Keresés

Részletes keresés

igenis Creative Commons License 2016.10.30 0 0 102

 Gyárilag mindegyikben Yuasa van. 2009-es akkut szerintem mindenképp cseréljétek, ha jót akartok. Ismerős gépében is az van és teljesen meghalt. Enyém 2011 10. havi és jövőre tuti cserélem.

 Három olyan "olcsóbb" akkut találtam ami nagyobb indító áramú és fektetve is használható.

 

 1: http://www.akkutop.hu/motor_akkumulator_55/exide_12v_11_ah_agm_bal_ytz14_bs__2159

 

 2: http://www.zselesakkumulator.hu/outdo_ytz14_s_12v_11_8ah_motor_akkumulator

 

 3: http://www.akkutop.hu/motor_akkumulator_55/landport_12v_12_ah_agmsla_bal__ytz14s__1593

 

 Tudom ezek biztosan nem húzzák addig mint a Yuasa.

 

 Sajna Bosch ill. Varta nincs, de még nézelődök.

zotac Creative Commons License 2016.10.30 0 0 101

Ez a a gyári benne lévő, keressünk olcsóbb lehetőséget !

 

    Méretei: 150x87x110 mm (hosszúság x szélesség x magasság)

A gyárival megegyező mely kapható drágán

Mokany67 Creative Commons License 2016.10.30 0 0 100

Váci úton a GP-sek mindig kitalálnak valamit. Egész kulturált árakkal dolgoznak. Mindig náluk szoktam venni az aksijaimat. Nekem is 2009-es de még nem volt gond vele. Kivéve egyszer amikor nem zártam le az ülést 3 napig és nem is ültem rá. Na akkor leszívta. Azóta ledes a csomagtér világításom is. Persze az is leszívná 3 nap alatt.

zotac Creative Commons License 2016.10.30 0 0 99

Keress valami jót ! , Ebédet összekötöttem egy garázs látogatással, ha már akkuról van szó megnézem, és kiveszem, felteszem csepptöltésre.

Eddig meg sem néztem az akkut alaposan annyira újszerű volt ránézésre , de most láttam az a drága gyári yuasa van benne, de 2009 11 hó szóval ez is öreg

bár eddig gondot nem okozott, valószínűsítem a cserét tavasszal.

Előzmény: igenis (98)
igenis Creative Commons License 2016.10.30 0 0 98

Vissza az egész. Ezek ha jól látom fektetve nem használhatóak.

igenis Creative Commons License 2016.10.30 0 0 97

A Varta lesz az igazi. A Bosch tipusjelölésében a T az Y helyett nem tetszik, bár nem tudom mit takar. Azt a pár ezrest pluszban meg biztosan megér a márka.

Valószínű ezt rendelem meg tavasszal. Addig meg már úgy sem szándékozok sokat motorozni.

Előzmény: zotac (96)
zotac Creative Commons License 2016.10.30 0 0 96

El is tettem emlékeztetőbe, ezek lesznek a jók.

Előzmény: igenis (95)
igenis Creative Commons License 2016.10.30 0 0 95
Előzmény: zotac (94)
zotac Creative Commons License 2016.10.30 0 0 94
zotac Creative Commons License 2016.10.30 0 0 93

A yuasa indító árama 210 A-t írnak!! az OUTDO-nak 190 A ,  viszont csak 12600.-ft a három közül ez utóbbit választanám, de biztos van

még ezeken felül is választék pl. most akciós 150 A indítóval


http://www.eakkupont.hu/termekek/Motor-akkumulator/EXIDE--MAINTENANCE-FREE-12V--11-Ah-bal---motor-akkumulator-

Előzmény: igenis (92)
igenis Creative Commons License 2016.10.30 0 0 92

 Igen az elfelejtettem írni. Persze a műszert rajtahagytam indítás után is és alapjáraton 14,3, pörgetve 14,5V-ot mértem, tehát gondolom a töltés az teljesen rendben van. Egy ismerősnek szintén van SW-T400. Igaz az övé olaszból jött és 2 évvel öregebb, de csak most akarja cserélni az akkut. Bátor ember, mert már tavasszal gondjai voltak vele, de valahogyan életet lehelre keltette és kíhúzta az idényt. Csak hosszabb utakra jár és olyankor nem áll sokat, de nagyon betegen teker már neki. Beépített egy kapcsolót is a fényszóró elé és be van készítve a bika kábel.

