Keresés

Részletes keresés

Spenót Creative Commons License 2020.05.15 0 0 206749

Már a fórumnak is tiszta izomszaga van, amikor hozzászólsz :)

Tudtad, hogy Chuck Norris már 10-es szinten van a Garminnál? ;)

Előzmény: O/O (206747)
Ermak Creative Commons License 2020.05.15 0 0 206748

Láttam valami ilyen szöveget a Facebookon, hogy

"Részvétem minden férjnek, aki azt szokta mondani, hogy majd megcsionálom, ha lesz rá időm!"

Előzmény: O/O (206747)
O/O Creative Commons License 2020.05.15 0 0 206747

Karácsony után 82kg voltam, most 77 kg vagyok és ezek a hülye otthoni kihívások miatt csupa izom lettem :) Jöhet bármi! ;)

Előzmény: Spenót (206740)
Ermak Creative Commons License 2020.05.15 0 0 206746

Nem akarom részletezni, de amikor a vizslánk a sétáltatás elején futni kezd, annak is első dolga, hogy...

Előzmény: Spenót (206744)
Ermak Creative Commons License 2020.05.15 0 0 206745

Nono! :-)

 

Magyarországon csak valami rettenet száraz datolyával szoktam találkozni.

Belgiumban kapható egy elképesztően puha állagú iráni datolya (Mazafati a fajta neve), azt szoktam venni.

De a Medjool és a Deglet Noor is finomak.

 

Ezektől könnyű függeni. :-)

 

Másik kedvencem (bár egy ideje nem vettem) a török 'tehin helva', ami nem datolya, és nem is marhahús ("tehén halva"), ami pirított szezámpaszta és cukor keveréke, opcionálisan pisztáciával megszórva. Brutális kalóriabomba, de nagggyon finom...

Előzmény: Spenót (206743)
Spenót Creative Commons License 2020.05.15 0 0 206744

Nekem a mozgás lett összességében kevesebb és minden ebéd után sétáltam egyet, amíg még bejártam az irodába.

Ez főleg az emésztésemnek számított sokat. Nem akarom részletezni, de az esti futásoknál sokkal sűrűbben jön rám a bokorlátogatás, mint korábban. Szerintem ez azért van, mert ülve megebédelek, aztán ülök tovább és amikor mozogni kezdek... :)

 

Jó célnak tűnik, hogy jó pár kilóval kevesebbel álljak majd neki a tókerülgetésnek. Ma már szinte jelképes mennyiségű káposztás tésztát ettem ebédre :)

 

Mai kihívás:

...tegnap pedig kaptam egy idősebb rokontól (akinek vásárolok) egy tortát az Augustból. (tudtátok, hogy van tortafutár?)

Előzmény: Pinyo (206742)
Spenót Creative Commons License 2020.05.15 0 0 206743

Éreztem, hogy valami sötét titok van körülötted. Ez a datolyafüggőség. Nagyon gáz. ;)

Előzmény: Ermak (206741)
Pinyo Creative Commons License 2020.05.15 0 0 206742

Mi is sütögetünk, jó dolog. Bár én a home office óta fogytam, sőt amikor az elején nem csak nem is futottam, akkor a legtöbbet. A munkahelyen sokkal többet ettem, egyrészt ebédre is, meg az otthoni reggeli és ebéd között volt tízórai meg délután uzsonna, szóval volt bevitel bőven.

Előzmény: Spenót (206740)
Ermak Creative Commons License 2020.05.15 0 0 206741

Nem tudom, hogy az ilyesmi frusztrál vagy motivál, de én az elmúlt 2-3 hónapban – Húsvéttal együtt – lementem 78-ról 75-re, pedig szintén home office van. Oda kell rá figyelni, az éhséget is viselni kell valamennyire (egyre jobban megy), de működik. Havi 1-1,5 kiló datolyát még így is eltüntetek. Csoki is van, süti is van, csak mértékkel.

