Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra Creative Commons License 2022.06.16 0 0 481

Szia,

 

magyarul annyi az egész, hogy egy bármilyen pékipari pluszos hűtőbe betetetek egy digitális szabályozót?

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (479)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2022.06.16 0 0 480

Gázhiánynak tűnik, ha még aktuális...

Előzmény: Bandit30 (477)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2022.06.16 0 0 479

Ha kiváltod a jelenlegi szabályzót egy digitálissal, akkor megoldható. Avval tizedes pontossággal szabályozhatod. Persze csak akkor, ha kint melegebb van...

Előzmény: Alváskultúra (478)
Alváskultúra Creative Commons License 2022.06.16 0 0 478

Sziasztok Szakik,

 

kellene egy kis segítség. Gyakorlatilag egy késleltetett kelesztő hűtőre lenne szükségem. Ezek olyan 1,5 milliónál indulnak, amit egy kicsit combosnak gondolok. Persze ezek már párát is szabályoznak, ami nekem annyira nem lenne fontos. A lényeg az lenne, hogy egy (ipari) hűtőben szeretnék16-23 C° közötti hőmérsékletet létrehozni. A hűtők általában +15-ig a kelesztők meg jellemzően +30-tól működnek. Egy -4 - +15 normál tartományban működő hűtőben lehet termosztátot cserélni/babrálni/átkallibrálni/átállítani?

 

Üdv,

 

PálinkásLászló

Bandit30 Creative Commons License 2022.06.05 0 0 477

Üdv, van egy kombi hűtőnk, kb 8-10 éves, LU76CY kompresszorral (whirpool talán) a normál hűtő része nem hűt, a mélyhűtő pedig annyira kb, amennyire a normálnak kéne. Olyan hangja van, mintha víz csorogna benne állandóan (gondolom a hűtő -gáz vagy akármi).

 

Az albérletünkben van, sajnos csak most szóltak a bérlők, hogy már pár napja ilyen (pünkösd vasárnap... így keddnél hamarabb se szerelőt se új hűtőt nem tudok intézni).

 

Ez alapján, amit írtam (ami tudom nem sok) lehet sejteni mi baja, vagy nem?

 

Köszi.

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2022.05.25 0 0 476

Igen, az a drót, az cső, abban van az éter, aminek a térfogatváltozása kapcsolja az érintkezőket. Vagy, ha kiszökik, akkor kevésbé...

Kétféle univerzális van, az egyik közvetlenül az elpárologtatón, a másik mögötte nézi a hőfokot. Kérdezz rá a boltban, hogy az jó e a tiedhez. ( a kapilláris cső hosszabb lehet, csak rövidebb ne legyen)

Előzmény: UraiSam (475)
UraiSam Creative Commons License 2022.05.25 0 0 475

Mivel épp a kezemben tartom a kapillárcsöves szabályzót amit kivettem belőle, így gratulálok az interneten található információknak amik szerint "elektronikus" :D
Mindenesetre köszönöm az infőkat!
Az "éter" alatt feltételezem magát a kapilláris csőben lévő hőtőközeget érted, és nem a kompresszor által "keringetett gázt"... Mert gondolom ha "gázhiányos" lenne a hűtő, akkor képtelen lenne 3-4 fokot generálni a hűtőtérben, bármennyi idő alatt is. A termosztátot senki nem állítgatta egészen idáig, ha jól emlékszem már elég régóta (vagy 2 éve, de talán már új korában sem volt ez máshogyan) így működik a hűtő.
Természetesen mint próbálkozás, mostanra összevissza állítgattam a termosztát szabályzó csavarjait, hátha jobb lesz a helyzet, de más lett csak a tartomány ahol kikapcsol, és ahol foylamatosan megy, jobb nem lett semmi.
A kapilláris cső a helyén van, kivettem, visszatoltam ütközésig (mintha gyárilag egy centivel kijjebb lett volna), de nem tűnik úgy hgoy ez segített volna.
A lényeg, hogy ezek szerint szerinted is érdemes egy új hőfokszabályzót megpróbálni?
Esetleg ez az univerzális RANCO is csereszavatos lehet az eredetivel?

