Keresés

Részletes keresés

Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.11.26 0 0 94
jut eszembe a PIC-et saját magad programoztad?  Ha jól sejtem  PIC-et a chip cad forgalmaz (is? csak?) Ők  esetleg beégetik?
Előzmény: virtualpro (91)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.11.26 0 0 93
lasan azaz lassan
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.11.26 0 0 92
nah, vettem vaskloridot, ( 1/2 kg 300 Ft alkatrész boltban) és másodszorra egész elfogadható  nyákot csináltam pnp fóliával. Huhúúúú!   Fúrás, forsztás, és  lasan éled ! :) :)
Előzmény: virtualpro (91)
virtualpro Creative Commons License 2004.11.22 0 0 91
Én is bajban voltam a vaskloriddal, aztán vettem egy soma előrefúrt panelt és arra csináltam meg az egészet. Nem volt túl sok idő átalakítani, és így nem kellett lötykölgetnem.
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.11.20 0 0 90
Kösz, de én balga elaludtam.  egy linux által szétbombázott xp-re szakosodott vincseszterbe próbáltam életet lehelni az éjjel, és kicsit elaludtam az időt utána.....A honlapon nem is olyan vészes ár van valami nátruimbigyós marató 500Ft/lityi. Persze nem tudom a József krt.-i árakat. Én olyan  20-25 éve vásárolgattam ott vaskloridot. Nem sok olyan bolt van, ami ennyi ideje és gyakorlatilag profilváltás nélkül létezne....
Előzmény: Topy (89)
Topy Creative Commons License 2004.11.19 0 0 89
A József körúton az Azúr Vegyszerboltban árulnak vaskloridot:
Munkanapokon 8-tól 17 óráig, 1085 Budapest, József körút 65.
Tel./Fax: (06-1) 318-5377, (06-1) 338-4461, (06-1) 327-0469, (06-1) 327-0470

Hétvégén én egy helyet tudok, ahol kapsz ilyesmit - nem vasklorid lesz, hanem valami más, de ugyanúgy nyák maratáshoz való -, a Conrad az Oktogonnál, de készülj fel, hogy drága lesz. Lelkileg gyúrhatsz a dologra a http://www.conrad.hu-n.

Topy
Előzmény: Latya (K.L.) (88)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.11.19 0 0 88

SOS! Kitaláltam, hogy a hétvégén megcsinálom a dobtrigger paneljét, de én kb 15 éve nem csináltam NYÁK-ot, és szomorúan tapasztalom, hogy nem lehet vaskloridot kapni a patikákban.  Igaz az , hoyg alkatrész boltokban van valami marató trutyi helyette? És van Bp-en szombaton ilyen nyitvatartó? Mert ugyna ma vásároltam, be de szembe nem jutott volna a lomexban megkérdezni.... :(

 

 

 

Bonus1 Creative Commons License 2004.11.19 0 0 87

Tisztelt Urak!

 

Kis segítséget kérnék Roland SPD8 és Roland KD7 illesztésével kapcsolatban.

Tudom, h vadul hangzik, de tök rendszertelenül szólal meg a lábdobtrigger. Más kütyükkel tökéletesen műxik, csak az SPD8al nem. Igaz, annak nem is trigger bemenetei vannak, hanem ep1, ep2, meg patch shift.

Ja, és az ep1-2 nem egyforma. Ha az ep2-be döföm a kd-t, akkor a kijelző számai közt pontok jelennek meg.... 8-o

 

 

Szal tök kuka vagyok hozzá, de gáláns leszek, ha segít valaki! :-D

syrius Creative Commons License 2004.11.17 0 0 86
off: bocsi, de segítsetek, milyen progival lehet .gtp kiterjesztésű (gitár?) fájlokat lejátszani? Köszi.

