Keresés

Részletes keresés

norbesz1974 Creative Commons License 2016.10.16 -1 1 448

Valami frapáns ellen érv! A topic lakók örülnének érvelésnek. A csámcsogáson max mosolyognak. A tény évekig ezt iszom és semmi bajom.:) Valaki nem mond igazat és az tuti nem én lennék az itt. Nem süketelek, ahogy most licitáltok erre a pályára.:)

NevemTeve Creative Commons License 2016.10.15 0 0 447

Off: ez lehetne egy nyolcadikos matekfeladat is: ha naponta négy liter húszfokos vizet forralással gőzzé alakítasz, akkor évente hány forintot égettél el? (Számoljuk ki földgázra és villanyáramra is.)

Előzmény: norbesz1974 (445)
Mungo Creative Commons License 2016.10.14 0 0 446

A természetes patakok és csermelyek stb. vize is deszt. víz...

Elég sok hülyeséget írtak már ebben a topikban, de erre azt hiszem nehéz lesz rálicitálni.
De hát mit lehet tenni? Megrendezhetnénk a "ki tud nagyobb baromságot leírni?" versenyt. Szép helyezésre lenne kilátásod.

Előzmény: norbesz1974 (445)
norbesz1974 Creative Commons License 2016.10.14 0 0 445

Kérdésedre nem tudok válaszolni bocs. 
Viszont jézzusom ezek a válaszok... 
Én már 4-5 éve napi 3-4 liter desztilált vizet iszok(csak azt semmi mást) és jééééé teljesen egészséges vagyok soha nem vagyok beteg semmi bajom nincs. 
A desztillált víz emberi fogyasztásra egészségügyi szempontok alapján a legalkalmasabb,ha valaki azt mondja, hogy ez nem így van az valami okból szeretné, ha nem lennél egészséges. Természetesen itt nem az ipar által előállított deszt. vízről beszélünk ami ráadásul nem is az, hanem ioncserélt víz. Az ívó víz-nek csúfolt valami távol van az egészséges víztől, ami a háztartásokban megtalálható. A természetes patakok és csermelyek stb. vize is deszt. víz és csak minimális mennyiségben tartalmaz ásványi anyagokat és nyomelemeket és "ugyi" köztudott, hogy ez a legjobb amit ihatsz. A szervezeted nem csak a vízből szerzi be az ásványi anyagokat sőt ez a kisebb mennyiség az étellel viszed be a 90-95%-át. Tehát ha van házi deszt. víz műved nyugodtan idd ész nélkül semmi bajod nem lesz tőle

Előzmény: norbesz1974 (444)
norbesz1974 Creative Commons License 2016.10.14 0 0 444

Biblában is benne van az esővíz ívás. És ha már hirdeti akkor rossz nem lehe. Sőt a kenyeret sóval szabad enni. Ezt adjátok össze. Az hogy már a menzán ki van tiltva a só népírtásnak tünik.xD 

Mungo Creative Commons License 2016.08.20 0 0 443

Az igazi okát hogy mért jobb a barna uveg azt nem írom ide mert nincs szugségem arra hogy a tanult okos bácsik akik csak azért vannak itt hogy az emberekbe a hibákat keresik, kiforgassák minden szavamat.

 

Tévedsz. Ez így kerek ahogy leírtad. A babonák, hiedelmek, áltudományos halandzsa vegytiszta esete. 

Ami aggasztó ebben, hogy propagálod . Valószínűleg azért, hogy mások is megerősítsenek a hitedben. 

 

Előzmény: gyuri+. (439)
brunton Creative Commons License 2016.08.20 0 0 442

Tisztelt Antirandom!

Volnál szíves 10%-ra csökkenteni a cikket. Érdekelne a lényeg. Mi a pozitív és mi a negatív?

Előzmény: antirandom (440)
Mungo Creative Commons License 2016.08.20 0 0 441

Orvosnak mutattad már magad?

Előzmény: antirandom (440)
gyuri+. Creative Commons License 2016.08.16 0 0 439

Kérdésedre a Bétaverzson  válaszolt . Az igazi okát hogy mért jobb a barna uveg azt nem írom ide mert nincs szugségem arra hogy a tanult okos bácsik akik csak azért vannak itt hogy az emberekbe a hibákat keresik, kiforgassák minden szavamat.

