Keresés

Részletes keresés

BLaci Creative Commons License 1999.10.22 0 0 9
E2-E4 !
fülöp Creative Commons License 1999.10.22 0 0 8
Helló, dr poljakov. Én marha szívesen sakkoznék, már ki is néztem a TTC-n egy jó kis lehetőséget, az nem jó? Nézd meg te is, akár hetekig elhúzódhat a parti!
Mr Spock Creative Commons License 1999.10.22 0 0 7
Kedves Mindenki,

Akkor egy sakkrejtveny:

Vilagos Futo:G1
Vilagos Gyalog:H2
Vilagos Kiraly:C8
Sotet Kiraly:A8

Nem, ez nem egy matt X lepesben. Ehelyett a kerdes: Sotet lepett utoljara. Mi volt sotet utolso lepese, es mi volt elotte a vilagos lepese?

Gabor

nyman Creative Commons License 1999.10.22 0 0 6
Aha. pl.A Mephisto Genius tud ilyet. Az egesz nem tobb 100 kb-nal. Le tudod menteni az allas, es be lehet allitani az "ember-ember" ellenit. Ja a problema az, ha valaki beallitja a sakkprogramjat, monjuk 24 ora/lepesre. Ekkor mar nem tul fair jatszani.

Az igazsag az, hogy en inkabb a gyors partikat szeretem. Nincs turelmem napokik hetekig elhuzodo jatszmaban reszt venni.
nyman

Előzmény: dr poljakov (5)
dr poljakov Creative Commons License 1999.10.22 0 0 5
Látod te is, hogy nem jó. De egyszerűbb, ha csak megy a parti és otthon egy akármilyen kliensen meg nézed. Van egy csomó olyan, ami free, viszont le tudja tárolni a játszott partit. Olyan kell, amiben ember-ember elleni játék lehet, vagy egyszerűen lehet bele partit bevinni. Az meg gáz, ha valaki a Fritz-et játszatja maga helyett.
Előzmény: nyman (4)
nyman Creative Commons License 1999.10.22 0 0 4
Mi lenne ha rajzolnank sakktablat. Konnyebb kovetni. pl valahogy igy.

vB vH vF vK vk vF vH vB
vG vG vG vG vG vG vG vG
x x x x x x x x
x x x x x x x x
x x x x x x x x
x x x x x x x x
sG sG sG sG sG sG sG sG
sB sH sF sK sk sF sH sB

Talan egyszerubb. Persze a jelolesekben megegyezhetunk.

nyman Creative Commons License 1999.10.22 0 0 3
En csak sotet parasztokat szeretek utni. :) Akar szimultan is. :)

Komolyabra forditva. Az ottlet jo. Szeretek sakkozni. Bar nem vagyok nagy asz. Az hogy ez mennyire kivitelezheto, majd kiderul.

Előzmény: dr poljakov (-)
dr poljakov Creative Commons License 1999.10.22 0 0 2
Tudod, hogy jelölik írásban pl. a rövid sáncot? :]
kisvacak Creative Commons License 1999.10.22 0 0 1
Jöhet a sakk, matt?
Előzmény: kisvacak (0)
kisvacak Creative Commons License 1999.10.22 0 0 0
0 lépésből??
Előzmény: dr poljakov (-)
dr poljakov Creative Commons License 1999.10.22 0 0 topiknyitó
Itt éppen sakkozni is lehetne. Párhuzamosan. Mindig kihasználva a válasz erre című linket.
Uram bocsá... ha valaki nagy arc itt azt mondja, hogy ô a világos, és E4, és mondjuk 6 manus válaszol rá, akkor szimultánba csöppent. Ezt mondjuk a játszma elejénél eldöntheti, hogy szimultánt vállal-e, vagy nem.
Azután szintén valami sakkosabb (sikkesebb) arc bemutathatná az Élô pontszám rejtelmeit és a játszóknak vezethetnénk a pontjait. Itt.

Én nem értek hozzá, csak nagyon amatôr szinten. De ha valaki unalmában pártfogásába vesz néhány hozzám hasonlót, szerezhet új híveket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!