Keresés

Részletes keresés

püfffneki Creative Commons License 2016.08.24 0 0 277

És hogy miért nem zavar a sok beszólás?

Egyrészt nem az a legény aki adja, pláne ha egyet bántanak falkában, hanem aki állja.

 

Másrészt, tudod az első pofon a legnagyobb, aztán a többit lassan megszokod.

Mikor először tapasztaltam meg a durva beszólást, a mocskos beírásokat, a sok lópikulát, szörnyű érzés volt.

Ma is zavar. De már nem fáj.

ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.23 0 0 276

Ezt a logikát soha nem fogjuk tudni megérteni.... :-D

 

(biztos bennünk van a baj... )

 

 

Előzmény: Mantis Screamer (274)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.23 0 0 275

tapasztalatokon nem érdemes vitázni, az én tapasztalatom egy téliesített 57 m2-es víkendház, semmi baj nem volt amíg nem volt se téliesítve de fűtve se

igaz azt is mondtam, a szigetelés nem lehetett egyforma mindenütt, de nem csak ezeken a helyeken nedvesedik a fal, hanem az is elég ha kevesebb meleg jut oda télen

 

természetesen nem termelem direkt a párát, nem teregetek hanem vettem szárítógépet (szerintem bedöglött ahogy jósolták: a garancia lejárta után két hónappal, de ugye nyáron száradnak a szabadban, kivéve ha november van augusztusban mint mostanában), páraelszívót és helyi hősugárzót a leghűvösebb sarkokhoz

 

 

Előzmény: Vernichter (267)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.23 0 1 274

ez komolyan borzongva szórakoztat mintha egy groteszk horrort néznék

 

a párodra emlékezve ez hogy jutott eszedbe ?

és a ha mégis, minek írod le ?

Előzmény: püfffneki (270)
Táblaíróság Creative Commons License 2016.08.23 0 0 273

Volt jó pár év, amikor vályogházra nem adtak építési kölcsönt.

De ma újra divatos építőanyag lett.

Amúgy tudunk 4000 éves vályogépületekről is a közel-keleten.

Előzmény: joevagyok68 (252)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.23 0 1 272

Sosem akartam kertes házat, pláne nem akkorát, és ilyen rondát.

 

vs.

 

Nyilván amíg el nem kezdtük árulni, addig csak az előnyeit láttam.

 

 

Előzmény: püfffneki (270)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.23 0 1 271

ööööö..... most akkor jó helyen van a háza, vagy eladhatatlan, mert annyira rossz helyen és állapotban van...????

 

Kezdem magam a málnásban érezni... :)))))))

 

 

Előzmény: arnyekxxx (261)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.23 0 0 270

Nyilván amíg el nem kezdtük árulni, addig csak az előnyeit láttam.

És nyilván a párom ügyességére büszke voltam, tehát az alkotására is.

 

Csak a sok vevőjelölt azóta már alaposan megváltoztatta a nézetemet.

Az meg hogy nem akartam , az tény.

Egy erős jellem belesodort.

Most néztem 1 doku filmet ahol a tinédzser lányait vette rá az apa gyilkosságra.

Előzmény: arnyekxxx (261)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.23 0 0 269

Blog helyett írom

 

mondjuk nem biztos, hogy a fórum erre van.

 

 

http://blog.hu/admin/blog/new

Előzmény: püfffneki (268)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.23 0 0 268

De konkrétan fölvállaltam, hogy csak síránkozni akarok.

Blog helyett írom, mert nem akarom a szegények topikját kisajátítani a saját bajaimmal.

 

Tudod nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek.

Előzmény: Mantis Screamer (254)
Vernichter Creative Commons License 2016.08.23 0 0 267

 Még mindig ?

 

  

"tehát ha azt az egy szobát akarod úgy fűteni hogy a többi helység ne párásodjon, akkor lehet tényleg többe kerül mintha az egész házban egy szinten tartáson fűtesz  "   

 

 

Nem kerül az többe és nem is lesz káros pára lecsapódás.

