Keresés

Részletes keresés

p.jeni Creative Commons License 2013.10.02 0 0 76738

Szia ! Mi kutyusunk 12 hetesen 70 dkg volt ,most 6 éves és 2.9 Kg, Leg valósziúbb a szüleire fog hasonlítani súlyban de  szerintem 3 kg felett lesz. Akár 6 kg is lehet. De ez majd 1 - másfél  éves korban fog kiderülni 

Előzmény: Beka1213 (76737)
Beka1213 Creative Commons License 2013.10.02 0 0 76737

Sziasztok

Azt szeretném tudni vásároltam egy yorksi kutyust most 12 hetes a súlya pedig 1.70.

nos hogy mekkora lesz Kb?

Gondolom ez nagyobb méretü lesz..Első kutyusunk, és akár milyen lesz akkor is szeretni fogjuk, csak szeretnénk tudni. Köszi a választ..

Beki

csapa Creative Commons License 2013.09.29 0 0 76736

Szia!

 

Kb. 5 évvel ezelőtt jöttem először ide tanácsokért. Új gazdi - új kérdések. Akkoriban talán többen meg is fordultak itt. Tanácsot sok félét kaptam (evés és wc gondokra). Majd kialakítottam a magunk életét/ritmusát. Mindenkinek más válik be, nincs két egyforma kutya/gazdi. Nem olyan régen olvastam, hogy főzőcskézik a kutyinak, vagy csak nyers húst ad neki. Én például ragaszkodom a száraz táphoz (remekül bevált az Orijen), konzervet semmi esetre sem adok. Kaki után jutalomfalatként egy darab sajt, pisi után ropi. Néha egy-egy denta-rágcsa. A mai napig is rakok le neki pelust, van amikor éjjel rápisil (soha nem lehet tudni, én sem szeretném ha eltiltanának a wc-től éjszakára).De általában simán kibir 8 órát (éjjel)  Már nem emlékszem, de elég sok ideig letette a pisit a szőnyegre (vagy a kakit).Néha véletlenül a pelusra. Utólag (ha nem abban a pillanatban szólsz rá, amikor csinálja) semmi értelme, sem szidni, sem bántani. Nem fogja megérteni, max aggódni fog a szidás miatt, de úgyanúgy csinálni fogja. Pénteken volt egy hete, hogy ivartalanításon esett át. A műanyag gallér kissé feldörzsölte a pociját, meg a varratnál amikor megpróbálta megrágni a varratot.  Majd ragasztottam a gallérra puha polár anyagot. Jobban tetszett neki, talán azért is mert nem zörgött annyira (bár csak éjszakára tettem rá) Most már elég szépen begyógyult a varrat, meg leszedték a fogkövét is, így tökéletes lett a mosolya :-) 

Szóval nincs semmi baj, csak még adj neki időt, idővel jobb lesz (amikor már ő jelzi, hogy feltétlen!! ki kell mennie)

Előzmény: Sz.Dóri85 (76734)
Sz.Dóri85 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 76735

Vagy esetleg az is gond lehet, hogy nagy a ház és "elvesz" benne a kutya? Rekesszem őt le egy kisebb részre? A konyhába már nincs beengedve, mert általában oda pisilt.

Viszont pont most találtam pisit a szőnyegen... 20perce voltunk az udvaron és akkora tócsát rakott kint, erre bent megint..Nem értem az észjárását...:((

Sz.Dóri85 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 76734

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a yorki kutyusom szobatisztaságra nevelésével kapcsolatban.

