Keresés

Részletes keresés

pimre Creative Commons License 2018.08.08 0 0 6852

Korábban már működött a gép? Mert nálam az első használatkor kiderült, hogy a lefolyócsőben (nem a mosogatógép, hanem a szifon tartozéka) eleve meglévő szigetelés/tömítés, vagy nem tudom, hogy hívják eleve benne maradt.

Előzmény: jeki5 (6851)
jeki5 Creative Commons License 2018.08.07 0 0 6851

Szia, 

 

Köszi szépen a választ. 

 

Remlélem megoldja a problémát. Ha nem, akkor arra tippelek, h a lefolyócső lejtése nem megfelelő, bár szerintem a lejtése nem túl nagy, kb 3-7 % közötti, azt olvastam h az ideális. 

 

 

 

Előzmény: farkas-j (6850)
farkas-j Creative Commons License 2018.08.07 0 0 6850

A jelek arra utalnak, hogy dugulásotok van. A lefolyócső megbontásával (a szifon és a mosógép becsatlakozási pontja után) egy csőgörénnyel meg kellene próbálni a tisztítást. Nam lehetetlen, hogy a felújítás során következett be valami gikszer. Még anno kb. 25 éve apóséknál történt, hogy valahogy a szennyvízcsőbe bekerült a melegvíz csöveknél alkalmazott szigetelő filc darab. Nem tudom a szakinak ezt hogyan sikerült belekevernie, de masszív dugulást okozott.

Előzmény: jeki5 (6849)
jeki5 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 6849

Sziasztok!

 

4 nalja van mosogatógépünk és új konyhánk (ezt azért írom le, mert a csaptelep, mosogatómedence is új). A mai nap a mosogatómedencében nem folyt le a víz, a mosogatógép elindítása után pedig feljött a medencében a víz. 

 

Hogyan orvosolható a orobléma szerintetek? A vízvezetékszerelőm külfdön van, de addig is jó lenne hallani, hogy mi lehet a probléma, s mivel lehet megszüntetni.

Teaway Creative Commons License 2018.08.06 0 0 6848

Víz került az alsó tálcára (ne kérdezd, honnan...), és bekapcsolt a védelem. Megdöntöd a gépet előre, a víz kifolyik az alsó tálcából, amiben egy úszókapcsoló van. Ha nincs víz a tálcában, akkor fennakadt az úszó. Ha így sem jó, akkor passz.

Előzmény: hant90 (6847)
hant90 Creative Commons License 2018.07.31 0 0 6847

Tudna valaki tanácsot adni? A mosogatógép (Bosch) nem indul el, nem szívja be a vizet. Meg tudom nézni valahogy, hogy az aquastop romlott-e el? A szűrőket kitakarítottam, a mágnesszelep egyfolytában búg a bekapcsolás után, de a gépbe nem megy víz.

Lubic11 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 6846

Van valami ötletetek, tud valaki segíteni?


A mosogatógépem Siemens SN55E505EU Nem reagál a be ill. kikapcsolásra. Jelenleg kihúzom a konektorból és visszadugva működik (kikapcsolni sem lehet ha már megy)Egyéb baja, hibakód nincs. A főkapcsolót illetve az árasztókapcsolót is ellenőriztem.

 

Ötleteket előre is megköszönöm.

 

rzJani Creative Commons License 2018.07.30 0 0 6845

Üdv. Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy kb 8 éves whilpool adp6920 mosogatógépünk, aminek az ajtó egyik sarkán elkezdett folyni a víz.

Az ajtóban alul lévő tömítést kicseréltem, mert több helyen is el volt szakadva, de sajnos ez nem oldotta meg a problémát, mert ugyanugy és ugyanott a bal sarkában az ajtónak folyik a víz, bekapcsolás után 5-10perccel (mikor a lapátok elkezdenek dolgozni - legalább is a hang alapján).

Körben is a gépen végignéztem a tömítést, de az teljesen épnek látszódik.

Lebontottam az oldalát meg elől az alját is, de egyértelműen az ajtó sarkáról folyik a víz.

Létezhet, hogy az ajtó külső és belső borítása között folyik be/ki a víz, pl. a mosogatogep tabletta adagolónál vhogy?

Köszönöm a segítséget!

pesti10 Creative Commons License 2018.07.29 0 0 6844

Kép

Előzmény: pesti10 (6843)
pesti10 Creative Commons License 2018.07.29 0 0 6843

Szép napot! a képen szereplő hibátlan labirintust keresem!Előre is köszönöm szépen!

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2018.07.23 0 0 6842

Üdv. Kezeim közé került egy Fagor 1VF -56 IX beépíthető mosogatógép. Kb.10 cm van hátra az ajtó zárásig,de már érezhetően kezd nehezedni a zárás.Az utolsó cm-nél már erősen kell nyomni,hogy bezáródjon az ajtó,Viszont ez nem elég,mert ha mosogat a gép akkor kifolyik oldalt a víz az ajtó mellett.

