Keresés

Részletes keresés

HGyuri Creative Commons License 2002.10.11 0 0 638
... vagy 220-as :-D
Hallottál már itthon rövidebb 120-asról? Jó lenne, ha lehetne kapni..
A 6x9-es gépemen van egy olyan jelölés, hogy 4 kockás 120-as film. Állítólag a japán piacra gyártanak mindenféle filmet ebben a rövidebb 120-as formában :-o
Előzmény: dapa (636)
HGyuri Creative Commons License 2002.10.11 0 0 637
:-D
Így igaz, én írtam el: A TX 400-as mindenhol :-)))
Előzmény: dapa (635)
dapa Creative Commons License 2002.10.11 0 0 636
Viszont mindegyik roll 120-s :-)
Előzmény: HGyuri (634)
dapa Creative Commons License 2002.10.11 0 0 635
A Trix(TX) kisfilmben 400 Asa, rollban szintén. A Trix Pro(TXP), csak rollban, 320 Asa.
Előzmény: HGyuri (634)
HGyuri Creative Commons License 2002.10.11 0 0 634
régebben, kisfilmből?
Ma a Tri-x-ből van 320-as, és 400-as is. A TX 320-as, míg a TXP 320-as. Igaz TXP-t már csak rollban gyártanak.
Ez azt akarja jelenteni, hogy a mai TX valós érzékenysége 320-as?
Előzmény: Törölt nick (632)
Százbolha Creative Commons License 2002.10.11 0 0 633
Nem!!!

1. Lehet, hogy HP5 nem 400 hanem kb. 200-320 érzékenységű???
2. HP5-re a hívási táblák rosszak vagy belakalkulálják a pusht?
3. A HP5 nega minősége miben változik ha túlexponálom és gyári értékkel hívom.
4. A HP5 nega minősége miben változik ha 400-ra exponálom és túl hívom.
5. Lehet, hogy az egészet nem értem????

Ha a 3,4-re nincs jó válasz, akkor továbbra is 400-ra lövöm és táblázat szerint hívom.

Egyébként gyakran én is 1/2 blendével túllövöm, de más indokok miatt.

bonuskérdés:
Hogy lehet megállapítani egy film névleges érzékenységét?

Százbolha

Előzmény: Törölt nick (632)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.11 0 0 632
...mondjuk régebben a tri-x valós érzékenysége 320 asa volt...
sok filmnek nem annyi a tényleges érzékenysége mint amennyi rá van vésve - push-hívással lehet csak megkapni. sokan még ezt is pusholják. ott már nem iso, asa van, exposure index meg P az érzékenységi szám előtt. már ha van.
remélem sikerült a felhomályosítás :-))))))))))
Előzmény: Százbolha (631)
Százbolha Creative Commons License 2002.10.11 0 0 631
Miért kell túlexponálni???
Előzmény: enso-photo (627)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.11 0 0 630
jé egy ember, aki nem pusher... :)))
Előzmény: enso-photo (627)
HGyuri Creative Commons License 2002.10.11 0 0 629
na, pont ezt akartam írni :-)
Jó utat Karakorum!
Előzmény: enso-photo (627)
Karakorum Creative Commons License 2002.10.11 0 0 628
koszi...
sziasztok, leptem...
Előzmény: enso-photo (627)
enso-photo Creative Commons License 2002.10.11 0 0 627
Diától eltérően a Kodak nagy konkurrense itt az Ilford, nem a Fuji, 400-ban meg az Ilford HP5. Javasolt fél-egy blendével túllőni.

en[sz]o

Előzmény: Karakorum (623)
Karakorum Creative Commons License 2002.10.11 0 0 626
akkor maradjak a kodaknal?
:-D
Előzmény: HGyuri (620)
HGyuri Creative Commons License 2002.10.11 0 0 625
Neopan 400 ;-)
Előzmény: Karakorum (623)
HGyuri Creative Commons License 2002.10.11 0 0 624
semmi retro, meg ilyenek, olyan kb a szemcsemérete, mint a Neopan 400-nak. De ha megnézitek majd nagyítógépen, látszik, hogy a szemcséi kicsit konkrétabbak. Nehéz ezt így elmagyarázni, majd egy önképzőre megpróbálok vinni mintanagyításokat, akkor egyértelműbb lesz a dolog.
Ráadásul bonyolítja a helyzetet, hogy lehet, hogy más hívóban máshogy nézne ki :-) (de ezt még nem próbáltam)
Előzmény: Vincent (621)
Karakorum Creative Commons License 2002.10.11 0 0 623
Sziasztok

Delutan megyek Erdelybe es kene egy 400-as jo minosegu ff film.Eddig csak Kodakot hasznaltam(T-MAX es Tri-X) de kiprobalnam a fuji-t is ha ajanlanatok egy jo filmet(vagy maradjak a kodaknal?).Sajna most nincs idom vegig nezni a forumot, bar biztos talalnek valaszt a kerdesemre.
Elore is koszi.