Szóval van egy kislány kutyusom, aki most 5 hónapos, 3 hónaposan hoztam el a tenyésztőtől. Tehát 2 hónapja van vele. Kezdetben azt a megoldást választottam, hogy letettem 4-5 pelust a házba (olyan ember javaslatára aki így nevelte a csivaváját, sikerrel), hogy ő döntse el, hogy melyiket választja + kihordtam óránként. Hát ez a variáció félig bejött. Használt kb 2 pelust, kint az udvaron is mindig végezte a dolgát + bent ahol eszébe jutott. De a kaki sose ment a pelusra. Ez ment kb 1 hónapig. Aztán egy másik fórumon javasolták, hogy hagyjam el a pelust és hordjam ki 2 óránként,mert a kutya nem fogja megtanulni h ogy pelus csakhogy kint és bent. Felszedtem az összeset és mindig ugyanabban az időben kivittem. Ez egész jól működött, napi 2-3 pisi azért megvolt a kinti 10 mellé.De nem látok javulást. Ha kint elvégzi a dolgát, azonnal kapja a juti falatot, simi, puszilgatás, ügyes kutyus, felveszem, szóval minden. Ha bent, akkor annak is voltak fokozatai. Volt hogy szó nélkül takaritottam, vagy leszidtam vagy az orrára csaptam, vagy "nem szabad". Egyikse haszmált. Amúgy tudja,h rosszat csinál, mert mikor takarítok, akkor egyből elkotródik, meg se találom. :)

Mindig ugyanabban az időben eszik és ugyanabban az időben viszem ki, jó 1/4 óra csúszás belefér, de a baleset sose ilyenkor van. Általában a kutya egész nap velem van, a fotelomba alszik. Egész nap itthon vagyok, mert a munkám ideköt, esténként máshol vagyunk, de mindig jön velem,mindig velem van. És ott érdekes módon 1 héten max 2szer piszkit be.

Ami talán gond lehet:

 - ahol napközben vagyunk, a szűlőházam, fogalmazzunk így, régebben volt bent kutya, de ők se voltak szobatiszták. íanyum nevelte őket, naponta szintén hordta ki őket ugyanabban az időben, de sikertelenül. Legutóbb tavaly szeptemberben jutottam el odáig, h a pincsit végleg kitiltottuk a lakásból, mert elég volt a takarításból. és rá következő év augusztusában jött a yorki. Azóta jó pár hónap eltelt, párszor fel lett mosva. Mindig domestossal takaritottam, de a héten vettem már tömény hipot. Annak el kellene tüntetnie a pisit elvileg nem?

 - a házban van 2 szobatiszta cica, akik még esetleg zavarhatják a kis életét. De jóba vannak egymással, ők sose piszkitanak be.

 - illetve lehet hogy a kaja a nem jó? Konzervet + tápot kap, juinort, minőségit + kenyeret bele, h ne legeljen kint állandóan. Vizet a semmi és a nagyon kevés között iszik. Adjak házi kosztot,mert lehet h a kutyakaja serkenti nagyon a pisilést?

A napunk:

 - fél 6 kelés, pisi kaka

 - 6-1/4 7 reggeli, utána pisi

 - 7-1/2 8 között pisi

 - alvás és 10- 1/4 11kor pisi.

 - 12kor ebéd és egyből séta.

 - alvás, 2-1/4 3 között újra séta

 - fél 5 séta

 - 5 után is

 - 6kor vacsi, pisi

 - aztán megyünk haza, ott egyből pisi

 - fél8 körül megint pisi

 - 9kor lefekvés előtt pisi, kaki és reggelik jók vagyunk. Ezekez mind az udvaron végzi, de ezen felül bent is kb 3-4 pisit takaritok napközben.

Amúgy egész nap alszik, nincs semmi izgalom,meg kiabálás, nyugodt élete van. A macskákkal néha játszik vagy játszana, de azok is alszanak. Az udvarra csak pisiléskor megyünk, h azzal kösse össze. Ha kimegyünk, akkor mondogatom,h pisil ügyesen,mert amúgy elvan mint a befőtt, semmit nem csinálna. De bent már a pisi szót se említem, mert már ezért is rigolyás vagyok :))

Szóval mi lehet a baj? Amúgy egy tündéri kis édibogyó, imádom, nagyon barátságos, de tanácstalan vagyok. Ti vagytok az utolsó reményeim Kedves Fórumozók, lécci segítsetek!!!!

Köszönöm előre is!

Üdv: Dóri

p.jeni Creative Commons License 2013.09.27 0 0 76733

Egy zúzódás még embernél is több hét amíg meggyógyul, de érzékeny lehet utána is még pár hónapig.

Előzmény: Bius0912 (76731)
HAJDUKER Creative Commons License 2013.09.23 0 0 76732

Kedves kutyások a figyelmetekbe ajánlok egy hasznos új találmányt!