Viszont ha még beljebb nyomom az ajtaját akkor megszűnik a vízfolyás.

Mi okozhatja ezt,hogy nehezen záródik,h erősen kell nyomni. Ez biztos,h nem gyári jelenség.Tudnál segíteni valami javaslattal? Különben szépen működik :-)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (6841)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.06.30 0 0 6841

Felejtsd el. A kapcsolós konnektor akkor jó, ha nem áll le a program, vagy első nekifutásra nem indul a gép, de másodikra igen. Nálad NEM ez a helyzet, nálad a vezérlés tilt le, amire a ki/be kapcsolás nem megoldás.

Előzmény: Photomek (6840)
Photomek Creative Commons License 2018.06.29 0 0 6840

Ezt most nem teljesen értem...

Nekem NEM kapcsolós a konnektorom, sima, alap konnektorom van. 

 

Bedugom és áram van benne! De ha otthon leszek kipróbálom egy teljesen másik bekötésű konnektorról is. Hátha.

 

Üdv.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (6839)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.06.29 0 0 6839

Neked nem jó a kapcsolós konnektor.  Az önteszt akad be nálad az inverter túlárama miatt, így nem megoldás a kikapcs/ bekapcs manőver...

Előzmény: Photomek (6838)
Photomek Creative Commons License 2018.06.29 0 0 6838

Nem kapcsolós konnektor, viszont frissen bekötött mind, amiről eddig működtettem...

Ez miért lehet fontos, hogy kapcsolós e a konnektor?

 

Üdv

Előzmény: Ordenary (6835)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.06.29 0 0 6837

A kód szerint a keringtető főmotor triacja zárlatos. De lehet még vezérléshiba, motorhiba, kábelzárlat is...

Előzmény: 64fefe (6836)
64fefe Creative Commons License 2018.06.28 0 0 6836

Van egy régebbi Zanussi DE 6744 mosogatógépem. Ez idáig jól működött. Most azt csinálja, hogy rendben elindul a program a szivattyúzással. Azután abbahagyja és a beállított program ledje és a szárítás ledje egyszerre villog és nem halad tovább sehova. Ha kikapcsolom és törlöm a programot és egy másik programot indítok ugyan azt csinálja. A leírásában nem találom a hibakódot erre az esetre.  Sajna nincs ötletem mit kéne megnéznem.

Ordenary Creative Commons License 2018.06.28 0 0 6835

Kapcsolós konnektor?

Előzmény: Photomek (6834)
Photomek Creative Commons License 2018.06.28 0 0 6834

Köszönöm az infót.

 

Természetesen tudom hogy a hibakód nagyon sok mindent takar!

 

Viszont újabb fejlemény!

 

Találtam egy német topicot, ahol valakinek ugyan ez a hibája és jelensége volt és hál istennek rájött a problémára. Mondjuk ennek annyira nem örülök, mert a hiba a fűtéses keringetőszivattyúban van, miszerint az csere. :(

 

De nem írom le részletesen, inkább csatolom a linket, és akit érdekel olvassa el. Az oldal német nyelvű, de a google fordító viszonylag érthetően lefordítja.

 

Most egyenlőre annyir fogok csinálni, hogy kiveszem a szivattyút és átnézem, esetleg valami féle kenést adok a csapágynak, vagy valami, vagy nem tudom. Minden esetre nem biztos hogy kicserélem, mert 40.000 HUF. :(

 

Majd még jelentkezem ha van valami újabb fejlemény!

 

LINK:

 

http://www.line18.de/2014/08/05/bosch-geschirrspueler-silence-plus-fehler-e24/

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (6833)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.06.28 0 0 6833

Cseréld ki az ajtókapcsolót, vagy ellenőrizd a kapcsolást, és a csatlakozását.

Ne ringasd magad abban a tévhitben, hogy a hibakód szentírás - nem több puszta iránymutatásnál. Töltögess le pár hibakódlistát, és rájössz, hogy egy kódhoz igen szerteágazó meghibásodások tartozhatnak - aminek némelyike irreleváns.

Előzmény: Photomek (6832)
Photomek Creative Commons License 2018.06.28 0 0 6832

Sziasztok megint.

 

Bár még választ, segítséget nem kaptam senkitől, újabb fejleményt szeretnék megosztani.

 

El kezdtem szétszedni a gépet, illetve a különböző érzékelőket, szivattyút kiszedegettem, minden patyolat tiszta és jól mozognak, törés, repedés sehol nem látható.

 

Viszont elkezdtem próbálgatni, kezdtem úgy hogy öntöttem bele egy kancsó vizet és így indítottam a programot. A vizet kiszívta, de a program ugyan úgy leállt a hibakóddal.

