Keresés

Részletes keresés

HGyuri Creative Commons License 2002.09.27 0 0 513
bocsánat: nem kemény, hanem klóros :-(( borzalmas, alig lehet meginni...
Ez nem tudom milyen hatással van a kémiára :-) Esetleg a filmen nem hagy foltot?

Canon: rendben, köszi!

Előzmény: Törölt nick (512)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.27 0 0 512
HGyuri!
antihalo=fényudvar mentesítő
a kemény víz meg jobb a mosáshoz, mint a lágy. hoppá. ha csak nem a gatyádra gondoltál.
Előzmény: HGyuri (510)
HGyuri Creative Commons License 2002.09.27 0 0 510
Fregolinak igaza van annyiban, hogy spéci hely kell. Vízszűrőkkel, nagy hellyel, lefolyóval, stb stb.
Nálunk nagyon kemény a víz.

Ilyeneket is számoljatok bele ;-)

(Canon! Neked még jövök pénzzel!)

Előzmény: Törölt nick (509)
Százbolha Creative Commons License 2002.09.27 0 0 508
de nem vagy itt!!!
Előzmény: enso-photo (507)
enso-photo Creative Commons License 2002.09.27 0 0 507
Ne haragudj kedves 100bolha de ilyeneket en szoktam kerdezni... :-)))
Előzmény: Százbolha (493)
Rxdns Creative Commons License 2002.09.27 0 0 506
Hm. Én asszondom, hogy bemegyek most egy egy-kér órára, hagyjanak békén. bezárom az ajtot, a réseket betömöm rongyokkal (az ajto mellet dől be a fény!!!), oszt elvagyok. :)
Gurg Creative Commons License 2002.09.27 0 0 505
OFF

szerencsémre a feleségem szereti (!) ha nagyítok!

ON

Előzmény: Törölt nick (504)
Rxdns Creative Commons License 2002.09.26 0 0 503
:)))

szentem meg nyugodtan... :)

Gurg Creative Commons License 2002.09.26 0 0 502
nem!
Előzmény: Ivan von Klein (501)
Ivan von Klein Creative Commons License 2002.09.26 0 0 501
se feleseg, se lany, se lakas, se furdoszoba, se nagyitogep...

Azert meg irhatok ide?

Gurg Creative Commons License 2002.09.26 0 0 500
el kezdtem számolni
vagy egy feleségem, egy lányom, egy kicsi fürdőszobám és egy nagyítógépem
...és a fürdőszobában nagyítok...(nem nagy élmény, de jobb a semminél!)
HGyuri Creative Commons License 2002.09.26 0 0 499
Nekem van fürdőszobám ami nagyon kicsi, és talán helyem is, bár Márti nem tudom, hogy mennyire örülne neki :-)

De támogatom az ötletet, mindenképpen kell a hosszú téli estékre valami hely :-)

Előzmény: fregoli (492)
Ivan von Klein Creative Commons License 2002.09.26 0 0 498
Viszont ovatosan azzal a digitaltruth-szal! Az academynel pl tutira rossz adatok vannak.
Előzmény: HGyuri (489)
Gurg Creative Commons License 2002.09.26 0 0 497
az enyém pedig mindent, amit ülve el lehet érni :)
Előzmény: Százbolha (495)
Rxdns Creative Commons License 2002.09.26 0 0 496
Én kiszoktam csavarni a villanykörtét! De hamarosan szerzek spéci piros izzokat, majd azt fogom becsavarni! :) (akkor meg az lesz a baj ha lekapcsolják a villanyt! :DDD)

Ne röhögjetek ki, de az ötvenéves receptek házi elkészítéséről mi a véleményetek? Ecceri kisseb befektetéssel utána 4-500 ft-ért lehet megoldani a vegyszereket, receptböl meg van vagy 100 minden öregebb fotos könyvben, de ezek használhatoak? Vagy inkább mire használhatóak?

