Keresés

Részletes keresés

amatőr Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207901

Spenót, eddig is sokkal többet tettél le az asztalra nálam, de ezzel most végképp meghajlok előtted! :) 

Nagyon komoly a felkészülésed, sok sikert kívánok az pszi maratonhoz is! Remélem, nem viszi el a Covid.

Pinyo Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207900

Gratulálok!

Szóval így történt, hogy a Spenót megette a sóskát :) (haha, sóska = ropi. Pár szálat én is szoktam venni ha van, amikor már édes undorom van. A másik amit szeretek ilyenkor, az az uborka)

Előzmény: Spenót (207896)
Tompus999 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207899

Kiderült, hgoy aki at modnta nekem hogy le lehet menteni, programozó (illetve ezt tudtam róla) és ír egy scriptet stb. stb. szóval nem is értettem.

Tompus999 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207898

Gratulálok!

Előzmény: Spenót (207896)
Csempa Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207897

Gratula! (már évek óta hallgatjuk a mindenféléket, szóval ennek épp itt volt az ideje :)

 

Gélt a táv első felében érdemes, utána iso-t, mert az iso könnyebben szívódik fel és nehezebb hibázni vele, ha tudod a neked való helyes arányt és aszerint van keverve. 

Előzmény: Spenót (207896)
Spenót Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207896

Suhanj6 2020

 

Az a tervem, hogy évente 2 maratont és egy hosszabbat futok, amíg csak bírom. Idén ez volt a hosszabb futás.
A Suhanj6 egy jótékonysági futás, aminek éjfélkor van a rajtja és reggel 6-ig lehet futni egy 1km-es pályán oda-vissza. Elég vicces :)

Dani társaságában érkeztem a helyszínre, ahol már ott voltak a szakvezetés-Gabi és tanítványai. Kipakoltuk az asztalára a frissítésnek szánt földi jókat és pontban éjfélkor nekivágtunk a körözésnek.
Adott pulzustartományban kellett futnom, az utasítás szerint, ami kényelmes tempót adott, de jött az első probléma. Meg kellett látogassam már a verseny elején a pálya melletti kék bódét...
Ezek után eseménytelenül teltek a kilométerek egy darabig. Nagyon hangulatos a verseny egyébként a sok fejlámpával felszerelt futó rója a köröket és közben váltanak a csapatban indulók. Jó volt nézni a többi futót és róni a köröket.
Féltávnál kiszámoltam, hogy elég jól haladok és simán sikerülhet a kitűzött 52km. (álomcél 55, de minimum 50km volt a fejemben)
Sajnos itt megint el kellett menjek a bódéba, ami időveszteséggel és némi lemerevedéssel járt.
Van egy sérülésem (jobb talp/sarok körül fáj kissé), ami futásban nem zavar, de itt kezdett bemerevedni a lábam.
Sajnos a frissítés sem volt rendben, mert egy idő után nem bírtam lenyelni az édes gélt. Az asztalra kirakott készletből Gabi segített elvenni, amire éppen szükség volt.
Szóval, kezdett fájni a lábam és azért, hogy kíméljem kissé nem úgy futottam, ahogy megszoktam. Ettől és valszeg a nem tökéletes energia pótlástól kezdtem egyre jobban lelassulni és lemerevedni.
2 óra volt hátra kb, ami akkor igen soknak tűnt. (az igen szó helyett akkor valami csúnya jutott eszembe...)
Gabi mondta, hogy ne erőltessem a gélt, hanem térjek át ropira és kólára. Ez bejött éreztem, hogy ismét kapok egy kis lendületet, és a lábfájásom is alábbhagyott.
Sajna azért a kitűzött célhoz képest eléggé lassultam, de tökéletesen sikerült tartani a kitűzött pulzust, amivel korábban sok problémám volt. Most álomszerűen alakult ez a része.
Ahogy egyre merevebben futottam, Gabi igyekezett tanácsokkal ellátni és azt mondta, hogy van esélyem az első 30-ban végezni, de ez nem tudott lelkesíteni. Rendesen fájt az utolsó óra.
A legutolsó fél óra is eljött lassan és akkor rájöttem, hogy az a sebesség, amivel éppen haladok, pont nem lesz elég az 50km-hez.
Összeszedtem magam, kiléptem az addig rendesen tartott pulzuszónából és igyekeztem úgy haladni, hogy elérjem az 50km-t.
Az utolsó frissítést ki is hagytam, hogy ne veszítsek vele időt és sikerült 50.2km-t futnom, de ez a rész már rendesen fájt.
A szurkolók is láthatták, mert mindenkinek volt egy-két kedves szava hozzám :)
Ez az 50.2km a 28. helyre lett elég a 48 indulóból. Nem szoktam ilyen "jó" helyen végezni, szóval ez nagyon rendben van.
Gabi arra kért, hogy ne sétáljak verseny közben. Talán erre vagyok a legbüszkébb, hogy ez sikerült (meg a pulzus tartására). Frissítéseket és wc-t leszámítva egy pillanatra sem álltam meg és nem gyalogoltam. A közös frissítőnél néha majdnem elcsábultam, hogy alibi büfézést tartsak, de ezt is sikerült elkerülni.
Amikor hazaértem, próbáltam aludni, de mindenem fáj, ezért állandóan felébredtem.
Azóta eszek... :)