 Én inkább tavasszal újat vennék. Ahogy írod, itt tolási lehetőség sincs.

 Ezeket néztem eddig. Ezekből például 3db is beférne a gyári árába. Csak azt nem tudom, mennyire megbízhatóak.

 

 http://www.akkutop.hu/landport_12v_11_ah_agmsla_bal__ytz12s__1583?keyword=landport 

 

 http://www.zselesakkumulator.hu/outdo_ytz12_s_12v_11ah_motor_akkumulator?keyword=outdo

 

Az eredeti Yuasa.

 

 http://motor-akkumulator.arukereso.hu/yuasa/agm-12v-11ah-bal-ytz12s-p267881157/

Előzmény: zotac (91)
zotac Creative Commons License 2016.10.30 0 0 91

Nagyon szép teljesítmény az 5 év a gyári akku-tól ! Valószínű kapacitás vesztése van, érdemes rámérni a töltő feszültségre is járó motornál

14.2-14.6 v között kell lennie, hidegebb időben természetes a kapacitás vesztés, és a rövid utak miatt is kevesebbet tölthet.

Sajnos van egy kedvezőtlen tapasztalatom, ha a gyári yuasa akkut veszed meg, az sem fogja bírni addig mint a motorral kapott új gyári.

A Honda gyártósorra beszállító cég különösen válogatott ellenorzott akkukat ad, mely minőséget a kereskedelemben nem lehet kifogni, még akkor sem, ha típus azonost vásárolunk.

A nem motorral kapott  akku terén elfogadott a 2 év biztonságos használat, e felett ajándék, nekünk különösen vigyázni kell mert nincs lehetőség betolásra.

Nem ragaszkodnék a yuasa márkához, paramétereiben megegyező olcsóbb akkut vásárolnék, közel 2 db is kijön az árából.

Előzmény: igenis (90)
igenis Creative Commons License 2016.10.29 0 0 90

Köszi. Majdnem biztos voltam benne, de azért reménykedtem, hogy van frappánsabb megoldás is. Jobban szeretem látni is amit csinálok, de akkor marad a pilinszkázás.

 

Vásárlásnál sok szerepe van a szerencsének. Párszor már megfogadtam, hogy utólag nem nézegetek semmit az esetleges elmulasztott lehetőségek szempontjából. Mióta megvettem mégis rá-rá néztem a kínálatra és igaz, hogy csak a hirdetések alapján, de azt kell mondjam nem igazán volt az idényben olyan példány fenn amit szívesebben megvettem volna.

 Akkor harmadszor futottam neki és abban a kőrben három szerepelt. Kettő BP-en egy Gödöllőn. Utóbbi volt a legkecsegtetőbb mivel a legfiatalabb volt köztük, hazai első forgalomba helyezés, ABS, vezetett szervizkönyv, 7080 futott km, hölgy tulaj. Ezzel kezdtem és mivel mindenben megfelelt a leírtaknak és láthatóan valós volt a km is (kiváló állapotú gyári sajna már IRC gumik, kopásmentes féktárcsák, törésmentes állapot) igy nem is mentem tovább. A két kisebb karc, ami őszintén szólva a legkevésbé sem érdekelt, meg a hátsó doboz hiánya (csak egy GIVI platni) jó alap volt az alkuhoz és már írtuk is az adásvételit.

 Mondjuk egy jó műhellyel a háttérben biztosan nézelődtem volna a kevésbé töröttek közt én is. A beletett saját meló még inkább kedvessé teszi a gépet.  

 

 Még egy kérdés. Feltűnt, hogy mostanában a hidegebb reggeleken lassabban teker az indító. Rámértem műszerrel az akkura és gyújtás előtt 12,4V gyújtásnál (+lámpa ugyebár) 11, 7V, indítózáskor meg alig 9V-ra esik a fesz. Töltőre téve 5percen belül feltöltöttet jelez. Bár szerencsére továbbra is egy fordulat után röffen, gondolom mivel lassan 5 éves, kezdi elhagyni magát az akku és lassan új után kell nézni.

 Tud valaki ajánlani jó akkut a gyári Yuasa helyett? Sajna az eredeti olcsóbb helyen is 35K-ba kerül?

Előzmény: Mokany67 (86)
zotac Creative Commons License 2016.10.29 0 0 89

Igen, sajnos megy az óra tekergetés motoroknál is, jó lenne ha létezne a kitörölhetetlen lehetőség mint némely autónál, amit szakszervizben ki tudnak olvasni.

