Keresés

Részletes keresés

fvcc Creative Commons License 2013.02.08 0 0 153

... de akkor már szerintem gáz a 64-es, ha kb. + 100e. Ft ot dobtál ki többletben csak azért, mert azt hitted: 90

 

(én nem voltam hajlandó + 2millát (HUF-ban)  adni az új autómnál, hogy 110 helyett 140 LE legyen a motor teljesítménye. Ehhelyett vettem egy ketyerét 125 €-ért - tuningbox - és megvan a 140 LE. A maradék meg majdnem elég egy kis városi szaladgálósra - ha kéne, szóval a páromnak kéne! :)

 

 

Előzmény: Ibekesi (152)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 152

A wattokkal való dobálozást már értem kb olyan mint a hifiknél ott is valami hasonlóval kábítják az embereket :)))

Igazából nem gáz hogy csak 64 a kulcsszám,mert ha olyan helyzetben vagyok akkor 100-as isorol 200-ra rakom a gépet és  ez meg sem látszik a fotón és máris nyertem egy fényértéket illetve a 64-ből 90 lesz,de azt hittem hogy olyan nagy a teljesytménye ennek a vakunak mint a mesteremnek a Visatec Solo 3200B-asa.

Előzmény: fvcc (151)
fvcc Creative Commons License 2013.02.08 0 0 151

Ami neked van? Van olyan gyártó, amely maga sem tudja, hogy mit (milyen teljesítményüt) gyárt. Feliratozni a vaku oldalát meg lehet bármivel - a festék sokmindent elbír. (A Ws csodát, meg -gondolom - már érted).

Előzmény: Ibekesi (150)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 150

Előszedtem a használati utasítást és a Technikai adatoknál nincs feltüntetve mekkora a kulcsszám :(((

 

Előzmény: fvcc (149)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 149

na, elfelejtettem lecopyzni, repült minden...

 

röviden: 2004-ben valakinek Walimex fénykád kellett a Henselhez (milyen okos, mennyit megspórol !) Imádkoztam, hogy épségben, horpadás nélkül célba érjen (miután a belső pálcikákat küldés előtt visszaegyengettem). Soha többet másodszor - inkább elkergetem az ilyen vevőt !

 

(láttam élőben tüzijátékot is, ahogy egymás után robbantak szét a kondik a vaku belsejében...)

 

95-ben Continental nyári gumival száguldottam a tükörjég autópályán, éjszaka, biztonságosan. Most Barum cseh téligumival nagyon meggondolom, hogy 80 kn.nél nedves úton mit is csinálok !?

Az új autóm (a régi eladó) a garázsban várja, hogy legalább Bridgestone hócipőt kapjon. Semmi Hangkok meg jajkopp!

Előzmény: Ibekesi (148)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 148

Nem a szoftboxokra gondolok.Hanem arra hogy láttam már egymás mellett Hensel,és kínai alapreflektor fénymagját és fényudvarát összehasonlítva.Hááát elég látványos a különbség.Még a refik sem az igaziak nem hogy a vakuk fényteljesítménye.Így aztán picit nehezebb homogén szép világítást összerakni a kínai csodákkal.

Előzmény: fvcc (145)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 147

 A hülyeség az, hogy az 500 Ws-esekhez is ezt adják szettben, nem pedig azt, amit te szeretnél :)

Előzmény: cannonball (146)
cannonball Creative Commons License 2013.02.07 0 0 146

45x65-ös....portrézni még épphogy jó volt.  De atombiztos :-)

Előzmény: fvcc (145)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 145

Az 50x70 cm-s softboxaikra gondolsz, ami a vakuszettekhez jár? Nesze semmi, fogd meg jól :D

Előzmény: Ibekesi (144)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 144

Pedig a Hensel fényformálók híresen jók.Mundjuk picit sem olcsók!

Előzmény: fvcc (143)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 143

Korrekt cégnél kell vásárolni, ahol nem hasból lövöldöznek.

Kettőt már tudsz, ahol nem kéne.   ... a másik a Hensel.

Ahol meg nem közlik, onnan menekülni kell.

az ebayon sok a szemét....

 

Nálam megkapod a gyári papírokat is (amiket nem én hamisítottam meg)

Előzmény: Ibekesi (142)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 142

Elolvastam jól át is rágtam és rájöttem hogy a teljesítménynél a Kulcszámot kell nézni,ha egyáltalán korrektűl és a valósat írják oda a termékhez.

Most akkor fénymérővel meg mérőszalaggal kell menni vakut venni? :))))

És akik megvették ezt a sok ebay-en kapható 160ws-es vakukat azoknak ha tárgyfotót kell fotózni sose lesz F16-os mélységélességük az tutifix :D

 

Előzmény: fvcc (141)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 141

Nemcsak te. Mindenki.

(a kulcsszámot 100 ISO-hoz kell megadni)

Így láthatod, hogy az 1200 Ws-es vakud milyen is :(

(olvass bele a honlapomon a Vaku-INFO ba. Megéri)

Előzmény: Ibekesi (140)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 140

Képzeld!

Ma délelött felraktam az 1200-es vakumat egy álványra raktam rá egy refit és egy mérőszalaggal kimértem az egy métert a fal és a vakucső közti távolságot.Ha jól tudom így kell kulcsszámot mérni.Egy szinkron kábellel mértem a fénymérőmmel.