Előzmény: Spenót (207895)
Spenót Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207895

Bemásolom ide ami a mai Suhanj6-ról írtam a facebookra, de addig is itt a pulzusgörbém, amire rohadt büszke vagyok. :) 

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207894

Ebben a topikban pl. a dupla sárga nyíl kihozza a 0. hozzászólást, de a saját >70000 hozzászólásomnál időrendben nézve nem.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (207893)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207893

Nem tudom, lehet-e még, mert egyszer elrontottak valamit a "szoftverben". A legrégebbi hozzászólásokat legutóbb sem a topikoknál, sem a usereknél nem lehetett letölteni.

 

Ha átállítjátok a hozzászólás/lap számot, emlékeim szerint megjelenik az URL-ben, és ott manuálisan át lehet állítani olyan nagyra, amit a gépetek meghalás nélkül elbír, aztán lapozgatni, én így csináltam. Ma már nem így csinálnám, inkább írnék rá scriptet.

Előzmény: Ermak (207889)
Spenót Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207892
Ermak Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207891

Viszont amit a párnázottságról írsz, nagyon meglep.

Szerintem alig párnázott. Nem csoda, hogy könnyű.

Előzmény: Ati_66 (207874)
Ati_66 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207890

veszek egy polar ignite-t. Vajon azon van edzés vezetés?

 

Elvileg valamilyen van rajta, a Flow felületről lehet feltölteni a tervet.

 

Nekem nincs ilyen gondom a Garmin kiesése miatt, mivel ugyanazt a Garmin edzéstervet kezdtem, mint az év elején, és mindig rajtam volt az RS800 is, így a Polar felületről tudom szükséges edzéseket a Polarra programozni. Főleg azért mert alapjában 5 féle edzésre épül terv 16 hét alatt. 

Előzmény: Bohanon (207881)
Ermak Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207889

SK sok éve készített mentést a K100 fórumról, őt lehet kérdezni.

Előzmény: Tompus999 (207888)
Tompus999 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207888

igen, le lehet, bár nem tudo mhgoy hogyan, de megkérdezem

Előzmény: amatőr (207886)
Tompus999 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207887

:(

Előzmény: Csempa (207885)
amatőr Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207886

Szomorú vagyok... az indexes topik az életem része, és ez nem közhely!
Persze, a kezdőlapom is az index huszonéve (meg a profiboksz.hu, ami édes gyermekem :) ).
Spenót, le lehet valahogy menteni a fórumot?

