Keresés

Részletes keresés

Gideon's bible Creative Commons License 2020.09.14 0 0 39251

Ekkor már felemelt fővel,büszke britként mentek vissza egy parányit vendéglátózni. ;-)

Előzmény: Vid ispán (39249)
Gideon's bible Creative Commons License 2020.09.14 0 0 39250

...valamint mindannyian ismerjük a Svéd Rádió '63 október huszonnegyedikei felvételét,ami annyira jól sikerült,hogy a 7 rögzített számból 5 az Anthology 1-en is rajta van.Úgy látszik,volt még bennük egy kevéske(?) a hamburgi naponkénti sokórás praktizálás legjobb értelemben vett rutinjából,mert ez egy próba nélküli közönség előtt felvett performance volt.

A Drop In 30-án volt,köv. nap irány haza.

Second class(!) repültek,érkezéskor meg azt hitték,a királynő miatt vannak húszezren a reptéren.

Előzmény: Gideon's bible (39248)
Vid ispán Creative Commons License 2020.09.14 0 0 39249

Lehet, hogy inkább az 1962. decemberi, utolsó hamburgi kiruccanás az első külföldi turné. Már Ringóval léptek fel, már megjelent az első kislemez és préselték a másodikat.

Előzmény: Gideon's bible (39248)
Gideon's bible Creative Commons License 2020.09.14 0 0 39248

Csak az első külföldi koncertturnéról tudok fix adatokat.

Autumn 1963 Sweden Tour

Október 25 - 29

Ebből az időszakból mindannyian ismerjük a Drop In című műsort a svéd televíziótól.

Előzmény: Rock'n'RollMan (39245)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2020.09.12 0 0 39247

Szörényi említette, '64-ben már játszott Beatlest. Tehát tényleg akkor gyorsultak fel az események.

Előzmény: Vid ispán (39246)
Vid ispán Creative Commons License 2020.09.12 0 0 39246

Az első hír a magyar sajtóban éppenséggel pont '63 novemberében jelent meg, a Népszavában egy rövid cikk arról, hogy bajban vannak az angol rendőrök, mert Angliában a tinédzserek között új hisztéria van egy Beatles nevű jazz-együttes miatt. (Jazz alatt a korabeli magyar szóhasználatban könnyűzenét értettek.) De a Szabad Európa és a Radio Luxembourg ekkor már játszott Beatles-t, a Megáll az idő végén is fölcsendül így rádióból a Love Me Do.

Előzmény: sutcliffe (39244)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2020.09.12 0 0 39245

Na az egy tök jó film sztem.

 

Akkoriban itt még nagyon tombolt az ős rock and roll, nem hinném, h hallottak volna a Beatles-ről.

Kíváncsi lennék, Franciaországba, NSZK-ba mikor ért el a hírük úgy igazán (pl. első slágerlistás dátum v ilyesmi).

Előzmény: sutcliffe (39244)
sutcliffe Creative Commons License 2020.09.12 0 0 39244

Tegnap adta a tévé a Megáll az idő c. filmet.

Nekem picit furcsa volt hogy az 1963. novemberétől játszódó történetben szinte kizárólag az 50-es rock and roll zenéjére lázadnak a gimnazisták. Csomó Elvis, Little Richard stb...

A Beatles még csak megemlítve sincs, holott ekkor már javában tombolt Angliában a beatlemánia.

Úgy látszik, hozzánk kis fáziskéséssel ért el.

Rock'n'RollMan Creative Commons License 2020.09.11 0 0 39243

ah, ez az, köszi, nem jutott eszembe:D

És valszeg a követői ugyanígy vannak a Beatles-szel.

A lényeg viszont ott kezdődik, hogy Carey kisasszony mekkora újítást és hatást gyakorol nem csak a világra (sajna ott biztos), hanem a zenészkollégáira...

 

Ennyit a listavezető dalokról.

Előzmény: sutcliffe (39242)
sutcliffe Creative Commons License 2020.09.11 0 0 39242

Erre jó példa Mariah Carey, akinek csak kettővel van kevesebb listavezető dala az USA-ban, mint a Beatles-nek, de nagy bajban lennék ha hirtelen csak párat is meg kellene neveznem belőlük.

Előzmény: Rock'n'RollMan (39239)
sutcliffe Creative Commons License 2020.09.11 0 0 39241

Egy időben az a hír járta, hogy meg is venné az Evertont,  A She loves you-t viszont az Anfield-en énekelte  a tömeg. 

A Hillsborough-i tragédia áldozatainak megsegítésére kiadott Ferry cross the Mersey c. segélydalban is közreműködött Paul McCartney más liverpooli énekesekkel egyetemben.