Gyári hátsó dobozt már láttam eladót használtan 80.- -120.- € között, az új ára 300.-€ körül, láttam sok képet platni nélkül fixen felcsavarozva, lehet ebben az árban még nem lenne benne?

Ügyes voltál a talpra állításban, sajnos a robogóknál egy kis csúszás is egy vagyon, tehettek volna rá bukócsövet, mint az Aprilia Atlanticra.

 

 

Előzmény: Mokany67 (88)
Mokany67 Creative Commons License 2016.10.29 0 0 88

Kicsit körbenéztem a külföldi oldalakon és nem nagyon láttam ilyen motorokat kevés km-el. Amiket az olaszoktól hoznak be azok minimum a második szíj csere előtt állnak már, jó esetben de ha sérülésmentes (ami ugye a digóknál elképzelhetetlen) akkor 900 kék ropogós körül csak 35-40 ezret futottak vannak. Ezek szerint ha itthon megjelenik egy 10-15 ezret futott kicsit sérült 5-6 évesen, elég gyanús, hogy tekergetve volt az óra. Az enyém nem volt egy éves sem amikor 6500-al vettem. Az még talán hihető.

Mokany67 Creative Commons License 2016.10.29 0 0 87

Nekem nem sikerült jó állapotú használt törésmentes SW-T-t vennem. Nem csak pénz kérdése volt. Amiket megnéztem, mindegyiken találtam valamit ami annyi pénzért nem tetszett. Úgy döntöttem, veszek egy enyhén sérültet jóval piaci ár alatt amiben valósan kevés a km. No ezekből is megnéztem párat, mire rátaláltam egy 6500 km-ert futott valós adatú darabra. Ugyan, szinte kosárban érkezett de látható volt, hogy a sérülése egy elcsúszásból származott. Megpróbálták összerakni de beletört a bicskájuk, így megunva inkább eladták. Motorikusan és egyéb szerkezeti egységileg ép darab. "Csupán" a lámpák, indexek, és jó néhány műanyag darab volt sérülve. A legtöbbet lehetett javítani. Itt kezdődött a legó. Ennek a motornak az elejét hátulról kell elkezdeni bontani. Rengeteg bontási ábra beszerzése után és kb 2 hónap intenzív szerelés után összeállt. Most gyári, (mivel én raktam össze) így tudom, hogy jó is. Persze könnyen beszélek mert van egy elég jól felszerszámozott műhelyem amiben rajtam kívül még van egy jó szerelő is. Otthon nem álltam volna neki. Most nem igazán cserélném semmire.

Mokany67 Creative Commons License 2016.10.29 0 0 86

Alulról benyúlva először le kell húzni a csatlakozót, majd a gumi szigetelést. Ki kell akasztani a rugót ami ott tartja az izzót. Ezek után tudod a lámpatestből kivenni. Nem ördöngös mutatvány. Ha forgatod közben a kormányt is akkor jobban hozzáférsz. A lámpatestet ne bontsd mert nem biztos, hogy tökéletesen vissza tudod tenni.

 

Előzmény: igenis (85)
igenis Creative Commons License 2016.10.29 0 0 85

Sziasztok!

 

 Tegnap szerettem volna felcserélni a két eredeti halogén izzót. Pár csavar és a plexi alatti szürke borításon kívül nem jutottam tovább.

 Jól gondolom, hogy csak kisebb kézzel alulról benyúlva lehet cserélni az izzókat ugyanis az idom bontása nem tűnt egyszerűnek? Vagy valami elkerülte a figyelmem? Mondjuk eléggé sietnem kellett így inkább kisebb takarítás után összepattintottam.

zotac Creative Commons License 2016.10.23 0 0 84

Egyet értek, használt motor vásárlásnál sokat kell megnézni, elkapkodni nem érdemes. Létezik megkímélt, jó gazdás motor.