 

EDDIG NEM LÉTEZŐ ÚJ TERMÉK! FERBOK KUTYAPISZOK FELSZEDŐ!

EGYSZERŰ, OLCSÓ, ESZTÉTIKUS.

Használatával kutyája okozott környezet szennyeződést rendkívül higiénikusan megszüntetheti.

KERESSE, HASZNÁLJA, AJÁNDÉKOZZA.

Használata: elsősorban közterületekről, de az udvaron belüli piszok felszedésére is kiválóan alkalmas. Ez az egyszerű praktikus,esztétikus eszköz rozsdamentes fényes acélból készül, zsebben is elfér. Használata rendkívül egyszerű, élettartama örök.

Az eszköz 4 méretben készül a kutyák testsúlyának megfelelően:
- az XL-es méret 10 kg
- az XXL-es méret 10-30 kg
- az XXXL-es méret 30 kg-nál nagyobb súlyú kutyák részére 1-2 piszok felszedésére
- a negyedik EXTRA méretű eszköz fa nyéllel van gyártva 2-6 piszok felszedésére alkalmas (udvarokról, telephelyekről)

 

Árak: Eszköz 1300-1750 Ft

         Komposztálható zsák: 600-780Ft/100 db

Alkalmazása: mind az ábrán is látható nem kell kézzel a zsákba belenyúlni, hanem a mellékelt komposztálható speciális anyagból és méretből készült zsákot kell az eszközre helyezni.

Minden méretű eszközre más zsák való és ezért ezt is figyelembe kell venni. Az eszközön és a zsákon is ez jelölbve van. Haználatkor mivel csomagoljuk az ürüléket semmi nem szennyeződik csak a zsák belseje. Tehát teljesen higiénikus és még olcsó is!

AZ ESZKÖZ ÉS A HOZZÁ TARTOZÓ KOMPOSZTÁLÓ ZSÁK MEGRENDELHETŐ A www.hajduker.unas.hu OLDALON!

Kedves kutyások a figyelmetekbe ajánlok egy hasznos új találmányt!

 

EDDIG NEM LÉTEZŐ ÚJ TERMÉK! FERBOK KUTYAPISZOK FELSZEDŐ!

EGYSZERŰ, OLCSÓ, ESZTÉTIKUS.

Használatával kutyája okozott környezet szennyeződést rendkívül higiénikusan megszüntetheti.

KERESSE, HASZNÁLJA, AJÁNDÉKOZZA.

Használata: elsősorban közterületekről, de az udvaron belüli piszok felszedésére is kiválóan alkalmas. Ez az egyszerű praktikus,esztétikus eszköz rozsdamentes fényes acélból készül, zsebben is elfér. Használata rendkívül egyszerű, élettartama örök.

Az eszköz 4 méretben készül a kutyák testsúlyának megfelelően:
- az XL-es méret 10 kg
- az XXL-es méret 10-30 kg
- az XXXL-es méret 30 kg-nál nagyobb súlyú kutyák részére 1-2 piszok felszedésére
- a negyedik EXTRA méretű eszköz fa nyéllel van gyártva 2-6 piszok felszedésére alkalmas (udvarokról, telephelyekről)

 

Árak: Eszköz 1300-1750 Ft

         Komposztálható zsák: 600-780Ft/100 db

Alkalmazása: mind az ábrán is látható nem kell kézzel a zsákba belenyúlni, hanem a mellékelt komposztálható speciális anyagból és méretből készült zsákot kell az eszközre helyezni.

Minden méretű eszközre más zsák való és ezért ezt is figyelembe kell venni. Az eszközön és a zsákon is ez jelölbve van. Haználatkor mivel csomagoljuk az ürüléket semmi nem szennyeződik csak a zsák belseje. Tehát teljesen higiénikus és még olcsó is!

AZ ESZKÖZ ÉS A HOZZÁ TARTOZÓ KOMPOSZTÁLÓ ZSÁK MEGRENDELHETŐ A www.hajduker.unas.hu OLDALON!

 

Bius0912 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 76731

Sziasztok!

