Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

atp Creative Commons License 2011.12.12 0 0 8175

Most utólag (6 éves a gép) írok egy szervízkönyvet csak úgy magamnak. De már nem emlékszem hogy is volt.

Mikor vannak a kötelező szervizek és mit is csináltak rajta? Tudja valaki?

 

Valamint Debrecenben keresek selenia 20K motorolajat, 3 litert, olcsón! Áfa és egyéb lehúzás mentesen. Tud valaki segíteni?

 

pitti Creative Commons License 2011.12.08 0 0 8174

Üdv,

felhívtam őket (www.tnet-autoalkatresz.hu ) és az illetékes már fejből mondta a sienás hátsó dob számát (07.169), melyből már többet eladott  Albea számára (többek között a saját sógorának is). Lementem megnézni a katalógus rajz alapján, hogy olyan alakú-e a miénk. Teljesen olyannak látszott, így megrendeltem. Sajnos Gabesz, a középső rész cseréjére most, karácsony előtt nem telik...

Remélem, bírja még egy darabig.

Még egyszer köszönöm a segítségeket!

Pitti.

Előzmény: Gabesz1981 (8173)
Gabesz1981 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 8173

Huh, ez gyorsan ment, örülök neki. Remélem rendben kiszállítják!

És akkor meglesz a teljes csere egyidőben?

Előzmény: pitti (8170)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.07 0 0 8172

Azért vigyázni kell, nem azonos a két autó. Sok alkatrész megegyezik, de még több nem. Az Albea esetében is csak az autodata a legmegbízhatóbb. Ahhoz vagy alvázszám, vagy motorszám kell ...

 

... és nyitott könyv. Ahhoz is van minden!:)

Előzmény: PeeWee33 (8171)
PeeWee33 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 8171

Pitti!

Ez is azt tükrözi, hogy az Albea csak egy fantázia név. Nem ismeri a program, viszont a Sienát meg igen.

 

   B.

Előzmény: pitti (8170)
pitti Creative Commons License 2011.12.07 0 0 8170

Köszönet Mindenkinek!

Ma megrendeltem a hátsó dobot az Albira (Siena 1.2-es ugyan az!), pénteken megkapom postán.

Jó, hogy baráti - márkatársi - összefogással meg tudjuk oldani a "húsba vágó" ügyeinket is!

Üdv Győrből, Pitti.

Előzmény: Gabesz1981 (8168)
atp Creative Commons License 2011.12.07 0 0 8169

Most utólag (6 éves a gép) írok egy szervízkönyvet csak úgy magamnak. De már nem emlékszem.

Mikor vannak a kötelező szervizek és mit is csináltak rajta? Tudja valaki?

 

Valamint Debrecenben keresek selenia 20K motorolajat, 3 litert, olcsón! Áfa és egyéb lehúzás mentesen. Tud valaki segíteni?

 

Gabesz1981 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 8168

Szia,

 

100ezer, rengeteg!

2 részből áll a rendszer, a kettő együtt nincs 30! Plusz munkadíj. Gondolkodj el azon, állapottól függően, ha már nekiállnak a hátsó dobnak, egy füst alatt nem lenne-e érdemes kicserélni a közepét is... egy munkadíj, minimális pluszköltség és egy későbbi macerával kevesebb. ;-)

Hívd fel őket: http://www.sziklai.hu

 

Gabesz

Előzmény: pitti (8165)
milot Creative Commons License 2011.12.06 0 0 8167

Szia.

Én itt vettem:www.tnet-autoalkatresz.hu  

kb 14000 forint volt a postával együtt.

Előzmény: pitti (8165)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.06 0 0 8166

Dobj egy motorkódot és lesz az ...

Előzmény: pitti (8165)
pitti Creative Commons License 2011.12.06 0 0 8165

Segítség Elvtársak!  :-)

 

Ma kilyukadt a kipufogóm, hátsó dob csere szükséges. (nem javítható!)

A Fiat boltban megnézték a katalógusban, sajnos - mivel kevés van az országban - nem készítenek utángyártottat.

Az eredeti FIAT Albea  hátsó dob (üljetek le!) 104 ezer Ft...

Kérdésem: van-é Vkinek ötlete?

Mert nekem nincs rá 104 ezrem...  :-(((

A boltos annyit mondott, hogy valamelyik Stilonak lenne utángyártottja (kb. 21 ezer), de nem biztos, hogy fel lehetne szerelni az Albira, hacsak nem egy kis lakatos buherálással.

Mit tegyek??

Köszi, ha van ötletetek.

Üdv, Pitti.

PeeWee33 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 8164

Szia! Kicsit csúsztam az ígért fotókkal, de most felrakom.

A felső tekerő a műszerfal fényerő szabályozója. A fehér fények száma szerint erősödik a fénye a műszerfalnak.