 

Az én Sw-t 400 vásárlásom története:

 

Sok motort néztem meg, ez magában is jelentős költség, sietnem nem kellett. Eldöntöttem, csak gyári dobozos, karcmentes gépet szeretnék, mivel 

így komplett. Sokadik nekifutásra találtam, kicsiny országunk ellenére 570 km-re volt lakóhelyemtől, csak odafelé! Telefonon kértem az eladót, hogy teljes méretű képeket küldje át mailban, megtette, exra ként említett hátsó Biturbo teleszkóp is vonzó volt,( állítható csillapítás 600.- €)  beszélgetés során kialakult bizalom, és némi engedményt kialkudva távolság miatt, megbeszéltük a szemrevételezés-próba időpontját, ekkor az eladó tett egy figyelemre méltó, kicsit hihetetlen ajánlatot, amennyiben a leírtaktól eltérő a motor állapota, vagy valami hibát találok, kifizeti az üzemanyag költségem, ez kis bizalmat adott, titkon reméltem valami apróságot csak találok, mely helyszíni alku alap lehet... nem nem találtam semmit, így maradt a fizetés, és hosszú hazaút keréken, örömmel.

Létezik korrekt eladó !

igenis Creative Commons License 2016.10.22 0 0 83

Szia!

 

 Szerintem ne kapkodd el a vásárlást. Ha tudod várd meg a tavaszt. Tudsz majd válogatni is meglátod. Igaz az árak nem lesznek jobbak.

 

 Én is "olcsóbb" árfekvésben nézelődtem mindenképp 7 számjegy alatt, de két megnézett és elszomorító példány után aludtam rá párat, átszerveztem a költségvetést és rászántam még 200K-t a dologra. Így két olyan gép is képbe került ami szerintem bőven megérte a többletköltséget. Az egyik most itt áll nálam. 2012-es magyar üzembe helyezés, friss műszaki, ABS-es valós 7000km-rel két alig észrevehető karcot kivéve mondhatni szalon állapotban.

 Az SW-t formájához mindenképp ragaszkodnék. Hidd el nem fogod megbánni bár tudom, a pénztárca nagy úr. A Silver felett már nagyon eljárt az idő és ha találsz is valós kevés kilométerrel jó állapotban egyet sajna az idő akkor is ott hagyja a nyomát a műanyag és gumi alkatrészeken, no meg az elektromos rendszeren.

 

 Burgmant ugyan én is nézegettem eleinte de nekem sem tetszett igazán formailag és főleg motorikusan. Esetleg egy 650-es, de az meg nagyságrenddel drágább sajna.

Előzmény: jrf600r (82)
jrf600r Creative Commons License 2016.10.22 0 0 82

Igen,ezt a sós dolgot hallottam már én is!

Sőt az autóknál is nagyon észre lehet venni!

Na de a lényeg,hogy tegnap jártam a Balatonon és bementem a Full Gasba megnézni a fehér SW-T-t.

A motor formája tetszik,de ez is egy kinti motor,a jobb oldala kapott,mert a doboz is karcos,a kipufogó is,lent a lábnál is az idom és az elejéből az egyik idom csücske kitört.

De aztán még nincs bent az első kerék sem,mert az meg üt valami miatt és azt most próbálják orvosolni! 

Mondta is a srác,hogy ezért is ennyi az ára.

Így lehet,hogy ezt elvetem!Nem tudom mit kaphatott az eleje!

Néztem ott a szalonban egy új Burgmant,hogy mégis,hogy nézz ki a külső,de nekem nem tetszik,hogy a hátulja nagyon kiszélesedik!

Mokany67 Creative Commons License 2016.10.20 0 0 81

Figyelni kell az Olaszországból behozottaknál, hogy pontosan honnan jött. A tengerpartiak kopottabbak szoktak lenni a levegőben lévő nagyobb mennyiségű por és sós nedvesség tartalom miatt. Ezt egy motorokat behozó ismerősöm is megerősítette. Ők pl nem is hoznak tengerpartiakat.

Előzmény: jrf600r (80)
jrf600r Creative Commons License 2016.10.20 0 0 80

Beszéltem a Silver Winges sráccal,azt mondta,hogy ők Olaszból hordják be a motorokat,olyan márkakereskedésektől,ahol beszámolják őket az újba!

Gondolom ezért ad rá fél év garit!

Nekem is jobban tetszik az SW-T,meg tudom,hogy a doboz is horibilis hozzá!

A Silver Winget már láttam,semmi külső nyom nem volt rajta,az SW-T-t ha tudom,akkor holnap vagy holnapután nézem meg!

