Keresés

Részletes keresés

Vjacheslav Creative Commons License 2020.10.29 0 1 16838

Igen. Ez rendben van.

Előzmény: Válts nicknevet.! (16823)
Dobcsány. Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16837

sőt a BL-ből kiesve az EL selejtezők bajnoki ágán végig a 4 körön át tud kiemeltként meccselni, hozzásorsolva gyengébbeket ekkora koeffel.

 

Ezért fontos kurvára megnyerni a bajnokságot, mert akkor az EL2 majdnem tuti megvan a magyar bajnok számára.  

Előzmény: BJ (16834)
Dobcsány. Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16835

Lassan a 3. körben is kiemeltek lehetünk 

 

ehhez az idén 16.5 koeff pont kellett

Előzmény: BJ (16834)
BJ Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16834

főleg hogy az ftcnek lassan már akkora koeffje lesz hogy ha ő lesz a bajnok akkor az első és második körben is kiemelt lehet a bl selejtezőben - ha mindkét körben hozza a kötelezőt akkor már meg is van a konferencialiga főtábla

Előzmény: MrMundr (16832)
Dobcsány. Creative Commons License 2020.10.29 -3 0 16833


Írod ezt úgy,mintha ti éveken át nem azonnal estetek volna ki. Akkor meg más kaparta ki nektek a gesztenyét,meg csoportkör palinak

 

Másnak nem volt mit kikaparni nekünk, mert bűn szarul szerepelt az összes klubcsapatunk 2018 előtt, így az összes klubcsapatunk a Bl , vagy EL el selejtező 1 köráben indult, az MK győztes kivételével, mert ők az EL 2. körében indulhattak.

 

Ez az alap, ennél lejjebb nincsen, tehát megkérdezem, a többi csapat mit is kapart ki nekünk korábban?

 

mert ahhoz, hogy az EL-ben vagy a BL-ben indulhassunk, a bajnokságban a megfelelő helyezést kellett elérnie 

Előzmény: jeuejeu (16825)
MrMundr Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16832

bajnoktól a konferencia liga azért minden évben alapelvárás kéne legyen. ha 5 év alatt 1 konferencia liga lesz akkor az azt jelentené, hogy az összes BL pénzt megint ellopják

Előzmény: Törölt nick (16828)
Válts nicknevet.! Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16830

Ennek a csoportnak úgy lenne igazán értelme, ha utazni is lehetne. Vendégeknek és nekünk is egyaránt. Üres stadionban ki kíváncsi a slovanra? :P

Előzmény: Törölt nick (16829)
szittyavezír Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16827

Az a része rendben van. A FTC szerezte eddig a legtöbb koeff. pontot a 2020-21-es szezonban, mert a 'legmélyebbről' indult, és többnyire gőztes meccseken ment tovább (nem 11-esekkel, ami döntetlennek minősül). A Molde elleni 2 db x, meg már rendesen volt kalkulálva ( a korábbi győzelmek 1,5 ponttal).

Így a FTC a selejtezőkből (+playoff) hozott 3*1,5 + 2*1pontot, ami 6,5 pont. Ez az 'előnye' azokhoz képest, akik a BL csoportkörben csatlakoztak. 

Előzmény: Válts nicknevet.! (16823)
LaCatolica Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16826

Csak a bajnokok ligájában való szereplésnek van egyfajta eszmei értéke is, amit nem feltétlenül bírsz mérni eurómilliókban, vagy koefficiens pontokban.

Egy random játékos is előbb játszana évről évre hát db BL csoportmeccset, amiből akár mind a hat bukó lenne, mint hat nyerhető EL csoportmeccset egy nyolcaddöntővel. 

Előzmény: Vjacheslav (16814)
szittyavezír Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16824

a BL 4 bonusponttal indul. A tegnapi x-sze együtt, így már 5 pontot szerzett a FTC, ami oszág koeff.-re bontva ez 1,25 p. (csak a BL).

Ez azt jelenti, hogy a tavalyi (majdnem EL továbbjutást érő 3. hely) eredménytől egy döntetlenre van az idei BL szereplés koeff. pontban és még van hátra 4 meccs.

Az EL csoportokat nézve, nem látom, hogy hol lehetne 'biztosan' jobban szerepelni, mint a tavalyi erdmény, azaz 1gy+4döntetlen v. 2gy+2 döntetlen.

Kőkemény csoportok vannak, ahol a Molde, Kolozsvár pl. győzelemmel indult, de nagy tétet egyikre sem tennék, hogy tovább fognak lépni. De egy Celicnek, Zágrábnak, Ludonak is erőn felül kell teljeíteni, ha oda akar érni az első 2 helyre. Egy Fiume-szintű csapat meg kb reménytelen.

 

A pü-i részt tekitve meg a csoportkör, de még 1 kör utána sem közelíti meg a BL-ben elért pénzt.

