Keresés

Részletes keresés

exon_rock Creative Commons License 2008.01.01 0 0 856
Felül kell bírálnom a hozzászólásomat: ahogy egyre többet hallgatom az albumot egyre inkább tetszik a zene is és a szövegek is egyre inkább felfedik előttem a mondanivalójukat! Jó ez az album!!!!!!!!!
Előzmény: exon_rock (851)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 855
Dühös az Öreg, az biztos, de van is miért. Remélem, meghallja néhány f@szfej.
Előzmény: pszollos (854)
pszollos Creative Commons License 2007.12.28 0 0 854

Ilyen igényes borítót még nem láttam nem is lenne szabad borítónak hívni!

 

 A szövegek pedig ütősek ezeket már régen le kellett volna írnia valakinek.....

exon_rock Creative Commons License 2007.12.25 0 0 853
Mielőbbi gyógyulást kívánok!
Előzmény: pudingman (852)
pudingman Creative Commons License 2007.12.24 0 0 852

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Holnap Hobo Karácsony, megy valaki? Én készültem, már jegyem is van, de ehelyett nyomom az ágyat. Valami szar vírus megakadályoz:-((

exon_rock Creative Commons License 2007.12.18 0 0 851

Nem is tudom. Valahogy nem áll össze az egész. Nem igazán tudom megfogalmazni pontosan, de a szövegekből valahogy nem jön át az a feeling amit megszoktam/megszerettem. A zene nem rossz, de semmi karakteresség nincs benne. Persze ezek csak az első benyomások - nem kizárt, hogy többször meghallgatva az albumot változni fog a véleményem.

Előzmény: pudingman (849)
Zizi6785 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 850

Nem olyan rossz, én rosszabbra számítottam. Nekem Az a fekete madár a kedvencem első hallásra.

Inkább pont a szövegekkel van bajom. Mondom, első hallgatás után.

Meg nem érzem kereknek.

Előzmény: pudingman (849)
pudingman Creative Commons License 2007.12.18 0 0 849
Mi a baj vele? Gondolom a szöveg az jó mint mindig. Ki írta a zenét?
Előzmény: exon_rock (848)
exon_rock Creative Commons License 2007.12.18 0 0 848
Hát.... sajnos első hallásra nekem úgy tűnik a Senkifalva album nem kerül be a HBB örökzöldek közé :-(
est_hajnal Creative Commons License 2007.12.16 0 0 847
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 846
Egy másik interjú: http://www.nol.hu/cikk/474487/
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.09 0 0 845
Köszi, Janikám, nagyon tartalmas olvasmány. Amit Schusterről mondott, nagyon erős szavak, de megállja a helyét.
Előzmény: t2jani (835)
Zizi6785 Creative Commons License 2007.11.29 0 0 844

Viccelsz? Az sokkal sunyibb diktatúra, amelyik nem a valós okokat írja a vádiratba, de azért diktatúra. Mondom én, akit pedig egyáltalán nem érdekel a politika, de ha egy ideje nem írok, akkor hozzatok narancsot a Markóba.

És jobb, ha ti is meggondoljátok, mit írtok:-)))

Előzmény: Törölt nick (843)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 843
Ha ülnek most, ebben a percben is börtönben emberek politikai nézeteik miatt - mégpedig úgy, hogy feketén-fehéren ez szerepel a róluk szóló vádiratokban is -, akkor igen.
Előzmény: Zizi6785 (842)
Zizi6785 Creative Commons License 2007.11.29 0 0 842

Akkor most is diktatúra van?

És hol nincs az?

Előzmény: Törölt nick (840)
Zizi6785 Creative Commons License 2007.11.29 0 0 841

:-)

Nem a politikai hovatartozására gondoltam, az nem is érdekel. Csak mint földi halandó!

Előzmény: pudingman (839)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 840
Nyilván a diktatúrának is vannak fokozatai. Alapvetően azt a rendszert tekintjük diktatúrának, amelyben a politikai nézeteik miatt üldöznek embereket. Kivégzések és internálások a hetvenes-nyolcvanas években politikai okokból már valóban nem voltak, börtönbezárások azonban igen - még zenészek körében is, lásd a CPG együttes tagjait. A rendszer ugyanakkor kétségkívül addigra sokat puhult.
Előzmény: Zizi6785 (838)
pudingman Creative Commons License 2007.11.29 0 0 839

a Lóri elég humánus ember

Hát nem is tudom... Humánus ember, mint miép-es?

Előzmény: Zizi6785 (838)
Zizi6785 Creative Commons License 2007.11.29 0 0 838

Tényleg jó interjú!

A felakasztós dolgot egy kicsit erősnek érzem, a Lóri elég humánus ember, szerintem. Ráadásul a hetvenes években már nem volt semmilyen baloldali diktatúra, kár túlozni. Ha diktatúra lett volna, akkor a Hobo már nem élne. Sem a Feró, sem a Lóri.

 

Egyébként Hobót jó olvasni, jó hallgatni, amikor mesél. Engem mindig leköt.

exon_rock Creative Commons License 2007.11.28 0 0 837

Régen olvastam ilyen jó Hobó interjút! Komolyan mondom, hogy az a fajta őszinteség ami nekem átjött at írásból, nagyon megfogott.