MoJo2 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 622
Engem is érdekelne.
Portréra milyen? Retro fíling?
Előzmény: HGyuri (620)
Vincent Creative Commons License 2002.10.10 0 0 621
Tri-X? Mesélj hát róla. Jellegbeli különbségek, ár, ilyesmi? Nyitott vagyok az új dolgokra! ;)
Előzmény: HGyuri (620)
HGyuri Creative Commons License 2002.10.10 0 0 620
ééértjükmáár, éértjük :-D
Jól csináltad, ez a lényeg! A Neopan 400 nekem is kissé lágynak tűnt, meg aztán kifogtam egy 20-as doboz szar emulziót is, így leszoktam róla.
Viszont megszerettem a Tri-X-et ;-)
Előzmény: Vincent (619)
Vincent Creative Commons License 2002.10.10 0 0 619
Javitok. "Valóban, 1+3, és nem 3+1."
Előzmény: Vincent (617)
HGyuri Creative Commons License 2002.10.10 0 0 618
így van. Így már értek mindent :-)
Előzmény: dapa (615)
Vincent Creative Commons License 2002.10.10 0 0 617
Valóban, 3+1 és nem 1+3, de mivel szóba sem került a 3 rész oldat + 1 rész viz, engem nem zavart, hogy ez mást jelent.

"Arra ezek után van-e tipped mi a vegyszerkeverés két módja ?" Mik után kedves Dapa? Játszhatunk ilyet is. De majd úgyis elmondod.

Előzmény: dapa (615)
HGyuri Creative Commons License 2002.10.10 0 0 616
ja, értem.
Xtol, 1oldat+3víz, 16 perc, 20 fok.
Előzmény: Vincent (614)
dapa Creative Commons License 2002.10.10 0 0 615
Bocsi de olvass bele az 596 számú szöszenetbe.Te írtad igy az arányokat. Én ezt csak értelmeztem,megjegyezve ugyanakkor azt is hogy nem feltétlenül azt csináltad, amit írtál. Hanem úgy mint a 612-ben.Az jó.Az 1:3 és nem 3+1.
Arra ezek után van-e tipped mi a vegyszerkeverés két módja ?
Előzmény: Vincent (612)
Vincent Creative Commons License 2002.10.10 0 0 614
Még mindig XTol.
Az alulhivást arra értettem, hogy ha 1 viz+3 oldat kellettvolna, én meg forditva csináltam.
Előzmény: HGyuri (613)
HGyuri Creative Commons License 2002.10.10 0 0 613
Én így tudtam:
1 rész oldat
3 rész víz
Mint ahogyan Alhazen mondja. Bár én nem vagyok laboros, mint Dapa, azért mégiscsak ő a hivatásos.
Szerintem ha 1 víz + 3 oldat lett volna, akkor csúnyán belehívsz (vészesen túlhívod, és nem alul). Milyen hívó volt?
Előzmény: Vincent (612)
Vincent Creative Commons License 2002.10.10 0 0 612
dapa: "3 rész oldathoz adunk 1 rész vizet"
alhazen: "1 rész lötyi + x rész víz"

Én 125ml oldathoz adtam 375ml vizet. Ez 1:3 arány. 20 fokon 15 perc 45 másodpercig, Neopan 400. Ha forditva kellett volna, vészesen alul lenne hivva. Vagy most már az ég tudja.

Előzmény: Törölt nick (606)
HGyuri Creative Commons License 2002.10.10 0 0 611
Jó utat!
Remélem jó időtök lesz...
Előzmény: Gurg (610)
Gurg Creative Commons License 2002.10.10 0 0 610
holnap hajnalban indulok Erdélybe ilyeneket fotózni
Jó hétvégét!
Előzmény: HGyuri (608)
dapa Creative Commons License 2002.10.10 0 0 609
Hát Te irtad elöször igy ! :-)) De azért továbbolvasva a mondatot...
A higitási arányoknál mindig a higitandó oldat mennyisége az első szám és a hígitóé a második.
Decsak azért,hogy még jobban megkeverjelek :szines esetében elő fordul hogy a túl tömény hívó lassabban dolgozik :-)
dapa
Előzmény: Vincent (605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!