Keresés

Részletes keresés

Hamster Creative Commons License 2009.08.05 0 0 912

További képek és videók - laikus lévén az esetleges hibákért elnézést kérek, illetőleg a kiegészítéseknek is örülök:

 

A Repülőgépes Növényvédő Állomás 50. szülinapja
Amikor még a laikus is nosztalgiázik, avagy a budaörsi repülőnappótló járat

Hamster Creative Commons License 2009.07.20 0 0 911

Sajnos a kamerám tönkrement, ezért a júniusi RNÁ/RSZ találkozó Kamovos bemutatójából csak pár tíz másodpercet sikerült rögzítenem, azt is használhatatlan hanggal, de azért így is visszadja a számomra - partvonal külső oldalán álló érdeklődő - jellegzetes felinget:

http://hamster.blog.hu/2009/07/19/mezogazdasagi_bemutato_kamovval_budaorson

H. Balázs Creative Commons License 2009.06.15 0 0 910
Kedves egykori RNÁ-s, MÉM RSz-es, Air Service-es dolgozók!

Tisztelettel kérlek Titeket, látogassátok meg honlapunkat a http://www.avia-info.hu címen, és ha esetleg akad olyan fotó a gyűjteményetekben, amit szívesen közzétennétek, osszátok meg velünk!

Köszönettel:
Horváth Balázs

(U.I.: A repülőhalált halt kollégáitok névsorának ill. az események leírásának pontosításához szintén számítanék a segítségetekre.)
székkutas Creative Commons License 2009.06.14 0 0 909

Sokan eszembe jutottak azok közül is, akik már nem lehettek itt, ezen a jókedvű, csupa mosoly, operettországot idéző találkozón. Ha láttak minket, biztos, hogy velünk ünnepeltek!

 

Előzmény: machet (899)
machet Creative Commons License 2009.06.14 0 0 908
Kedves topictársak.

Tud valaki információt adni a mostani találkozó szervezési hátteréről, kik, mennyiért stb. A kerek évforduló bizonyára adott okot valami támogatásra felsőbb körökből.Csak viszonyítási alapként érdekelne ez.A találkozó egyértelmű sikeréből kiindulva meg lehetne szervezni akár évente is valami ilyesmit, látható milyen igény van rá.Maximálisan osztom Miocsó kollégánk álláspontját ,ilyen csapat nem lesz még egy.Az akkori rendszerben szerencsésen igy állt össze.A mai munkahelyeken agymosott robotokat akarnak látni,és minden eszközzel a bedarálásra törekednek, száz bőrt le akarnak húzni az emberekről..Furcsa hogy ezt mondom de akkor volt tér a játékhoz és az RNÁ nagy erőssége a humán terület,az alkalmazottjai voltak.Ügyesek, ötletesek, sokszor rafináltak de mindenképpen csupasziv a munkájukat szerető emberek.Voltak persze akik elhagyták a pályát de a mostani beszélgetésekből is kiderült az hogy ezek jellemző része más területeken is megállta a helyét.Látható hogy mekkora kohézió van ebben az alakulatban. Persze lehet hogy csak én látom igy.
Mindenesetre nem kellene kihülni hagyni ezt a dolgot.Valakiknek meg kellene szervezni hogy ez folyamatosan müködjön.A mi "eresztésünkből" (75) pl nagyon sok emberről nem tudunk semmit, szerintem nagy lehetőség van ebben a dologban.
A regisztrációk alapján biztosan készül adatbázis, ez már egy jó kiindulópont.Jó ötlet a csoportkép is pl a hangár előtt stb.
Várom a véleményeket.
leicam4p Creative Commons License 2009.06.14 0 0 907
Kár, hogy a csoportkép kimaradt...
Reméljük, mihamarabb szerveződik még ilyen találkozó.
Hamster Creative Commons License 2009.06.14 0 0 906
A legjobb nekem, a laikusnak az Ancsa és a Kamov repülése volt. Csak azt sajnálom, hogy a videókamerám tönkrement, ezért nem igazán tudtam a mozgást és a hangot egyszerre megörökíteni. Mindenesetre hatalmas köszönet a szervezőknek!
Előzmény: H. Balázs (904)
leicam4p Creative Commons License 2009.06.14 0 0 905
és néhány fontos résztvevő ami kimaradt:12345
H. Balázs Creative Commons License 2009.06.14 0 0 904
Egy kis "képriport" a tegnapi budaörsi rendezvényről:

























