Keresés

Részletes keresés

hiszi a piszi Creative Commons License 2002.10.03 0 0 519
Sziasztok!

Szerintetek hol tudnék viszonylag olcsón képeket csináltatni fekete-fehér negatívjaimról?? Árak, helyek, telefonszámok érdekelnek. Köszi.
P., aki mindnet tudni akar

HGyuri Creative Commons License 2002.09.29 0 0 518
Kösz a biztatást, már hozzászoktam a szegedi laborhoz, ott meg megvan minden. Csak félek, hogy itthon nem tudok ilyen körülményeket biztosítani, és ez majd az eredményen is meglátszik..

Egyébként most raktam össze az átvilágítópultomat, jelentem tökéletes lett!

Az aranyos dolgot nyomozom, az a baj, hogy senkinek nincs meg a srác száma. De már a kopóim nyomoznak utána ;-)

Előzmény: Törölt nick (517)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.29 0 0 517
ha már laborálásra adod a fejed, legalább tegyél úgy, mint ha minden a kisujjadban lenne... (jó páran könyvet, cikkeket írtak már így...)
ez is éppen olyan, mint a felvételezés.
hogyan oldjuk meg (...zseniálisan).
(a csapvíz általában elégséges a múzeum-archív minőségű mosáshoz, ha ivásra alkalmas. a filmről meg töröld le nyugodtan, vagy ekétől kérj tridesztvizet.)

a pinholémról nem tudtál meg azóta valamit? tod ami körül aranylik.

Előzmény: HGyuri (516)
HGyuri Creative Commons License 2002.09.27 0 0 516
nekem mindegy ki tud válaszolni, én nem értek hozzá :-)
Előzmény: Törölt nick (515)
HGyuri Creative Commons License 2002.09.27 0 0 513
bocsánat: nem kemény, hanem klóros :-(( borzalmas, alig lehet meginni...
Ez nem tudom milyen hatással van a kémiára :-) Esetleg a filmen nem hagy foltot?

Canon: rendben, köszi!

Előzmény: Törölt nick (512)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.27 0 0 512
HGyuri!
antihalo=fényudvar mentesítő
a kemény víz meg jobb a mosáshoz, mint a lágy. hoppá. ha csak nem a gatyádra gondoltál.
Előzmény: HGyuri (510)
HGyuri Creative Commons License 2002.09.27 0 0 510
Fregolinak igaza van annyiban, hogy spéci hely kell. Vízszűrőkkel, nagy hellyel, lefolyóval, stb stb.
Nálunk nagyon kemény a víz.

Ilyeneket is számoljatok bele ;-)

(Canon! Neked még jövök pénzzel!)

Előzmény: Törölt nick (509)
Százbolha Creative Commons License 2002.09.27 0 0 508
de nem vagy itt!!!
Előzmény: enso-photo (507)
enso-photo Creative Commons License 2002.09.27 0 0 507
Ne haragudj kedves 100bolha de ilyeneket en szoktam kerdezni... :-)))
Előzmény: Százbolha (493)
Rxdns Creative Commons License 2002.09.27 0 0 506
Hm. Én asszondom, hogy bemegyek most egy egy-kér órára, hagyjanak békén. bezárom az ajtot, a réseket betömöm rongyokkal (az ajto mellet dől be a fény!!!), oszt elvagyok. :)
Gurg Creative Commons License 2002.09.27 0 0 505
OFF

szerencsémre a feleségem szereti (!) ha nagyítok!

ON

Előzmény: Törölt nick (504)
Rxdns Creative Commons License 2002.09.26 0 0 503
:)))

szentem meg nyugodtan... :)

Gurg Creative Commons License 2002.09.26 0 0 502
nem!
Előzmény: Ivan von Klein (501)
Ivan von Klein Creative Commons License 2002.09.26 0 0 501
se feleseg, se lany, se lakas, se furdoszoba, se nagyitogep...

Azert meg irhatok ide?