Csempa Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207885

Egy igazi ódon sziget volt ez az internet háborgó tengerén. 

 

Tovább dübörög a hazugság alapu kormányzás...

Előzmény: Ati_66 (207879)
Spenót Creative Commons License 2020.07.26 0 0 207884

Ha normális szakemberek rendesen felkészültek volna, akkor néhány óra alatt vissza lehetne állítani a rendszert.

Szerintem meg is tudnák tenni, de a felhasználói adatok ettől még nem lennének biztonságban. Szerintem addig nem indítják újra, míg ezt meg nem teszik, mert fosnak a giga GDPR büntitől. Joggal.

Szóval, ezt beszoptuk.

Előzmény: Törölt nick (207883)
Ermak Creative Commons License 2020.07.25 0 0 207882

Nomad TR-ből kettőt is vettem, nekem nagyon bejön.

Viszont hangsúlyozottan NEM terepcipő, hane "door-to-trail", avagy félig-medig terepcipő.

Könnyű, kényelmes, sárban mérsékelten használható, de nyilván nem tudja azt, amit egy stoplis (amíg nem tömődnek el a stopiik az agyagtól. :-) )

Előzmény: rrroka (207875)
Bohanon Creative Commons License 2020.07.25 0 0 207881

hát lehet, hogy más fórumot kell majd nézni...

 

BSZ neked Spenot

 

Mas téma, sokáig szarakodik a garmin, veszek egy polar ignite-t. Vajon azon van edzés vezetés?

 

Mennyire lehet biztonságban a Garmin pay-es adataink amúgy?

Spenót Creative Commons License 2020.07.25 0 0 207880

Ez a fórum és az itt összegyűlt társaság a facebook megjelenéséig egy jelentős színfolt volt versenyeken. Szó szerint azok voltunk a narancspóló miatt.

Én sokáig kitartottam és nem mentem a facebookra. Amikor regisztráltam magam, kiderült, hogy ismerőseim jelentős része az itt megismert emberekből áll.

Nagyon sajnálnám, ha ennek a maradék csapatnak is vége lenne.

Nem sorolom, hogy mi mindent kaptam az Index fórumtól, mert biztosan kihagynék valamit.

 

A tegnapi születésnapom egy igazi gyásznap lett.

Előzmény: Ati_66 (207879)
Ati_66 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 207879

Lehet az egész brand-et beszántják és behintik sóval a helyét. Még a végén kénytelen leszek használni a facebook regisztrációmat hogy "beszélgetni " tudjunk.

Előzmény: Spenót (207878)
Spenót Creative Commons License 2020.07.24 0 0 207878

A fórum marad???

gurtnis Creative Commons License 2020.07.24 0 0 207877

Jó, hogy megírtad! Leszaladtam gyorsan a postára én is. Szép! 😁🤔

Előzmény: Ati_66 (207874)
Ati_66 Creative Commons License 2020.07.24 0 0 207876

Szerintem nekem terepre is jó lesz.

A sarat kerülöm a vizes sziklán a Xodus is csúszik, szóval amerre járok biztosan megfelelő lesz. Egyébként is mindenes cipőnek szánom mint a Hoka Challanger Atr4 cipőmet.

Én a Xodust és a Triumphokat is akkor vettem, amikor már 40-44%-kal 30.000,- Ft körülire leárazták.

Csak akkor még nem 350 Ft volt az euró...

Előzmény: rrroka (207875)
rrroka Creative Commons License 2020.07.24 0 0 207875

Néztem a Nomad TR-t, de engem nem győzött meg a talpa arról, hogy jó terepre. 

Nekem a Peregrine 10 a méretemben (bőséges hely volt a lábujjam előtt) keskeny lett, szétnyomott egy laza 13 km után, de szerencsére egy pajtim boldogan átvette, neki jó, nem is fut egyelőre több órát erdőben.

Egyelőre egy Excursion 13-t nézek, de a Xodus is nagyon  tetszik, csak az sokkal drágább.

