Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.09 0 0 578
okay. humor kilőve. :(((
a neopánok a 100-ast kivéve éleggé kemények kondenzoros gépre. 17 és 27 fok között hívhatsz, csak a hívás időt tartsd 5 perc fölött. hogy reprodukálható eredményeid legyenek. a kodaknak publikus az x-tol táblázata (kiindulási pont, nem szentírás!). jelentkezz be a professional-be member-nek. ha nem megy, bepötyögöm neked az adatokat.
hány pont is egy sör? :)))
Előzmény: Vincent (575)
Vincent Creative Commons License 2002.10.09 0 0 577
Kösz, benne van! (még az Acros is)
Előzmény: Százbolha (576)
Százbolha Creative Commons License 2002.10.09 0 0 576
Na itt van Gyuri linkje:

http://www.digitaltruth.com/

(én használom néha)

Vigyázzz!! Brezina könyvét alhazen nem szereti.
A Forté-nál vettem jó drágán!
Én nem tudom megitélni erről a szintről, de konkrétum még nem volt neki felróva.
(Mondjuk kicsit sokat hangsúlyozza a mozgatást...)

Százbolha

Előzmény: Vincent (575)
Vincent Creative Commons License 2002.10.09 0 0 575
Jól van, be lehet fejezni. ;)) 100 úgy jött ki, hogy fél liter 3+3+3 tekercsre (hosszabbitásokkal) jó. 90 az kb 100. ;) 15l pedig 2+1-re vonatkozott, elnéztem, te 3+1-et irtál.
Filmfüggö? Ne szivass, tudom. Csak éppen az átok pdf-ben 1+1 van megadva, a 3+1-es titkos formulát rajtad kivül más nem ismeri? Ha igy van, akkor a Neopanok (400,1600), HP5, PAN100,400, és még a Forte 100 érdekelne. Ha megoldható, 18 vagy 20 fokon, kösz. Persze ha létezne valahol a neten táblázat, szintén szerencsés lenne.

Százbolha: utánanézek, kösz.

Előzmény: Törölt nick (572)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.09 0 0 574
az a topon levőknek szól!
tényleg azt akarod, hogy beverje a fejét a béka seggébe? már magán mentőszolgálatod is van? :)))
Előzmény: Százbolha (573)
Százbolha Creative Commons License 2002.10.09 0 0 573
Mondom, hogy vegye meg a Brezina könyvét!!!
Előzmény: Törölt nick (572)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.09 0 0 572
egészen megnyugodtam. amíg így tudsz számolni! :)))
5 liter 5x15=75 db filmhez elég (nálad 100-ra).
5 l-ből 1+3 hígítással 20 liter jön ki. ez fél l/film-nél 40 teki film (nálad ez mennyi is?).
a hívás ideje film függő. plíz milyen filmekre célzol? és normál vagy speciál papírra adjam meg?
Előzmény: Vincent (571)
Vincent Creative Commons License 2002.10.09 0 0 571
Távol álljon tölem a kenyered elvétele, belölem biz nem élnél meg :)
A Pdf-ben csak az 1:1 arányú higitás van megadva. 1:3 hogy néz ki? Ha túlságosan szakmai titok, jöhet mélben is, a marshall@elender.hu-ra és megvan a 100 pont ;)) Próbahivást kipróbálom a napokban.
Előzmény: Törölt nick (570)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.09 0 0 570
már miért győzzelek meg? nem akarok okostojást játszani és "tuti" tippeket sem adni.
mi lenne a kenyeremmel :)))
segítek persze, de a megoldás a te kezedben van. a saját rendszeredet magadnak kell kidolgoznod és nem nekem a távolból, látatlanban.
nasszóval. hígításnál én dupla mennyiségű lötyit használok, vagyis 2 spirálnyi magasat 1 spirálnál. így már elég a hatóanyag a variációkhoz. az élesben való munkát pedig megelőzi(k) a próbahívás(ok) akár 3 kockányi filmmel. hm. nevezheted ezt csekkolásnak, beállításnak; lényeg, hogy a kontroll a te kezedben legyen. ne úgy, mint a "művészeknél, vadamatőröknél", hogy
úgy akartam ahogy sikerült.
vagy fordítva.
a filmhívás meg akkor jó, ha a nagyítódon 2-es vagy 3-as fokozatú papírra tudod lenagyítani a jól exponált és nem extrém felvételi kontrasztú filmedet.
ez 100 pont volt! :))))))
Előzmény: Vincent (569)
Vincent Creative Commons License 2002.10.09 0 0 569
"...the minimum amount of diluted developer needed to cover the film may not contain enough active ingredients to develop the film fully in the recommended time."
És ez még csak az 1:1 higitásra vonatkozik. Pedig valóban vonzó lenne a konstans hivási tulajdonság. 5l 15-re higitva, mindig felet használva majd eldobva, 30 tekercs. Mig a hagyományos 5l kb 100-ra lenne elég. Gyözzél meg.