Szatyi Creative Commons License 2004.11.17 0 0 85
Valaki összegyűjtené a tudnivalókat és a tapasztalatokat, mert a linkek nagy része már nem működik. Goldolok itt elsősorban a trigger-MIDI kontroller kivitelezésre. Ezzel kapcsolatban érdekelnének a tapasztalatok is. Köszi!
virtualpro Creative Commons License 2004.09.30 0 0 84

Hát azzal meg fogsz szenvedni. Én is ilyen kialakításban gondolkoztam először, aztán elvetettem mert nem igazán találtam ilyen elemeket hozzá. Most egyenlőre kötélbilincsekkel oldottam meg. Átfúrtam a fémlapot, és az U alakú kötélbilincs/drótbilincs (OBI 250Ft/2db kb.) szárainak végét átdugtam a lyukon. A bilincsbe belehúztam egy 8*8 mm-es tömör négyszögvasat, amit úgy hajlítottam/vágtam hogy az pont odaéren ahova kell. Ezt jól lehet alakítani, és elég szilárd, hogy használat közben viszont ne deformálódjon tovább. A bilincsre rátekertem az anyákat aztán kész is van a felfüggesztés. A szögvas is OBI-ból volt, az sem egy húzós tétel (kb. 1200/szál ha jól emlékszem) . 2 m-es darabból akár több "gémet" is ki lehet alakítani. Aztán csak le kell festeni... vagy kivágni az ablakon, ha te találsz valami jó/olcsó gömbcsuklós megoldást. :D

 

Én az álványzathoz amúgy 2,5*2,5 cm (négyzetes keresztmetszetű) zártszelvényt használtam. Ebből 2m kb. 2000-2500 Ft az említett boltban. Oldalsó lábnak gondolkoztam a 800 Ft-os 80 cm-es fém asztallábakon is, azonban ettől óvnék mindenkit, mivel az anyaga nagyon vékony és így egyből horpad ahogy rászorítasz valamit...

Előzmény: westpoint (83)
westpoint Creative Commons License 2004.09.21 0 0 83
hi!

Még az elözö vmelyik hozzászólásban hangzott el, hogy ne misztifikáljuk a
piezokat. Én igazából nem is értek hozzá, tehát én csak azt irtam ami az
e-bay leirásban volt. Tehát az én általam vett piezokon nincsen müa. boritás,
csak a két lemez egymáson és a vezetékek hozzáforrasztva.

Most meg ilyen, egybeépített cuccokat is lehet venni: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=46611&item=3749630278&rd=1
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=46611&item=3749630777&rd=1

Sajnos még mindig nincs összerakva az állványom.
kinek van ötlete arra, hogy a dobfelület alá „pillanatszorítható gömbcsuklós”
rögzítést miböl lehetne faragni? wp.
Sandor Creative Commons License 2004.09.20 0 0 82
Hello! Itten vannak a képek: www.csepess.fw.hu/dobtrigger.htm Üdv, Sándor
Előzmény: virtualpro (81)
virtualpro Creative Commons License 2004.09.16 0 0 81

Na ezt az Orczy teret megnézem magamnak, kösz Ndy_

 

Sandor, kiváncsian várom a képeket :)

 

Amúgy én piezzp vételnél idáig csak két fajtával találkoztam. Egyiken sem volt jelzés, és műanyag házba voltak betéve. Ezt amikor szétszedtem sajnos nem két sima körlapból álló verziók voltak, hanem van egy plusz kivágás is a belső lemezdarabon, amitől három részből áll az egész. Persze mellette kondi... volt rajta, amit szépen leszedtem.

Ezek a piezzok 2-2,5 cm átmérőjűek, és kb 250-300 Ft/db áron osztogatják.

 

Na a kérdések: az említett KPE-110 is műanyag házban van szerelve? 3 vagy 2 lemezes? Hol lehet kapni őket és mennyiért? Ahol idáig voltam, néha még azt sem tudták mi az a Piezzo.....

Sandor Creative Commons License 2004.09.11 0 0 80
Hello! Úgy látom van "kapás" a hogyan kell a gyakorlóbörhöz illeszteni a triggert témakörben:)) Na akkor kiteszek majd néhány fényképet, hogy eloszlassam a homájt. Amugy a sima KPE110 piezo vagy hasonló elég triggernek, nem kell ide semmi "direkt elektromos dobhoz készített" misztifikálás! Hajrá! Üdv, Sándor
Előzmény: westpoint (74)
Ndy_ Creative Commons License 2004.09.07 0 0 79

Nagy nehezen megtaláltam a jelszavam....

