Keresés

Részletes keresés

Kis László Creative Commons License 2011.09.09 0 0 209

A tagdíjról én sem tudok semmit.De ha gondolod holnapra meg lesz.A killítási nevezési díj az kiállításonként változik.Plusz még hozzá jön az üzemanyag költség amivel eljuttatod a galambot a kiállítás helyszinére.Van rá péda hogy tőlünk Törökszentmiklós,Zalába küldenek galambot kiállításra.Na most te elküldöd csütörtökön vagy pénteken mert akkor bírálnak,de menni kell vasárnap is ,mert ekkor van az eredméy hírdetés(díjkiosztó).És a galambokat haza is kell hozni.

Előzmény: Törölt nick (203)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 208

Kettő van! A Postagalambsportszövetség és a MGKSZ. Lépj be mindkettőbe. A lakhelyedhez legközelebb lévő egyesületek címét kérd le a szövetségi telefon információrol.

Veszteni nem vesztel , legfeljebb odébb álsz, de sokat tanulsz a klubtársaktól.

Jellemzően a postagalambászok többszőr vannak együtt. A versenyek miatt.

A díszesek azok évente 2-3x közgyüliznek és az évi 1-2 kiállítás-ha meg nem veszel akkor nem hívnak meg. De a postások hívnak mert mindíg kell a dolgos kéz, az inteligencia és...

Ezek a saját tapasztalataim. A nejem tag volt .

Előzmény: Törölt nick (207)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 207

Köszi a számokat!!! :)

 

Egy ilyen mezei kezdőnek érdemes belépni az MGKSZbe? Vagy majd ha alakul valamit az állományom a jelenlegi kettőből? Mármint hogy szaporodnak, tényleg hím-tojó, kicsit tapasztalatot szerzek, stb. Nem tudom, hogy egy bíró számára teljesen fajtatiszták-e tehát, hogy érdemes-e kiállításra vinni őket, mert olastam, hogy oda gyűrűvel lehet csak vinni.

 

Üdv!

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 206

legyen babos.:D

Előzmény: Törölt nick (198)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 205

PASSZ!!!!!!

 

Postagalambéknál ez szövetségi szinten ötezer/év és kapod az ujságot,kerűleti szinten 1-2ezerft + konténerdij(10ezer), egyesűleti 1-2ezer.

Adatok tájékoztató jellegűek.

Árulnak monoron egyedi gyűrűt számmal stb vegyél.

Előzmény: Törölt nick (188)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 204

Kezelést kezded szep10 és tart szept.09.

Komolyan nost kezd trchio, majd 10 nap után légutak A vedlés miatt ezek a legsérülékenyebb területek.

És a megelőzések, vitaminok, ivóvízsavanyítás és a lemaradt immunerősítés.

20 db nál ez nem sok pénz és idő.

 

Villany kell  ha pépelés után leszaladgálnak a fiatalokról és hideg van-méteres magasan egy infralámpa.

Ne tartósizzót(kompakt fénycső, LED) használj-hagyományos 60-as, mert az is fűt.

Etetés után kell 2 óra fény(kb). Használj időzítőt.

Előzmény: pyrogalamb (193)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 203

Kis László: nahát, micsoda festékpaca-kavalkád!!! :)

 

Bogis: remélem erős leszek és NEM veszek!!! :) De tényleg nincs is hová tennem.

 

A tagdíj/kiállítási dí témában mondtok valamit?

 

Köszi a vöröstarkát, nagyon tetszik ez a galamb.

 

Üdv!!!

Előzmény: Kis László (200)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 202

Bbbrbbrrrrrrrrrrrr! Tenyésztőtöl háznál vegyél. Járványveszély stb.

Megbízható helyről.

De ez még a tanuló korszak , egye fene majd lesz vmi.

Egy kalappal.

Előzmény: Törölt nick (190)
Kis László Creative Commons License 2011.09.09 0 0 201

Nem,így már nem rajz.Ez valami Meulemans lehet,gyűrű nélkül.Mondjuk csak vöröstarkának:))

Előzmény: Törölt nick (198)
Kis László Creative Commons License 2011.09.09 0 0 200

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 199

Képen jobb gomb, kép megjelenítése, csak így jön ki nagyban sajnos.

Előzmény: Törölt nick (198)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 198

Szia! A képet régebben a "Galambtenyésztés-galambtartás" című topikba tette be egy fórumtárs, berepült hozzá. Talán most sikerül nsgyobb méretben megjeleníteni. Nekem nagyon tetszik ez a galamb szín, vagy rajz akkor?

 

 

Előzmény: Kis László (195)
Kis László Creative Commons License 2011.09.09 0 0 197

Na igy már látszik nagyobb képben is.

Kis László Creative Commons License 2011.09.09 0 0 196

És ez milyen színű?

Kis László Creative Commons License 2011.09.09 0 0 195

Sajnos a képet nem bírom kinagyítani.

Előzmény: Törölt nick (191)
Kis László Creative Commons License 2011.09.09 0 0 194

Ha ez díszgalamb akkor ez nem szín hanem rajz.Ha jól látom ez egy tükrös (sekli).Vagy egy Meulemans??:)))

Előzmény: Törölt nick (191)
pyrogalamb Creative Commons License 2011.09.09 0 0 193

Úgy gondoltam hogy kb 6 héttel a párosítás előtt elkezdem elvégezni a kezeléseket.