 

Előzmény: Vjacheslav (16779)
Válts nicknevet.! Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16823

Mint szakértőt kérdezlek, ez az oldal rendben van?

https://www.football-coefficient.eu/

 

Csak mert itt a Fradi szerezte a legtöbbet eddig...

Előzmény: Vjacheslav (16820)
Dobcsány. Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16822

Jó de azt te is belátod, hogy nem lehet eredményesen szerepelni, ha csak mi húzzuk az igát az országkoeffben, ahhoz kellenétek ti is, meg még egy jól szereplő csapat, mint a bolgároknál, de most mi kaparhatjuk ki a gesztenyét a jövőre az EL2 2. körben induló magyar csapatnak, hogy azonnal ki tudjon esni bárki ellen

Előzmény: Vjacheslav (16820)
Vjacheslav Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16821

Igazából az EL csoportkörünk óta rájöttem, hogy a több pénz teljesen lényegtelen. Amíg a NER van, addig ez max a tulaj érdekli, mert több a bevétele.

Ha kell játékosra, úgy is öntenek fentről, a bevételt meg nálunk se forgatták vissza.

 

Amíg nem piaci alapon működnek a klubbok, addig a több coefficines értékesebb.

Előzmény: MrMundr (16818)
Vjacheslav Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16820

Pont ez lett volna akövetkező dolog amit a kollegának mondtam volna.

 

Hogy a ti szempontotokból pénzügyileg jobb a BL. Csapat pontban az x miatt már valamivel közelit az EL második helyhez.

 

Viszont az ország coefficines szompontjából az EL, és aBL győzelem is tök ugyanaz lenne, így ott kevesebb jár emiatt.

Ezért is mondtam a lege legelejön, hogy az Ország coefficiens szompontjábóljobb lett volna két EL csoportkörös csapat, mint egy BL.

Ott két csapat gyűjtötte volnaa többpontot egyszerübb meccseken, itt meg kb van két meccs amin lehet esély pontszerzésre.

 

https://kassiesa.net/uefa/data/method5/crank2021.html

 

A tegnapi 0,250 országpont. Most járunk 4,250-nél.

 

28. hely

 

Kb csak a lengyelek érhetnek utol minket, ha a Poznan vitézkedik a Rnager, Benfica, Liege csoportban.

 

Egy kijevi pontszerzéssel akár a 26. hely is meglehet.

 

Pár éve még a 30 is scifinek tűnt, amikor a 36 hely körül voltunk. A három csoportkörös év megtette a hatását.

 

https://kassiesa.net/uefa/files/2021-24-uefa-access-list.pdf

 

A 26 hely az EL2 második kör. A magyar csapatok egy körrel késöbb csatlakoznak így be a harmadik ligába.

Előzmény: MrMundr (16817)
nj Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16819
Előzmény: Szigi101 (16813)
MrMundr Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16818

monduk ezt a 4 misit kb kifizetik bónuszban rebrovéknak, játékosoknak nem? az igazi profit az lesz ha képesek lesznek 6-7 millió ojróért eladni tökmagot szvsz. amúgy igazad van, 0-2-nél én is azt mondtam jobb lett volna szakmailag, élvezetileg az EL, de így mea culpa, hogy sikerült a dönci

Előzmény: Dobcsány. (16816)
MrMundr Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16817

országpontban hozott valamit a tegnapi x?

Előzmény: Vjacheslav (16814)
Dobcsány. Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16816

Pedig de

 

Marketpool bevételek plusz ten year coefficient bonusszal nemcsak 4 m euro a diffi plusz ugyebár azért itt is becsúszhat még pár pontocska pontonkent 900.000 euroért és összejöhet nagy mákkal az EL-be átesés csoportharmadikként.

 

Koeffet meg majd gyűjtünk jövőre a BL selejtezőkben.

Előzmény: Vjacheslav (16814)
Szigi101 Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16815

itt most miért bannolnak ki csomó hozzászólást? olyat is, ami teljesen más témát érint?

Vjacheslav Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16814

Matekra nem feltétlenül.

 

A BL bejutás 15 Milla

A BL playoff kiesés 5 Milla + 3,5 az EL csoportkör.

 

Tehát a differencia nem 15, hanem "csak" 7 milla.

 

EL csoport meccs győzelem 570K, döntetlen 190K.

Ha azt vesszük, hogy egy továbbjutáshoz körülbelül 10 pont kell, az három győzelem, egy döntetlen, tehát 1,9 milla máris bejön. A továbbjutási bónusz 500K, akkor már lement ez a pénz 4,5 körülire. Ez se kicsi pénz, de van meccsed tavasszal, és annak is vannak bevételei.  Coeffben meg kb hetet jelent.

 

Na és ennyit abban az esetben, ha hat vereség van a csoportkörben. Akkor ott a coef csak négy ugye.

 

Pont ezért nem voltam szomorú az AEK elleni BL plyaoff miatt, és akkorott azt mondtam, hogy jobban jártunk mi azzal az EL csoportkörrel, mintha bejutottunk volna, és jön a hat zakó, mint a görögöknek.