Igaz, hogy a Stock-Aitken-Waterman slágergyár produkciója volt, de nekem nagyon tetszik, hogy néha milyen szenvedéllyel teszi oda magát Paul.

Ahogy a dal vége felé a "This land's the place I'love..." kezdetű részt énekli, az nálam mindig libabőr...

Előzmény: Gideon's bible (39240)
Gideon's bible Creative Commons License 2020.09.11 0 1 39240

Azért van kapcsolódási pont a magyar válogatott fényes sikere és a Beatles között.

A meccset az Everton goodison parki pályáján játszották,és ez az a liverpooli csapat,amelynek mérkőzéseit Paul és édesapja nagy néha látogatták.Érdekes,hogy idejártak,nem a nagyobbik testvér Liverpool FC-hez.

Az együtt éneklésről eszembe jut,ahogy egy focitribünnyi embertömeg a She Loves You-t énekli az Eight Days A Week-ben.DVD1,esetleg 2.

Előzmény: sutcliffe (39238)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2020.09.10 0 0 39239

Most nem azért, de a YS-t "éltetitek", de az Isten véledet, meg a Pókhálót leszóljátok:D nanemár. Értem én, hogy ez a B(eatles)-közép, de ha megpróbálunk némileg objektívak lenni....:D

 

Epsteinhez: vmennyire érthető, ugyanakkor az elkurvulás nálam eléggé szinten aluli. Főleg a hamburgi mivolthoz képest.

De mindegy, mert a "cuki korszakukban" is a zene placcán a csúcsok csúcsát döntögették.. Egyébként nagyon bírom mikor bizonyos időközönként megjelennek cikkek noname előadokról, h "XY megközelítette/megismételte a Bealtes vmelyik rekordját eladás terén..." csak vhogy a dalok szintjét nem sikerült..

sutcliffe Creative Commons License 2020.09.10 0 0 39238

Ha már foci, azt tudtátok, hogy az MTK pályán minden hazai gól után a hangszórókból a Hey Jude hangzik fel pár másodpercig? 

Igaz nem eredetiben, ha jól hallottam inkább koncertverzió vagy feldolgozás lehet.

Valószínű a Manchester City adhatta nekik az ötletet.

 

Imádom ezt a számot főleg ezt az együtt éneklős részt, de annak egyáltalán nem örülnék, ha egyszer is elhangzana, mikor a csapatom játszik ott.

 

Ambivalens érzés lenne az biztos...

sutcliffe Creative Commons License 2020.09.10 0 0 39237

Valahogy így történhetett.

Előzmény: Vid ispán (39232)
sutcliffe Creative Commons License 2020.09.10 0 0 39236

Én is pont erre gondoltam, hogy valamelyik helyi liverpooli banda nézhetett be hozzájuk, de teljesen egyetértek, a Beatles már akkor sem csak egy együttes volt a sok közül.

És hát - amit nemrég itt is kiveséztünk - a jellegzetes külsejük miatt is nehéz lett volna összetéveszteni őket bárkivel.

Előzmény: Gideon's bible (39234)
sutcliffe Creative Commons License 2020.09.10 0 0 39235

Persze, élből meg lehetne cáfolni, főleg az internet korában, de úgy látszik egyik újságíróban vagy riporterben nem merül fel a kétely, hogy egy picit is utánajárjon ezeknek  a tök életszerűtlen sztoriknak. 

Söt, még tovább is terjesztik az éter hullámain keresztül...

Még a Tényeket Tisztelők Társaságának tagja, az örök szkeptikus Vágó István is bekajálta a Mészöly Kálmán - féle sztorit.

 

Előzmény: Vid ispán (39230)
Gideon's bible Creative Commons License 2020.09.10 0 1 39234

Lehet,hogy tényleg angol banda ment be az öltözőbe,mondjuk a Searchers,vagy a Gerry And The Pacemakers,a Merseybeat képviselői,esetleg a The Swinging Blue Jeans,de ez így együtt sem tesz ki egy Beatlest.

Bár a csapatban volt egy ifjonc,aki tudta,mi az a The Beatles,ő hozott haza ajándékba Beatles lemezt a híres edző Lakat Károly fiának,Lakat T. Károlynak,akit ha máshonnan nem,a Gyárfás féle Napkeltéből ismerhetünk.

( Lakat T. Károly:Apám regénye )

A fiatal focista Varga Zoltán volt. ( Lakat T. Károly:Requiem a nagy 8-asért,a fradisták vargazolija )

Elnézést,hogy átcsúsztam könyvismertetésbe.