Az alsó tekerő a fényszóró magasság állítója. Ott pedig a "0" állásnak fehér fénye, és ahogy állítom lefelé, úgy pirosodik be a fénye, amennyire le van állítva.

 

Az utolsó két fotó a büszkeségem, remélem kivehető a munkám az eredeti állapothoz képest. Kicsit csal egyébként a fotó a valósághoz képest. Megállapításom szerint a valóságban jobb az összkép.

 

   B.

 

   

 

   

 

 

Előzmény: Drew Pickles (8163)
Drew Pickles Creative Commons License 2011.11.28 0 0 8163

Szia!

Köszi a választ.

Igen, a kapcsoló háttérmegvilágítására gondoltam. Ha nem volt gyárilag sem, akkor mindegy.

Jó megoldás lenne, amit a képen mutattál, de sajnos én nem tudom megcsinálni, a szerelőt pedig nem akarom ilyennel terhelni.

Üdv,

ML

Előzmény: PeeWee33 (8162)
PeeWee33 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 8162

Szia!

Maga a kapcsoló háttérmegvilágítására gondolsz perpillanat? Mert ott nincs gyárilag. Ez biztos. Én utólag raktam bele LED-et.

Vagy esetleg a műszerfal fényerősség állítójára gondolsz? MErt a HL felszereltségnél ilyen volt. Az EL-nél nem volt.

 

 

 A képen az egyik általam kitalált megvilágítást látod.  Csináltam már más fajtát is, este felrakom majd.

 

  B.

 

Előzmény: Drew Pickles (8161)
Drew Pickles Creative Commons License 2011.11.28 0 0 8161

Sziasztok!

2003-as 1.2 HL Albeám van. Szeretném megkérdezni, hogy eredetileg volt-e az ilyeneken műszerfal megvilágítás a fényszóró magasság állító gomb mögött bal kéz felől? Amikor én 2006-ban megvettem, már nem volt, és sötétben kicsit macerás a használata. De most egyéb okok miatt le lesz bontva a műszerfal, és ha létezik ott világítás, akkor azt is megcsináltatnám. 

 

 

pitti Creative Commons License 2011.11.27 0 0 8160

Szia, nekem volt -szerencsére még a gari idő alatt - egy hasonló gondom, hogy össze vissza égett az országúti világítás, ha rákapcsoltam, illetve néha ki sem gyulladt. A szakszerviz azonnal újra cserélte a kormányoszlopon belül lévő komplett elemet, amelyben a többi világítással, és ablaktörlővel kapcs. elemek is vannak. Ez a cucc csak kompletten cserélhető-mondták, mert nem csavarral van összerakva, hanem valamilyen csapszegekkel, lehet, hogy ez csak duma volt részükről, de szerencsére megúsztam, hogy fizetni kelljen. Mint mondták, a csere akkor (2007) kb 60 ezer Ft-ba fájt volna...

Üdv, Pitti.

Előzmény: KaiRsix (8158)
misinator Creative Commons License 2011.11.27 0 0 8159

Ha még Neked is gyári akksid van, mint nekem, akkor elmondhatod, hogy mindennap ajándék.

Nem én mondom, hanem jónevű márkákat forgalmazó ismerősöm...

 

Jellemzően hideg reggeleken - minden előjel nélkül - szokta megadni magát a "teknika", akarom mondani, az akkumulátor.

Nézd meg, hogy lehet e még tölteni...

 

Ui:

Ez csak egy tipp.

Előzmény: KaiRsix (8158)
KaiRsix Creative Commons License 2011.11.25 0 0 8158

Sziasztok!

 

Segítség kellene...2006-os Albeának nem világít a helyzetjelzője és a belső világítása....

Elvileg a biztosíték jó és a foglalatok sincsenenek megégve és az izzók is jónak tűnnek...

Ráadom a gyujtást a helyzetjelzők halványan égnek 5-10 mpercig ,majd elalszanak...

A belső világításnál se kép,se hang..

Mit tehetek?

Előre is köszi a válaszokat!

RangerJoe Creative Commons License 2011.11.23 0 0 8157

Köszönöm, de az csak egy megnézésre nekem odébb van. :-)

 

Lenne egy 2007-es 1.1M-ért. Érdemes lenne megvenni? Alkatrészellátása hogy van ezeknek? Persze árban is érdekelne.

 

(Ha lenne új Palio Weekend, biztosan fogyna, csak nagy konkurenciája lenne a most forgalmazott Fiat típusoknak gonolom.)

Előzmény: PeeWee33 (8153)
PeeWee33 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 8156

Valamiért csak hozták hazánkba is 1998-tól...............................

Szlovákba, Lengyelbe árulták évekig, talán még ma is, nem tudom.

Utóbbi országba gyártották is a Paliot.