 

A tegnapi döntetlen miatt viszont újra kell számolni ezt,mert a BL már nagyobb pénzeket mozgat.

A tegnapi döntetlen +800K,és a coeff a BL esetében ráépül tehát most már öt pontnál jártok idén.

 


Előzmény: Dobcsány. (16808)
Szigi101 Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16813

Ha kint mondjuk 0-0-át játszunk a Kijevvel, a többi 3 meccsen szorosan kikapunk, és a Kijev meg mindhárom meccsen jobban beleszalad a késbe, ezáltal jobb gólarányunk lesz, akkor mi számít a csoportban? 

 

 - egymás elleni eredmény (ami az idegenben lőtt több góllal a Kijevet vinné az EL-be)

 - vagy a gólarány (miáltal mi meccselhetnénk tavasszal az EL-ben a Real Madrid-dal? :D ;) )

 

Tudja valaki? Köszi!

Dobcsány. Creative Commons License 2020.10.29 0 2 16809

14 kapura lövés vs 7 kapura lövés a Fradi javára.

 

51 vs 49 % labdabirtoklás

 

Azt hogy a végén már a seggükön vették az ukránok a levegőt nyílván azt is a szerencse javára írod?

 

Iszonyat milyen szánalmas magyarázkodás.

Dobcsány. Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16808

Drukkoltam a Fehérvárnak és örültem, amikor vezetést szereztetek, de amikor összehoztátok a tizit már tudtam, el fog menni ez a hajó.

 

Ami bennünket illet, sokkal jobb a BL-ben vitézkedni nulla ponttal, mint az EL-ben továbbjutni márcsak 17 M Eurónyi szempontból is.

Előzmény: Vjacheslav (16789)
Green Army Creative Commons License 2020.10.29 0 1 16801

van 1 pontunk!

 

Kijevben nyerni kellene majd a tovabbjutashoz

Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16800

Igen, így láttam én is, de volt bennem egy adag kishitűség is a félidő végén. Aztán a szünetben elgondolkoztam: ezeknek jóformán nem is volt helyzetük..

 

Az a 11-es is érthetetlen volt, hacsak nem módosítottak megint a szabályokon (a combjáról pattant az egyensúlyozó karjára - nem 11-es). A 2. góljukhoz meg kellett egy adag szerencse is ahhoz, hogy ne 10 cm-rel magasabbra rúgja Lovrencsics, mert akkor kirúgással jöttünk volna. Bár szép támadás volt, meg kell adni.

 

Ezzel szemben, Tocmac gólja akcióból történt, nem lábonrúgásból. Bolié már szerencsésebb volt, de nehezebb mozdulat volt, mint egy 11-es ellövése. És meccsvégi csattanóra, Zubkov símán berúghatta volna...

 

Összegezve, szerintem, igazságos eredmény született. Legközelebb az ukránok vagy nem állnak le a 65. percnél, vagy javítanak a kondijukon, hogy kibírják tovább. Ettől függetlenül, mostmár csak reménykedni tudok abban, hogy a negyediknél jobb helyen végezzünk...

Előzmény: Padre Pio (16790)
Padre Pio Creative Commons License 2020.10.29 0 0 16796

Ez hülyeség. A félidei eredmény és játék alapján volt esélyük. Csak a 2. félidőben átálltak a beszari focira.

Előzmény: Dobcsány. (16787)
Redhot100 Creative Commons License 2020.10.28 -2 1 16792

pont ez a szerencsétlen okádja tele az összes topikot. mi vagy te a gyámja?

Előzmény: bakikaki (16791)
Padre Pio Creative Commons License 2020.10.28 0 0 16790

Érdekes meccs volt. Szépen passzolgatnak a kijeviek és elképesztő labdabiztosak, de a kapura nem veszélyesek. A 16-os közelében már nem sok ötletük van. A Fradi 2-3 embere jobban konyít a végjátékhoz. Rebrov Lucescut is oktatta taktikailag. Szokás szerint jól nyúlt a meccsbe, a román meg nem tudott mit lépni, amikor meleg lett a pite. Ez a Fradi azonban elsősorban mentálisan nagyon erős (szerintem ez is az edző érdeme). Lehet kiröhögni, de a tudáskülönbség ellenére már a Barca ellen is ezt éreztem. Most meg nem jó játékkal is egyenlíteni tudtak.

Vjacheslav Creative Commons License 2020.10.28 0 0 16789

Nem ez volt a lényeg. Ezt én is tudom. 

 

Rólatok volt szó.

A mai döntetlennel, valamit változott a helyzet, mert ez így már sokkal jobb, de a az EL második hely még így is értékesebb egy BL negyediknél.

Előzmény: Dobcsány. (16787)
Dobcsány. Creative Commons License 2020.10.28 0 0 16787

Esélyetek nem volt a Liege ellen

Előzmény: Vjacheslav (16779)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!