Tehát gumilap: az Orczy téren a remiz (vagy hogy kell írni, tehát a villamos javító műhely) mögött van egy utca. Ott lehet kilóra venni a nyersgumi lapot minden vastagságban. Kb száz métert kell gyalogolni a tértől befele. (önvédelmi eszközök kéznél tartása javallott)

westpoint Creative Commons License 2004.09.01 0 0 78
hi!

>westpoint, hol sikerült "7 mm-es tömör (vasháló betét nélküli!!!) gumilap"-ot szerezned?

egy csapágyszaküzletben sikerült találni vidéken, de csak 2 nm-es táblában,
egyben lehetett rendelni és kb. 7-10 Ft között volt a tábla. Azért nagyságrendekkel
jobb mint a 4 mm-es vasrácsos, de egy gyakorlópadnál már kicsit keményebb.
Mire kivágtam dekopirral a nagy táblából a padokat jól leizzadtam : )))
tipp: a gumilap alá vékony fa lemezt kell tenni, hogy ne rugózzon a vágásnál.
sztem kérdezz körbe olyan cégeknél, ahol gumisütéssel foglalkoznak.

>Egyébként én a rácsosat fémlapra ragasztottam, és forró ragasztópisztollyal
>rögzítettem a piezzot a lap alá (1 mm-es a fémlemez)...

nekem úgy is átment a jel, hogy a gumilap alatt volt (alatta fa), persze a távolság
miatt azért 10 cm-re már gyengébb volt a jel.

én a piezoimat az ebay-en árvereztem pár euroért, állítólag kimondottan
dobhoz készültek.

wp.
Előzmény: virtualpro (77)
virtualpro Creative Commons License 2004.09.01 0 0 77

westpoint, hol sikerült "7 mm-es tömör (vasháló betét nélküli!!!) gumilap"-ot szerezned? Már fél Bp-t bejártam, de sehol sem találtam idáig.  Egy 4 mm vastag, de sajnos vasrácsos teherautóba(?) való gumilapot sikerült csak vennem (900Ft.- volt).

 

!!!

Szóval ha valaki tud olyan helyet, ahol sima és elég vastag gumilapot lehet venni, az ne nagyon titkolja.

!!!

 

Egyébként én a rácsosat fémlapra ragasztottam, és forró ragasztópisztollyal rögzítettem a piezzot a lap alá (1 mm-es a fémlemez). Működni működik, de a rács miatt nem az igazi. Közvetlenül a gumi alá aért nem jó szerintem tenni, mert akkor a közvetlen ütés miatt nagy lesz a jelkülönbség a felület széle és közepe között. A fémlap a gumi alatt ezt elvileg elosztja (bár csökkenti is talán) és így egyenletesebben viszi át a jelet.

 

 

Előzmény: westpoint (74)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.08.31 0 0 76
Hmm, tényleg jó ötletek vannak azon a linken! Vagy frissítették, vagy elkerülte a figyelmemet, mert régebben néztem, de nem tünt fel akkor, hogy ennyi ötlet van.
Előzmény: Ndy_ (75)
Ndy_ Creative Commons License 2004.08.31 0 0 75

Tényleg nézzetek körül a megadott linken. Ha a hálóra teszed közvetlenül a piezót, az ütéstől eltörik.

A linkeket nézve az oldalon, rátalalálhatsz, akár a roland megoldásának házi kivitelezésére is. Egy kúpos cuccot visznek lefelé (ez a rolandnál szilikon, nálam radírgumiból készül :D) Az oldalon levő linknél polifoamból csinálták. Alul rugós a megoldás. Jól el kell találni, hogy ne legyen túl erős a rugó, viszont ha gyenge, akkor visszacsap a bőrre, két vagy több ütést eredményezve.

 

Vstí: nekem az LM cuccok jöttek be. A profi hangmintákat (ha szerzel ilyeneket, mondjuk akai, roland, vagy emu samplerekből) a CdXtract progival lehet konvertálni a PC számára érthető formátumra. (az említett pluginnál pl wav)

westpoint Creative Commons License 2004.08.25 0 0 74
hi!
Hálós dobhoz: Musikproduktivban próbáltam ki a V-drum-ot, szerintem abban
a háló alatt van a piezó valahogy beépítve, de annyira profin van belőve, hogy
ha csak hozzáérek kicsit a hálóhoz, már veszi a jelet. Szóval nagyon élethű a
megközelítés. Ami kevésbé jó az a kis ütőfelület, bár szokás kérdése biztos.