Előzmény: Spenót (206740)
Spenót Creative Commons License 2020.05.15 0 0 206740

A szakvezetés rábólintott a két Velencei tó körre. Be is ijedtem egyből :)

El is kezdte a felkészítésemet. Jövő héten a lassú kocogós szerdai edzés már 17km lesz. Ki leszek váncsi, hogy a hétvégi hosszú mi a fene lesz. Szerintem elfelejtette, hogy én igazából csak évi 2db maratont szeretnék futni. Ez a 6órás csak egy érdekesség.

Most kellene komolyan vennem a fogyást. Július végéig simán ledobhatnék egy 10-est, de baromi nehéz most, hogy olyan finom kovászos kenyereket süt esténként az asszony. :)

 

Ha viszont belegondolok, hogy 10kg súlyt viszek magammal állandóan, amit akár itthon is hagyhatnék...

Pinyo Creative Commons License 2020.05.15 0 0 206739

A séta trackek zizegős vonalúak, mostanában a napi eü sétáknál van időm megfigyelni a jelleget. Amennyire féltem az óra pontatlanságától, egész megnyugodtam, szinte már nem is érdekel. Hosszú épületek tövében bármilyen beállításnál elmászik a jel. Probléma szinte mindig ugyanott van, nem érdekes.

Előzmény: Törölt nick (206729)
Spenót Creative Commons License 2020.05.15 0 0 206738

Amatőr szinten egy fél óra futás is sokat számíthat... ;)

Előzmény: amatőr (206737)
amatőr Creative Commons License 2020.05.15 0 0 206737

Nekem épp TomTom Runner3 van! Ja, csak nemigen használom! :) 
Esélytelen, hogy a nagy terheléstől tönkremenjen, sajna. :) 
Ezen a héten pl. még nem futottam, de hát hátra van még a hétvége. Meg ezer érettségi dolgozat, hihi. De valószínű, fél órát lehetne találni egy kocogásra, nemde.

Előzmény: O/O (206720)
Spenót Creative Commons License 2020.05.15 0 0 206736

Ez tök jó. Hasznos lett volna, amikor ezt igyekeztem tartani.

Előzmény: Törölt nick (206732)
Ermak Creative Commons License 2020.05.14 0 0 206733

Ha hőség lesz, indulj hajnalban.

Nincs garancia arra, hogy végig tudod csinálni (kicsit kevés a tapasztalat hozzá), de az eddigi hozzászólásaid alapján nem az a lelki alkat vagy, akit ez különösebben megvisel vagy eltántorít a további próbálkozásoktól, szóval HAJRÁ!

Előzmény: HCS77 (206730)
Ati_66 Creative Commons License 2020.05.14 0 0 206731

Nem tudom fututtál-e már ekkora csomaggal, de lehet nem maratoni távon kéne kipróbálnod. Az elején ( amíg a víz nagyobb része el nem fogy) legalább 30-40 másodperc lassulás lesz miatta kilométerenként a szokásos csomag nélküli  intenzitásodon. Ne próbálj olyan tempót futni amit minimál csomaggal futnál mert 30km ig sem jutsz. Én inkább olyan útvonalat terveznék ahol max  1-1.5 l víz cipelése elég lenne 2 vízvételi hely között, az kevesebbet lassítana és fárasztana. Annyi kaját vigyél hogy óránként legalább 40g szénhidrátot tudj fogyasztani és 7dl vizet igyál. 

Előzmény: HCS77 (206730)
HCS77 Creative Commons License 2020.05.14 0 0 206730

Sziasztok Srácok,

Köszi a segítséget mindenkinek.

 

Igazából nehéz ez, mert a mai szokásos félmarcsimat kihagytam, hogy rápihenjek a vasárnapra, ma csak 12 km-t futottam így. Szombaton még egy 3-5 km laza, aztán vasárnap mehet a gyilok.

 

Be fogok számolni mindenről. Viszek majd mars csokit, vitatigrist, meg 3 liter vizet (remélem be tudom gyömöszölni a két tasakot a mellénybe). Gondolkodom az útvonalon, ha nem lesz hőség akkor inkább kifutok a világból, mert visszatérni ugyanoda ahol elindultam nagyon rossz lelkileg. Ha hőség lesz akkor maradok a kék kutak adta biztonságnál. Itt a dél-alföldön még megvannak, a tanyasi embereknek ez létszükséglet.

