Keresés

Részletes keresés

M6TTL Creative Commons License 2002.10.07 0 0 546
Szerintem két dolog miatt hasznos a stop:

1. Jobban szabályozható a hívásidő, a felületen lévő hívó rögtön közömbösítődik és azonnal leáll a hívás folyamata.

2. Spórolni lehet a fixírrel, sokkal később merül ki.

Előzmény: MoJo2 (545)
MoJo2 Creative Commons License 2002.10.07 0 0 545
a hívás megszakítás: a hívás folyamatát egy "stop fürdővel" megszakítjuk. Legalábbis homályosan így rémlik. Azt már nem tudom, hogy ez miért jó.
Customot meg nem is írtam.
Kösz a válaszokat!

Előzmény: Törölt nick (543)
totoo Creative Commons License 2002.10.07 0 0 544
na utananeztem neked ma a konyvtarban ennek a dolognak es a szakirodalom aszondja, hogy a vegyszert szobahomersekleten tarold.

totoo

Előzmény: Gurg (531)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.07 0 0 543
a hívással befolyásolható az érzékenység, a kontraszt, a szemcsézet, a kontúrélesség, a felbontás, a pénztárca...
lécci homályosítsál már föl, mi az az interrupted meg a custom hívás. komolyan, nemtom mire gondolsz, a hagyományost még csak megértem.
Barabás-Gróh: a fényképezés kézikönyve (kb 1kiló, az 50-es évekből); Gloetzer-Hefelle: megvilágításmérés, szenzitometria(70-es?/80-as? évekből).
Előzmény: MoJo2 (541)
Gurg Creative Commons License 2002.10.07 0 0 542
én a Tripont-nál rendeltem sárgás-narancs multicoated HOYA-t
Előzmény: MoJo2 (541)
MoJo2 Creative Commons License 2002.10.07 0 0 541
Hi!

Hol lehet kapni színszűrőket?
Első körben vörös, sárga kellene 58 v. 77-es méretben.
Másik kérdésem: véges számú negativ előhívásával elő fogok tudni úgy hívni mint egy Átlagos Mezei Labor?
Miért jobb a hívásmegszakításos hívás mint a hagyományos?
Hívással mit tudok szabályozni?
Esetleg 1 könyv címnek is örülnék.

Kösz!
Mojo

dookie2 Creative Commons License 2002.10.07 0 0 540
Cav,

Maximális együttérzésem, ugyanott nekem is elcseszerintettek egy Forte negát, (az elsö és utolsó alkalom, hogy bármit vittem oda) szinte teljesen fekete volt az "elöhívás" után is. Csak egy-két nyamvadt, szemcsés valamit lehetett elöszenvedni belöle, fel is adtam a próbálkozást...

Előzmény: Cav (522)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.07 0 0 539
na ne!
Előzmény: Vincent (538)
Vincent Creative Commons License 2002.10.07 0 0 538
Összehasonlitási alapom: "ellenörzött negativhivás" Forte papirhivóban. Eredmény nem tetszett... ;)
Előzmény: Törölt nick (537)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.07 0 0 537
úgyse találsz jobbat! :)
Előzmény: Vincent (534)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.07 0 0 536
hi totoo!
az xp2 nem pusholható. color negatívként hívandó. nem ezüst, hanem színezék a kép. egy tekin belül bárminek exponálhatod. minél magasabb érzékenységűnek veszed, annál durvább lesz a szemcsézete. 100-nál nagyon finom a szemcse, de az élesség kárára. próbáld ki, színes minilaborok lehívják és kópiát is kérhetsz. igazi képet persze igazi ff papírra kell majd készíteni, mert color papíron nem lesz minden tónus egy színű. 200 asa környékén a legjobb az összhatás(szemcse+/élesség). csekkold.
a.
Előzmény: totoo (530)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.07 0 0 535
szi 100bolha!
ajánlom az x-tolt neked is. ha meghúzod véletlenül az üveget a hűtőből, max. a c-vitamin szintedet állítod be! :)
Előzmény: Százbolha (532)
Vincent Creative Commons License 2002.10.06 0 0 534
Rendben Százbolha, holnap délben elugrok a Syrexbe, és megpróbálkozok egy X-Tol vásárlásával. Ha nem jön be, váltani mindig lehet. Köszönöm a hasznos tanácsokat.
Előzmény: Százbolha (529)
Gurg Creative Commons License 2002.10.06 0 0 533
Asszem még valamelyik tanárom mondta, hogy kicsapódik a hidegen valami az oldatból...or something.
Előzmény: Százbolha (532)
Százbolha Creative Commons License 2002.10.06 0 0 532
Nem tudom!!!

Én a hűtőbe rakom a törzsoldatot, a papírt meg a filmet is.

Még nem volt baj.

Százbolha

Előzmény: Gurg (531)
Gurg Creative Commons License 2002.10.06 0 0 531
Még rég úgy tanultam, hogy a vegyszereket nem kell a hűtőben tárolni, sőt nem ajánlatos, csak a papírt meg a negatívot...vagy rosszul tudom?
Előzmény: Százbolha (529)
totoo Creative Commons License 2002.10.06 0 0 530
nekem az lenne a kerdesem, hogy az a korabban emlitett Ilford XP2-es filmrol, hogy az csak siman pusholhato, tehat a nevleges 400 helyett lehet 50 es 1000 kozott barmilyen erteken (egyforman) exponalni az egesz tekercset, vagy egy tekercsen belul lehet a kockakat kulonbozo ISO erteken exponalni?

totoo

Százbolha Creative Commons License 2002.10.06 0 0 529
Vincent:
IRL nem tudtam válaszolni, de most megnéztem a hívókat.