Más: tegnap este kipróbáltam a házi gyakorlópadot piezoval. 19 mm-es bútorlapra
fel van ragasztva 7 mm-es tömör (vasháló betét nélküli!!!) gumilap.
A gumilap alá csúsztattam be a piezot, egyelöre csak provizorikusan, hogy
mennyire veszi át az ütést. Eddig biztató: 50%os sensitivitynél is még jól veszi
a jelet. üdv: wp.
Előzmény: Latya (K.L.) (73)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.08.24 0 0 73
"

A piezzot a dobtestre kell tenni, vagy valami trükkel meg szivaccsal a hálóhoz nyomni belülről? :o

 

Akinek így működik az hogyan csinálta?"

Erre én is ki vagyok váncsi!

Előzmény: virtualpro (71)
westpoint Creative Commons License 2004.08.24 0 0 72
Hi! köszi a tippeket! >Samplernek Haliont javaslok. az megvan, csak ehhez sem konyítok még túlzottan, de majd átnézem. Ha jól értem akkor a hangmintákat hozzáillesztem a megfelelő hangkiosztásra, (pl C 1-re lábdob) és már működik is? >nézd meg a MIDIOX nevű programot, érdemes. az is megvan, szoktam használni ellenörzésre >A piezzot a dobtestre kell tenni, vagy valami trükkel meg szivaccsal a hálóhoz nyomni belülről? :o http://edrum.for.free.fr/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=32 erre a linkre gondolsz itt? Engem érdeklne, hogy remo gyakorlópadot hol lehetne beszerezni! Ilyet még nem is láttam, amin dobbör volt kifeszitve 8O wp.
Előzmény: virtualpro (71)
virtualpro Creative Commons License 2004.08.24 0 0 71

Használj samplert és hangmintákat.

 

Jó dobsample készlet például a drumkit from hell, 2 CD-s samplekészlet. Ebből az 1 CD a lényeg, a második csak loop meg hasonló gyűjtemény.

 

Samplernek Haliont javaslok.

 

Ezekután csak VSTi-ként elindítja az ember a haliont, betölti azt a pár100 Mb dobmintát aztán lehet ütni :)

 

Amúgy Cubase-ban ott az LM-7 is, felveszel hangot, beteszed hogy azt játsza, és mehet is a dob. Elég sok verzió van az egészre.

 

Ha meg kiváncsi vagy arra, hogy milyen midi jelet ad ki a dobpadod, esetleg azt át akarod konvertálni, hogy mást küldjön tovább a Cubase felé, akkor mindenképpen nézd meg a MIDIOX nevű programot, érdemes.

 

Visszatérve a hálós dob kialakításra:

A piezzot a dobtestre kell tenni, vagy valami trükkel meg szivaccsal a hálóhoz nyomni belülről? :o

 

Akinek így működik az hogyan csinálta?

 

 

(Ja és a Drumkits From Hell Superior is most jött ki nemrég, csak az a baj, hogy 9 DVD-n :DDD)

Előzmény: westpoint (70)
westpoint Creative Commons License 2004.08.23 0 0 70
hi! időközben működik az octapad/pc megoldás!! : )) Cubase-ben az Edirol Super Quartett-tel próbáltam. Viszont a hangok annyira nem tetszettek. Milyen dob VSTi-k vannak Cubase-hez? Lehet ilyet letölteni vhonnan? Másik kérdés: azt hogyan tudom megcsinálni ha saját (pl felvett dobsound, zörej stb.) hangokat akarok megszólaltatni egy VSTi-ben midivel? üdv: wp
Ndy_ Creative Commons License 2004.08.18 0 0 69

A gyakorlőbőrről nem tudtam, hogy ilyen olcsó. Akkor viszont feltétlenül érdemes megvenni, ugyanis egy bőr karimája mindenképp kell, különben nem lehet ráhúzni a dobra.