Előzmény: Mungo (435)
gyuri+. Creative Commons License 2016.08.16 0 0 438

Koszonom a tanácsodat, nagyon sokat segítettél :-)

Előzmény: Mungo (435)
gyuri+. Creative Commons License 2016.08.16 0 0 437

Te sem vagy 100% - kos de minket az apszolut nem zavar :-) Nekem nem fontos hogy a víz super tiszta legyen, elég ha csak tiszta . Ha a pálinka ivásba amit ezzel a fozovel csináltam nem haltam bele akkor a víz ivásba biztos hogy nem fogok.

Előzmény: Bétaverzson (436)
Bétaverzson Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 436

Írod a desztillált vízről: "... én sima pálinkafozovel keszítettem ..."

 

Hajdanán valami durva tévedés folytán egyszer vegyipari suliba is jártam. Nem sok tudás ragadt rám ott, de  úgy emlékszem, hogy a házi desztillálást nem tartották nagyra - szemben az úgynevezett rektifikációval. Mint mondák - 96%-os szeszt is csak rektifikálással lehet előállítani, desztillálóval azonban nem.

(Rajzokon láttam, hogy a rektifikáló kolonna nevű nehézipari berendezés nem igazán hasonlít a házi pálinkafőzőkre - vagy csak elbonyolították a felismerhetetlenségig)

 

Fel is merült bennem, hogy a puritán desztillálással nyert víz talán nem is szuper tiszta ...

Előzmény: gyuri+. (432)
Mungo Creative Commons License 2016.08.15 0 1 435

Legjobb volna a barna uvegdemizson , de mivel hogy nincs így hát megteszi az egyszeru demizson is csak abba sotétbe kell tárolni a desztvizet.

Biztos, ami biztos, kérj meg egy papot, hogy szentelje be. Ártani nem árthat és állítólag azoknak is segít, akik nem hisznek benne...

Előzmény: gyuri+. (432)
Bétaverzson Creative Commons License 2016.08.14 0 0 433

Egy ismerősöm szerint a szénsavas víz sokáig eltartható palackban - legalábbis amíg 

túlnyomás van benne,  addig a levegőben lévő mikrobák nem tudnak befurakodni.

gyuri+. Creative Commons License 2016.08.14 0 0 432

Csak azért kérdeztem mert én sima pálinkafozovel keszíttem es mivel hogy egyszerre megcsinálok 30 liter vizet , valahol es valamibe tárolnom is kell pár napig amíg nem fogy el. Legjobb volna a barna uvegdemizson , de mivel hogy nincs így hát megteszi az egyszeru demizson is csak abba sotétbe kell tárolni a desztvizet.

Előzmény: brunton (431)
brunton Creative Commons License 2016.08.13 0 0 431

Megahom 4l készüléket használok. Folyamatosan készítem a vizet. 5 ó alatt keletkezik 4l.

WHU is ajánja a saját desztillálást.

gyuri+. Creative Commons License 2016.08.10 0 0 430

Hogy készítted a destilátvizet, es miben tárolod?

Előzmény: brunton (422)
pk1 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 429

Jövő nyártól. De az sem desztvíz lesz.

Előzmény: brunton (428)
brunton Creative Commons License 2016.08.09 0 0 428

E percben olvasom a Hirstart-on, hogy Romániából hoznak ivóvizet- millió hl számra- az Alföldre. A mienk

erősen arzén, stb tartalmú.

Előzmény: brunton (425)
pk1 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 427

Jó, de ami ételeket eszel, azok is desztilláltak?

Előzmény: brunton (422)
brunton Creative Commons License 2016.08.09 0 0 426

"Belülről jövő parancsom van..."- ez egy rendkívül erős késztetés, pl.- hogy ne dohányozzam, ne igyak alkoholt

semmilyen körülmények között. Ahogy vért , vizeletet nem iszom.... ugyanolyan erősségű tiltás, ugyanaz a

kategória.

brunton Creative Commons License 2016.08.09 0 0 425

"Miért csak desztillált vizet...?"

UN ..kiküldetésben voltam évekig , olyan országban, ahol csak desztillált vizet isznak. Tengervízből nyerik.

Amikor visszajöttem Mo-ra, undorodtam a helyi víztől. Belülről jövő parancsom van a - csak desztillált víz -

fogyasztásra.

nepomuk Creative Commons License 2016.08.08 0 1 424

A szomszédom ötven éve iszik desztillált vizet, de van benne neki 30-40% etil alkohol, meg gyümölcs észterek is.