Hőfokszabályzó (univerzális, RANCO K59H2808) kombinált hűtőgép xxx/x - Orczy háztartási gép alkatrész és szerviz

Köszönöm a szakvéleményedet!

 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (474)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2022.05.25 0 0 474

Az ARC2353 elektronikus, az összes neten talált infó szerint... és eszem ágában sincs minden sz@r összes tipusát megjegyezni. :-)

 

Amennyiben kapilláriscsöves, akkor többesélyes. Vagy távozóban van az éter, vagy a határhőmérséklet el lett állítva, vagy a delta beállítás lett eltekergetve. Más verzió nincs...

Illetve, ha nincs bedugva teljesen a helyére, az még tud okozni érdekességeket.

Előzmény: UraiSam (473)
UraiSam Creative Commons License 2022.05.25 0 0 473

Ööööö.. nem vagyok jó hűtőszekrényekben, de ez biztos?
Ez egy fapados modell, és ez sima mechanikus szabályzónak tűnik, kapilláris csővel... 

Hőfokszabályzó WHIRLPOOL WDF25K-L1 hűtő - Orczy háztartási gép alkatrész és szerviz

... és eddig egy árva vezérlőelektronikát sem sikerült benne találnom


Előzmény: W124E300TDT4MATIC (472)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2022.05.25 0 0 472

Elektronikus a szabályzás - én a szondákat, a külső hőmérséklet érzékelőt, valamint az elektronikát venném górcső alá...

Előzmény: UraiSam (471)
UraiSam Creative Commons License 2022.05.24 0 0 471

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem...
Adott egy 4 éves whirlpool kobinált hűtőszekrény (ARC2353), és az a hibajelenség, hogy magasabb fokozatokon egyszerűen nem áll le (fagyasztó -30 fok, hűtő hátfala -15). Folyamatosan megy a kompresszor, egészen addig amig manualisan egy picit lejjebb nem csavarom a hőfokszabályzót (nem egy egész fokozatot, csak minimálisan lejjebb). Akkor leáll egy jó időre, majd újra elindul és megy kb a végtelenségig. Akkor működik csak rendesen magasabb fokozatokon is, ha kiszerelve a thermosztátot feljebb állítom a kapcsolási hőfokot, de ebben az esetben nyilván 7-esen úgy hűt, mint előtte 3-as fokozaton, kb semmire nem jó, csak egy nagy fehér világító doboz.  Gondoltam rá kicserélem a hőfokszabályzót, de mivel jelenleg nincs kidobni való 10.000Ft-om, ezért előtte kérdezek azoktól , akik értnek hozzá, megerősítést várva.

Köszönöm!

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2022.05.10 0 0 470

Itt: https://www.parafalo.hu/ki34vv00/   azt írják, hogy elektronikus a szabályzás, és aktív figyelmeztető rendszerrel van felszerelve... nofrost valóban nincs, így ventillátor kilőve.

Tegyél fel egy képet a kezelőről, hátha...

Előzmény: Kobun80 (469)
Kobun80 Creative Commons License 2022.05.10 0 0 469

Szia,

 

Akkor ameddig jutottam: Siemens KI34 VV00 a típusa. Ahogy találtam róla adatot nem Nofrost -os. 

Viszont egy konkrét leírás sincs ami pontosan ehhez van, és bárhol kerestem rajta nem találtam Alarm gombot amivel ki lehetne kapcsolni. Tulajdonképpen semmilyen kezelő felület nincsen benne/rajta, csak a belső szabályozó kapcsoló, illetve ehhez csatlakozik a lámpa is. 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (468)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2022.05.10 0 0 468

Igen, valahogy úgy...