A 4 soros vers zseniális!

pudingman Creative Commons License 2007.11.28 0 0 836

Köszi, nagyon jó ez az interjú. Most már nagyon várom, hogy a lemez  megjelenjen.  Jó ez a "magyar" négysoros:

 

Vén csavargó vagyok Pannóniából,
Mely lábam alatt lassan kétfelé szakad,
Húznak jobbra is, húznak balra is.
Inkább seggre esek, így maradok szabad.

Amit Schuster-ról mond, az is nagyon találó.

Vikidál Gyula – Dalos fedőnéven - megfigyelte önt, írt önről jelentéseket?

Igen, mivel elhoztak hozzám párat. Ám egy rossz szót sem mondott rólam. Mindenkit figyeltek, még magát Brutyó János elvtársat és Schuszter Lórántot is. Engem is. Amit Vikidál írt rólunk, azzal nem ártott nekünk. Ha Schuster lett volna ilyen helyzetben, és nem bal, hanem jobboldali diktatúra lett volna, ő nem feljelentett, hanem fölakasztatott volna. Érti a különbséget? Mindenkit megfigyeltek, az még nem ellenállás vagy üldözés. Azt mondják, hogy Nagy Ferót és engem üldöztek. Schuszter se zenét, se szöveget nem írt, mások munkáival dicsekedett. Ezt mindenhol mindenki tudta, nem volt veszélyes, őt csak utálták. Hogy Nagy Ferót mennyire és hogyan üldözték, azt ő tudja elmondani. A Hobo Blues Bandnak a szocializmusban megjelent hat lemeze és kettőt tiltottak be. Az milyen üldözés? Akit üldöznek, annak nem jelenik meg egy lemeze, könyve sem.

Előzmény: t2jani (835)
t2jani Creative Commons License 2007.11.28 0 0 835
Hoppá, elqrtam. Nem kicsit, nagyon. Szóval itt van.
Előzmény: Törölt nick (834)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 834
Izé... hol?
Előzmény: t2jani (833)
t2jani Creative Commons License 2007.11.28 0 0 833
Itt egy cikk az új lemezről, meg egyebekről.
exon_rock Creative Commons License 2007.11.27 0 0 832
Azt hiszem ez úgy működik, hogy minél profibb vagy népszerűbb (nem tudnám jól meghatározni a státuszt) az előadó,  annál kisebb tér van a tényleg spontán dolgoknak. Nem tudom, hogy ez az előadó vagy a menedzsment "érdeme"? Vagy egyszerűen egy szint felett már ilyen a sóbiznisz?
Előzmény: Törölt nick (831)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.27 0 0 831
Jártam már így: kétszer egymás utáni este két külön városban és országban láttam Paul McCartneyt, és ami az elsőn spontánnak és laza poénnak tűnt, az másnap kiábrándító volt. Pl. hogy hajszálhíján ugyanannál az akkordnál ugrott át a gitárszóló közben egy széket, vagy hogy a zongoraszéket ugyanannál a dalnál borította föl "véletlenül" stb. A kiszólásokról és a szándékolt rontásokról nem beszélve.
Előzmény: exon_rock (830)
exon_rock Creative Commons License 2007.11.27 0 0 830

Azért nehéz ügy ez... valahol minden előadó (gondolom legalábbis) törekszik arra, hogy minden koncertjén az ott jelenlevők ugyanazt a zenei/látvány élményt kapják, mint pár várossal vagy országgal arrébb. Ez persze elég komoly előkészületekkel jár és igy a rögtönzésre viszonylag kis tér jut. Persze ez csalódás lehet annak aki többször látja egymás után ugyanazt a műsort. Másfelől meg egy klub fellépésen, ahova jellemzően a törzsközönség jár ott meg szinte kötelező a más-más műsor.

 

Gyakorló zenészként: néha jó ha fix a műsor, mert kicsit könnyebb maximálisat nyújtani, néha meg nyűg ugyanazt eljátszani hónapokon keresztül :-)

Előzmény: pudingman (826)
exon_rock Creative Commons License 2007.11.27 0 0 829

Ja, így más a dolog. Akkor elnézést kérek - félreértettem. Bocsánat!

Előzmény: est_hajnal (827)
est_hajnal Creative Commons License 2007.11.27 0 0 828
Hát ez nálunk is probléma. Én a kicsit szívtelenül az apjára hagyom, a nagyobbikat meg viszem.
Előzmény: Törölt nick (824)
est_hajnal Creative Commons License 2007.11.27 0 0 827
Annyit azért hozzátennék, hogy nem arra panaszkodott, hogy ő fázott, hanem hogy a közönség is nagykabátban üt a koncerten, mindenki fázott. Így azért máshogy hangzik sztem. ÉS az egész meg úgy jött elő, hogy nem volt hangja, és ez azért rám is tartozik, sajnos. :-)

Egyébként nagyon örülök a klub jegyárának, nem ezer Ft-hoz vagyok szokva más koncerteken. Arról nem is beszélve, hogy a 9 éves fiamnak nem is kell venni jegyet. :-)
Előzmény: exon_rock (821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!