Előzmény: Mr Mustard (39231)
Gideon's bible Creative Commons License 2020.09.10 0 0 39233

Milyen igaz,az én futballhősömről fixen tudom ( az egyetlen magyar Aranylabdás,ama meccs egyik hőse,Albert Flórián ),

hogy kedvenc számai voltak az Isten véled édes Piroskám,vagy a Pókháló van már az ablakon Aradszky László előadásában.

It's really Oh My God!  :))

Előzmény: Vid ispán (39232)
Vid ispán Creative Commons License 2020.09.10 0 1 39232

Igen, én is azt valószínűsítem, hogy anno a brazilok elleni meccs után a liverpooli öltöző környékén megjelent pár fiatal újságíró, szervező, stábtag stb. mop top séróval (nem szeretem a magyarban használt gombafej szót), és a mi futballistáink, akik legföljebb magyar újságok innen-onnan átmásolt, rossz minőségű fotóin láthatták addig a Beatlest - ráadásul nem is föltétlen érdekelte őket a banda annyira, hogy meg is jegyezzék az arcvonásaikat -, bárki hasonszőrűre azt gondolhatták, hogy azok ott Lennonék.

Az pedig pszichológiai tény, hogy bizonyos esetekben a különböző okok miatt nem a valóságnak megfelelően elmesélt történetek elbeszélői később maguk is szent meggyőződéssel hinni kezdik, hogy az úgy történt, ahogyan mesélték.

Előzmény: Mr Mustard (39231)
Mr Mustard Creative Commons License 2020.09.10 0 0 39231

Szemtanúk regéit tényekkel összezavarni. Hát milyen dolog ez?! Szimplán csak irigy vagy :-)))

Azt azért ne feledjük, a 60-as évek első felében, közepén Magyarországon a többség számára semmilyen szempontból nem igazán voltak ismertek. Ha valami kamugép sportvezető azt mondta nekik, hogy az a fellépő, vagy az öltözőben gazsulázó figurák a Beatles, el tudom képzelni, hogy többen ezt kontroll nélkül elhitték.

Előzmény: Vid ispán (39230)
Vid ispán Creative Commons License 2020.09.10 0 1 39230

Pedig simán lehet cáfolni, az elsőt legalábbis, mivel '64-ben a Beatles nem járt Japánban. De '66-ban se laktak már Liverpoolban, együtt mind a négyen pedig többet nem utaztak haza, csak ottani fellépés miatt. Az pedig éppen akkor nem volt.

 

A Yellow Submarine-hez kis adalék, hogy egyes források szerint abban az időben volt egy sárga tabletta, amelyet klubokban forgalmaztak leginkább, pult alól, és Swinging London acidkultúrája yellow submarine néven emlegette.

Előzmény: sutcliffe (39222)
sutcliffe Creative Commons License 2020.09.09 0 0 39229

Számomra ettől "is" Beatles a Beatles.

Ez a dal is csak azt bizonyítja, hogy milyen sokszínű, szerteágazó zeneszerzői vénával voltak megáldva.

És a Beatles-nek még ez is jól állt.

Előzmény: Rock'n'RollMan (39223)
sutcliffe Creative Commons License 2020.09.09 0 0 39228

Nagyon egyetértek.

A Yellow Submarine soha nem akart többnek látszani egy kedves, szívet melengető gyerekdalnál.

A Britney párhuzam engem is szíven ütött.

 

Előzmény: temporary secretary (39226)
temporary secretary Creative Commons License 2020.09.09 0 1 39227

A legjobb 50-50 Lennon-McCartney szerzemény.. Egyébként amikor áthúztam egyrészt azt gondoltam, hogy ez most nem vág témába szóval nem érdemes belekezdenem, de fair play, a második gondolatom a ADITL és Lucy voltak, utóbbi főleg az ismertsége miatt.

 

Azért ilyenkor (is) döbbenek rá, hogy McCartney kb nem ember. Évtizedeken át ilyen szinten alkotni... Amúgy már vannak pletykák arról, hogy kész az új studio album.