 

Mokany67 Creative Commons License 2016.10.20 0 0 79

Csak jelzem. A gyári hátsó doboz 300.000 Ft a tartóval együtt. Mi az, hogy fél év motorikus garancia, meg korához képest jó állapotban? Ezek a motorok elfutnak 80-100 ezer kilcsit gond nélkül. Lehet, hogy többet is de erről még nincs tapasztalat. Ezek szerint hozzá kellett nyúlni a motorjához? Ha a híresen jó motorra garit vállal, akkor a többivel mi a helyzet? Futómű, telók, csuklópontok, zárak stb. Ezer dolog van ezeken a bringákon ami elromolhat. 

Előzmény: jrf600r (76)
zotac Creative Commons License 2016.10.20 0 0 78

Az Sw-t re szavazok én is, szebb, ezt a vevő dönti el, mérlegre kell tenni a dolgokat nyomós érv az említett is.

Az első kerék megcsúszását még nem tapasztaltam, igaz 2 x mentem csak esőben, akkor is óvatosan.

A nyomvályús úton haladást szerintem jobban tolerálja mint pl. 400-as Burgman, azzal  van tapasztalatom.

Mokany67 Creative Commons License 2016.10.20 0 0 77

Próbáld ki mind a kettőt és rá fogsz jönni melyiket akarod. Ha van pénzed akkor ne gondolkozz hallgass a szívedre, ha nincs akkor meg ne válogass. Egyikkel sem jársz rosszul de nagyon körültekintően kell alaposan vizsgálódni. 

Előzmény: jrf600r (76)
jrf600r Creative Commons License 2016.10.20 0 0 76

Nekem is az tetszik jobban,csak hát 300-al drágább és csak 1 év a különbség köztük.

Tudom,hogy szebb az SW-T,de nem tudom mennyivel lehet jobb.

300 000-ből pedig nagyon sok benzint lehet kapni.:-) 

Mokany67 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 75

Én az SW-T-re voksolok.

Előzmény: jrf600r (74)
jrf600r Creative Commons License 2016.10.19 0 0 74

Itt van a két motor amiket néztem!

http://www.hasznaltauto.hu/motor/honda/honda_silver_wing_400-10631224

 

http://www.hasznaltauto.hu/motor/honda/honda_sw-t_400-10629453

 

A másik dolog,hogy írjátok,hogy kicsúszik az eleje.

Sok fórumon és tesztelő írta,hogy ezen ők is meglepődtek és volt is olyan aki el is dobta a tesztmotort.

Mokany67 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 73

Én egyik csapágyon sem csodálkozom. Ezeken az utakon amin járok a városban, csoda, hogy kibírta idáig. Persze mindig jobbat vár az ember egy Hondától. De! Mivel Újpest -Csepel viszonylatban közlekedem a legtöbbet és be is kell mennem a gyár területére, ott pedig szörnyűek a viszonyok ezért simán tönkre mehetnek. Amikor kosárból összelegóztuk akkor semmi baja nem volt egyik csapágynak sem és mivel kétkerekű motortalan dolgokat szerelek nap mint nap, fura, hogy nem vettem észre a fejcsapágyat de nem vettem észre.

Más.

Hétfőn úgy alakult, hogy kénytelen voltam reggel átmenni a városon. Ha akármi esik akkor ez a masina nem mozdul a fűtött üzletből. A hideg nem zavar de az eső-hó igen. Főleg azért mert szörnyű kárt tud okozni a motoron azon kívül, hogy mocskos lesz amit utálok. Ami viszont feltűnt. Az összes hosszanti repedés, nyomvályú útfelfestések stb, úgy vitte  az elejét, hogy a 15 perces út, bíz 25-re bővült. Egyszerűen félelmetes volt. Most jött ki milyen far nehéz a masina. Nagyon sokat motoroztam már sok fajta kisebb nagyobb két-három kerekűekkel de ilyen első kerék csúszkálást még nem éreztem. Nem vagyok egy Valentino Rossi pont ezért ez kissé félelmetes volt.

Imádkoztam, hogy visszaérjek bukta nélkül ezen a taknyos úton. Talán ha szakadt volna az eső, jobb lett volna. Nekem a gyári plexi jó mert 173 cm alacsony vagyok. Felettem átfúj és hátba vág a menetszél. Egyébként inkább levenném a plexit mert nem igazán vagyok hozzászokva és néha hiányzik a levegő, a menetszél. Én kérem csúzlin TS 250-en meg EZT-n szocializálódtam anno. Nem mondom a GSX-R-en jól jött az a kis csoffadás bizonyos tempó felett.::))

 

Előzmény: zotac (72)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!