Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bandigreen Creative Commons License 2016.11.04 0 0 602

Szia!

 

alkatrész miatt nézz körül a racing-bazar.hu oldalon. Mi sokmindent találtunk ott.

Előzmény: Péter Pozsár (599)
5381 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 601

Ők a hivatalos forgalmazók, aranyáron : http://dbmotor.4wdtec.eu/en_US/c/2000/jeep/38/xj-cherokee/

Ők pedig szervíz, de biztos forgalmaznak alkatrészeket is : http://www.pappas.hu/?utm_source=etarget&utm_medium=cpc&utm_content=a_se_pam&utm_campaign=2015MARC

Előzmény: octikombi (600)
octikombi Creative Commons License 2016.11.02 0 0 600

Sziasztok!  Megmondaná nekem valaki hogy itthon hol lehet alkatrészeket venni cherokee xj hez?  Ti hol szoktatok? Sajna a Bárdinál nem túl nagy a kínálat. 

Péter Pozsár Creative Commons License 2016.11.02 0 0 599

Sziasztok.Tudna nekem valaki segíteni hogy egy 2002-es Jeep Grand cherokee 2.7 CRD autóhoz Hűtőfolyadék kiegyenlítő tartályt honnan tudnék beszerezni?+az anyós ülésnél a napellenző kis kapója elvan törve,hol tudnék ilyen apróságokat beszerezni?

 

octikombi Creative Commons License 2016.11.01 0 0 598

Köszönöm a jó tanácsoka. 

 

Előzmény: 5381 (593)
oldwingman Creative Commons License 2016.11.01 0 0 597

Nagyon köszönöm :)

 

merre vagy elérhető esetleg személyesen megkeresnélek (ha lehet) :)

 

Előzmény: HaTomy (596)
HaTomy Creative Commons License 2016.10.31 0 0 596

Üdv!

 

Felszereltségi szintek. Az extrákon kívül  a hajtásban is lehet különbség. A Lerado az alap, ezek kétkerék meghajtásúak is lehetnek ( hátsó kerék ), a limited a középső, az Overland a legmagasabb.

Ezen a linken mindent megtudhatsz vásárlás előtt.

 

http://www.jeepforum.com/forum/f310/ultimate-wj-grand-cherokee-buyer-s-guide-1271979/

 

Mivel a 2,7-es motorra nem tér ki elmondom én mivel találkoztam eddig.

 

A merci motorokra jellemző fekete halál ezt sem kerüli el. Nem nehéz észrevenni ha tiszta fekete szutyok az injektor ( egy vagy több ) akkor sajnos munka lesz vele. A 4.-5. egészen hátul van azokat nem könnyű kiszedni. Ha időben észreveszik nem drága a javítás.

 

 

Amire szerintem érdemes figyelni az a váltó. Ez a merci váltó elég jó szerkezet de az olajra nagyon kényes. Ez általában igaz az egész autóra is. Difi, terepváltó.

Bal oldalon a turbó és a motor között kell leni egy csőnek a végén egy fekete kupakkal amin egy kis piros záró műanyag van. Az a váltó olajnívó csöve. Nekem pl ezt letörte valami ügyeskezű "szakember".

Ez azért gond mert egy csepp víz sem kerülhet a váltóba. Most készülök olajcserére... nem lesz kellemes :(

Ezen kívül cseréltem egy kardán csuklót, hátul 3 szilentet, egy klímahűtőt ami egyben van a szervo olaj hűtővel és természetesen abba is spéci olaj kell.

 

Amire a beltérben érdemes figyelni:

Csomagtér roló megléte. Elég drága mulatság.

Napellenző kis kampója a tetőkárpiton. Ezek nevetségesen drágák és gyakran eltörnek.

Most kb ennyi jutott eszembe.

 

 

Remélem tudtam segíteni és nem vettem el a kedvedet a csirkétől :D Ha rákapsz az ízére megszereted... :D:D:D

Annyit elárulok, hogy eddig a klíma volt a legdrágább hiba és abban ugye benne van a gáz is meg az új hűtő...

 

Üdv: Tamás

 

 

 

Előzmény: oldwingman (595)
oldwingman Creative Commons License 2016.10.31 0 0 595

Üdv mindenkinek!

 

Egyenlőre nézelődök és probálok informálodni, egy esetleges vásárlás elött. A kiszemelt szekér 2004-esévjáratú 2,7-es Wj-lenne.