Előzmény: Gideon's bible (39225)
temporary secretary Creative Commons License 2020.09.09 0 2 39226

A Yellow Submarine györekeiben egy gyerekdal és annak meg pont tökéletes. Mint a "rockzene" kedvelője ezt objektívan te is láthatnád. Nekem sem a kedvenc dalom, de ha hallom eldúdolgatom és nyilván nem is a Helter Skelterrel fogom összehasonlítani, plusz ahhoz mérten bugyutának hívni. (Azért Madonnát meg Britneyt egy lapon említeni... Kemény :D)

 

Egy kis szösszenet a múltkori Epsteines témára: Szerintem nagyon el vagy tévedve Briant illetően. Nem tudom, honnan veszed, hogy számára csak egy termék lett volna a zenekar. Mivel Epstein full amatőr volt a bizniszben illetve a fiúkkal is jóban volt(!!), pont nem volt meg benne az a leszaromság és személytelenség a banda iránt, ami más menedzserekben (ld. Klein), a könyörtelen sikeréhség és dörzsöltség helyett sokkal inkább a naívság volt rá jellemző ilyen téren. Tetszik vagy nem tetszik, a sikerhez kellett a "divatszarság".. Kellett, hogy kipucolja őket. Az öltönyre, a jólfésültségre, a sajtókonferenciákra, a különböző korabeli adásokban való megjelenésre, a fejrázásra, meghajlásra stb szükség volt, ha bármit is el akartak érni, ez egyszerűen a kornak a sajátossága volt. (Legalábbis gondolom ezeket érted "divatszarság" alatt.) Mivel a srácok meg nem szenvedtek a józan ész hiányában, belátták ezt és sikeresen tudták ötvözni az új külsőt a saját személységükkel és amikor már ők diktáltak a zeneiparban, mégjobban előjött az egyébként már lényegesen fejlődöttebb, edzettebb énjük. (És ez amúgy a legtöbb előadónál így van, az elején kompromisszumokat kell kötni általában és utána van tere a kiteljesedésnek.) Ettől nem lett sem Brian, sem a banda, sem a zenéjük kevesebb. A minőségi zene mellett eladható produkciónak is kellett lenniük, a zeneipar mindig is így működött, a menedzser dolga pedig, hogy kvázi segítse őket eladni. Választhatsz, hogy akarsz-e Beatlest, vagy nem. 

Előzmény: Rock'n'RollMan (39223)
Gideon's bible Creative Commons License 2020.09.09 0 0 39225

Át kellett húznod a Peppert,mert bevillant,micsoda dal zárja azt a nagylemezt.

Más.

Az lehetett a meghökkentő akkoriban,hogy milyen hangszer játszotta a szólót a For No One-ban.

Ja és még az,hogy teljesen váratlanul ötödik fokon zárul a dal.

Ebben párja az And Your Bird Can Sing,ami szintén nem tonikán zár,hanem a negyedik fokon.

És ezek még messze nem a legérdekesebb dolgok a Revolveren.Csúcs és kész.

Előzmény: temporary secretary (39221)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2020.09.09 0 0 39223

Hát nemtom mennyire kedves, nekem elég bugyutának hat, és mint a rockzene kedvelője ink így közelítem meg a dolgot.

A közvéleményt pont lesz...om. Ennyi erővel Britney Spearst és Madonnát is elismerhetném:)) Belegondolva az oop I jobban is tetszik, mert Britney-től mit is várhatunk? De azért a Beatles esetében...

Előzmény: sutcliffe (39218)
sutcliffe Creative Commons License 2020.09.09 0 0 39222

Tegnap este a Retro Rádióban ismét sikerült megturnéztatni Mészöly Gézának ezt "a 66-os focivébén a Beatles bement a magyar csapat öltözőjébe gratulálni a liverpooli magyar-brazil után" sztorit. 

A műsorvezető Abaházi Csaba még ezt is megfejelte azzal, hogy az olimpikon unokatestvére személyesen láthatta őket,  amikor a tokiói olimpia megnyitóünnepsége után felléptek a versenyzők előtt.

Mondanom se kell, hogy nincs semmi, ami bármelyik állítást alátámasztaná, de azért rendszeresen etetik vele a magyar népet.

Dühítő.

 

temporary secretary Creative Commons License 2020.09.08 0 0 39221

Viszont a Broad Street-en már ott volt. Szerintem ismeretség szintjén nem különösen marad el a többi, hasonló kaliberű Revolveres dalától. Tudom, legtöbbször felesleges ilyennel előhozakodni, de most tényleg csak szemléltetésképp, pl youtube-on és spotify-on is ezt mutatják a számok. Spotin konkrétan a két nagy sláger (Rigby, Submarine) után a leghallgatottab szám az albumról. 

 

Én meglennék a szóló nélkül, de ez ízlés kérdése, amúgy brilliáns dal, nagyon jó, szokatlanul személyes szöveggel (talán ezért is késett a koncerteken való megjelenése? kitudja).

 

Múltkor félig viccelve, félig komolyan mondtam valakinek, hogy McCartney szinte egymaga cipelte a vállán a Revolvert.. csakúgy mint a Peppert

Előzmény: sutcliffe (39220)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!