 

 

 Mo. -on a központi fűtések elterjedéségig ( azaz  35 évvel ezelőttig )  nagyon elterjedt volt a lakások részfűtése.  Városon és falun egyaránt. Minden  komolyabb probléma nélkül.  Mármint a házak szerkezetére.

 Csak egy eset a sok közül. Bp.-en a körúton a házak kb. 120 évesek. Egyik szomszéd mesélte ,  hogy  : Apukáék  szerényen éltek. Mert nem fűtötték az egészlakást. Volt a lakásnak egy olyan része  .. kb. a fele, azaz  90 nm amit telente az apukáék nem fűtöttek. Az apuka státusza  : kórházi főorvos  és magánpraxis. Mesélte még a szomszéd, hogy a hálás betegek  ajándékait ( meg a fizetséget, mert egyesek természetben fizettek ) az egyik  nem fűtött szobában tárolták, olyan hideg volt. Ott.

 

 Azóta ezt a hatalmas lakást   szétválasztották, egyik részét értékesítették.

 

 A ház viszont stabilan áll, semmi rész fűtés miatti károsodás.

 

 

 Másik példa  ahol tényleg hatalmas károsodás keletkezett.

 

 Egy vidéki ház. Ez csak  136 nm. 1960  - ig társadalmi státusztól függetlenül  vezetékes víz nem volt. Úgy 60 -61 ben lett. Nos azért  az ebben lakók sem fűtötték az egészet.. kb a felét.

 

 Jött a vezetékes víz  és korábban aki építette fürdőszobát is épített, sőt be is rendezte. Kád, mosdó  réz fűtő henger.  Jött a dőzsölés, azaz hetente legalább  2 x fürdés a kádban. De fűtés nem volt. Sebaj indokolták a használók,  majd a gőz befűti.

 

 Később jött a jelentés, hogy a falon folyik a víz.  ráadásul a két szomszédos helyiség is fűtetlen volt.  Nos tavaszra  annyira átvizesedett a fal ,hogy még a túlsó oldalon is vizes lett, a meszes vakolat levált. Fürdési tilalom, majd évekkel később,   a boldog 70 -es években újra vakolva  , csempézve és mivel  központi fűtés lett, az egész ház fűtve,  a fürdőszoba meg úri módra használva.

 

Előzmény: Mantis Screamer (243)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 266

Ezért te is kaptál egy "+"-t !

 

 

Előzmény: arnyekxxx (262)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 265

Mama lakta,majd öröklés után egyből lett új gazdája, aki a mai napig lakja !

Hogy tapasztja-e nem tudom, de mikor legutoljára arra jártunk kívülről ugyan "úgy nézett ki" mint korábban mikor tulajdonban volt , egyben volt !

 

Előzmény: arnyekxxx (263)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.23 0 0 264

de akkor meg miért probléma ha egy mazochistát akkor ütnek mikor kéri

 

Mazochista és Szadista egymás között

 

M: Üss te állat üss!

Sz: Nem! 

Előzmény: Mantis Screamer (257)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.23 0 0 263

És még mindíg áll !

 

s csak úgy áll magától, vagy foglalkozik is vele a gazdája? nagyanyáméké is állt (amíg éltek, azóta nem tudom), de rendszeresen tapasztották, ahogy azt kell, nem csak úgy állt évtizedeken keresztül.

Előzmény: joevagyok68 (251)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.23 0 1 262

bazmeg a kádárkocka nem vályog.

 

 

vagy vályog vagy nem vályog. Attól függ hol építették. Mifelénk pl gyakrabb a vályogverzió mint a tégla.

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (249)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.23 0 0 261

Sosem akartam kertes házat, pláne nem akkorát, és ilyen rondát.

 

vs.

 

Amire olyan büszke voltam, hogy a 2 kezünk munkája, hatalmas és jó helyen van,

 

 

hazudni csak következetesen, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes

Előzmény: püfffneki (247)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 260

Csatlakoznék a falkához...és nem omega tagként !

 

"de akkor meg miért probléma ha egy mazochistát akkor ütnek mikor kéri"

 

:-D  :-D  :-D

 

+ még , hogy megerősítsem pozíciómat, adtam 1-1 "+"-t neked és álmosmacseknak is...