Ezt a tanácsot kaptam, mert sokat panaszkodtam, hogy a T-Max negáimat még a Sajtólabor is szebben hívta, mint én.
Bevált, de még X-tolt nem használtam, lehet, hogy az még jobb.

Mivel a tonusos negát szeretem, ezért az HP5-öt Microphenben a TMax-ot meg D76-ban hívom, vagy annak megfelelő ilford hívóban.

-------------
Az ár helyzet jobb mint ahogy mondtam.
A por alaku vegyszerből készítek 1L törzsoldatot.
Ezt elfelezem és 1/2 litert légmentesen hűtőben tárolok, a maradékból készül a hivó oldat, amelyet egy alkalommal max. 2-3 filmhez használok. Nem tárolom hívás után és nem foglalkozom a vegyszer kimerülésével.
Tehát az 1200-1600 Ft-os vegyszer max 6 filmre elég. (Nálam)

A hőfokot próbálom szobahömérsékleten tartani, de fürdőszobában, csukott ajtónál hamar felszökik akár 25-26-ra is.
Ez akkora pontatlanság, hogy a többi bénázás (idő, lögybölés, stb) már nem sokat árt a filmnek.
Azért kb. jók lesznek, de ha fontos filmről van szó akkor inkább profira bízom....

Százbolha

Százbolha Creative Commons License 2002.10.05 0 0 528
Én is ezt tapasztaltam.
Előzmény: Rxdns (527)
Rxdns Creative Commons License 2002.10.05 0 0 527
Hát jo, azis biztos hogy nálam nem éppen tökéletesek a körülmények. Ám ugyanolyan körülmények közt ugyanugy hívva egy kodak vagy egy ilford sokkal jobb eredményt ér el mint egy forte...
Képkovács Creative Commons License 2002.10.04 0 0 526
Hát azért a szarsága erősen függ a kidolgozás szakszerűségétől :-)
Előzmény: Rxdns (525)
Rxdns Creative Commons License 2002.10.04 0 0 525
a forte nega eleve sz@r... nem tévedsz... :)
Előzmény: Cav (522)
hiszi a piszi Creative Commons License 2002.10.04 0 0 524
Köszi, meg fogom nézni! hp
Cav Creative Commons License 2002.10.04 0 0 522
Szia,

Vegyél egy FotóMozaikot, van benne vagy 20 oldal hirdetés, FF is. Most nem tudom begépelni mindet, ha tudnám, hol kell helyileg, akkor mondanék belőle párat.

Tegnap elkészítettem az első nagyításaimat otthon. :)
Viszont a Forte negatívokat el lehet felejteni, bár lehet, hogy itt a fehérvári fényszövnél cseszték el az előhívásnál, de ezentúl inkább inkább Kodak, vagy Ilford film lesz. 18*24-re nagyítva már igencsak szemcsés, és van pár karc is.. :(
Szóval a Fényszöv felejtős!
De a képek nem lettek rosszak ui. leginkább lovas meg westernlovas képek vannak, és ezeket bebarnítva baromi jó 19. századi hatása van, ezekkel a bazinagy szemcsékkel. :)

Cav

Előzmény: hiszi a piszi (519)
M6TTL Creative Commons License 2002.10.03 0 0 521
M6TTL Creative Commons License 2002.10.03 0 0 520
Sziasztok!

Baricz Kati tanítványai közös kiállítására szeretnélek meghívni Benneteket.

"A kert palántái"
Hely: BM Duna Palota
Megnyító: 2002. október 10., 18.00 óra

Mindenkit szerettel várunk!

Üdv,
balu

PS: http://www.tar.hu/frameset.phtml?path=/m6ttl/ ;-)))

hiszi a piszi Creative Commons License 2002.10.03 0 0 519
Sziasztok!

Szerintetek hol tudnék viszonylag olcsón képeket csináltatni fekete-fehér negatívjaimról?? Árak, helyek, telefonszámok érdekelnek. Köszi.
P., aki mindnet tudni akar

HGyuri Creative Commons License 2002.09.29 0 0 518
Kösz a biztatást, már hozzászoktam a szegedi laborhoz, ott meg megvan minden. Csak félek, hogy itthon nem tudok ilyen körülményeket biztosítani, és ez majd az eredményen is meglátszik..

Egyébként most raktam össze az átvilágítópultomat, jelentem tökéletes lett!

Az aranyos dolgot nyomozom, az a baj, hogy senkinek nincs meg a srác száma. De már a kopóim nyomoznak utána ;-)

Előzmény: Törölt nick (517)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.29 0 0 517
ha már laborálásra adod a fejed, legalább tegyél úgy, mint ha minden a kisujjadban lenne... (jó páran könyvet, cikkeket írtak már így...)
ez is éppen olyan, mint a felvételezés.
hogyan oldjuk meg (...zseniálisan).
(a csapvíz általában elégséges a múzeum-archív minőségű mosáshoz, ha ivásra alkalmas. a filmről meg töröld le nyugodtan, vagy ekétől kérj tridesztvizet.)

a pinholémról nem tudtál meg azóta valamit? tod ami körül aranylik.

Előzmény: HGyuri (516)
HGyuri Creative Commons License 2002.09.27 0 0 516
nekem mindegy ki tud válaszolni, én nem értek hozzá :-)
Előzmény: Törölt nick (515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!