A kérdésem mi a külömbség overland, limitid, laredo között ?

 

maganyos555 Creative Commons License 2016.10.30 0 0 594

Üdv a fórumlakóknak

Nem találtam más lehetőséget itt szeretnék érdeklőni ,van koztetek JEEP COMPASS  vagy Patriot
tulaj .Vásárlás elött álnék ,jó lenne pár hasznos infó
 Visszahívlak vagy mond,hogy komunikáljunk    köszönöm                                                     

5381 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 593

Én elég keveset használom, fogyasztás nem igazán érdekel. Szerintem olyan 8-10 liter között lehet.

A motorra figyelj, hogy legyen mindig rendes hűtés és kenés. Állítólag szeret hengerfejes lenni, ez köszönhető a 4 különálló hengerfejnek is. Hidegen ne nagyon tapossad, hagy melegedjen be rendesen. Sok cuccot érdemesebb hozzá ebay-ről venni, jóval olcsóbb, mint az itthoni Jeep alkatrész ellátó. Alkatrészügyben sem elég csak beugrani a Bárdihoz, nem sok cuccot kapni hozzá. Az alap dolgokat azért meg tudod venni a nagyobb alkatrész kereskedésekben.

 

 

Előzmény: octikombi (592)
octikombi Creative Commons License 2016.10.26 0 0 592

Köszönöm a választ és a segítséget. Tudsz esetleg még valamit mondani erről a típusról? Mikre kell még nála figyelni, fogyasztás hogy alakul, mit szeret mit nem ilyenekre gondolok. Bármit meg hallgatok amit tudsz róla vagy tapasztaltál. Esetleg nincs-e hozzá magyar nyelvű használlatid?

Előzmény: 5381 (590)
bandigreen Creative Commons License 2016.10.26 0 0 591

Hi!

 

persze:

www.aliexpress.com

 

https://m.aliexpress.com/item/1695747650.html

 

Ez az egyik.

 

méretpontos, jó minőségű. Nekünk megérte. :)

Előzmény: Mahorka001 (587)
5381 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 590

Üdv! Nekem is pont ilyen autóm van egy éve.

Én 10W-40 Castrol Magnetec Diesel-t tettem a motorba. Cseréltem már a difikben is, ott az elsőbe Motul 75W90, a hátsóba 75-140 került. A motorba cserélj mindenképp esetleg a váltókban is, a difikben szerintem nem olyan fontos, csak ha meg akarod magad nyugtatni.

A motor fogaskerekes vezérlésű, csak egy hosszbordásszíj van, ami a kisegítőket hajtja.

Nekem 225/70R16 gumik vannak rajta, úgy tudom, emelés nélkül ez a maximum, ami nem ér bele semmibe.

 

Előzmény: octikombi (585)
Gábszi050 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 589

szia. én is ezzel küzdök sajnos reménytelenül. neked sikerült meg csinálnod?

Előzmény: Novekk19 (545)
Gábszi050 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 588

szia. a motor tetején a 4. hengernél kb.

Előzmény: Berkó01 (551)
Mahorka001 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 587

Szia meg irnád hogy honnan rendelted a csomagtér gáz telókat?

Előzmény: bandigreen (499)
octikombi Creative Commons License 2016.10.23 0 0 586

Az xj-t lehagytam.  Jeep cherokee xj. Aki tud kérem segítse.

octikombi Creative Commons License 2016.10.23 0 0 585

Sziasztok!

 

Nemrég vásároltam egy 2000-res évjáratú Jeep Cherokee 2.5td autót. Szeretném leszervizelni. Milyen olajat ajánlanátok a motorba? A váltóba, hidakba milyen olaj való? Ezeket le kell-e cserélni, vagy elég csak szintet ellenőrizni (váltó, hidak) és után tölteni ha kell. A vezérlése szíjas, láncos vagy fogaskerekes ezeknek a motoroknak? Ha nincs emelve az autó akkor mekkora terepgumi fér el 16-os és mekkora a 15-ös felnin úgy hogy terepen ne érjen bele sehova? Minden segítő választ előre is köszönök.

Csa Bika Csabika Creative Commons License 2016.10.16 0 1 584

Az izzitokat tiz perc alat ki lehet merni!

Es utana tovabb lepni!

Az az elso!