Köszönet a szervezőknek!
Miocsó Creative Commons License 2009.06.14 0 0 903
68x-nek regisztráltam!
Míg elől egymásnak adogatták az okleveleket addig hátul -szokás szerint- jól kidumáltunk mindent ami volt, van, lesz.
( illetve abban megállapodtunk, hogy ilyen csapat a világon még egy nem lesz)
Jó érzés volt hogy 20 éve nem látottak is megismertek és én is felismertem jó párat a régi cimborákból.
Hamster Creative Commons License 2009.06.14 0 0 902
Ez a kempintgszitakötő mikor jött? Mert róla lemaradtam a jelek szerint...
Előzmény: tezslam (898)
machet Creative Commons License 2009.06.14 0 0 901
Igen.Én is innen a Fórumról értesültem a dologról.Meglepően sok rég nem látott arc jelent meg és bizony sokszor meg kellett kérdeznünk egymást hogy ki is vagy te tulajdonképpen?Innentől viszont ugyanott folytattuk a történetet ahol esetenként az több évtizede félbemaradt.Mintha mi sem történt volna.(nem hát csak közben megettük kenyerünk javát). Nagy erővel hömpölyögtek a régi sztorik, tényleg mintha csak tegnap váltunk volna el.Ahogy mondod felhőtlen öröm volt ez a nap.
Remélem lesz még ilyen.
tri-tonus Creative Commons License 2009.06.13 0 0 900
Én azon lepődtem meg, milyen sokan eljöttek ahhoz képest, hogy nem volt nagy reklámja az eseménynek. Örültünk egymásnak.
Előzmény: machet (899)
machet Creative Commons License 2009.06.13 0 0 899
Vajon miért?
Egyébként nekem tetszett a buli.Én 25 évvel ezelőtt voltam utoljára a reptéren amikor kiléptem. A hangárban jól körüljártam a sarkot ahol a Kamov ápolásokat csináltuk 76- ban. Az akkori főnökök, a meósok is itt voltak mind.Döbbenetes volt számomra hogy külsőre mennyire változtak emberek és voltak akik mennyire nem. némi őszüléstől eltekintve.A beszélgetésekből az is kiderült hogy a belső karakterek ugyanazok, senki sem tud kilépni a bőréből de ez igy is van rendjén.Most vált számomra nyilvánvalóvá amit eddig is éreztem, milyen kreativitás, szellemiség, potenciál gyült össze az akkori RNÁ csapatában.Az elmúlt hetekben forgattam át az 1955-ös REPÜLÉSEK gyüjteményét és ott láttam Ernő bácsi fotóját valamilyen teljesitmény kapcsán és most ott ült 84 évesen az egyik asztalnál.Hihetetlen élmény volt, köszönet a szervezőknek, várom a következö programot.
tezslam Creative Commons License 2009.06.13 0 0 898
A mai RNÁ találkozón két mg helikopter volt, az ünnepelt Ka-26-t jó messzire kirepülték, hogy ne lehessen hozzáférni...
D.pistabá Creative Commons License 2009.06.12 0 0 897

Nem vagyok a rendezvény szervezői között, csak a meghívót továbbítottam, de biztosan szívesen látnak érdeklődőket is a találkozón. Tehát jöhet bárki!!!

 

Előzmény: leicam4p (896)
leicam4p Creative Commons License 2009.06.11 0 0 896
akárki - illetve bárki érdeklődő odamehet?
Előzmény: D.pistabá (894)
Miocsó Creative Commons License 2009.06.01 0 0 895
Köszönöm az infókat!

Az idő sok mindent begyógyít, és többek pedig nagyon feledéjeknyek. De nem érdekel csak az hogy rég látott haverokkal is találkozhat az ember.
Előzmény: kutuka (893)
D.pistabá Creative Commons License 2009.05.30 0 0 894
A Repülőgépes Növényvédő Állomás (RNA/ megalakulásának

50 éves  évfordulója alkalmából ünnepi juniális lesz.

Az ünnepség helyszíne: Budaörsi repülőtér RSZ Kis hangár

Az ünnepség időpontja: 2009. június 13. 10 óra.