Nyomtam a tesztgombot és akár hogy forgattam a fénymérőt sehogy sem akart többet mérni 64-nél.

Végig arra gondoltam hogy valamit elrontottam biztos nem jó a refi,mert szétszórja a fényt.Mentem egy karikát a lakásba majd beugrott:-))))

Jesszus ezt ISO200 on kell mérni!!! Vissza kapcsoltam mindent és a fénymérőmet ISO 200ra állítottam 125 ös záridővel és láss csodát kijött a 90 kulcsszám.Aztán felmentem a weboldalra és megnéztem a technikai adatoknál mi van feltünntetve ott ezeket találtam.

Kulcsszám: 90.1 (94)
(1m, ISO 100, 1/125, alapreflektor,)

Nekem ugyan ez az érték 200-as isora jött ki.

Akkor én most félre vagyok vezetve? :)))

Előzmény: fvcc (136)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 139

A teljesítményhez viszonyítva meg "kicsit" olcsóbbak is  :D

Előzmény: Ibekesi (137)
plamboHUN Creative Commons License 2013.02.06 0 0 138
Nagyon köszi mindenkinek!
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.06 0 0 137

Igen azt.

Hááát picit magasabb a tiéid kulcsszáma mint az ővéik az tény.

 

 

 

 

Előzmény: fvcc (136)
fvcc Creative Commons License 2013.02.06 0 0 136

Gondolom, kulcsszámot, vagy blendeértéket kérdeztél :)

250 Ws = 48

500 Ws = 71

Előzmény: Ibekesi (135)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.06 0 0 135

Én nem a te vakudhoz viszonyítottam hanem az övűkéhez:)))

Had kérdezzem meg hogy a te 250-es vakud 1 méterről 125 ös záridőnél 100 isonál mekkorát villan?

Előzmény: fvcc (134)
fvcc Creative Commons License 2013.02.06 0 0 134

... és az jó vaku? Gyengébb teljesítményű , mint a 250Ws a kínálatomból (kb.72e Ft-ért).

Előzmény: Ibekesi (124)
cannonball Creative Commons License 2013.02.06 0 0 133

De pontosan mit szeretnél, milyen fénybeállításokkal exponálni? Beállított (modell)fotózásnál belefér, hogy full manuálban próbaképekkel beállítod a villanási erőt. Nekem még 1 kép nem volt jó, amit a gép mért, és vezérelt...úgyhogy nem is erőltetem a ttl-t ilyen esetben.

Előzmény: plamboHUN (130)
cannonball Creative Commons License 2013.02.06 0 0 132

Sajnos igazad van, megkövetlek! Megszoktam, hogy a 7D az wireless ttl :-)

 

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Utángyártott, rövid kábelből is lehet kis barkácsolással, és némi árnyékolt kábellel beletoldva akár több mérteres ilyet csinálni, anno csináltam is.

Előzmény: plamboHUN (130)
Nikons Creative Commons License 2013.02.06 0 0 131

Persze hogy létezik megoldás. Ott a TTL kábel canonhoz , van mindenféle utángyártott verzió belőle.

Létezik 10m-es is .

Előzmény: plamboHUN (130)
plamboHUN Creative Commons License 2013.02.06 0 0 130
No igen, az van is, muzsikál is :-)
Csak ugye a ttl jeletnem viszi át..
Ezért gondoltam, hátha létezik vmi kábeles megoldás,csak ennyire nem ástam bele még magam a vakuzás témába
Előzmény: cannonball (129)
cannonball Creative Commons License 2013.02.06 0 0 129

5-6000 Ft körül szoktak menni használtan a kínai rádiós kioldók (godox). Azért ennyi pénzed legyen erre a hobbira :-)

 

Eladó vadiúj 110 cm-es ezüst reflex ernyő. 5000.- Ft.

0620-9273-001. Budapest.

Előzmény: plamboHUN (128)
plamboHUN Creative Commons License 2013.02.06 0 0 128
Üdv!

Kicsit talán OFF, de nincs jobb ötletem..

Szóval, 500d-vel szeretnék ttl vakut használni, de külön.
Infrás/rádiós ttl képes kioldóra nincs pénzem.
Akad vmi olcsóbb megoldás? Mi kell hozzá?
Köszi!
cannonball Creative Commons License 2013.02.04 0 0 127

Budapesti átvétellel keresek kis teljesítményű (80-250ws) hobby vakuszettet. De érdekel külön fej, állvány, fényterelő is. Alapvető szempont, hogy szabályozható legyen a teljesítmény legalább 1/16-ig, és legyen beállítófény.

cannonball Creative Commons License 2013.02.03 0 0 126

elkelt.

Előzmény: cannonball (116)
simiandras Creative Commons License 2013.01.31 0 0 125

Nikon SD-8A akku pack eladó! Új, nem használtam, dobozban, tokkal, karcmentesen.
•Áramforrás: 6 db. AA elem
•Töltési idő: 3 mp.
•Méretek: 69 x 158 x 25 mm.

Képeket maiben tudok küldeni!

irányár: 39.000.- ft

simonideszandras@gmail.com

0620 390 5628 számon hívjatok!

Ibekesi Creative Commons License 2013.01.31 0 0 124

Szerencséd volt hogy elpasszoltad mert hasonló kategoriát adnak most 95.900-ért.

http://mikrosat.hu/studiovaku/vakuk/Fomex-E600.html

Előzmény: tzsolt1 (123)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!