Előzmény: Bétaverzson (423)
Bétaverzson Creative Commons License 2016.08.08 -2 0 423

"Tíz éve csak desztillált vizet iszom. Magam készítem. Soha nem voltam beteg, 66 éves vagyok. Aktívan dolgozom."

 

Miért csak desztillált vizet iszol?

Előzmény: brunton (422)
brunton Creative Commons License 2016.08.08 0 1 422

Tíz éve csak desztillált vizet iszom. Magam készítem. Soha nem voltam beteg, 66 éves vagyok. Aktívan dolgozom.

Statin Creative Commons License 2016.03.14 0 0 421

Mikor megiszom az utàna màr nem is desztillàlt viz....

Előzmény: Mungo (420)
Mungo Creative Commons License 2016.03.11 -1 1 420

Nem lúgosan emésztenek, mint az ember.

 

A gyomorsav egyik alkotó eleme a sósav. Nyilván ettől lúgos az emésztésünk. :o)))

Igyál naponta négy - öt liter desztillált vizet tisztán, azután mesélj még valamit ha megmaradsz.

 

Előzmény: motduck (419)
motduck Creative Commons License 2016.03.11 0 0 419

Tévedés ne essék, de amit látsz szervetlen anyagot semmilyen formában nem fogja a szervezet hasznosítani sem. Ha cicát figyelted meg, akkor azt is láthatod, hogy a pocsoja vízét is jobban isszák, mint a te tiszta tányérodon csapvízet. Pocsoják ha több naposak tuti bacigazda mégsem lesz nekik bajuk, mert nekik teljesen más emésztő rendszerük van. A fogaik is megmondják, hogy ragadozók.:) Nem lúgosan emésztenek, mint az ember. Az hogy ezzeket a szervetlen anyagokat csak a növények tudják feldolgozni, de a klór olyan méreg és lassítja a fejlődési folyamatott, hogy betiltanám. Az tudom, hogy ezzel fertőtlenítenek. Aki nem hisz ebben az igyon csapvízet csak lassan igya, mert hideg.:) Ezzen is el lehet gondolgodni.

Előzmény: Bétaverzson (413)
Krilen Creative Commons License 2016.02.08 0 0 418

"egyből kiérzem az ételen hogy csapvízből készült és nem deszt vízből."

 

Mivel gyakorlatilag senki nem foz desztilàlt vizzel, igy nem is érezheted hogy az étel azzal készult valahol csak nàllad.....

Előzmény: Aldure (417)
Aldure Creative Commons License 2016.02.06 0 1 417

Természetesen nem válaszolok rá. De azt azért megkérdezném hogy fogyasztottál-e desztillált vizet legalább 1 hónapig? Mert én kb 2 hét deszt víz fogyasztás után sokkal jobban éreztem magam és több vizet is meg tudtam inni mint azelött a másik dolog elmúltak a gyomorégéseim is pl: paradicsomos dolgoktól szokott égni a gyomrom és ez már a múlté az emésztésem is sokkal jobb lett nem vagyok felpuffadva sem azelött többször előfordult. Szerinted akkor ez Placebó és csak beképzelem magamnak? Meg pl egyből kiérzem az ételen hogy csapvízből készült és nem deszt vízből. Akkor az hogy lehet ezt is csak bemesélem magamnak? Az ásványi anyagokat szerves formában kell a szervezetbe juttatni ezért kell zöldségeket gyümölcsöket is fogyasztani, mert a növények szolgáltatják nekünk az ásványianyagokat szerves formában ők meg a szervetlent hasznosítják a talajból, mi hiába ennénk meg egy marék földet a szervezetünk nem tudna vele mit kezdeni mert szervetlen anyagok pont így van ez a vízben oldott anyagokkal is szervetlenek negyon minimális az ami hasznosul ami meg nem az meg feleslegesen van jelen. A vese tisztítja meg a vért ha a vesén viszonylag telített oldat megy át sokkal kevesebb anyagot tud már felvenni ezért többet kell dolgoznia a vesének egységnyi idő alatt.Ezért nem mindegyhogy az a folyadék milyen amit meg iszunk. De erről lehetne itt vitákat folytatni csak épp nem lenne értelme mert te ki állsz a saját álláspontod mellett én pedig az enyém mellett.

Előzmény: Bétaverzson (416)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!