Akit érdekel a galambtartás, sportgalambászás az itt felteheti kérdéseit! Lehet csevegni, érdeklődni, csereberélni és kérdezni! És megkérek minden kedves idelátogatót, hogy konkrét termék neveket ne írjon le! pl: gyógyszer neve helyett csak a hatóanyagot... stb
A tagdíjról én sem tudok semmit.De ha gondolod holnapra meg lesz.A killítási nevezési díj az kiállításonként változik.Plusz még hozzá jön az üzemanyag költség amivel eljuttatod a galambot a kiállítás helyszinére.Van rá péda hogy tőlünk Törökszentmiklós,Zalába küldenek galambot kiállításra.Na most te elküldöd csütörtökön vagy pénteken mert akkor bírálnak,de menni kell vasárnap is ,mert ekkor van az eredméy hírdetés(díjkiosztó).És a galambokat haza is kell hozni.
Kettő van! A Postagalambsportszövetség és a MGKSZ. Lépj be mindkettőbe. A lakhelyedhez legközelebb lévő egyesületek címét kérd le a szövetségi telefon információrol.
Veszteni nem vesztel , legfeljebb odébb álsz, de sokat tanulsz a klubtársaktól.
Jellemzően a postagalambászok többszőr vannak együtt. A versenyek miatt.
A díszesek azok évente 2-3x közgyüliznek és az évi 1-2 kiállítás-ha meg nem veszel akkor nem hívnak meg. De a postások hívnak mert mindíg kell a dolgos kéz, az inteligencia és...
Egy ilyen mezei kezdőnek érdemes belépni az MGKSZbe? Vagy majd ha alakul valamit az állományom a jelenlegi kettőből? Mármint hogy szaporodnak, tényleg hím-tojó, kicsit tapasztalatot szerzek, stb. Nem tudom, hogy egy bíró számára teljesen fajtatiszták-e tehát, hogy érdemes-e kiállításra vinni őket, mert olastam, hogy oda gyűrűvel lehet csak vinni.
Szia! A képet régebben a "Galambtenyésztés-galambtartás" című topikba tette be egy fórumtárs, berepült hozzá. Talán most sikerül nsgyobb méretben megjeleníteni. Nekem nagyon tetszik ez a galamb szín, vagy rajz akkor?
Valaki kint lesz Monoron? Ha igen, ki mit keres? Én infókat...! :) REMÉLEM NEM LÁTOK MEG VALAMI ELLENÁLLHATATLANUL GYÖNYÖRŰ GALAMBOT!!!!! Mert még nincs hová tenni...
Köszi a színeket. De képek nélkül sajnos nem tudom mit kéne gondolnom róluk. :) Már alig várom MONORT!!!!! :) Alaposan körülnézek és szívom szívom a látványt!!! :D
Hát mostanában igen irogatok megint vagy 3 hete kb. De már 2 éve is irtam oda csak abbamaradt az olvasásom és az irásom is ott. Csak bukkant fel ismerős és vele irogattunk megint oda.:))))
De én nem vinném be az sajátjaim közé azt a galambot.
Van tenyész és verseny, ill. korán későn párosítandó párok. Ennek függvénye.
Ha kijárnak akkor kapnak- éhesen is lehet- ha rossz az idő 2 galamb/1 evőkanál magot kap kb. Jó időben kevesebbet.(ez az árpa és kevés keverék)
Este kapják az adag 3/4 részét.
De a takarmányozás a legbonyulultabb és a postagalamb versenyzés erdményességének a nyitja/titka.
Ninden alkalomra van metódus.
Alapok:
-nincs elhízás
-tiltott időszakok
-kötelező időszakok
-keverék arány
-tiltott magok
-kötelező magok
pl: tenyész időszakban kerüljük a kukoricát, csak min, de borsó és napraforgo kell.(Na itt jönnek a profik mert vannak akik borsó nélkűl tenyésztenek és versenyeznek)
Az adott időszakban majd mindíg teszek közé a tapasztalataimból-kutakodok a jegyzeteimből!!!!!!!!!!!