Keresés

Részletes keresés

2rol_ler Creative Commons License 2013.02.08 0 0 154

Érdekes dolgokat írogattok össze meg vissza.:) Hensel, Mikrosat feltünteti korrektül a kulcsszámokat.

Ws-Kulcsszám: biztos, hogy az alacsony ws, magas ksz a jó párosítás? (Ms-nél 5 év gari vagy 100.000 villanás?)

Mosolygok, mikor egy német céget (saját tervezés, fejlesztés, minőség, ár stb.) összehasonlítanak egy koppintásokat gyártó kínaival.

Egy stúdió nem csak az "olcsó" vakukból áll. Kellenek még állványok, softboxok, biztos szervíz háttér stb. 

 

 

Előzmény: fvcc (151)
fvcc Creative Commons License 2013.02.08 0 0 153

... de akkor már szerintem gáz a 64-es, ha kb. + 100e. Ft ot dobtál ki többletben csak azért, mert azt hitted: 90

 

(én nem voltam hajlandó + 2millát (HUF-ban)  adni az új autómnál, hogy 110 helyett 140 LE legyen a motor teljesítménye. Ehhelyett vettem egy ketyerét 125 €-ért - tuningbox - és megvan a 140 LE. A maradék meg majdnem elég egy kis városi szaladgálósra - ha kéne, szóval a páromnak kéne! :)

 

 

Előzmény: Ibekesi (152)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 152

A wattokkal való dobálozást már értem kb olyan mint a hifiknél ott is valami hasonlóval kábítják az embereket :)))

Igazából nem gáz hogy csak 64 a kulcsszám,mert ha olyan helyzetben vagyok akkor 100-as isorol 200-ra rakom a gépet és  ez meg sem látszik a fotón és máris nyertem egy fényértéket illetve a 64-ből 90 lesz,de azt hittem hogy olyan nagy a teljesytménye ennek a vakunak mint a mesteremnek a Visatec Solo 3200B-asa.

Előzmény: fvcc (151)
fvcc Creative Commons License 2013.02.08 0 0 151

Ami neked van? Van olyan gyártó, amely maga sem tudja, hogy mit (milyen teljesítményüt) gyárt. Feliratozni a vaku oldalát meg lehet bármivel - a festék sokmindent elbír. (A Ws csodát, meg -gondolom - már érted).

Előzmény: Ibekesi (150)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 150

Előszedtem a használati utasítást és a Technikai adatoknál nincs feltüntetve mekkora a kulcsszám :(((

 

Előzmény: fvcc (149)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 149

na, elfelejtettem lecopyzni, repült minden...

 

röviden: 2004-ben valakinek Walimex fénykád kellett a Henselhez (milyen okos, mennyit megspórol !) Imádkoztam, hogy épségben, horpadás nélkül célba érjen (miután a belső pálcikákat küldés előtt visszaegyengettem). Soha többet másodszor - inkább elkergetem az ilyen vevőt !

 

(láttam élőben tüzijátékot is, ahogy egymás után robbantak szét a kondik a vaku belsejében...)

 

95-ben Continental nyári gumival száguldottam a tükörjég autópályán, éjszaka, biztonságosan. Most Barum cseh téligumival nagyon meggondolom, hogy 80 kn.nél nedves úton mit is csinálok !?

Az új autóm (a régi eladó) a garázsban várja, hogy legalább Bridgestone hócipőt kapjon. Semmi Hangkok meg jajkopp!

Előzmény: Ibekesi (148)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 148

Nem a szoftboxokra gondolok.Hanem arra hogy láttam már egymás mellett Hensel,és kínai alapreflektor fénymagját és fényudvarát összehasonlítva.Hááát elég látványos a különbség.Még a refik sem az igaziak nem hogy a vakuk fényteljesítménye.Így aztán picit nehezebb homogén szép világítást összerakni a kínai csodákkal.

Előzmény: fvcc (145)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 147

 A hülyeség az, hogy az 500 Ws-esekhez is ezt adják szettben, nem pedig azt, amit te szeretnél :)

Előzmény: cannonball (146)
cannonball Creative Commons License 2013.02.07 0 0 146

45x65-ös....portrézni még épphogy jó volt.  De atombiztos :-)

Előzmény: fvcc (145)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 145

Az 50x70 cm-s softboxaikra gondolsz, ami a vakuszettekhez jár? Nesze semmi, fogd meg jól :D

Előzmény: Ibekesi (144)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 144

Pedig a Hensel fényformálók híresen jók.Mundjuk picit sem olcsók!

Előzmény: fvcc (143)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 143

Korrekt cégnél kell vásárolni, ahol nem hasból lövöldöznek.

Kettőt már tudsz, ahol nem kéne.   ... a másik a Hensel.

Ahol meg nem közlik, onnan menekülni kell.

az ebayon sok a szemét....

 

Nálam megkapod a gyári papírokat is (amiket nem én hamisítottam meg)

Előzmény: Ibekesi (142)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 142

Elolvastam jól át is rágtam és rájöttem hogy a teljesítménynél a Kulcszámot kell nézni,ha egyáltalán korrektűl és a valósat írják oda a termékhez.

Most akkor fénymérővel meg mérőszalaggal kell menni vakut venni? :))))

És akik megvették ezt a sok ebay-en kapható 160ws-es vakukat azoknak ha tárgyfotót kell fotózni sose lesz F16-os mélységélességük az tutifix :D

 

Előzmény: fvcc (141)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 141

Nemcsak te. Mindenki.

