Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.20 0 0 660
Nagyon köszönöm a helyreigazítást értem már a dolgot !
Ezt a szerkezetet én nem ismertem. Köszi
Előzmény: Perillustris (659)
Perillustris Creative Commons License 2009.10.19 0 0 659
Ez nem az, amire gondolsz. Ez egy teljesen manuális jégkockakészítő, praktikussága abban rejlik, hogy nem érintkezik a fagyasztótérrel.

ice care
Előzmény: Törölt nick (658)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.19 0 0 658
Ne bánkódj miatta. A legtöbben max az újdonság miatt használják 3 hónapig a hidegvizes adagolót, aztán már csak hébe hóba. Meg aztán semmi mást nem lehet beletenni csak ásványvizet.
és azt a húsz ezer forintot meg csak el tudod költeni másra is :)
Előzmény: Perillustris (655)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.19 0 0 657
Bocsánat a típus lemaradt.
LG 419 bsca ami hasonlít a 399-esre
Előzmény: Törölt nick (656)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.19 0 0 656
Magam részéről a megnevezett típust vettem a grxben italadagoló nélkül.
Nagyon szép, nagyon örülünk neki, takarékos fogyasztás, számomra ideális választás. Azonban semmi esetre nem tenném a nappaliba, mert a no frostos masina halkan is de sokat zajong. Márkában halkan a Liebherrek dolgoznak, és abból még a nem no frostos még csendesebb. Német gépek és korrekt márkaboltjuk van.
Előzmény: janeeka (651)
Perillustris Creative Commons License 2009.10.18 0 0 655
Ne is mond. Égre-földre kerestem az MBL 2031-et, de sehol nem volt. Ez 2008-as modell. A 2009-es az SBL 2031, de abban már nem dagi a felső ajtó also polca, s az Ice Care sincs benne (a praktikus jégkészítő).

Kihozták egy szerdai nap a helyette választottat... Másnap pedig a budakalászi Cora-ban - ahová egyébként évente egyszer megyek el - megláttam a fenti típust (MBL 2031) 125 ezer forintért. Bár az drágább lett volna 20 ezerrel, mégis inkább az kellett volna. Három napig vertem a fejem a falba, alig tudtam aludni. Besz*ptam, de valahogy élek még. :)
Előzmény: Soká (654)
Soká Creative Commons License 2009.10.18 0 0 654
Van ennek egy 15cm-rel magasabb nagytestvére is, azt hiszem az egyetlen A++ energiatakarékos készülék. Itt-ott feltűnik 120ezerért.
A hangos készülékek "beremegésből" adódó többletzaját egy kis utómunkával meg lehet szüntetni. Tényleg attól függ, hogy miből ered a zaj?
Előzmény: janeeka (650)
krisztianxx Creative Commons License 2009.10.18 0 0 653
Örülök akkor.Azóta én is használom a tartozékot....
Előzmény: pimmi (648)
Perillustris Creative Commons License 2009.10.17 0 0 652
Itt volt egy pár hete, talán megvan még,
Előzmény: janeeka (650)
janeeka Creative Commons License 2009.10.17 0 0 651
Amúgy az electroluxokat mondják csendesnek. Ezekről vkinek tapasztalat?
janeeka Creative Commons License 2009.10.17 0 0 650

Köszi az infót!

Szinpatikusak a paraméterei, ha találok olyan üzletet, ahol be lehet kapcsolni, akkor meglesem, ha nem akkor nem ez lesz, mivel anyáméknak van egy 2 éves aristonja és már új korától hangos nagyon a kompresszor (elég nagy konyha szemközti sarkában van, de még becsukott konyha ajtónál is hallani, amikor megy a kompresszor). Vízszintesen áll meg minden, ilyen gond nincs. Muteréknak egy ismerősük ajánlotta mert neki is olyan van és az övé is hangos szerintem.

Amúgy a jégkocka-készítője valóban nagyon fain, és tényleg nem is volt még vele semmi gondjuk 2év alatt, meg náluk nem is gond, ha hangos, de nekem egy légtérbe lesz a nappalival és nem akarom a zúgást hallgatni(illetve csak minimálisat)

Előzmény: Perillustris (647)
janeeka Creative Commons License 2009.10.17 0 0 649

Nem lyukas a kosár, amiről beszélsz...

De azért szívesebben veszem a magyar termékeket, mint a kínai, koreai, taiwani szarokat. Különösképpen, hogy a többi típus nagyrészét ott gyártják, sőt az egyik üzletben  azt mondta az eladó, hogy már a zanussiból is van kínai...