 

Szóval nem tudom, hogy vagytok vele, de engem nagyon megvisel ha eltérek a szokásos rendtől. Valahogy úgy volt ez, hogy elkezdtem a vasárnapi félmaratonokat, aztán inkább lefutottam csütörtökön is, hogy biztosan meglegyen a heti félmaraton, így vasárnap már 30 km-t futottam. A cél tehát az lenne, hogy hosszú távon be tudjam építeni a maratoni távot a heti edzésbe. Egyelőre a kaja a mumus, 30 km-re 3 vitatigrist vittem, az mintha kevés lett volna legutóbb.

 

Azért is akarom letudni, mert augusztusban megyek egy terepfutó versenyre és nagyon készülnöm kéne a szintemelkedésre, emiatt a hétvégéimet a jövőben ha ezt letudom ennek fogom szentelni.

Pinyo Creative Commons License 2020.05.14 0 0 206728

Megnéztem. Futáson Galileo, sétán Glonass volt. Kerékpárt nem használtam, ott szerintem GPS+járókelők alapján tájékozódtam volna. Mostanság egyre több járókelőt lőnek fel, a rakpart tele van velük.

mtb Creative Commons License 2020.05.14 0 0 206727

Szánom-bánom, de azóta nem voltam azon a pályán. Hozzáteszem, hogy egyrészt elfelejtettem, másrészt ahogy komolyodott a vírushelyzet, be is zárták a szabadidőparkot. Viszont nemrég újra kinyitották, szóval van rá esély, hogy bepótolom..:)

Előzmény: Törölt nick (206714)
Spenót Creative Commons License 2020.05.14 0 0 206726

Csúnyán belassultál. :-) 

Gratula!

Előzmény: Ermak (206724)
Ermak Creative Commons License 2020.05.14 0 0 206724

3 hete volt egy 12 km-es futásom 5:18-as tempóval. Pulzus 154.

Ma ugyanazon az útvonalon, ugyanolyan hőmérséklet mellett 5:24, de a pulzus csak 145.

Mindez beleillik a többi futás által mutatott trendbe, és ez igen jó érzés. :-)

Ermak Creative Commons License 2020.05.14 0 0 206722

Amit kerékpár írt, az is megfogadni való tanács!

Előzmény: Ermak (206721)
Ermak Creative Commons License 2020.05.14 0 0 206721

Szép haladás, szép terv (a privát maraton), hajrá!

A gyakorlati tanácsokat Ati leírta, annál több okosságot nem tudnék mondani.

 

Illetve, esetleg a gyakorlati lebonyolításról.

Ha nincs futózsákod, amivel 2 l vizet magaddal tudsz vinni, akkor lehet úgy is menni, hogy otthonról kb. 5 km el, 5 vissza, frissítés és ez 4x ismétel, a végén pedig még futsz, amennyi hiányzik.

Előzmény: HCS77 (206716)
O/O Creative Commons License 2020.05.14 0 0 206720

Úgy tudom van aki használ Tom Tom órát. Bátyámnak tönkre ment, ezektől megválna, ha valakit érdekel írjon. Köszi

Spenót Creative Commons License 2020.05.13 0 0 206719

Én továbbra is teljesen elégedett vagyok a GPS+Galileoval.

Előzmény: Törölt nick (206714)
Ati_66 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 206718

Szia!

 

Ha a maraton versenyen történő lefutására van egy konkrét időpont, akkor javaslom addig ne csak a heti edzésekben legyen ciklikusság, hanem érdemes 3-4 hetes makrociklusokat is kialakítani, hogy a fejlődésed folyamatos legyen.

Pl a heti terhelés 3 hétig hétről hétre emelkedik 10-15%-ot majd a 4. hét egy pihenő hét csökkentett terheléssel és az a következő 3 hét első hete. Ezeket ciklusokat érdemes úgy belőni, hogy a verseny előtt kb 3 héttel legyen a legkeményebb hét, majd fokozatosan csökkenő mennyiségek és kissé növelt intenzitással egy szinte csak átmozgatást tartalmazó pihenő héttel érkezzél a verseny napjához. 