Előzmény: Törölt nick (578)
Péter Pozsár Creative Commons License 2016.10.12 0 0 583

Köszönöm.

Előzmény: titipapa (582)
titipapa Creative Commons License 2016.10.11 0 0 582

Szia!A radiátornak általában nincs légtelenítője.Jobb ha a hűtő légtelenítőjét használod de mindenképp legyen üzemmeleg a motor mert csak akkor nyít a thermosztát és kering az egész rendszer.Sok sikert!

 

https://www.youtube.com/watch?v=BYGHE97bC3k

Előzmény: Péter Pozsár (581)
Péter Pozsár Creative Commons License 2016.10.11 0 0 581

Köszönöm.Az mind 1 hogy a kiegyenlítőtartályról vegyem le a kupakot vagy a hűtőn lévő légtelenítőt használjam?A fűtőradiatornak van külön légtelenítő?és hol találom?

Előzmény: Törölt nick (580)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.10 0 0 580

A fűtést teljesen rá kell adni és a 10-15 perc nem elég hisz ki kell nyitni a termosztátnak.Ha üzemmeleg a motor teljes fűtésnél akkor lesz rendben.

Előzmény: Péter Pozsár (579)
Péter Pozsár Creative Commons License 2016.10.10 0 0 579

Sziasztok!

 

Van egy 2002 es 2,7 CRD Jeep Grand cherokee autóm.Az lenne a kérdésem hogy tudom a Hűtőfolyadék rendszer lelégteleníteni,menetközbe hallom ahogy a levegőbuborékok szaladgálnak a rendszerbe,a kiegyenlítőtartályról a sapkát hideg állapotba levettem motor beindít járt 10-15 percig de nem sokat segített ugyan úgy levegős maradt a rendszer.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.10 0 0 578

Köszi!Én is arra gyanakszom bár ma felfedeztem a gázolajszűrőn lévő légtelenítőn egy hajszálrepedést és ha leállítom ott szivárog az üza.Ilyet kell szereznem és azt hiszem jó lesz.Ha még mindig nem akkor gyertyacsere.

Előzmény: bandigreen (576)
morning_coffee Creative Commons License 2016.10.10 0 0 577

Sziasztok,

 

Tervezem egy Jeep Grand Cherokee (2005-2010) 3.0 CRD vásárlását a közeljövőben. Tudnátok abban segíteni, hogy hol lehet lekérdezni egy autó élettörténetét, van erre valami Jeep-es weboldal? Gondolom a Magyarországon forgalomba helyezett autókat a KEKKH weboldalán, de mi a helyzet a külföldről behozott autókkal?

 

Előre is köszönöm.

Üdv,

coffee

bandigreen Creative Commons License 2016.10.10 0 1 576

szia!

 

a mi előző csirkénő is ilyen motorral volt szerelve. Nehezen indult, megnézte a szerelőnő, és mondta, hogy az 5 gyertyából3 kuka. Vettünk bele Bosch gyertyát kb3000/db, és jó lett.

Előzmény: titipapa (575)
titipapa Creative Commons License 2016.10.08 0 0 575

Sziasztok!Tegnap vettem egy 2000-es 3.1-es WJ-t tegnap szépen járt a motorja ma meg nem indult csak bebikázva és érdekes módon kicsi gázadáskor indult be.Láttam a szűrőt rég nem cserélték.Nem tudom ez nagyon kényes az izzítógyertyára? Valami ötletetek van?   Köszi!

Ricsi113 Creative Commons License 2016.10.08 0 0 574

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy van egy Wrangler TJ-m 3 sebességes automata váltóval és a problémám az lenne vele hogy kicseréltem az olajat és a szűrőt a váltóba és azóta kidobál egy szervíz jelet ami az lenne hogy (nyomaték konverter szolenoid áramkör szakadás) és a nívópálcánál nagyobb fordulatnál vagy terhelésnél elkezdi kinyomni az olajat! Lehet esetleg hogy ezt csak a szolenoid miatt csinálja?

TALÁLKOZOTT MÁR VALAKI HASONLÓ PROBLÉMÁVAL?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: Ricsi

satur77 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 573

Sziasztok,

nem indul a 2.7 crd grand cherokeem. csak teker. p1685 hibakód. érvénytelen kulcs.. még a pótkulcs sem segít... hibakód törlés után indult másnapig...vkinek van ötlete?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!