Sajnos ma már az felejtős, hogy emberi áron hozzá lehet jutni pl: németországban gyártott berendezésekhez és még azoknál sem kizárt, hogy kínai alkatrészekből szerelik össze török vendégmunkások.

 

Előzmény: pimmi (646)
pimmi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 648
Köszi, bejött a tipp.
Előzmény: krisztianxx (643)
Perillustris Creative Commons License 2009.10.15 0 0 647
A fórumokba nagyobb eséllyel írnak rossz tapasztalatokról, ezért óvatosan kell bánni az ítélettel. Szerintem régen sem voltak rosszak az Ariston hűtők, ám mióta Hotpoint-Ariston (H-A) név alatt fut a márka, azóta még jobb lett, s a formatervezésre is jó hatással volt az egyesülés, különösen a belső elosztásra. Három hétig bújtam a hazai és külföldi fórumokat nemrég, nem volt olyan márka, amit ne húzott volna le valaki. Persze a nagy számok törvénye miatt ez természetes, bár az arányok valamit biztosan mutatnak, igaz, a tényleges eladási számokat nem ismerjük ehhez.

Mindent összevetve jómagam egy H-A MBM 1821 VWB mellett döntöttem. Nagyon praktikus és higiénikus a jégkockakészítője, s ami az egyik döntő érv volt, hogy az ajtóban lévő legalső polc az átlagosnál csaknem kétszer akkora. Mindig utáltam bepréselni a nagyobb palackokat a régi hűtőinkbe. Ennek jótékony hatása, hogy a hűtőrész aljába egy hatalmas zöldségtartó rekesz jutott. Pure Wind-os, jól hűt (2-es fokozaton használjuk), halk.
Előzmény: janeeka (644)
pimmi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 646

Szerintem ne vegyél zanussit, sosem tudtunk műszaki terméket gyártani.

Sajnos a magyar ipar megállt a csengős mozdonynál.Én személy szerint még nem találkoztam jóminőségű magyar műazaki termékkel, ne érts félre,szeretem a magyar dolgokat hiszen Én is az vagyok,de ami nem megy azt ne erőltessük.

Előzmény: janeeka (644)
janeeka Creative Commons License 2009.10.15 0 0 645
Esetleg: LG GCF399BUQA Alulfagyasztós hűtőszekrény?
janeeka Creative Commons License 2009.10.15 0 0 644

Sziasztok!

 

Szintén hűtővásárlás előtt állok, ebben kérnék segítséget.

Ariston és indesit nem lesz az tuti(visszaolvasva a fórumot)

Zanussikkal szemezgetek, arról van-e vkinek rossz tapasztalata( zaj, szervíz)?

Ami a lényeg: alul fagyasztós kombit szeretnék és a fő szempont, hogy halk legyen(kicsi a lakás, egy légtérben lesz a nappalival), nem akarok sípolást, cicergést, gáz-áramlást, kompresszorzúgást, stb... hallgatni.

A másik kérdésem: statikus/ventillátoros légáramoltatású, 1/2kompresszoros legyen, pro/kontra.

Inkább kiadok 15-20E-el többet egy jól működő, halk, megbízható, szervizelhető márkára, mint olcsón vásárolni egy áramzabáló, zenedobozt, ami mellett havonta kávéztathatom  a szerelőt.

Köszi a segítséget!

krisztianxx Creative Commons License 2009.10.13 0 0 643
Javaslom hívd fel a szervízt,mert általában minden kellék csak szervízen keresztűl rendelhető meg.Én a liebherr hűtö,höz a tojástartot a szervízen keresztűl rendeltem,és másfél hét alatt meg is jött...
Előzmény: pimmi (642)
pimmi Creative Commons License 2009.10.11 0 0 642

Tudja valaki,hogy LG hűtőhöz hol lehet venni, kiegészítőket ?

Pl: +polc,üvegtartó,stb...?????

pimmi Creative Commons License 2009.10.04 0 0 641

Sziasztok

 

Lg alulfagyasztó nofrost, a hőfokszabályozó eddig 3-as on volt a max 7, de most hogy hűvös van kint eléggé hidegnek mértem és érezzük, kb 5-6 fok, most levettem 2-esre de igy is rohadt hideg minden, normális ez, a hütő néha megy csak tehát azzal nincs gond.

Ha ilyen hideg 2-esen, mi lenne 7 -es fokozaton ?

pimmi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 640

Szia, nem emléxem már de vagy 41 vagy 42 decibel volt írva.