A világítást nov 1-én elkezdem 1 órával reggel és 1 órával este meghosszabbítom a világos órák számát.

Fűteni nem fogok nekik de ahol a költőszekrények vannak ott külön zárható ajtó van a dúcon belül így biztos nem fúj be a szél és nem csap be a hó.

pyrogalamb Creative Commons License 2011.09.09 0 0 192

10 pár max 12

Előzmény: Hajas63 (180)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 191

Ez milyen szín?

 

Előzmény: Törölt nick (190)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 190

Köszi köszi, na így már sokkal jobb!!!! :) :) :)

Ok, nemsoká megnézem az albumot!!!

 

Valaki kint lesz Monoron? Ha igen, ki mit keres? Én infókat...! :) REMÉLEM NEM LÁTOK MEG VALAMI ELLENÁLLHATATLANUL GYÖNYÖRŰ GALAMBOT!!!!! Mert még nincs hová tenni...

 

Már csak kettőt kell aludni! :)

Előzmény: Törölt nick (187)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 189

Deres= fehér alapon rendezetlenűl a sötét tollak.

Bronz az száli alapon bronzos márványos.(vörösbarna ,okker )

 

Monor az jó lecke érdemes csak NÉZELŐDNI. 

Előzmény: Törölt nick (187)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 188

Még egy-két kérdés eszembe jutott!

Az MGKSZ honlapján nem láttam, így kérek szépen adatokat.

 

Mennyi az MGKSZ tagdíj?

 

Mennyi a kiállítási nevezési díj?

 

Mennyi a verseny nevezési díj posta és mennyi keringő galamboknak?

 

Előre is köszi!

Sz

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 187

Száli az olyan mint a hullám pala szine.

Kék az a galambszürke fekete csikkal.

Kovácsolt az agszürke fekete mintával(mint akovácsolt vaskerítés).

Fekete az feket.

Deres mint öregapád haja és a kovácsoltra jellemző beütés.

Vöröskovácsolt az fehér alapon barna kovácsolt minta.

Fakó az a fehér alapon barna stráf.

Sötétkovácsolt az olyan amin a galambszürke alig látszik a sötét kovácsolt mintától.

Csapos ha fehér toll van a kűlső evezőiben.

Tarka az olyan , fehér a evező tolla és valahol a testén még.

 

Fotót azt nem tudok felrakni de hamrosan kerítek neki időt. 

A facebook-on a SZolnok Pátria Postagalamb  fényképalbumát nézd végig ill az ismerősei fotoalbumát.

Előzmény: Törölt nick (186)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 186

Köszi a színeket. De képek nélkül sajnos nem tudom mit kéne gondolnom róluk. :) Már alig várom MONORT!!!!! :) Alaposan körülnézek és szívom szívom a látványt!!! :D

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 185

Folyt:

Ezüst, csík nélküli kék, csík nélküli fakó, galambszűrke (kék) alapon sárga stráfok= égszínkék fakó.

Nekem volt csíknélküli fako, égszinkék fakó és olyan deres ami fehérnek kelt de évesn fekete alapon deres fej.

Láttam már kék galambot deres fejjel(a 75-ös olimpián Pesten nyert belgák közvetlen gyerekei ,unokái) ezt hívták kék deresnek.

Előzmény: Törölt nick (183)
tomkay Creative Commons License 2011.09.09 0 0 184

Szia.

Hát mostanában igen irogatok megint vagy 3 hete kb.
De már 2 éve is irtam oda csak abbamaradt az olvasásom és az irásom is ott.
Csak bukkant fel ismerős és vele irogattunk megint oda.:))))

De én nem vinném be az sajátjaim közé azt a galambot.

Előzmény: Törölt nick (174)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 183

Színek.

Kék , kovácsolt, vöröskovácsolt és fakó.

Deres, száli, bronz, fekete és sötétkovácsolt.

Csapos , tarka, fehér.

Csoki.

pl: vkta, facs, kkta, kcs, szálics,  stb.

A vörös a barna aminek látod, fekte az egyben fekete, sötétkovácsoltban alig látszik a galambszürke(kék).

 

Ezek kapásból. De kérdezz bátran.

A díszgalambokhoz nem értek ezek a posta színek.

Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 182

Van tenyész és verseny, ill. korán későn párosítandó párok. Ennek függvénye.

 

Ha kijárnak akkor kapnak- éhesen is lehet- ha rossz az idő 2 galamb/1 evőkanál magot kap kb. Jó időben kevesebbet.(ez az árpa és kevés keverék)

Este kapják az adag 3/4 részét.

 

De a takarmányozás a legbonyulultabb és a postagalamb versenyzés erdményességének a nyitja/titka.

 

Ninden alkalomra van metódus.

Alapok:

-nincs elhízás

-tiltott időszakok

-kötelező időszakok

-keverék arány 

-tiltott magok

-kötelező magok

 

pl: tenyész időszakban kerüljük a kukoricát, csak min, de borsó  és napraforgo kell.(Na itt jönnek a profik mert vannak akik borsó nélkűl tenyésztenek és versenyeznek)

 

Az adott időszakban majd mindíg teszek közé a tapasztalataimból-kutakodok a jegyzeteimből!!!!!!!!!!!

Előzmény: tp329 (171)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 181

Talán bronz tarka??

Előzmény: Törölt nick (177)
Hajas63 Creative Commons License 2011.09.09 0 0 180

Hány pár tenyész párod van??

Előzmény: pyrogalamb (179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!