Keresés

Részletes keresés

sergiototta Creative Commons License 2022.06.22 0 0 1489

Borveto -> Haladas

Koke visszatert. Ha Koke hozza az idei formajat jovore is, akkor csatarposzton megvagyunk.

pingvink Creative Commons License 2022.06.21 0 0 1488
Előzmény: pingvink (1487)
pingvink Creative Commons License 2022.06.21 0 0 1487

ma kijöttek a nyári felkészülési meccsek, és hogy hétfőtől edz a csapat:) hogy melyik csoportban, melyik játékosokkal, kik várhatóak, stb. nem nagyon tudni. bár a hivatalos facebook amúgyis szűken táplálta a drukkerek felé az információkat..

Előzmény: sergiototta (1486)
sergiototta Creative Commons License 2022.06.21 0 0 1486

Én is azt gondolom, hogy egy osztályon belül az utolsótól eligazolni a várható élcsapathoz, az szint lépés.

 

Másrészt persze, hogy voltak hibái Jocinak, de kinek nem? Azért ez mégiscsak a magyar másodosztály, annak is, mint sajnos kiderült a legalja.

Nem Joci lesz az új Casillas, de stabil nb1 és esetleg valami szakmailag is értelmezhető külföldi karrier is kinézhet Neki, és teljesen reális az, hogy felnőtt válogatott is lehet egyszer. Ez meg azért nem sok játékosról mondható el a csapatból.

 

Amúgy mi van Rabával? Mindenki arra tippelt, hogy Ő az a játékos, akiről Szabó Bence azt mondta, hogy megegyezett már egy nb1-s csapattal és a nyáron eligazol, nem is játszott az utolsó meccseken (amit nem értek). Viszont én nem tudok róla, hogy bárhol bejelentették volna.

Előzmény: pingvink (1484)
ingersheim Creative Commons License 2022.06.20 0 0 1485

Az attól függ, milyen messzire kell utazni.

Persze a szombatiak jobbak!

Előzmény: identifikátor (1482)
pingvink Creative Commons License 2022.06.20 0 0 1484

azért csak lépett valamilyen szintet, mert most az óbudával kiesett, az mtkval meg simán feljuthat :) vajon kik maradnak, kik távoznak biztosan, melyik csoportba kerülünk? Sok a kérdés.. :( 

Előzmény: Laposaföld (1483)
Laposaföld Creative Commons License 2022.06.18 0 0 1483

Balázs J. Valóban voltak parádés védései, de hogy a legjobb lett volna a csapatban.... 

Akkor egy kicsit tegyük tisztába. Egy kapus sokkal összetettebb poszt, mint, amit ő nyújtott. 

Jól érezte , hová kell nyúlni, a védései között voltak szenzációsak is. Ezt nem vitatom. Ugyanakkor sokat hibázott, amit egy ilyen csapat nem bírt el. 

De a legfőbb probléma az vele, hogy lábbal nagyon ügyetlen. Nem tud kirúgni. Vagy azért, mert ez a gyengesége, vagy, mert az edzői nem tanították meg. Egyik rosszabb, mint a másik...Ezáltal a védés vagy az ellenfél rossz helyzetkihasználása  után mindig ugyanaz volt a gond. 99 %-ban az ellenfél tudott a kirúgások után azonnal labdát szerezni, s ebből számtalan gól is született , de minimum sok energia volt az újabb veszély elhárítása. Plusz nem lehetett elindulni támadni. Érdemes lenne visszanézni meccseket, hogy mennyi ilyen szituáció volt... Ajkán pl a kapus olyan szinten pontosan emberhez ívelte a labdákat, hogy abból indult a támadásaik zöme. Ha igazán szintet akár lépni, ezt már tudnia kellene.

 

2003-as, ezáltal az MTK a fiatalszabály miatt vette meg. Ugyanakkor kíváncsi leszek, mennyit fog játszani. 

Szintet egyébként nem lépett, mert az MTK nb2-es. 

 

Előzmény: sergiototta (1475)
identifikátor Creative Commons License 2022.06.18 0 0 1482

A vasárnapi meccs jó nagy kicseszés a vendég szurkolokkal 

Előzmény: sergiototta (1479)
identifikátor Creative Commons License 2022.06.18 0 0 1481

3 kupafordulo hétvégén lesz.

Előzmény: doncike (1480)
doncike Creative Commons License 2022.06.18 0 0 1480

Minek kell három hétközi forduló augusztusban?

A vébé idejére leáll az NB3 is?