 

Jaaaa.... amúgy meg, ha alapvetően szadista beállítottságú vagy, akkor nem baj ! :-)

 

 

Előzmény: Mantis Screamer (257)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.23 0 1 259

de akkor meg miért probléma ha egy mazochistát akkor ütnek mikor kéri

 

 

 

:-D :-D :-D

 

 

Előzmény: Mantis Screamer (257)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.23 0 0 258

már más alfórumokból

Előzmény: Mantis Screamer (257)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.23 0 2 257

erősen visszavagdalkozátl hogy álljunk tükör elé, de ezzel direkt nem foglalkoztam

 

és hagyjál már ezzel a többesszámmal

ismerős nickek ez  igaz, de amúgy semmit nem tudok róluk és nem mellesleg már nem is vagyok velük egy platformon a polidilin

de azt tudom, hogy ok nélkül nem estek neki senkinek, nem is jellemző rájuk

már alfórumokból amúgy voltak akikkel találkoztam személyesen is, de ez most nem tartozik ide

 

abban igazad lehet hogy püffneki direkt csinálja, de akkor meg miért probléma ha egy mazochistát akkor ütnek mikor kéri

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (256)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 256

Már megint csúsztatsz !

És olyanokat képzelsz a hozzászólásaimba, ami nem is igaz !

 

Hol védtem én őt ?

AZ elején csak leírtam a véleményem, hogy nem olyan könnyű kiszállni, eladni házat, majd VIDÉKEN venni , új építésű, 30m2-es garzont venni !

 

Javasoltam neki , mint legolcsóbb verziót a fóliát..

Nem reagált rá, nem csinálja meg.... leszarom..

Viszont azt nem ha engem hülének néznek , szivatnak !

 

Ezt se mondtam/csinálom/gondolom !

"mert szerinted ő nem csak siránkozni akar"

Azt is leszarom !

Csak azért hoztam fel a nevét , mert könnyen dobálóztok az "adjnekiXet"-el, akkor ha már nincs észérv, meg kevés a bölcsészezés , kiskorúzás !

 

Ha püffneki annyira idegesít, akkor nem kell rá reagálni, vagy tényleg jöhet az x.

Tehát nem megtéríteni kéne, hanem x-elni...oszt elhallgat

Vagy belegondolni, hogy lehet DIREKT csinálja! Mert egy normális ember nem igazán állná meg szó nélkül az ilyen beszólásokat ! CSak azért csinálja, hogy idegesítsen másokat..

Vagy nem látogatni a topikot !

 

Én is csak azért olvasgatom a topikot, mert hátha végre nekiáll számolgatni 7diplomás...

Bár a hozzászólásai, bazmegeinek száma alapján még 1 is sok neki !

 

Mivel Te Szabó Lászlóval példálóztál én meg írok farkasosat !

Mert ugye rátok mint "ismerősök"és vagy index fórum tagjaira, tekinthetünk falkára

Püffneki meg az omega tag !

 

"A falkáknak rendkívül erős szerkezeti felépítésük van.A falka legfelső szintfokán az alfa hím áll.Mellette az alfa nőstény.Ha a vezérhím legyengül,átmeneti helyét a béta hím veszi fel."

"Az falka legalja az omega tag.Őt bárki arrébb lökheti,ráparancsolhat.Ő a falka legalja,de ebből  a szerepből, ki lehet kerül,azonban nem könnyen."

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Mantis Screamer (254)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.23 0 0 255

kezd az egész zavaros lenni

 

nem vagy te szappanopera író ?