(a kulcsszámot 100 ISO-hoz kell megadni)

Így láthatod, hogy az 1200 Ws-es vakud milyen is :(

(olvass bele a honlapomon a Vaku-INFO ba. Megéri)

Előzmény: Ibekesi (140)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 140

Képzeld!

Ma délelött felraktam az 1200-es vakumat egy álványra raktam rá egy refit és egy mérőszalaggal kimértem az egy métert a fal és a vakucső közti távolságot.Ha jól tudom így kell kulcsszámot mérni.Egy szinkron kábellel mértem a fénymérőmmel.

Nyomtam a tesztgombot és akár hogy forgattam a fénymérőt sehogy sem akart többet mérni 64-nél.

Végig arra gondoltam hogy valamit elrontottam biztos nem jó a refi,mert szétszórja a fényt.Mentem egy karikát a lakásba majd beugrott:-))))

Jesszus ezt ISO200 on kell mérni!!! Vissza kapcsoltam mindent és a fénymérőmet ISO 200ra állítottam 125 ös záridővel és láss csodát kijött a 90 kulcsszám.Aztán felmentem a weboldalra és megnéztem a technikai adatoknál mi van feltünntetve ott ezeket találtam.

Kulcsszám: 90.1 (94)
(1m, ISO 100, 1/125, alapreflektor,)

Nekem ugyan ez az érték 200-as isora jött ki.

Akkor én most félre vagyok vezetve? :)))

Előzmény: fvcc (136)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 139

A teljesítményhez viszonyítva meg "kicsit" olcsóbbak is  :D

Előzmény: Ibekesi (137)
plamboHUN Creative Commons License 2013.02.06 0 0 138
Nagyon köszi mindenkinek!
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.06 0 0 137

Igen azt.

Hááát picit magasabb a tiéid kulcsszáma mint az ővéik az tény.

 

 

 

 

Előzmény: fvcc (136)
fvcc Creative Commons License 2013.02.06 0 0 136

Gondolom, kulcsszámot, vagy blendeértéket kérdeztél :)

250 Ws = 48

500 Ws = 71

Előzmény: Ibekesi (135)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.06 0 0 135

Én nem a te vakudhoz viszonyítottam hanem az övűkéhez:)))

Had kérdezzem meg hogy a te 250-es vakud 1 méterről 125 ös záridőnél 100 isonál mekkorát villan?

Előzmény: fvcc (134)
fvcc Creative Commons License 2013.02.06 0 0 134

... és az jó vaku? Gyengébb teljesítményű , mint a 250Ws a kínálatomból (kb.72e Ft-ért).

Előzmény: Ibekesi (124)
cannonball Creative Commons License 2013.02.06 0 0 133

De pontosan mit szeretnél, milyen fénybeállításokkal exponálni? Beállított (modell)fotózásnál belefér, hogy full manuálban próbaképekkel beállítod a villanási erőt. Nekem még 1 kép nem volt jó, amit a gép mért, és vezérelt...úgyhogy nem is erőltetem a ttl-t ilyen esetben.

Előzmény: plamboHUN (130)
cannonball Creative Commons License 2013.02.06 0 0 132

Sajnos igazad van, megkövetlek! Megszoktam, hogy a 7D az wireless ttl :-)

 

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Utángyártott, rövid kábelből is lehet kis barkácsolással, és némi árnyékolt kábellel beletoldva akár több mérteres ilyet csinálni, anno csináltam is.

Előzmény: plamboHUN (130)
Nikons Creative Commons License 2013.02.06 0 0 131

Persze hogy létezik megoldás. Ott a TTL kábel canonhoz , van mindenféle utángyártott verzió belőle.

Létezik 10m-es is .

Előzmény: plamboHUN (130)
plamboHUN Creative Commons License 2013.02.06 0 0 130
No igen, az van is, muzsikál is :-)
Csak ugye a ttl jeletnem viszi át..
Ezért gondoltam, hátha létezik vmi kábeles megoldás,csak ennyire nem ástam bele még magam a vakuzás témába
Előzmény: cannonball (129)
cannonball Creative Commons License 2013.02.06 0 0 129

5-6000 Ft körül szoktak menni használtan a kínai rádiós kioldók (godox). Azért ennyi pénzed legyen erre a hobbira :-)

 

Eladó vadiúj 110 cm-es ezüst reflex ernyő. 5000.- Ft.

0620-9273-001. Budapest.

Előzmény: plamboHUN (128)
plamboHUN Creative Commons License 2013.02.06 0 0 128
Üdv!

Kicsit talán OFF, de nincs jobb ötletem..

Szóval, 500d-vel szeretnék ttl vakut használni, de külön.
Infrás/rádiós ttl képes kioldóra nincs pénzem.
Akad vmi olcsóbb megoldás? Mi kell hozzá?
Köszi!
cannonball Creative Commons License 2013.02.04 0 0 127

Budapesti átvétellel keresek kis teljesítményű (80-250ws) hobby vakuszettet. De érdekel külön fej, állvány, fényterelő is. Alapvető szempont, hogy szabályozható legyen a teljesítmény legalább 1/16-ig, és legyen beállítófény.

cannonball Creative Commons License 2013.02.03 0 0 126

elkelt.

Előzmény: cannonball (116)
simiandras Creative Commons License 2013.01.31 0 0 125

Nikon SD-8A akku pack eladó! Új, nem használtam, dobozban, tokkal, karcmentesen.
•Áramforrás: 6 db. AA elem
•Töltési idő: 3 mp.
•Méretek: 69 x 158 x 25 mm.

Képeket maiben tudok küldeni!

irányár: 39.000.- ft

simonideszandras@gmail.com

0620 390 5628 számon hívjatok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!