 

Nem tudom, volt-e valaki már hasonló helyzetben, de leírom mi történt velünk, hátha tudtok valamit mondani ezzel kapcsolatban.

Két hete a párom véletlenül rálépett a 1,5 éves yorkink, Eperke lábára. Sétálni indultunk, de a kiskutya nagyon fel volt pörögve, alig tudtuk ráadni a hámot. A párom leguggolt, hogy felteszi rá, ekkor Eperke bedugta a bal hátsó lábát a párom lába alá, aztán már csak a nyüszítésből vettük észre, hogy valami történt.Végülis elindultunk sétálni, de egy pár perc után már csak 3 lábon volt hajlandó közlekedni. Hazajöttünk. Hideg vizes borogatást tettem rá. Deformálódva nem volt, nyomkodásra nem nyüszített, így a törés lehetőségét kizártuk, de azért másnap elvittük orvoshoz.

Az orvos megállapította, hogy kicsit megzúzódott a lába, ezért nem akarja letenni. Adott neki egy gyulladáscsökkentő és egy fájdalomcsillapító injekciót, amitől láthatóan jobban lett a kiskutya. Azt mondta, mást nem tudunk csinálni vele, majd rendbe jön magától, csak idő kell neki. Ennek viszont mint említettem, már két hete.

A múlt hét végén már szinte nem is mászkált 3 lábon, örültem is neki. Most pénteken viszont újra elkezdte, és nem teszi rá rendesen a súlyt akkor sem, ha rálép a lábára. Lehetséges, hogy megerőltettük?! Elvittem magammal futni, lehet hogy nem volt még túl jó ötlet.

Nem tudom, hogy visszavigyem-e az állatorvoshoz, vagy esetleg keressek fel egy kisállat ortopédust, vagy tényleg csak idő kérdése, és rendbe jön?!

 

Válaszaitokat előre is köszönöm.

 

Karesz63 Creative Commons License 2013.09.15 0 0 76730

Sokra nem tartom az olyan suttyókat akiknek sem tapsztaltuk sem érveik nincsenek. :)

Sajnállak a primitívségedért, de nem tudnak bosszantani azok az emberkék, akiknek csak véleményük van, da az sem a sajátjuk, kár, hogy ilyenekkel van tele az Internet.

Előzmény: Purple yorki (76729)
Purple yorki Creative Commons License 2013.09.14 0 0 76729

Hajtogasd a baromságaidat nyugodtan.

Remélem Klaudia 92- nek van annyi esze, hogy figyelmen kívül hagyja az eszement ötleteidet.

Mondjuk aki értelmesebb egy molylepkénél, az úgysem vesz komolyan.

Előzmény: Karesz63 (76728)
Karesz63 Creative Commons License 2013.09.03 0 0 76728

Úgy gondolod, hogy az evolúció és amin keresztül mentek a kutyák egy bődületes baromság? Hát tőlem nyugodtan etetheted az állataidat krémessel és silány tápokkal :) kb. 500 ezer év múlva már az is az evolúció része lesz, csak ne legyél türelmetlen :D

Előzmény: Purple yorki (76727)
Purple yorki Creative Commons License 2013.09.02 0 0 76727

Honnan kopiztad ezeket a bődületes baromságokat?

Előzmény: Karesz63 (76723)
Scotty73 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 76726

.

Scotty73 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 76725

a kép lemaradt!

Scotty73 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 76724

Sziasztok! Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a kutyánk szőrének a baja és mit tegyünk vele? A képen láthatóan, foltokban elszineződőtt a szörzete, a bőre rendben van. A héten volt kozmetikusnál, elötte rendben volt a szőre. Ha tudok segíteni, várom válaszotokat, előre is köszönettel!

Karesz63 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 76723

Lehetőleg nyers koszt, tojás, főtt répa, kivéve disznóhús. mindenképpen kerülni kellene a gabona tartalmú tápokat, arról nem beszélve, hogy sok gyártó pl. Cukor adalékot is rak a tápba, hogy a kutya függő legyen. Semmi nasi, napi egyszeri kajálás. Krumpli, tészta, sütik és nassolás mellőzése. A zsiradék is mehet nyersen. Heti min. Egy koplaló nap, de nálatok lehet kettő is, sőt az sem baj, ha csak minden másnap eszik, de akkor fontos, hogy nyers hús, csont, zsír meglegyen. Ha még mozgatod is, hamar le fog menni a plusz és egészséges lesz a blöki.

