van a kocsi. Neked mi bajod volt vele? Az enyém időnként nem indult, fél percig kellett köszörülni mire elkapta. Remélem valaki tud neked segíteni. 

Előzmény: Berkó01 (551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!