Gurg Creative Commons License 2002.09.26 0 0 500
el kezdtem számolni
vagy egy feleségem, egy lányom, egy kicsi fürdőszobám és egy nagyítógépem
...és a fürdőszobában nagyítok...(nem nagy élmény, de jobb a semminél!)
HGyuri Creative Commons License 2002.09.26 0 0 499
Nekem van fürdőszobám ami nagyon kicsi, és talán helyem is, bár Márti nem tudom, hogy mennyire örülne neki :-)

De támogatom az ötletet, mindenképpen kell a hosszú téli estékre valami hely :-)

Előzmény: fregoli (492)
Ivan von Klein Creative Commons License 2002.09.26 0 0 498
Viszont ovatosan azzal a digitaltruth-szal! Az academynel pl tutira rossz adatok vannak.
Előzmény: HGyuri (489)
Gurg Creative Commons License 2002.09.26 0 0 497
az enyém pedig mindent, amit ülve el lehet érni :)
Előzmény: Százbolha (495)
Rxdns Creative Commons License 2002.09.26 0 0 496
Én kiszoktam csavarni a villanykörtét! De hamarosan szerzek spéci piros izzokat, majd azt fogom becsavarni! :) (akkor meg az lesz a baj ha lekapcsolják a villanyt! :DDD)

Ne röhögjetek ki, de az ötvenéves receptek házi elkészítéséről mi a véleményetek? Ecceri kisseb befektetéssel utána 4-500 ft-ért lehet megoldani a vegyszereket, receptböl meg van vagy 100 minden öregebb fotos könyvben, de ezek használhatoak? Vagy inkább mire használhatóak?

Százbolha Creative Commons License 2002.09.26 0 0 495
Ha jól sejtem, akkor fregoli fog nyerni, de az enyém még nem éri fel a villanykapcsolót!
Előzmény: Gurg (494)
Gurg Creative Commons License 2002.09.26 0 0 494
egy (nekem)
Előzmény: Százbolha (493)
Százbolha Creative Commons License 2002.09.26 0 0 493
És hány lányod van?????
Előzmény: fregoli (492)
fregoli Creative Commons License 2002.09.26 0 0 492
Nekem is van,meg feleségem is...:-)
Előzmény: Százbolha (491)
Százbolha Creative Commons License 2002.09.26 0 0 491
Nekem van fürdőszobám is!
Előzmény: fregoli (490)
fregoli Creative Commons License 2002.09.26 0 0 490
Az a hihetetlen,hogy a nagy "klasszikus FF fotós fregoli még nem járt itt :-)))
Apropó,senki sem vetette fel,hogy össze kellene rakni a korrekt FF.labort,ahol mondjuk nem két dolgot (az ingemet és a gatyámat) hagyom ott,hanem jókat nagyítok elfogadható áron.Nekem van nagyítógépem,lámpám,tálcáim stb,de nincs helyem.
HGyuri Creative Commons License 2002.09.26 0 0 489
Előzmény: Cav (486)
Vincent Creative Commons License 2002.09.26 0 0 488
Köszönöm Cav az infót, meg a linkeket. Angolt vágom. :) Olvasok, Syrex-nek majd csörgök egyet.

vincent

Előzmény: Cav (486)
Cav Creative Commons License 2002.09.26 0 0 487
Az Az Ilford honlapja helyesen... :)

Cav

Előzmény: Cav (486)
Cav Creative Commons License 2002.09.26 0 0 486
Hadd válaszoljak. :)

1: Anyagok beszerzése a már említett Syrex-nél a legegyszerűbb, lehet postán is rendelni, most rendeltem tőlük, remélem megbízhatóak ilyen szempontból.

2-3-4-5: imho hóttsima (speed) fixír jó kell, hogy legyen, csak ne legyen fáradt.
Ha jól emlékszem a hívót 10 tekercs/literre adták meg, szóval fél literes palackokban 4-5 tekercset lehet hívni, szerintem nagyon nem is érdemes visszatöltögetni, legalábbis nekem össze szokott jönni ennyi, ha egy pár napos (lovas) eseményen vagyok, és fotózok.

EZEN A LINKEN több mint elég információ van Kodak hívókról. :)

ITT MEG a Kodak FF filmekről van minden.

Le lehet tölteni a PDF-eket, abban nagyon részletesen le van írva minden. Remélem vágod az angolt. :)

Az Az Ilford honlapján megtalálhatók szintén hasonló részletességgel a filmjeik PDF-je. Meg úgy általában meg lehet találni a neten mindent. Amit pár pagedownnal lejjebb írtam, a p-fenilénnnel kapcsolatban, ott van egy csomó táblázat hívási időkkel.

Üdv, Cav

Előzmény: Vincent (485)
Vincent Creative Commons License 2002.09.25 0 0 485
Köszi. Ha tudom hogy itt kell keresni...

Kérdéseim:
1. Hol veszem?
2. Hozzá fixir? Normál, meg trükkös?
3. Köbö hány tekercs után kezd gyengülni ha mindig visszaöntögetem az 1l-es palackba?
4. Hivásonként mennyivel hosszabbodik az idö?
5. Hivási procedúrában miben különbözik az X-tol a többi hivótól?

Örök hála.
vincent

Előzmény: Törölt nick (483)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!