Előzmény: Klaudia 92 (76720)
Karesz63 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 76722

Törekedned kellene a falkavezér pozició betöltésére. Ha te lennél az irányító, a vezér, akkor a kutyáid meg sem próbálnának szexelni, még akkor sem, ha nem vagy jelen. Azt viszont nem árt tudni, hogy a kutya részéről ez a legnagyobb illetlenség, amit egy gazdával szemben elkövethet.

 

 

Előzmény: huszon1 (76721)
huszon1 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 76721

sziasztok.

 

Tavaly lett ivartalanítva a szuka kutyánk (2 éves) és va negy kan is. Pár napja a kan nem hadja békén a szukát állandóan szexelne.

És ma már össze is verekdtek.

Mit tudok tenni ?

Klaudia 92 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 76720

Sziasztok! 

Új vagyok ezen az oldalon gondoltam hátha ti tudtok segiteni a problémámb van egy 2,5 éves yorkhsir terier kan kutyusom majdnem 6kg és lekéne valahogy fogyasztanom de nem tudom hogy kezdjek neki . Van ötlettek ?

Ő az én kiskutyám Rocky

Karesz63 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 76719

Szerintem, nem fognak játszani, sőt kezdetben pozició villongások lesznek. Esetleg a kicsi ki tud csikarni a későbbiekben egy kis játékot, de nem az lesz a jellemző.

 

Előzmény: fuxvas (76718)
fuxvas Creative Commons License 2013.08.23 0 0 76718

Sziasztok!  5 éve él velünk egy aranyos yorki kan aki még fickós fiú. :-)

A nejem fejébe vette hogy legyen neki egy kislány párja, akivel majd eljátszanak.

Nekm vannak félelmeim, de megkérdeznélek benneteket , mi a véleményetek??

Köszönöm a hozzászólásokat.

 

vik.s Creative Commons License 2013.08.10 0 0 76717

Sziasztok!

Van egy kismama yorkim 2 kiskutyával. A második kiskutya születése után a méhlepény bent maradt. Megkapta az oxitocin injekciót, viszont ezután sem voltunk szemtanúja, hogy a méhlepényt megszülte volna. Kialakulhat-e méhgyulladás annak ellenére, hogy megkapta az injekciót? Valakinek hasonló tapasztalata?

A válaszokat előre is köszönöm!

simonjoe Creative Commons License 2013.08.03 0 0 76716

Fontos neked Csongrád megye? Nyáregyházán van két tündéri Strázsavári kislány. Szerintem megéri feljönni érte! :-) 

Előzmény: Takács Zsuzsa (76715)
Takács Zsuzsa Creative Commons License 2013.08.02 0 0 76715

Sziasztok!

Csongrád megyében keresek eladó yorki kislányt! Ha valaki tud kérem írjon!

simonjoe Creative Commons License 2013.08.02 0 0 76714

Sziasztok!

 

Van valakinek Strázsavári alomból kutyusa, olyan ami törzskönyves és tenyésszemlés???

Karesz63 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 76713

Miért is?

Előzmény: Purple yorki (76712)
Purple yorki Creative Commons License 2013.08.01 0 0 76712

Ez azért így egyáltalán nem igaz.

 

Előzmény: Karesz63 (76710)
Anita Zsuzsi Creative Commons License 2013.07.31 0 0 76711

Sziasztok!

 

2kg-os Royan Canin Urinary S/O LP 18 száraztáp eladó. Pár szem hiányzik belőle, nem volt ínyünkre való és elég drága volt.

Árban megegyezünk!

Karesz63 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76710

A fogkő kialakulásal a táplálkozástól függ. Pl az egyik közel 10 éves kutyámnak még hófehérek a fogai, pedig nem mossa :) fogkőnek nyoma sincs, ezzel együtt a lehellete sem bűzös.

 

Előzmény: Anita Zsuzsi (76708)
Karesz63 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76709
Előzmény: Anita Zsuzsi (76707)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!