Az én autómba legalább is az van írva: Made in poland.   Neten is látni lengyel, szlovák, német autós oldalakon eladó darabokat............

 

  B.

Előzmény: spal11 (8155)
spal11 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 8155

Azt kéne megnézni hol és melyiket gyártották. Onnan könnyeb lesz megérteni miért alakul így.

 

Ajánlom figyelmedbe:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Fiat_Group_assembly_sites

 

Brazília, Argentína, Oroszország. Egyik sem EU-s így vám és egyéb közeles, ezért nem érné meg importálni.

 

Maradt Bursa, Törökország.

 

Nyugat-Európa nem lehet piac, hisz az súlyos presztizs veszteséget jelentene.

Kelet-Európa:

 

Lengyeleknél nem kapni

Szlovákoknál nem kapni

Romániában nem kapni

 

--csak hogy a jelentősebb piacokat említsem--

 

Hiába, itt is a Linea vette át a szerepét. Mivel az Punto padlólemezes, ezért valószínű muszáj azt nyomni, hogy a Punto költségeit alacsonyan tartsák.

 

A Palio platform már rég kifezetődött --a mi Albeáink generációja-- így az nem olyan lényeges.

 

Hogy hová vész a török Palio? Valószínű Közel-Keletre, meg afrikába, meg ott a Fekete tenger környékére.

 

Jah és a törökök nem gyártják az új Paliokat, szóval azokat meg azért ne keresd.

 

Kielégítő válasz? --csak feltételezés pár tény alapján, de ha tudsz jobbat hallgatom :) --

 

Előzmény: PeeWee33 (8154)
PeeWee33 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 8154

És ez pedig már a 4. generáció................

Volt ezekből 3,  és 5 ajtós(=Palio), SEDAN(=Albea, Siena, Petra, Perla), kombi(=Weekend), platós(=Strada), terepjáró(=Adventure) is.

 

Hozzánk ezek nem nagyon jutottak el.......................... sajnos. Pedig a helyüket megállnák.

 

B.

Előzmény: RangerJoe (8145)
PeeWee33 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 8153

Szia!

Miskolcon van, Misinatoré. Az enyém a régebbi 1.2-es szintén Miskolc.

 

  B.

Előzmény: RangerJoe (8148)
PeeWee33 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 8152

Szia!

Én pont ezért köttöm át a kartergázcsövet a légszűrőházba, hogy megszűrve kerüljön be a torokba gáz.

 

  B.

Előzmény: Törölt nick (8150)
D.Atis Creative Commons License 2011.11.22 0 0 8151

Köszönöm, utánanézek!   Pontosan már nem tudom mit írt ki,de rátették gépre és azt mondták,h a módosító vagy a olajzó szelep!  nem tudják biztosan,h melyik!

 

Előzmény: Törölt nick (8150)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.22 0 0 8150

Párral már találkoztam ...

 

Mit ír kiolvasáskor?

 

Az ingadozás, gyengébb teljesítmény lehet a szívócső nyomásszenzorának üzemzavara is. Igazából egy légmennyiségmérő ez.

Erősebb olajpárától gyakorta lekoszolódhat, ami ideig-óráig tisztítható. Gyenge pontja ezeknek a motoroknak a kartergáz elszívás. Nincs gyári leválasztó beépítve, így elég trutyis szenzorokkal találkozok.:(

 

... persze így csak az előfordulások nagy számára tudok hagyatkozni. Legyen igazam, olcsóbb!:)

Előzmény: D.Atis (8142)
RangerJoe Creative Commons License 2011.11.22 0 0 8149

Ja és esetleg lebeszélős-rábeszélős hozzászólásaitokat se tartsátok vissza. :-)

RangerJoe Creative Commons License 2011.11.22 0 0 8148

Van esetleg az újabbik Albea tulaj Nyíregyháza környékén? Megnéznék közelebbről egyet. Amit vennék, az mind az ország másik végén van.

misinator Creative Commons License 2011.11.22 0 0 8147

Ajjaj!

 

Remélem olcsón megúszod!

 

Bárcsak tudnék segíteni!

A 7569-es, 7570-es hozzászólásomban tettem fel képeket a vezérlésmódosítóról.

Laikusként nézegetve én abban bízok, hogy csak valami szennyeződés az olajjáratokban okozza a hektikusan jelentkező hibát.

Mondanám, hogy hátha egy olajcsere segítene, de az se két forint, ha meg nem jön be...

 

Amúgy mik a hibajelenségek ilyenkor?

Indítási nehézség, alapjárat, gyorsulás, erő?

 

Azért majd írd le, hogy mi lett a megoldás!

 

Előzmény: D.Atis (8142)
misinator Creative Commons License 2011.11.22 0 0 8146

Sokszor felfoghatatlan a cégek modelkínálat-politikája...

 

Előzmény: RangerJoe (8145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!