Ha edzésként akarod a maratoni távot, akkor nem kell rápihenni, de úgy fusd, hogy a heti edzés terhelésben ne okozzon hirtelen nagy kiugrást, tehát azon a héten az előző edzéseket vedd rövidebbre.

 

 

Ami az egészségügyi szűrő vizsgálatokat illeti az ilyen helyeken teljesítménydiagnosztikai vizsgálatokat nem végeznek, nem valószínű, hogy bármilyen légzés gázcsere vizsgálatra tudnál menni.

Az ilyen munkahelyi egészségbiztosítási szűrő vizsgálatok közül sportolónak a kardiológia szűrések a leghasznosabbak, az EKG és a szív ultrahang. Valószínű az EKG is csak nyugalmi vizsgálat lehet, de ha van rá lehetőség akkor a terheléses EKG-t válaszd. Igaz nem futópadon lesz, hanem kerékpár ergométeren és nem végkimerülésig, hanem csak 60%-70%  körüli terhelésig kell tekerni.   

Előzmény: HCS77 (206716)
kerékpár Creative Commons License 2020.05.13 0 0 206717

Tipikusan nem szokták edzésként lefutni a teljes maratoni távot az első maraton előtt, de ha elég erősnek érzed magad, hajrá!

Erre a távra javaslom, hogy vigyél ennivalót (pl. gélt vagy amit majd a versenyen használni akarsz frissítésre) és kb. 45-60 percenként táplálkozz.

 

Víz legyen nálad elég, könnyen kiizzadhatsz 2-3 litert is ekkora távon. Ha kevesebbet pótolsz vissza, kiszáradsz. Javaslom víz mellett/helyett az izoitalt is, szintén frissítés tesztelés céljából.

 

Nem tudom, hogy a világ mely táján futsz, mifelénk (Zala megye) a kék kutak nagy része zárva van, de a temetők megbízható vízforrások.

Előzmény: HCS77 (206716)
HCS77 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 206716

Sziasztok,

 

már régen írtam, de rendben mennek a futások. Ált. heti 70 km körül az alábbi bontásban:

- kedd 10 km résztáv

- csüt: félmaraton

- péntek: 10 km

- vasárnap: 30 km

 

A legjobb félmarcsi múlt héten sikerült 1:41 lett, a 30 km már simán megy, most annak az eredményeire nem emlékszem pontosan 2:45 talán, ill. fölfele. Múlt héten akartam rendes maratont futni de a vizem elfogyott, nagyon meglepett a hőség, amikor már cserepes volt a szám akkor ráhagytam. Szóltam egy ismerősnek, hogy jöjjön értem kocsival.

 

Most hétvégén megint nekimegyek a maratoni távnak, de úgy érzem, nem lenne a helyes a fenti heti edzésterv keretében lefutni. Szerintetek hagyjam ki a csütörtöki félmaratonomat? Kb. mire figyeljek, mint első maratonos? - magam fogok futni, települések között, csak magamra számíthatok frissítés terén.

 

A másik kérdés, hogy a melóhelyem most már ilyen medicover-es eü csomagba berakott, ahol egy rakat vizsgálat, meg miegymás van. Mivel sokat sportolok (a futásn kívül még gyúrok is) gondoltam, elvégeztetek majd egy pár vizsgálatot. Ti mit ajánlanátok aminek a futás kapcsán haszna lehet? Volt valamilyen szén-dioxid kilégzéses dologról szó itt például.

 

Hát előre is köszi.

Csaba

 

Pinyo Creative Commons License 2020.05.13 0 0 206715

Őszintén szólva nem tudom, mi a beállításom :) Addig állítottam ide-oda, még tevékenységenként is más volt, hogy egyszer csak úgy maradt.

Előzmény: Törölt nick (206714)
Mr Long Creative Commons License 2020.05.13 0 0 206713

Nem a méret a lényeg, hanem az arc, ami szembejön! :DDDDD

Előzmény: Ermak (206708)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!