Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2016.05.14 0 0 425

Ja, nem csak laktanya volt, hanem főiskola is. Sőt, leginkább főiskola.

Egyszer voltunk ott az osztállyal (Nagy Ferenc tanár úrral) egy légvédelmi bemutatón. Emlékszem, csöves elektronikája volt a gépágyúnak.

Előzmény: cucu (424)
cucu Creative Commons License 2016.05.14 0 0 424

Törtem a fejemet, és rájöttem, az volt a Zalka Máté laktanya.

Előzmény: cucu (423)
cucu Creative Commons License 2016.05.14 0 0 423

A focipálya a Zombori végénél állítólag a honvédségé volt. Mivel az épületet is lebontották az Üllői úton ami volt, így gondolom, a sportpálya üzemeltetője is megváltozott, ha még megvan egyáltalán a pálya. Bár enni nem igen kér.

Az Üllőin most haditechnikai múzeum van a térkép szerint.

Előzmény: arlinen (422)
arlinen Creative Commons License 2016.05.14 0 0 422

Már beton járda van arra, de a kórház körül az út egy kicsit hepe-hupás, meg vannak ott kedves kiálló részek csak, hogy orrabuktassák a kedves diákokat és egy szakaszon macskaköves az út, ami nem túl jó minőségű a fák gyökerei miatt, meg alapból is.

Minket mindig a kórház körül futtatnak.

cucu Creative Commons License 2016.05.10 0 0 421

Az egész környék járhatatlan volt akkor is amikor mi jártunk a Puskásba. A Gyáli úton sétáltunk be legtöbben a Könyves Kálmán felől a gyalogos aluljárón át, és innentől lólépésben lehetett csak közlekedni a járdán. A kocka kövek közepe ki volt kopva, a széle ennél fogva felfelé állt, nem volt hová lépni, nagyon figyelni kellett, nehogy kimenjen a bokánk. A kórház körüli futás hasonlóan nehéz volt. De volt egy focipálya a PKI után, a Zombori utca végében, inkább a körül futottunk. Az 800 méter volt.

Előzmény: arlinen (419)
Vajk Creative Commons License 2016.05.10 0 0 420

Nőtt a kórház,mint a politikusok háza?

Előzmény: arlinen (419)
arlinen Creative Commons License 2016.05.09 0 0 419

Egy kórházkör 1000 m, azaz 1km. És borzalmas, mert járhatatlan a járda és az úton meg sok autó jön.:DD Mi legalábbis utáljuk.:DD

qwer1234 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 418

Pálinkási még mindig ott tanít, nem sokat változott az évek során. A kórházkör mennyi volt? 500m?

Előzmény: Alexfux (414)
cucu Creative Commons License 2016.05.08 0 0 417

Köszi!

Előzmény: arlinen (416)
arlinen Creative Commons License 2016.05.07 0 0 416

Hali!

Ha az iskolában lévő nyílt napokra gondol, amit a 8.-osoknak tartanak, azok minden év őszében vannak megtartva. Havonta egyszer: szeptemberben, októberben és novemberben. Ezek egész naposak. 8:00-tól körülbelül délig(?). 

Esetleg nyílt DÉLUTÁNOKRA van még lehetőség elmenni, amik októberben, novemberben és decemberben szoktak lenni, szerda délutánonként. 

De ezen információk megtalálhatóak a suli honlapján is!:)

Üdv,

arlinen

cucu Creative Commons License 2016.03.31 0 0 415

Üdv

Aztán írd majd meg, mikor vannak azok a nyílt napok!

Előzmény: Alexfux (414)
Alexfux Creative Commons License 2016.03.31 0 0 414

VAsárnap nosztalgia bringázáson vettem részt, amiben természetesen a Gyáli út-Zombori út sarok is szerepelt. Láttam magunkat, amikor Pálinkási tanár úr szakszerű irányítása alatt futottuk a 60m. felmérőt az járdán.

Keresek egy nyílt napot, hónom alá csapom a gyermekemet és körülnézek az suliban...

cucu Creative Commons License 2016.02.25 0 0 413

Hölgyeim és Uraim!

 

Azért évente egy hozzászólás csak beleférne az időnkbe, nem? :)

Ordas Creative Commons License 2015.02.23 0 0 411

Egy éven belül két nagy öreg ment el :(

Előzmény: hol vagytok okosok (409)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.20 0 0 410

Sziasztok,

 

Én is most találtam rá a topikra, bár látom nem pörög túl.

Mindegy, én 1986-ben végeztem a IV.D-ben, Szabó Gábor tanárúr volt az osztályfőnököm.

 

Idén lesz a 29. ballagási évfordulónk, májusban, most már minden évben összejövünk ilyenkor kisebb ballagásra, 5 évenként meg "nagyobbra" a suliban.

 

hol vagytok okosok Creative Commons License 2015.01.30 0 0 409

https://www.youtube.com/watch?v=BYT_brPea4w&feature=youtu.be

Hirling Endrétől búcsúzik a  IV.c

Hangzó Világ Creative Commons License 2015.01.02 0 0 408

Kedves Iskolatársam!