Előzmény: sergiototta (1479)
sergiototta Creative Commons License 2022.06.17 0 0 1479

Az mlsztől bármi elképzelhető.

Július 31. indul elvileg a szezon, persze a kretének vasárnap írták ki a fordulókat, de, ha jól tudom az nb3-ban megengedett a szombati meccs is.

Augusztusban rögtön lesz három hétközi forduló is.

 

A szövetségben továbbra is csak duma a szurkolók kiszolgálása.

Előzmény: identifikátor (1477)
doncike Creative Commons License 2022.06.16 0 0 1478

Őt még akkor sem tudtuk volna megtartani, ha maradunk a másodosztályban.

Jó lenne, ha minden szezonban lenne ilyen játékosunk, aki itt tud szintet lépni.

 

Fura, hogy más távozóról még nincs hír…

Előzmény: sergiototta (1475)
identifikátor Creative Commons License 2022.06.16 0 0 1477

Van reális esély hogy nem a nyugati csoportba sorolnak minket?

sergiototta Creative Commons License 2022.06.16 0 0 1476

ó=o

Előzmény: sergiototta (1475)
sergiototta Creative Commons License 2022.06.16 0 0 1475

Balázs Jóci ->MTK

 

A csapat legjobbja volt.

Sok sikert Neki, remélem folytatja a fejlődést és hamarosan még magasabb szintre lép.

 

sergiototta Creative Commons License 2022.06.07 0 0 1474

Most mar hivatalos. Az jo, hogy hamar lett uj edzo, remelhetoleg a keret is gyorsan kialakul.

Előzmény: pingvink (1473)
pingvink Creative Commons License 2022.06.02 0 0 1473

A csakfoci.hu értesülései szerint az NB III-ba kiesett III. Kerületi TVE máris megtalálta Pintér Attila utódját, aki Aczél Zoltán lehet. Aczél kinevezése azért is érdekes, mert a szakember nemrég hosszabbított a Kozármislennyel, amelyet veretlenül juttatott fel az NB II-be. Most azonban váratlanul távozott.

Az óbudaiak hamarosan bejelenthetik Aczél kinevezését.

Aczél már el is búcsúzott a Kozármislenytől.

sergiototta Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1472

Igen, én is attól tartok, hogy Szabó nem az a fajta vezető, aki beismeri, ha hibázik.

Előzmény: doncike (1470)
pingvink Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1471

engem is rettenetesen idegesítenek ezek, hogy facen nem lehet lekommunikálni a vereséget, ha kikapunk akkor arról nincs bejegyzés nincs semmi nyilatkozat stb.

persze nem lesz megoldhatatlan, de megnyerni a bajnokságot plusz játszani egy ki-ki meccset egy NB2es csapattal nem lesz egyszerű, persze semmit sem tudunk még a jövő évi keretről, edzőről, stb.. :) de hogy nehezebb lesz a dolgunk mint tavaly a feljutással, az 100% szerintem.

Előzmény: sergiototta (1468)
doncike Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1470

"És a klub kommunikációjával is jó lenne valamit kezdeni, ezek az állami tévét/észak-koreát idéző propagandás szarságokat jó lenne elfelejteni, meg a hajrá szurkoló táborozás és egyéb blődségeket is.

2022-ben azért az elég gáz, hogy még mindig nincs fent a hétvégi eredmény, nincs fent egy nyilatkozat stb."

 

Ezt nagyon adom.

Az ilyen jelenségen általában a vezetési stílus következményei szoktak lenni: nincs kommunikációs stratégia, akik a klubnál a kommunikációval foglalkoznak, azok konkrét utasítás nélkül nem mernek semmit csinálni.

Ez nem jó jel Szabóra nézve abban a tekintetben, hogy az ilyen stílusú vezetők általában nem nyitottak a hibáik beismerésére és így javítani sem tudnak a munkájukon. (Pedig szerintem rá is igaz, amit Kemenesről írtam: nem volt ez rossz egy kezdőtől, csak persze nem volt öröm végignézni a bukdácsolást.)

De ne legyen igazam!

Előzmény: sergiototta (1468)
doncike Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1469

Aki beugrónak jön és elvállal egy ilyen kockázatos melót, az ne mutogasson vissza az elődeire. Pontosan tudta, hogy mit vállal.

 

Pintér még külön ki is emelte, hogy órákig videóztak a stábjával, mielőtt elvállalták a Kerület utolsó hat fordulóját. Szerinte azért, mert teljesíthetőnek érezte a feladatot.