Bővebben itt: --à http://hatarhegy.5mp.eu/web.php?a=hatarhegy&o=RE4tJFujWz

 

kutuka Creative Commons License 2009.05.29 0 0 893

Sokakat személy szerint is meghívtak a szervezők (MERÉSZ), egyébként általában minden volt RSZ-est. Lehet majd látni azok közül is néhány embert, akik a megalakuláskor (50 éve) bábáskodtak az ügy körül, s azokból is néhányat, akik a végjátékot intézték... Kissé gonoszkodós kérdés azért felmerült már többekben is az esemény kapcsán: Pistánk, az univerzális, aki mindenbe bele tanult, vajon ott lesz-e?

Előzmény: Miocsó (889)
Miocsó Creative Commons License 2009.05.25 0 0 892

Üdv Balázs!

Emilt küldtem, egyelőre ennyit tudok.
Holnap vagy holnap után már valószinüleg többet is.

Üdv
Előzmény: H. Balázs (890)
czegenyp Creative Commons License 2009.05.24 0 0 891
Már én is rajta vagyok a témán. Reméljük vmi méltó programmal ünneplik majd meg.
H. Balázs Creative Commons License 2009.05.24 0 0 890
Szia Miocsó!

Ez a találkozó engem is érdekelne! Lehet tudni, hogy kik szervezik, és hogy mi lesz a program?

Előre is köszönöm válaszodat!
Előzmény: Miocsó (889)
Miocsó Creative Commons License 2009.05.23 0 0 889

Akkor június 13.-án menj ki Budaőrsre, akkorra szervezik az RNA megalakulásának 50 éves évfordulóját megünneplő találkozót. Biztos érdekes lesz.
Előzmény: aronvonal (888)
aronvonal Creative Commons License 2009.05.22 0 0 888
Egyszer már ki kéne látogatni Budaörsre csak sosem jutok farkasrétnél tovább egyszerűen nincs rá időm pedig a tavasz képek alapján nem lenne hülyeség.
Hamster Creative Commons License 2009.05.05 0 0 887
Laikus vagyok, nekem egy szétszedett madár - pláne Budaörsön, ahol egy időben soban álltak a narancsszínű Kamovok és Ancsák - mindig bizonytalanságot jelent. És majd egyszer csak ki tudok menni egy ilyen Kamov-beröffentésre :)
Előzmény: tezslam (886)
tezslam Creative Commons License 2009.05.05 0 0 886
A fotóid kiválóak, de némelyik hozzászólásod elég pesszimista! Az -MPN-ről kérdezed, hogy valaha repülni fog-e? Remélem a szervízvezető nem olvasta a kérdésedet! Budaörsön nem szétszedik, hanem karbantartják, javitják a helikoptereket, ezáltal visszarepülik a tulajdonosaikhoz/nak/! Javítás utáni első indítás 2009.04.22.-én volt! Az általad említett helikopter beindult, azóta repül, dolgozik! 
Hamster Creative Commons License 2009.05.04 0 0 885

Kamov-hang nélkül (egyelőre):

 

Tavasz Budaörsön

 

Nem igazán mezőgadasági..., de hátha van itt valaki, aki hozzá tud tenni, vagy javítani, ha hiba van benne.


Előzmény: malévhoz,csak a hátszelesek kerülnek (884)
malévhoz,csak a hátszelesek kerülnek Creative Commons License 2009.03.21 0 0 884

Ha egyszerre géphangot szeretnél hallgatni,vagy még plusz repülni is,volna egy ötletem.Ugyan,elfelejtettem az elérhetőséget,de talán valaki itt tudja...

 

Van egy magán reptér KKhalas mellet,Kunfehértón.

 

Van ott egy igazi békebeli pilóta,Csicsák úr...Még a MÉM szolgálatból örökölt(vett)kamovval dolgozik.Bár kamovval mezőgazdasági  munkát végezni hasonlatos gazdaságilag,mint Bécs-Pécs járatot üzemeltetni egy ancsával,de ugy látszik,ott varázslók dolgoznak,mert csinálják!!

 

Igaz,le kell utazni,de megéri az élmény...

Előzmény: Hamster (880)
Hamster Creative Commons License 2009.03.20 0 0 883
Sajnos nem tudtam kimenni, túl későn értesültem róla. Más helyre viszont valóban még kisebb eséllyel tudnék eljutni.
Előzmény: czegenyp (882)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!