De tényleg halkult a mienk is, most 1 hónapos és ma alig hallottam, nem tudom miért de halkult, mégjobban a multkori irásom óta.

hajrá kína :))))

 

Előzmény: tundicske (638)
tundicske Creative Commons License 2009.09.30 0 0 639
Sziasztok!
Tegnap este kicsit megijedtem amikor beüzemeltem a hűtőt,de már megnyugodtam!
Mintha nem lenne már olyan hangos,lehet csak először volt ilyen hangja.Ez nem kapcsolgat állandóan ki-be,a hűtő 6 fokon a fagyasztó -18 fokon megy.Végre ez a hűtő többet pihen mint amit megy.Formás a kicsike kívül-belül,remélem ezzel nem lesz gond!Bár a mai minőség nem olyan mint régen.Jó ez a fórum az ember tanul belőle,és még vannak rendes emberek akik segítőkészek!!!!!Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Sziasztok:Tündi
tundicske Creative Commons License 2009.09.29 0 0 638
Szia!Írtad,hogy az Lg Hűtőd halk.Hány decibel van ráírva?
Előzmény: pimmi (594)
tundicske Creative Commons License 2009.09.29 0 0 637
Köszi a választ!
Tegnap megvettük a samsungot,ma üzemeltem be.Hát......Szerintem még hangosabb mint az indesit.Nem értem az indesit 44 decibel a samsung 41 decibel.Egy kicsit csendesebbnek kellene lennie és hangosabb???????Kész vagyok!Tudom,hogy nem ezt kellene néznem de amerikai konyhás a lakásunk és nem mindegy,hogy milyen hangos a hűtő.Legközelebb beépített hűtőt választok az biztos nem hangos mivel lefogja a zajt a bútor.Legalábbis ezt gondolom.
Előzmény: Törölt nick (636)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.28 0 0 636
No frostos Samu jó választás lehet
Előzmény: tundicske (631)
kod1111 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 635
Küld el egeret fogni.
Előzmény: turelmetelen (620)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.27 0 0 634
Kevered a munkát a teljesítménnyel ami elég zavaros, azt sem értem, mit akrsz mondani?
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.26 0 0 633
Nos hogy milyen cég, mi kisvárosban vagyunk, franchiseként Működő euronicssal, és párját ritkítja a rugalmasságuk - Bp.-en nem így állnak a vásárláshoz.Az hogy nincs egy 15 tonnás teherautojuk, valószínűleg csak miattam( más még nem rendelt itt Liebherrt,és ekkorát) nem vesznek új autót.
Amugy meg nem igaz,hogy nem lehet fektetni,beszéltem a Liebherr gyárral ausztriában, elmondtam a problémámat,és azt mondták hogy a minimum amit várni kell 3-6 óra, de a legjobb 24 óra, ez is csak amiatt,mert a kompresszor olaj, átfolyik a hűtési rendszerbe,és azt kell megvárni,hogy ez az olaj állított helyzetben visszafolyjon teljesen a kompresszorba,mert ha nem,nem hűt rendesen a hűtő.
Nos én 22,5 órát tudtam várni,mivel már szétolvadtak teljesen a fagyasztanivalóim,így már kénytelen voltam beizzitani.
Amugy a hűtő szuper, kb 2,5 óra alatt a hűtő rész elérte a 3 fokot, míg a fagyasztórész, nos az folyamatosan megy tegnap este óta, superfrosttal,azaz max teljesítménnyel -32 fokra beállítva.
Este 17:30kor izzitottam be,azóda meg 1,5 KW-ot zabált a gép... folyamatos működés mellett.
Amugy ahogy néztem, 115 watt/óra a fogyasztása mikor megy a kompresszor,jelenlegi beállítások mellett.
Előzmény: pimmi (632)
pimmi Creative Commons License 2009.09.25 0 0 632

Milyen cég az akinek nincs 2m belmagasságú, vagy nagyobb szállítójárműve ?

Nekünk az Lg- t állítva hozták, pedig 2,1m magas, és nem a hátukon cipelték.

Ezeket a hűtőket TILOS fektetni, még a csomagoláson is feltüntetik, ugyhogy azzal a német minőséggel még várj, lehet most tették tönkre a "hazai mesterek".

Előzmény: krisztianxx (630)
tundicske Creative Commons License 2009.09.25 0 0 631
Sziasztok!
Nyert ügyünk van!!!!!!!:-)))))))
Az Indesit kicseréli a hűtőt!Nagy kérdés milyen hűtőt vegyünk?Egyszer már rosszul döntöttünk most nem szeretnénk befürödni!!!!!Samsung,Siemens vagy Electrolux?
Mi a Samit nézegettük amibe beleszerettem!!!(RL41WCIH1)Igaz ez is non frost-os és hangos lesz(Indesit baromi hangos volt) de nagyon szép.Sima vagy non frost???Segítsetek!!!Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!