 

Amikor mégsem sikerült, ne találja ki utólag azt, hogy az elődje meg a főnöke cseszték el.

Mondja azt, hogy megpróbáltuk, mindent beleadtunk, de ez most ennyire volt elég.

 

Ráadásul a Kalap utca verebei nyolcszámjegyű fix fizetésről és bennmaradás esetén további 5x-ös bónuszról csiripelnek.

Szóval benne volt a fizetésében az is, hogy ha nem sikerül a projekt, akkor ne mutogasson másra, hanem vállalja a felelősséget.

 

Kemenes is túloz persze, de neki is az edzői renoméja a tét és kényszerhelyzetben volt, nem maradhatott csöndben. Ettől még persze megmaradhatott volna a szikár tények mellett, de neki ezt most kevésbé rónám fel, mint Pinyőnek az önigazoló sárdobálást.

 

Szerintem Kemenes az NB3-ban simán talál majd munkát, kezdő edzőként nagyon is jól sikerült az első két szezonja. Még akkor is, ha az NB2 egyelőre túl nagy falat volt neki.

 

A nagy kérdések igazából azok, hogy Szabó marad-e, marad-e a projekt (Szabóval vagy nélküle) és hogy milyen kerettel vágunk nekik annak a bajnoki évnek, ahol még az első hely sem lesz elég a feljutáshoz.

Előzmény: pacheco.... (1461)
sergiototta Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1468

Igen a létszám szűkítés miatt nehezebb lesz a dolog. De azért ez nem megoldhatatlan feladat, csak okosabban kell a keretet összerakni. Pl a Kecsó idén zseniálisan csinálta.

Persze még rengeteg a nyitott kérdés. Egyáltalán Szabó marad, vagy a kiesésnek rá nézve is lesznek negatív következményei. Remélem hamar sikerül kitalálni, hogy ki lesz a vezető/edző az új szezonban.

 

És a klub kommunikációjával is jó lenne valamit kezdeni, ezek az állami tévét/észak-koreát idéző propagandás szarságokat jó lenne elfelejteni, meg a hajrá szurkoló táborozás és egyéb blődségeket is.

2022-ben azért az elég gáz, hogy még mindig nincs fent a hétvégi eredmény, nincs fent egy nyilatkozat stb.

Előzmény: pingvink (1467)
pingvink Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1467

Az a baj, hogy a csaba elleni utolsó meccs (persze nem csak 1 meccsen múlt) a klubb következő éveit meghatározhatja, jövőre ugyanis hiába nyernénk meg az nb3at, playoffolni kell egy nb2es költségvetésű csapattal... nem túl fair az új kiírás finoman foglamazva.

Pac Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1466

Nekem is a "bőven" szóval volt gondom. 

Előzmény: Laposaföld (1465)
Laposaföld Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1465

A 20.és a 30.forduló között egy meccs kivételével vonal felett voltak , a legjobb helyezés a 14.hely volt. A bőven, az bőven túlzás. De a bajnokság azon szakaszában a közvetlen riválisok sokat buktak, nem a Kerület volt mindig fantasztikus formában. Utána pedig a többi csapat feljavult, sokkal inkább hozták az eredményeket.. 

A bajnokság egészére jellemző volt, hogy nüanszok döntöttek, bírói hülyeség, és több esetben óriási szerencse vagy balszerencse. A csapatok között nem volt akkora különbség, ezt lehetett látni pl a Kerület olyan meccseinél, ahol elvileg a NAGY csapatok ellen igen meggyőzően teljesítettek. 

Hosszasan elemzhetnénk a kudarc okait, de Kemenes és stábja biztos hogy felelősséggel tartozik emiatt. Két győzelem nem volt egymás után! Kevés gólt rúgtunk, sokat kaptunk. Összevissza felállított csapat és cserék jellemezték a meccseket. Sokszor látszott a stábon a teljes tanácstalanság.

Pintér ideje alatt a 7:0 volt a vállalhatatlan, de a többi meccs jobb játékot, több helyzetet, a játékosok részéről jobb hozzáállást mutatott szerintem. Barczi teljesítményét pl nézzük meg a 32, majd a 6 meccs alatt. Ég és föld.

Előzmény: Pac (1463)
Laposaföld Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1464

Kemenes nem volt elegáns. Pintér se, de ilyenkor jogosan mutogat hátra, az egyik 32 meccsen át próbálkozhatott, a másik mindössze 6 meccsen. 