 

epizódonként kis adagokban tárod elő az információt hogy végül ne te legyél hülye hanem mindenki más

 

és nem akarok vájkálni, ha nem akarsz ne válaszolj, meg lehet én voltam figyelmetlen, de nekem új hogy a párod elhunyt

 

 

Előzmény: püfffneki (248)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.23 0 0 254

saját tapasztalat alapján a ház fűtetlen részének nem mindegy, ha egy részét fűtik, a 2. pontban van igazság, a mértékét nem tudom  mennyi, illetve nem akarom megállapítani

 

püffnekit meg nem kell szívatni, szivatja magát és ha végignézed a topikot tényleg csak sirám sirám után és marhára nem akar csinálni semmit

az ilyen típus szerintem IRL téged is irritál

egyébkén maga mondta miután lekádáristáztam, hogy neki ilyen a DNS-se, bajban semmittevész rinyarikusz, majd azt is mondta, hogy úgy látszik kommunistának nem való ház

 

ezek után legfeljebb ösztönösen védheted, mint azt a szerencsétlent védi az erős akit mindenki bánt

csak hogy más a jó kommunista kékfényes Szabó László is megmondta, nem azt kell sajnálni aki hangosan és sírva panaszkodik

ráadásul a topikgazda maga tárta elő a kazánház beázását 2 m2-en, mint valami világégést, aztán jött a többi "megoldhatatlan" problémával

 

amikor egy nyüves fényképet kértünk tőle azt mondta, nincs rá eszköze

2016-ban

gyakorlott internetező

házai vannak

de se a telefonja nem tud fotózni se pénze nincs egy tízfilléres eszközre ami tud

és szerinted oktalanul bántjuk

mert gonoszok vagyunk, mert szerinted ő nem csak siránkozni akar

Előzmény: joevagyok68 (244)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 253

És most gyorsan le kell írnom, hogy tévedtem !

Hisz azért kádárkocka, mert abban az "időben "épült.. :-)

 

viszont

"Itt fontos megjegyezni, hogy a ma már népi építészetünk remekeinek tartott, védett parasztházak kísértetiesen hasonló módon készültek el. Akkor a megegyezés tárgya csupán annyi volt, hogy „hány ablak legyen a házon, kettő vagy három?”. Azaz sátortetős kockaházaink sokkal közelebb állnak parasztházainkhoz és a falvainkban lakó és az ott dolgozó mesteremberek mentalitásához, és ezáltal saját múltunkhoz, mint azt többnyire gondolnánk. Az eljárás maradt, a forma viszont változott, mivel a benne lakó ember is."

http://hg.hu/cikkek/varos/8281-a-satortetos-kockahaz-leleplezese

 

Tehát "ránézésre",még akár...

Előzmény: joevagyok68 (252)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 252

Má megint a bazmeg !

Feszült vagy ?

 

Amúgy meg

Szerintem az a "jelző" , hogy "kádár kocka" , az nem az építmény anyagára vonatkozik !

Az lehet/lehetett bármi !

Hanem inkább az "elrendezésre"/formára !

"koca" - 8x8, 9x9, 10x10 - házak voltak, középen főfallal, utcafront felé 2 szoba.

Ehhez a "formához" + a hozzá tartozó tetőhöz (sátor), kellett a legkevesebb anyag/ volt az optimális anyagfelhasználás !

 

"A kockaházak építőanyaga általában tégla, vagy vályog, illetve találhatunk e kettő soronkénti váltogatásával épült példányokat is."

 

Amúgy meg az általam emlegetett vályog ház is "kinézetre" kádárkocka ! "kocka" , elől 2 szoba, sátortető stb. !

 

 

 

 

 

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (249)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 251

A WW2 alatt már állt ! Pontosan nem tudom, hogy hány éves, DE kiderítem..

És még mindíg áll !

Szóval azért nem 30 az...kicsit több !

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (245)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.23 0 0 250

Teljesen megnyugodtam, hogy mások is hasonlóan látják a helyzetedet, és IRL is beszóltak neked. :)))

 

 

Előzmény: püfffneki (247)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.23 0 0 249
bazmeg a kádárkocka nem vályog.
püfffneki Creative Commons License 2016.08.23 0 0 248

Azért nem számít hogy csak 1 -2 szobát fűtök, mert nálunk minden mega. A csövek is.

2 vastag csövön megy végig a melegvíz, ami befűt szinte minden szobát alapon.

Előzmény: Mantis Screamer (243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!