Előzmény: Kobun80 (467)
Kobun80 Creative Commons License 2022.05.10 0 0 467

Köszi, jogos.

Akkor a pontos típus, és az alapjan az alarm gomb ellenőrzése lehet a kiindulási pont?

 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (466)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2022.05.10 0 0 466

Ha "nofrost", akkor a ventillátor is lehet akár. De amíg nem tudunk semmit, addig csak találgatás...

Előzmény: Kobun80 (465)
Kobun80 Creative Commons License 2022.05.10 0 0 465

Szia.

 

Nagyon köszönöm a gyors választ, de nekem nem alarm jelzésnek tűnik elsőre, inkább olyan, mintha valami motor lenne, bár mondtam, hogy nem értek sajnos hozzá. Egy magas frekvencias hang, és nekem úgy tűnik, hogy a hűtő belsejéből jön.

Ami még érdekes, hogy ha a belső szabályozót egy pillanatra lekapcsolni, majd vissza, akkor nem folytatja azonnal, hanem elhallgat percekre.

Nem lehet valami motor, vagy netán gáz probléma?

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (464)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2022.05.10 0 0 464

Ha az egészségügyi határértékek felett van a hőmérséklet (-12 Celsiusnál melegebb van) akkor sipol a gép - ezt az "alarm", vagy hasonló gomb megnyomásával ki tudod kapcsolni.

Tegyél egy hőmérőt a fagyasztóba...

Előzmény: Kobun80 (463)
Kobun80 Creative Commons License 2022.05.10 0 0 463

Sziasztok,

 

Szeretnék segítséget kérni tőletek, mert nagyon nem vagyok képben hűtők terén.

Van egy Siemens beépített hutonk, amit az előző lakó vásárolt, így a pontos kora nem ismert sajnos.

Az elmúlt időben sokszor a "bekapcsolás" után folyamatosan sípol hosszú perceken keresztül. Már le is olvasztottam, hátha az segít, de talán csak annyi változott, hogy kicsit ritkábban csinálja.

Gondolom nem fogom tudni magam megcsinálni, de bármi ötletet szívesen fogadok .

Illetve ha tudtok esetleg szerelot javasolni Bp. környékén azt is szívesen veszem.

 

Köszi mindenkinek!!

 

 

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2022.04.20 0 0 462

A 10- 12 fok az nem hideg, hanem hűvös... a 3 Celsius, na az hűtős szempontból már hideg... ;-)

Előzmény: öreg_néne_b (458)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2022.04.20 0 0 461

Ha elindul a 4x ohmmal, akkor működik a végtelenségig. Csak az indításban van szerepe, utána nincs.

A másik: leírom még egyszer:A mechanikus (kapilláris csöves) szabályzó így működik. A kínai digitális nagyívben rottyant a külső hőmérsékletre -20 és +50 fok között, azaz az működik.

Előzmény: laca1313 (457)
Replay Creative Commons License 2022.04.17 0 0 460

Akkor is kell hűteni. Nekem is van a garázsomban egy hűtő, ahol télen 10 fok körül van, ott nem fűtök, mert ott teleltetem télen a növényeimet. Egy rakás dolgot nem is igen kell télen hűteni, viszont a hűtőben vannak dolgok a mélyhűtőben és annak működnie kell, akárhány fok van ott.

Előzmény: öreg_néne_b (458)
öreg_néne_b Creative Commons License 2022.04.17 0 0 459

A gyári olyan, mint az összes többinek. Ami működik, az a kínai külső termosztát.

Előzmény: laca1313 (456)
öreg_néne_b Creative Commons License 2022.04.17 0 0 458

Ha hűvös van, nem kell hűteni...