Nagyitás? Legtöbbször kondenzoroson, igen.

Előzmény: Törölt nick (567)
Százbolha Creative Commons License 2002.10.09 0 0 568
ja,ja....

Én is ezt mondtam Vincentnek a börzén.
(még hozzátettem, hogy fürdőszobában nehezemn tudja tartani a hömérsékletet +-1-2°c pontossággal)

Ha meg sporolni akar a vegyszeren, akkor vigye olcsó laborba.

Százbolha

Előzmény: Törölt nick (567)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.09 0 0 567
van egy kompromisszumos javaslatom.
hígított hívó: használd csak egyszer.
előnyei: kiegyenlítő hatás, szuper élesség, konstans hívás eredmények.
1 rész alapoldatot 3 rész vízzel hígíts. számolhatod a költség vonzatokat. de előhívó problémád megoldva. mindig friss hívó, azonos hívás idők...
milyen nagyítógépen nagyítasz(kondenzoros)? a kiindulási hívás időket a pdf-ből kilesheted. most már belőheted a filmhívásodat.
ja, ide a 12 pontot :)))
Előzmény: Vincent (564)
ezüst_pixel Creative Commons License 2002.10.08 0 0 566
csak óvatosan azzal az ezüsttel:)
Előzmény: dapa (565)
dapa Creative Commons License 2002.10.08 0 0 565
Éjnek évadján neki állsz kocsonyát fözni,a szokásos hozzávalókon kivül, teszel bele egy ezüst láncot és tíz levél Demalgont.A fényképezőgéped méretére vágott nylont bekened vele, száradás után exponálsz.
Tildy féle konyhasós hívóban előhívod, salátalével megállitod a hívást.
Az asszony hajfixálójával lefújod, mosogatólében leöblited.
dapa
Vincent Creative Commons License 2002.10.08 0 0 564
A pdf azt mondja, hogy nem teli palackban kb 2 hónap, teliben 6. De emliti, hogy 1 év "még kielégitö eredményeket adhat". Most kevertem be 5 lityót, fele megy pajtáshoz.

Tankom 5 decis. 1 Leicához kellene 3 deci. Úgy gondoltam, mindig teletöltöm a tankot, tehát egyszerre az 5 decire belött palack cserélödne. Pdf literre adja meg, hogy 1-5 tekercs után +15% és megint 1-5 tekercs után +15% majd mehet a lefolyóba. 6 pontért megmondod, hogy fél liter esetén a képlet miben változik?

vincent

Előzmény: Törölt nick (560)
Százbolha Creative Commons License 2002.10.08 0 0 563
OK!
Legközelebb megpróbálok Pezsgőtablettával hívni!!

Olcsóbb, mint az X-tol.

