RnD Creative Commons License 2021.01.09 -1 5 809

...és a Szombathely azért játszott ilyen gyengén mert a Fehérvár sokkal jobb volt. Ha megnézed az előző meccsüket az MTK ellen, akkor láthatod h a Szombathely középházi csapatok ellen tíz góllal többet lő általában, de a Fehérvár most úgy elkalapálta őket ahogy az ETO/Siófok korábban. Azért ez nen véletlen és nem lehet azzal magyarázni h 'rossz napot fogtak ki'.

Előzmény: Taliga007 (808)
Taliga007 Creative Commons License 2021.01.09 -4 0 808

Nézd, két Fehérvár meccset néztem meg mostanában, és mind a kettőnél a félidőben már úgy voltam, hogy ez egyszerűen nézhetetlen - a tegnapi a Szhely gyenge játéka miatt, a győri meccsnél meg a Fehérvár miatt (mondjuk az is megérne egy misét, h egy tévés meccsen eleve feladja még a küzdés lehetőségét is az egyik csapat...).

Előzmény: RnD (804)
Handie Creative Commons License 2021.01.09 0 3 807

Nekem egyértelműen feltűnt,hogy a 188 cm magas Gerháth Kincső milyen gyorsan és könnyen mozog. Védekezésben egyik pillanatról a másikra ott van a támadón.

Előzmény: Trombozis4 (805)
van_Persil Creative Commons License 2021.01.09 -1 1 806

A Kezeket fel!-ben Pijević.

Trombozis4 Creative Commons License 2021.01.09 0 1 805

Fehérváron nagyobb potenciál van játékoserőben, mint Szombathelyen. Ami miatt ez nem tudott érvényre jutni a szezon első felében az edzői/taktikai probléma volt illetve a fiatal játékosok egy érési folyamat elején vannak, többen idény előtt tértek vissza hosszabb sérülésből. Afentaler, Gerháth és Varga játékán is látszik az előrelépés. Az új edző két új dolgot épített be a játékba- egyrészt az 5+1es védekezést, másrészt a gyors játékot. A Fehérvári játékosoknak jó az állóképességük és a folyamatos rotáció miatt ez érvényre is jut. Ez okozta a nagy különbséget a Szombathely ellen: Mayer, Bandelier vagy Agbaba nem bírt versenyt futni.

RnD Creative Commons License 2021.01.09 -3 6 804

A Szombathely nagyjából ugyanannyit tudott ma is mint egy hete az MTK ellen. Illetve többet, mert tegnap Bandelier és Agbabával kezdtek (akik Vova ellen csak a szünet után léptek pályára).

Ezek után MTK-Szombathely: 35-32 (vagy 35-29 ha az utolsó két percet nem nézzük)

Fehérvár-Szombathely: 35-22.

Lehet h a Szombathely nagyon gyenge csapat (annyira egyébként nem) de a 13 gól különbség azért komoly.

Februárban még egy góllal ők győztek Fehérváron (33-34). Szóval ez nem véletlen.

Előzmény: Taliga007 (794)
hatosfalat Creative Commons License 2021.01.09 0 3 801

Az edződ képes volt belehazudni a kamerába, hogy Pijević az EB-n megsérült

Köszönjük az infót, az edzőt megvertük. Majd máskor meggondolja mit mond.

Előzmény: van_Persil (793)
Handie Creative Commons License 2021.01.09 0 2 800

Szuper lenne, ha a Fehérvár védelme tényleg ilyen jól működne a későbbiekben is. Pijevic remek kapus, ha pedig a védekezés viszonylag jól működik előtte,akkor egészen jó eredményeket is elérhetnek majd. Szurkolok nekik, hogy bent maradjanak, ügyesek a fiatalok. Úgy látom,hogy egyre jobban játszanak.

Gerháth Kincső kiváló adottságokkal rendelkezik,és nagyon ügyes a keze is, ezt mutatja, hogy milyen jól lövi a heteseket. Amit én hiányolok egyelőre belőle,az egy kis "dög", kicsit lehetne pimaszabb a játéka, átütőbb, tüzesebb. Még persze nagyon fiatal, ha ez megjön... Abba jó belegondolni. :D

Afentaler Sára egy kimondottan ügyes balkezes játékos. Pont,amikor fel tudta volna venni az NB1 ritmusát, akkor jött a sérülése, ami amúgy sem tud jókor jönni, de így ez nagyon visszavetette. Most viszont éledezik. Van még mit faragni a játékán, de szerintem jó úton halad, építkezik.

Varga Emőke játékát nagyon szeretem. A korosztályában klasszis védő volt, és amikor fent van most, már az NB1-ben is elég jó teljesítményt nyújt. Támadásban olyan labdákat szed le, hogy csak lesek, ügyes. Nagy potenciált látok benne.

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.09 0 3 799

Pontsabban összeszedet egy kis sérülést.

De kis érzékkeny vagy?

Az élet az edzőt igazolta. (Bár így lett volna a válogatott edzők estében is)

Süni2 Creative Commons License 2021.01.09 -1 0 798

Tris klassz volt. Nem értettem, hogy az nso-n miért nem kapott kiemelést.

Előzmény: hatosfalat (797)
hatosfalat Creative Commons License 2021.01.09 0 0 797

Úgy emlékszem nem, Triscsuk kezdett és nagyon jól osztogatott.

Előzmény: Süni2 (796)
Süni2 Creative Commons License 2021.01.09 -1 1 796

Ráadásul a Fehérvár pályára lépett mezőnyjátékosai közül hatan szinte gyerekek, akiket a Szombathelynek papírforma alapján simán verni illett volna.

Emiatt a Fehérvárnak mindenképp jár a dícséret.

A meccs első 10 percét nem láttam. Temes játszott egyáltalán?