 

Előzmény: Ati_66 (207874)
Ati_66 Creative Commons License 2020.07.24 0 0 207874

Megjött a Nomad TR. Majdnem sikerült elszúrnom a méretet. A hossza az jó, de a szemre is széles lábfej rész mégis elég passzentos érzés volt elsőre, de egy kis idő után már nem tűnik vészesnek.

Első benyomások.

Hasonló érzésre mint az azonos méretű Excursion 11 GTX cipőm. Mivel abban már Téli Mátrát is teljesítettem, valószínű ezzel sem lesz gond.

A sarok és talp párnázottsága határozottan jobb, mint jelenleg a 700 km körüli távokat teljesített Xodus és Excursion esetében. Viszont terepcipő létére a lábujj védő gumi borítás elég vékonyka és keskeny. Ebben sokkal rosszabb lesz kőbe vagy kiálló gyökérbe vagy fa csonkba belerúgni.

A sarok achilles védő párnázása alacsonyabb egy kicsit mint a többi Saucony cipőmnél ezért kicsit olyan érzés, hogy mindjárt kilépek belőle. A katalógus szerint a sarok és középtalp vastagság kevesebb, mint a Triumph esetében de a talp eltérő vastagságú mintázata miatt a Nomád középtalp része magasabbnak párnázottabbnak érződik az új Triumph ISO4 cipőmnél de a sarok részen azért az új Triumph az puhább.

 

Jelenleg ez a legkönnyebb Saucony cipőm.

 

 

Az azonos méretű és hasonló súlyú Hoka Challenger ATR4 cipőmnél is puhább jelenleg, de abban már 1000 km körül futottam. Talán új korában sem éreztem ilyen puhának azt. 

Jó pont, hogy van a fűzők elején kamásli akasztó fül, ami az előző Xodus5 cipőmön volt. Nem csoda az is ez is 2015-ös modell. Igaz a talp mintázat miatt a terepfutó kamásli alsó zsinórját elég hamar szét lehet taposni. Nekem ilyen gond nem lesz, mert az eredeti gumírozott textil már szétfoszlott és kerékpár váltó bowdenből pótoltam. 

Elég vastag és sűrű szövésű a felsőrésze és keskeny sávokban valami műanyag film réteg is borítja így nem kánikulába való szellős cipő.

 

Szóval ezen az áron érdemes volt megvennem, akkor is ha szekrényben pihen egy jó darabig.

Valószínű akkor fogom be, amikor a Hoka felsőrésze vagy talpa feladja majd a küzdelmet.

 

Előzmény: Ati_66 (207849)
O/O Creative Commons License 2020.07.24 0 0 207873

:) talán még azt odaírhatták volna, hogy "jelezd a Garmin fórumon, ha nálad se jó"  Engem nem érdekel, hétvégén pecázok mag iszok, ja vasárnap verseny, de "csak" bicikli.

Előzmény: Spenót (207872)
Spenót Creative Commons License 2020.07.23 0 0 207872

Gyors reakció a Garmin rendszerének halálára :) 

Ati_66 Creative Commons License 2020.07.23 0 0 207871

Ez így igaz azokon a versenyeken ahol tilos bolyozni :-)

Azért a bolyozós rövid és sprint távokon, már akkor sem ilyen fun a bringázás,  mert extra erősnek kell lenni hogy bolyokat utolérjen és leszakítson az ember.
Tavaly Székesfehérváron mázlim volt, utolértem egy sporttársat aki tudott velem jönni és időnként előre állni így ketten már elég jól haladtunk és a 200. pozícióból kezdett bringázást a 153. helyen fejeztem be.

Előző évben nem volt ilyen társam, mert csak olyanokat értem be akik nem tudtak jönni velem, így egyedül bringáztam és 170. helyről csak a 143-ig tudtam előre jönni.

Előzmény: goyko14 (207870)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!