Százbolha Creative Commons License 2002.09.26 0 0 495
Ha jól sejtem, akkor fregoli fog nyerni, de az enyém még nem éri fel a villanykapcsolót!
Előzmény: Gurg (494)
Gurg Creative Commons License 2002.09.26 0 0 494
egy (nekem)
Előzmény: Százbolha (493)
Százbolha Creative Commons License 2002.09.26 0 0 493
És hány lányod van?????
Előzmény: fregoli (492)
fregoli Creative Commons License 2002.09.26 0 0 492
Nekem is van,meg feleségem is...:-)
Előzmény: Százbolha (491)
Százbolha Creative Commons License 2002.09.26 0 0 491
Nekem van fürdőszobám is!
Előzmény: fregoli (490)
fregoli Creative Commons License 2002.09.26 0 0 490
Az a hihetetlen,hogy a nagy "klasszikus FF fotós fregoli még nem járt itt :-)))
Apropó,senki sem vetette fel,hogy össze kellene rakni a korrekt FF.labort,ahol mondjuk nem két dolgot (az ingemet és a gatyámat) hagyom ott,hanem jókat nagyítok elfogadható áron.Nekem van nagyítógépem,lámpám,tálcáim stb,de nincs helyem.
HGyuri Creative Commons License 2002.09.26 0 0 489
Előzmény: Cav (486)
Vincent Creative Commons License 2002.09.26 0 0 488
Köszönöm Cav az infót, meg a linkeket. Angolt vágom. :) Olvasok, Syrex-nek majd csörgök egyet.

vincent

Előzmény: Cav (486)
Cav Creative Commons License 2002.09.26 0 0 487
Az Az Ilford honlapja helyesen... :)

Cav

Előzmény: Cav (486)
Cav Creative Commons License 2002.09.26 0 0 486
Hadd válaszoljak. :)

1: Anyagok beszerzése a már említett Syrex-nél a legegyszerűbb, lehet postán is rendelni, most rendeltem tőlük, remélem megbízhatóak ilyen szempontból.

2-3-4-5: imho hóttsima (speed) fixír jó kell, hogy legyen, csak ne legyen fáradt.
Ha jól emlékszem a hívót 10 tekercs/literre adták meg, szóval fél literes palackokban 4-5 tekercset lehet hívni, szerintem nagyon nem is érdemes visszatöltögetni, legalábbis nekem össze szokott jönni ennyi, ha egy pár napos (lovas) eseményen vagyok, és fotózok.

EZEN A LINKEN több mint elég információ van Kodak hívókról. :)

ITT MEG a Kodak FF filmekről van minden.

Le lehet tölteni a PDF-eket, abban nagyon részletesen le van írva minden. Remélem vágod az angolt. :)

Az Az Ilford honlapján megtalálhatók szintén hasonló részletességgel a filmjeik PDF-je. Meg úgy általában meg lehet találni a neten mindent. Amit pár pagedownnal lejjebb írtam, a p-fenilénnnel kapcsolatban, ott van egy csomó táblázat hívási időkkel.

Üdv, Cav

Előzmény: Vincent (485)
Vincent Creative Commons License 2002.09.25 0 0 485
Köszi. Ha tudom hogy itt kell keresni...

Kérdéseim:
1. Hol veszem?
2. Hozzá fixir? Normál, meg trükkös?
3. Köbö hány tekercs után kezd gyengülni ha mindig visszaöntögetem az 1l-es palackba?
4. Hivásonként mennyivel hosszabbodik az idö?
5. Hivási procedúrában miben különbözik az X-tol a többi hivótól?

Örök hála.
vincent

Előzmény: Törölt nick (483)
HGyuri Creative Commons License 2002.09.25 0 0 484
én is erre gondolok, hogy esetleg valami régi eljárást tupíroztak fel, így eladva a lerágott csontot megint. Ami példákat láttam, az viszont nagyon meggyőző volt.
újak kedvéért: DR.5 honlap
Ha ez így szép, és működik valahogyan, akkor nagyon szép eredményeket lehetne elérni cibára nagyítva. Csak hát ehhez jó lenne tudni az eljárást, és kipróbálni...
Előzmény: Törölt nick (475)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.25 0 0 483
bocs itt a (360)-as.
ne legyél már lusta utána bányászni.
Előzmény: Vincent (482)
Vincent Creative Commons License 2002.09.25 0 0 482
Köszönöm a választ. Tehát az X-Tolt mondod optimálisnak. Ellenben akárhogy keresem, nem találom a Hová vigyem elöhivatni topicban. Hol van pontosan?
Előzmény: Törölt nick (466)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.25 0 0 481
a t400cn kimúlt film, utóda a portra bw. de az ilford xp2super a legrégebbi motoros.
Előzmény: Rxdns (480)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!