 

Majd újra próbáltam és amikor hallom hogy megy a szivattyú, kinyitottam az ajtót, visszacsuktam, folytatta a programot, de már kattant a relé és elkezdte beszívni a vizet. Hurrá. Ezt megcsináltam kb. ötször, minden alkalommal így elindult. Vagy csak így indult el.

 

Másik:

 

Ehhez a típushoz tud e valaki használati utasítást, vagy hibakód listát, mert mint kiderült amit letöltöttem az nem hiszem hogy jó nekem, mert a hibánál nekem E24-et ír, ami azt jelenti hogy kifelé nem tudja nyomni a vizet (De tudja, minden tiszta), és a kis csap is világít, ami bejövő víz probléma. Na már most, lehúztam a kinyomó motor vezetékét és az E23-as hibakódot dobta ki! Ilyen hibakód nincs az általam letöltött kézikönyvben. :D Ergo, Az E24 nem kimenő hibát jelez. De akkor mit?

 

A gépet most tudom használni, úgy hogy indulás után kinyitom az ajtót, majd visszacsukom és tadááám... De azért ez így akkor sem tökéletes.

 

Várom az ötleteket, segítségeket, tapasztalatokat!

 

Köszi!

Előzmény: Photomek (6831)
Photomek Creative Commons License 2018.06.27 0 0 6831

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy Bosch SMI68M35EU mosogatógéppel kapcsolatban.

A probléma:

 

Bekapcsolom, programválasztás, indítás, néhány hang, majd ürítőszivattyú (szerintem) egy rövid időre bekapcsol, majd elkezdené szívni a vizet (szerintem), de nem szívja. Majd megint az ürítő szivattyú, ezután leáll E24-es hibakóddal, valamint bejövővíz hibával. Kikapcsolom, megint be, és ezt kb 10-szer megcsinálom, majd egyszer csak hallom hogy kattan a mágnesszelep a cső végén és elindul, a programot (bármelyiket) zavartalanul, tökéletesen végig viszi. Gyönyörűen elmosogat. Újabb mosogatásnál előröl kezdődik.

 

A bejövő csövön szűrőt néztem, kimenő sincs eldugulva. Minden helyen viszonylag tiszta, semmi elváltozás. Meg hát ugye egyszer csak megcsinál mindent rendesen, így nem lehet dugulás. Szerintem.

 

A mágnesszelep is jó szerintem, mert a csatlakozónál mértem folyamatosan és nem is megy oda áram, csak amikor egyszer csak úgy gondolja. Akkor van áram és a kapcsoló is nyit, víz is jön.

 

Kérem segítsetek, nem tudom hol keressem ezt az érdekes hibát!

 

Üdv:

Photomek 

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.06.25 0 0 6830

Meg kell emelni a tömítést, illetve ellenőrizni a perem sértetlenségét...

Előzmény: Lubic11 (6827)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.06.25 0 0 6829

Olyan szakit kell találnod, aki javít. A szervizesember panelt cserél - és igen, eléggé horror áron.

Előzmény: Lubic11 (6828)
Lubic11 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 6828

Ha elektronikai hiba úgy van segítség vagy megoldás a szervizes emberen kívül? (tudod aki úgy lövi be az árat, hogy éppen csak nem veszel helyette egy új gépet)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (6826)
Lubic11 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 6827

Hermetikusan zárna de nem zár csordogál lassan a sűrű mosogatógél az ajtón lefelé. mire a tényleges mosogatás elkezdődne és felpattan az ajtó, addigra már nincs meg a fele sem.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (6826)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.06.25 0 0 6826

De, lehet elektronika hiba. Akár egyszerű nyomógomb is lehet, de a főkapcsoló semmiképp. Az vagy zár (működik) vagy nem (nem működik). Köztes állapot nincs.

Viszont azt nem értem, hogy mit öntözgetsz... A mosószer az a felnyíló ajtó mögött van, ami hermetikusan zár, és NINCS adagolója. Aminek adagolója van, az az öblítő. Szóval valami nem gömbölyű...

Előzmény: Lubic11 (6825)
Lubic11 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 6825

Be van építve a konyhapultban. Nem lenne túl elegáns előre vezetni. 

Esetleg a gépen lévő főkapcsolóra ne gyanakodjak? Remélem nem valami elektronikai hiba!

 

Mostanában szokásom elindítás utáni első öblítést megvárva kinyitni üzem közben az ajtaját és akkor beletölteni a folyékony mosószert.

Ezt azért teszem, mert addigra sajnos a fele már belefolyna a gépbe a rosszul záró adagoló miatt.

Várom már, hogy a folyékony elfogyjon és vissza állok a tablettára. 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (6824)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.06.24 0 0 6824

Kapcsolós konnektor...?

Előzmény: Lubic11 (6823)
Lubic11 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 6823

Sziasztok!

 

A Siemens mosogatógépem nem csinál vagy reagál semmire sem, csak ha kihúzom és újra bedugom. Egyenlőre így használjuk ami kényelmetlen mert beépített. Hibakód nincs. Van ötletetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!