Piezo: hát nekem az a tapasztalatom, hogy szinte mindegyik jó. ugyanazzal a technológiával készül, csak a méret különböző. Én vettem egy elektronikai boltban 55 forintért simát, amire rá kell forrasztani a kábelt. De műanyag tokosat lehet kapni 200 forint körül, Budapesten. A deák térnél van egy hangszerbolt, (Tajti, vagy hogy hívják) ott is lehet kapni általában olcsón.

A hangszedőkről leírást találsz itt:

http://edrum.for.free.fr/

Volt már erről az oldalról szó a fórumban. Regisztrálni kell, de érdemes. És a linkeket is érdemes végignézni, amik az oldalról nyílnak.

Egyébként érdemes kísérletezni, mert a különböző cuccok különbözőképp érzékenyek, és magán az agyon nem biztos, hogy teljesen be lehet lőni.

westpoint Creative Commons License 2004.08.18 0 0 68
Hali!

 

A következő midi- problémával állok szemben: van egy klasszikus Roland Octapadom (pad-80).

Számítógéphez akarom kötni midivel. Már használok a géphez midi billentyűt, ami tökéletesen

működik (pl Cubase-ben Edirol Super Quartett-tel). Az Octapadot viszont nem tudom szóra bírni : ((((

A beállítás: Octapadról midisport-on keresztül a midijel a gépbe megy, a Cubase jelzi is az input

felvillanással, hogy van bemenö jel. Viszont ami a gond, hogy hang nem jön ki egy szál sem.

Output jel csak akkor van (hang nélkül), ha a GM Drum-ot állitok be Drum map-ként. Ebben az esetben

hiába állítom be az Octapadon a 10-es csatornát és pl a C 1-es hangot, akkor sem hallatszik semmi.

A hangkártya egy EWS88 MT.

Van valami ötletetek, hogy hogyan lehet egy ilyen Octapadot megszólaltatni számítógéppel?

Ha egyenlőre nem is Cubase-ben az sem baj, csak szóljon már vmi!!! ; )))

A cuccnak vannak alapbeállításai a következő Roland agyakhoz: TR-505, TR-626, D-110.

A Cubase-ben megtaláltam a D-110 beállításait betöltö midi fájlt, de azzal sem mentem sokra : ((((

 

wp
virtualpro Creative Commons License 2004.08.13 0 0 67

Hálós gyakorló "dobbőr" kapható általában mindenfajta méretben különben. ugyanúgy fel lehet tenni mint a sima bőrt, csak lyukacsos és nincsen hangja. A Tam-Tam-ban van is pár dobtest amire fel van rakva. Az ára 1000-1500 körül van darabonként. Lehet én is ezt a megoldást fogom választani. Most fémlapra ragasztott piezzoval próbálkoztam, ami fölé gumilapot raktam. Ez sem rossz, de nem az igazi. Gyakorló gumilapos dobok (amik ki is néznek valahogyan) meg nem nagyon vannak, vagy nagyon drágák. Eredetileg Remo gyakorlódobot akartam átalakítani, csak nem találok sehol sem készletet.

 

Viszont a hálós dobra nem tudom milyen triggert érdemes rakni. Te hogyan oldottad meg? Magára a dobtestre tetted? És ha piezzoval csináltad, az körülbelül milyen átmérőjű, illetve ha Bp-i vagy merre vetted?

Előzmény: Ndy_ (66)
Ndy_ Creative Commons License 2004.08.12 0 0 66

Hát igen, a padok kérdése elég bonyolult... lehet kapni gyárit, de a valóban használhatók elég drágák.

 

Különböző anyagokkal kísérleteztem, amit rendes dobtestekre húzhatok gyakorlóbőrként. A hazánkban található szunyogháló nagyon sérülékeny és vékony... A legjobbnak egy vastag Vinyl-t találtam, amire hatalmas plakátokat nyomtatnak. Lyukacsos, hogy a szél ne tudja letépni, és nagyon erős... sajnos azt hiszem, hogy csak tekercsben kapható és így jó drága. Én egy grafikai cégtől kunyiztam egy dobszerkóra valót...

 

Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.08.09 0 0 65
köszi
Előzmény: virtualpro (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!