Na, én nem engedtem volna eddig fajulni a dolgot. Sportvezetőként Szabó Bence hülyesége, hogy nem változtatott már az első 10-12 forduló után. 

 

Az még nettó hülyeség, hogy ez a keret szarabb lenne, mint a többi nb2-es keret. Egy-két poszton kellett volna erősíteni, vagy inkább nagyobb versenyhelyzetet teremteni. A kis kapust meg megtanítani a kirúgásokra, vagy normális labdakihozatalra, mert az fél siker...

 

 

 

Pac Creative Commons License 2022.05.24 0 0 1463

pedig a szezonnak volt olyan szakasza, amikor bőven a vonal felett állt a csapat Kemenes Szabolcs irányításával.

 

Öööööö.... Mikor???

sergiototta Creative Commons License 2022.05.24 0 1 1462

Hát nem lett szimpatikusabb Kemenes ezzel a köpködéssel.

Ha már tényeket mond Kemenes, akkor ne felejtsük el, hogy Vele egy ötöst kapott a csapat az idegenbeli kiesési rangadón, ha hajszállal is, de rosszabb a pont/meccs átlaga is, mint a Pintér féle csapatnak. Mindezt úgy, hogy Neki nagyságrendekkel több ideje volt dolgozni a csapattal, igazolni is volt lehetősége. A Csákvár elleni 1-5 után pedig pofa kell emlegetni a győri 0-7-t.

 

Előzmény: pingvink (1459)
pacheco.... Creative Commons License 2022.05.24 0 1 1461

Nagyon kedves gyerek ez a Kemenes is amúgy ….

Mindenki tudta/tudja Pintér milyen. 
Ilyen sárdobálás fölösleges.

 

Természetesen megvan az én felelősségem is a kiesésben, hiszen, ha a szikár tényeket nézzük, 32 mérkőzésből csak hetet tudtunk megnyerni – kezdte Kemenes a csakfoci.hu-nak”

 

Én meg ha úgy nézem a “szikár tényeket” ahogy, akkor azt mondom, hogy aki beugrónak jön a végén a bentmaradásért, az a dolog vagy bejön vagy nem….sokszor nem.

De a 32 forduló alatti tevékenység azért több annál, mint az “ én felelősségem is”

 

 

 

 

doncike Creative Commons License 2022.05.24 0 0 1460

Pintér (ha jól idézik) közvetlenül az elnöknek címzi mondandóját. Ez nekem arra utal, hogy nem elsősorban Kemenesre próbálja tolni a felelősséget, hanem -- azt sugallva, hogy ebből a keretből nem lehetett többet kihozni -- Szabót (mint szakmai/ügyvezetőt) okolja.

 

A cikkben linkelik Pintér korábbi nyilatkozatát, ebből egy részlet (kiemelések tőlem):

 

"Itt pedig én azt kívánom az elnök úrnak, hogy legyen egy jó szakmai vezetése, legyen egy jó szakmai stábja, mert mind az elnök úr, mind a III. kerület, ez a kis ékszerdoboz megérdemli azt, hogy NB II-es csapata legyen. Meg kell vizsgálnia az elnök úrnak is szerintem az egész évet, hogy miért történt ez, hogy miért kerültek ilyen helyzetbe, mert én azt látom, hogy a képességeikhez mérten a játékosok a mai mérkőzésen is megtették, ami bennük volt."

 

Ez magyarra fordítva szerintem azt jelenti, hogy -- legalábbis Pinyő szerint -- a keret nem volt alkalmas az NBII-re és ezért Szabó Bence a felelős.

 

Ez vagy igaz, vagy nem; viszont az egészen biztos, hogy Pinyő mester közvetlenül a szerződtetése után azt nyilatkozta, hogy több órányi meccsvideót nézett végig a csapatról és azért vállalta el, mert szerinte "tudna segíteni".

Ezek szerint akkor rosszul mérte fel, hogy a játékosok képessége elegendő-e arra, hogy ki-ki meccseken megnyerjen a közvetlen riválisokkal szemben az NBII alsóházában.

 

Egyébként úgy gondolom, hogy nem is annyira a Kerület felé szükséges neki bűnbakot csinálni valakiből, hanem a "futballközeg" számára kell egy olyan narratívát gyártania, hogy ő aztán mindent megtett, ami emberileg és orvosilag lehetséges, de az egész projekt már eleve annyira el volt cseszve, hogy nem tudta (még ő sem tudta!!!) helyrehozni.

Ez már a következő állás keresésének a része.

Előzmény: pingvink (1459)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!