Százbolha

Előzmény: Törölt nick (558)
MoJo2 Creative Commons License 2002.10.08 0 0 562
Szóval a hívás minősége nem lesz tőle jobb?
(Attól gondolom jobb lesz, ha pontosabban tartom a hívás időket.)
Csak "spórolás" miatt van?
Előzmény: M6TTL (546)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.08 0 0 560
lustaság!
már többször szerepelt: 2 évig! a kodak 1 évet ad meg, a csekkolás 2-t adott használatlan és használatba vett lötyire is.
legközelebb fizetni fogsz :)))
Előzmény: Törölt nick (559)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.08 0 0 558
100bolha!
az x-tol egyik hatóanyaga a c-vitamin(egészen pontosan izo-aszkorbinsav). szóval ha már skorbutosra hívtad(szívtad) magad, egy húzás a lötyiből és volt nincs vitamin hiány. :)))))
Előzmény: Százbolha (556)
Gurg Creative Commons License 2002.10.08 0 0 557
:))))
ezt el kell meséljem:
Egyszer Kolozsváron egy fotós haverunknál tartózkodtunk. Este a szokásos beb*szás, másnap reggel pedig az egyikünk még rátöltött volna egy kis vörösbort. Meg is találta a flaskát. Meghúzta, majd hangos ordítással köpte ki magából a nedűt: egy oxidálódott hívófolyadékot.
Előzmény: Százbolha (556)
Százbolha Creative Commons License 2002.10.08 0 0 556
Na jó! Mostmár kiveszem!
Bár az a hűtő a munkahelyemen van...
Előzmény: dapa (555)
dapa Creative Commons License 2002.10.08 0 0 555
A stopfürdő tényleg megállítja a hívást a felületen, de belül azért még dolgozik a hívó. A fixirekben viszont van annyi puffer hogy elbírják a hívók lúgosságát.Ráadásul nem a ph a lényeg hanem az ezüst tartalom. 10-15 tekercset minden további nélkül kilehet fixálni 1 liter oldatban.
Szvsz a stop használata fölösleges.
Az oldatokat nem nagyon érdemes hütőben tárolni egyrészt kiválhatnak különféle összetevők ami a kisebbik baj, a nagyobb az -föleg családi hütő esetében- ha valamelyik családtag tényleg meghúzza a flaskát.Gyemekkel rendelkezők figyelem !!!!!
dapa
Ivan von Klein Creative Commons License 2002.10.08 0 0 554
:P

Előzmény: Százbolha (553)
Százbolha Creative Commons License 2002.10.08 0 0 553
Na, én kimértem.
A törzsoldatot az ajtóban tartom, ott 8-10°c.
Lehet, hogy a mélyhűtő allatti polcon eléri 0-át is.
Persze az is lehet, hogy rossz a hűtőnk vagy túl sokat nyitogatjuk....

Százbolha

Előzmény: Ivan von Klein (552)
Ivan von Klein Creative Commons License 2002.10.08 0 0 552
A kodak prof filmek dobozan az van, hogy 13 fok alatt celszeru oket tarolni.

A hutoben meg amennyire en tudom +4 foknak kellene lenni.

Amator filmeknel nem fontos a hutes, de nem art nekik...

Előzmény: totoo (550)
HGyuri Creative Commons License 2002.10.07 0 0 551
mindenképpen jobb a hűtő. Az egyenletesen hűtött környezet a legjobb. Olvasd át a Kodak E30-as leírást (a honlapról le lehet tölteni), abból sokminden kiderül. Inkább a profi filmeket kell hűteni.
Előzmény: totoo (550)
totoo Creative Commons License 2002.10.07 0 0 550
ha mar a hutonel vagyunk. hany fok van egy hutoben? 8-10 mindig? mert eddig en nem rakosgattam a filmeket a hutobe, de lehet, hogy kene? azt hittem eddig, hogy ott nagyon hideg van (5 fok alatt). a szobaban, ahol tarolom oket 20-26 fok kozott lehet valahol. szines dia, szines nega, ff mi az igazan erzekeny a homersekletre? hutobe veluk?

totoo

totoo Creative Commons License 2002.10.07 0 0 549
haaat. en kivennem a helyedben. de ha mar x eve ahutoben tarolod mindig, es meg semmi neg tapasztalat, szerintem semmi ok, hogy valtoztass rajta...

totoo

Előzmény: Százbolha (547)
Gurg Creative Commons License 2002.10.07 0 0 548
na, akkor jól emlékeztem...asszem még a Gadányi tanárúr mondta
Előzmény: totoo (544)
Százbolha Creative Commons License 2002.10.07 0 0 547
Ajaj...
Akkor most vegyem ki a hűtőből a törzsoldatot???

Kb. 8-10 °c lehet.

Százbolha

Előzmény: totoo (544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!