 

Már hogyne kellene. Az a cél, hogy a hűtőben hideg legyen, nem hűvös. És megoldható, hiszen nekem is sikerült.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (454)
laca1313 Creative Commons License 2022.04.17 0 0 457

De ha már megcsíptem egy szakértőt, :) akkor még leírom azt is, hogy jelenleg küzdök egy másik hűtővel is, aminek úgy tűnik a "reléje" szállt el. Nem a régi tekercses fajta, hanem az új, az a melegedős (PTC?). Sajnos nem jól mértem föl elsőre a hibát és vettem hozzá termosztátot, de a hiba maradt. Még szerencse hogy nem volt drága. :) Aztán rájöttem hogy a klixon kapcsolgatja ki. Kimértem a motort, kipróbáltam direktbe és úgy normálisan ment. Szétszedtem a relét és rájöttem hogy a korong egyik felén ahol az érintkezőnek érintkeznie kellene, leégett róla a fém réteg. Most úgy működik, hogy elforgattam a korongot 180°-kal. Rendeltem ugyan hozzá új relét, de mivel az Kínából jön, egy -két hónapba bele telik, de itthonról meg 11 ropiért akartak adni. A kérdés az, hogy mivel a gyári PTC ellenállásának 22 ohm-nak kellene lennie, de ez így jelenleg 43 körül van, vajon meddig fogja bírni?

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (454)
laca1313 Creative Commons License 2022.04.17 0 0 456

Ezt azért én sem értem. Merthogy a hűtők többségében a hőszabályzó, a hűtő belsejében van, így annak tök mindegynek kellene lennie, hogy kint mennyi a hőfok, ha a benti hőfok nem éri el a megfelelőt, akkor kapcsolnia kellene. Persze nem kizárt hogy az adott hűtőn kívül van, azt nem írta öreg_néne.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (454)
laca1313 Creative Commons License 2022.04.17 0 0 455

Elfogadom a véleményed, mert úgy tűnik értesz hozzá.

De tegyük fel, hogy mégis megpróbálom, csak úgy olajcsere nélkül. Mire számítsak? Meddig működne, ha egyáltalán működne? Ugye egy hűtőszekrény átlagos hőmérséklete 0-8C° fok között van, de nekem nincs is szükségem ilyen hidegre, mert olyan 14C° kellene. Azt hiszem még itt is olvastam szerelőtől, hogy még PB-t, de még öngyujtó gázt is használnak hűtőközegnek. Kínai hőfokszabályzóm van, azt kívülre szerelve még a robbanásveszélyt is el tudom kerülni.

Az (öreg_néne ) javaslata csak ott hibázik, hogy azt akárhonnan is szállítanom kellene, ami hozzám nehézkes és költséges.

Jelenleg egy pleiteres vízhűtőből csinált hűtőben érik a sajt, de egyrészt kicsi, másrészt baromi sokat kapcsol be, mert hiába hőszigeteltem öt centi vastagan, maga a pleiter a külső belső hűtőbordákkal átvezeti a hőt.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (452)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2022.04.17 0 0 454

A mechanikus szabályzó így működik. Ha az elpárologtató eléri a -15 Celsiust, akkor kikapcsol, és +5 - +12 fok között kapcsol vissza. Ha nem melegszik ennyire vissza, akkor nincs bekapcsolás.

Hogy miért? Ha hűvös van, nem kell hűteni...

Előzmény: öreg_néne_b (453)
öreg_néne_b Creative Commons License 2022.04.17 0 0 453

Úgy látom, értesz hozzá. Miért készítik úgy a hűtőszekrényeket, hogy hűvös helyen ne működjenek? 
Van a pincében egy hűtőszekrény, ami nem hűtött, ha a pincében 8 fokra csökkent a hőmérséklet, bár az még távol volt a beállított hőfoktól. Kapott egy tízdolláros kínai külső termosztátot, azzal kiválóan működik, szóval ez nem fizikai ok...

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (452)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2022.04.17 0 0 452

Felesleges vele bíbelődni, nem fog működni. Más nyomáson párolog, más a kapilláris cső hossza, más a keresztmetszet. Régen ásványolaj volt a rendszerben, az R600a szintetikust igényel...

Előzmény: laca1313 (450)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!