Előzmény: hatosfalat (795)
hatosfalat Creative Commons License 2021.01.09 0 3 795

Ez mindig a tyúk és tojás probléma. Azért játszottak szarul, mert az ellenfél nagyon jól védekezett vagy eleve szarul játszottak, ezért tudott hatékonyan védekezni az Alba.

De azt gondolom most a Fehérvár jó védekezésének volt szerepe abban, hogy a Szhely gyengén játszott.

Taliga007 Creative Commons License 2021.01.09 -3 0 794

Egy rettenetesen xarul játszó, amúgy sem túl acélos Szhellyel szemben, azért ez nem volt egy olyan nagy bravúr - mármint a védekezés.

Előzmény: RnD (788)
van_Persil Creative Commons License 2021.01.09 -4 3 793

Az edződ képes volt belehazudni a kamerába, hogy Pijević az EB-n megsérült, ezért nem játszik a Gyør ellen, bezzeg a Kisvárda ellen védett 11 lövést, meg tegnap is volt 12 védése. Miféle sérülés az, ami csak a Gyør ellen jelentkezik? És ezek után még neked áll feljebb? És még mindig nem válaszoltál, hogy ehhez hogy jön Elek? Pont te terelsz!

Előzmény: bengX (790)
hatosfalat Creative Commons License 2021.01.09 0 0 792

NEKA ma elvileg játszik, ezek szerint náluk most nem ragaszkodtak a 10+8 nap kihagyáshoz.

Azt továbbra sem értem, hogy négy csapat miért nem játszik a hétvégén egyáltalán meccset.

bengX Creative Commons License 2021.01.09 -1 0 791

Én sem hagytam ki őket. Az átlövéseket azért emeltem ki, mert ebben történt jelentős előrelépés Bboglár óta.

Előzmény: RnD (784)
bengX Creative Commons License 2021.01.09 -1 2 790

Tolsz valami ostobaságot, utána meg értetlenkedsz, most meg terelsz. Ehhez már jár a gratuláció.

Előzmény: van_Persil (783)
bengX Creative Commons License 2021.01.09 -2 0 789

Pont arra válaszoltam, de semmi gond. Nem neked ment.

Előzmény: Gojira (782)
RnD Creative Commons License 2021.01.09 -3 4 788

A Fehérvár sikerének a titka az h összeraktak egy nagyon jó védekezést három hónap alatt. Méghozzá egy nagyon jó 5:1-es védekezést, ami azért nem akármi.

Csak egy példa: az első félidő végén Bandelier lőtt középen felugrásból kapura, ezt a lövést Bardi Fruzsi a vonalon blokkolta, de ugyanakkor Boldizsár Bia is ott volt már kilenc méteren és ütközött Bandelier-vel (ehhez előtte Mayer Szabinátt kellett eltüntetnie maga elöl...) Szóval itt az ellenfél átlövő játékosán ugyanabban a szituációban egyszerre két védő is védekezett, nemcsak egy. Méghozzá pontosan. Ez azért már valami.

Itt az EB után néhányan azt mondták h egy magyar csapatot képtelenség megtanítani jól védekezni. Íme, itt az ellenpélda. Fehérváron sikerült, méghozzá nyitott védekezésre, amit sokak szerint mi magyarok nagyon nem szeretünk. De mégsem lehetetlen ez, csak akarni kell. És persze sokat gyakorolni h jól menjen.

RnD Creative Commons License 2021.01.09 -2 5 787

VEm beállónak is ígéretes. A falban ő mozog legjobban az új beállósaink közül, passzokat faultban is jól vesz át. Sajnos nem kap túl sok játékidőt, de ha pályán van, mindig látunk tőle ügyes akciókat.

Előzmény: Trombozis4 (786)
Trombozis4 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 786

Gerháth Kincső és Varga Emőke két olyan játékos a fiatalok közül, aki potenciálisan számításba jöhet pár év múlva a felnőtt válogatott háromasvédő posztra. Testalkatilag alkalmasnak érzem a feladatra mindkettőjüket, mert nem csak magasak, hanem erősek és dinamikusak is. Meglátjuk, hogy mennyit tudnak fejlődni a Fehérvár csapatában..

Előzmény: RnD (785)
RnD Creative Commons License 2021.01.09 -1 3 785

Kincsőből egészen klassz zavaró védő lett három hónap alatt. (Mondjuk sejtettem h a magasságát hatosfalas védekezésben jól ki lehetne használni, róla nem lő gólt Mihajlicsenko olyan könnyen...de zavaró védőként is nagyon jó lesz.)

Ezen kívül szuper ha hetesekről van szó, az ETO ellen 6/6-ot tudott (és ott nem akármilyen kapusok vannak). A legjobb az h Kincső az ETO meccs előtt a felnőtt NBI-ben összesen kétszer állt be hetest lőni, és akkor is az egyiket kihagyta. Úgyhogy két hetes és aztán rögtön jött Solberg, Glauser és a 6/6.

Most már csak átlövőként kellene őt beindítani. Plízzz......

RnD Creative Commons License 2021.01.09 -1 4 784

"...Külön örülök az átlövőink remek teljesítményének.."

Az első félidőben két átlövésgól volt csak (a tizenháromból). Bardi Fruzsi ugyanennyi idő alatt lőtt két gólt (meg egy harmadikat amit a jv-k nem adtak meg, mondván befújták a faultot, de miért...?). Plusz kiharcolt egy hetest, kétszer labdát szerzett amikor Gorilszkát meg akarták játszani, és a félidő végén ő blokkolta Bandelier lövését, amiből Májer Kiki aztán gólt tudott lőni.

A szünet után meg Varga Emőke három gólt lőtt négy perc alatt. Ezzel aztán végképp padlóra küldte az ellenfelet.