Az emberi fül egy olyan zseniális mikrofon, ami képes a szelektívitásra amire egy mikrofon képtelen.Az irány meghatározás a középfrekikben igaz,de a mélytartományokban és a magastartományban szinte képtelenség.Próbakép külsőben(szabadban) szóló 50 hrz  vagy  1khz irányát meghatározni,csak egy jó irányérzékeny sennheiser

 u.n kispuskamikrofonnal lehet. 

                                                    

cucu Creative Commons License 2015.01.02 0 0 407

BUÉK!

 

Nagyon kérem, ne komolytalankodjunk!:)

Az emberi fül rendkívül változatos átvitellel bír, egyéntől függő, kinek milyen! Tehát ez a kérdés nem teljesen ide való! 

 

Örülök, hogy egy régi iskolatársunk is beírt ide, szerintem mindannyiunknak dicsőségre szolgál!

A Puskás olyan tudást adott és ad középfokon, amit még ma is bárki megirigyelhetne akár felsőfokon is!

 

Üdv: cucu

 

ui.: sokat gondolok az osztálytársaimra, és várom, mikor találkozom megint velük...

Előzmény: manhattani (406)
manhattani Creative Commons License 2015.01.02 0 0 406

Viszont kívánom!

 

Nem aranyoskodom, hanem ez a hivatalos szakmai nevük :-)

(Ld. Patantyús 11., Vezetékes híradástechnika II. Gyakorlati ismeretek)

Pattantyúsnak szobra is van a BME szoborsoron, úgyhogy csak nem írt marhaságot :-))

 

De ha már így belemerültünk a műszak mélyébe, és te mint hangmérnök: érdekelne, hogy az emberi fülnek mely frekvenciáig van irányhallása. Ez vasútmodell hangzáshoz kéne nekem, előre is kösz a válaszod.

Előzmény: Hangzó Világ (405)
Hangzó Világ Creative Commons License 2015.01.02 0 0 405

Kedves Puskástársam!

Lehet,hogy kihagytam,de tekintsd a stb.-ék között lévőnek.Aranyosan jellemzed,(kacsacsőrű)de még így is nekem sötét!

 Kívánok Neked és Családodnak Boldog Újesztendőt!

manhattani Creative Commons License 2015.01.02 0 0 404

Kedves iskolatársam,

 

egy évben kezdtünk, csak mi nappalin. Henci bácsi az egyik legkedvesebb tanárom volt (nekem (nem az elsőtől) Takács Gábor volt az ofőm, az első osztálya voltunk, sokat csiszolódtunk egymáson :-)  ).

 

Nem említetted a távírótechnikát. Kard alakú emelő? Kacsa alakú emelő? :-))

 

Az a nappali évfolyamunk azóta is évente találkozik, megbecsüljük az ott szerzett tudásunkat, vagy tán inkább az életszemléletet.

Előzmény: Hangzó Világ (403)
Hangzó Világ Creative Commons License 2015.01.02 0 0 403

Kedves Iskolatársaim!

Esti tagozatot kezdtem 1967-ben,1971-ben végeztem.Flőrich Tanár Úr osztályába jártam.Miután érettségizett voltam, egy csomó tantárgyat nem kellett tanulni,de ami maradt, az sem volt piskóta. Átviteltechnika,vezetékes távközléstechnika,vezetéknélküli tvk,rádiótechnika üzemgazdaságtan,berendezés ism,elektrótechnika stb.stb... Munka mellett,maga az őrület volt számomra.

1964-től dolgoztam a MTV-ben, mint mikrofonos.Miután igen megszerettem a filmhang készítést,ezért kellett elvégeznem a Puskás Tivadar Távközlési Technikumot,hogy én is készíthessek a hangot a televízióban készült filmekhez,és ez annyira sikerült,hogy 45 évig ott is maradtam,és a televízióból mentem nyugdijba.

De annak ellenére,hogy igen érthetetlen (számomra!!)dolgokat kellett tanulni,mégis szeretettel gondolok erre az igen komoly és fanatikus tanárok által vezetett remek Intézményre.

Mindig olvasója vagyok az Iskolával kapcsolatos bejegyzésekre,és akkor sok,és csak pozitív emlékek törnek elő. Tehát mégiscsak

jó volt idejárni!!?

Nagyon becsüljétek meg ,ami  tudást itt megszereztetek! 

                                                                                     Szeretettel köszöntelek Titeket: Zentai János    Balázs Béla-díjas

                                                                                                                                                  hangmérnök

                                                                                                                                                         

goalkeeper1 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 402

Most találtam erre a fórumra. Megrendülten értesültem édesapád, volt osztályfőnököm haláláról. Az mi voltunk az első osztálya. (75-79) Talán azért emlegetett minket a legtöbbet. Fiatal volt, akkor nősült. Szeretett kosárlabdázni velünk. Távírót tanított tanított. Jól sikerült osztálykirándulásaink voltak. Midig a Defivel és vele mentünk. Úgy tíz éve beszéltem vele egy esetleges osztálytalálkozóról, ami sosem jött össze és már sajnos nem is fog. Nyugodjék Békében.

Előzmény: Ordas (396)
manhattani Creative Commons License 2015.01.01 0 0 401

Boldog új évet kívánok minden volt, lévő és leendő Puskásosnak, legyen akár tanár, diák, vagy diákból lett tanár :-)

 

cucu Creative Commons License 2014.12.29 0 0 400

Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!

cucu Creative Commons License 2014.12.02 0 0 399

Üdv!

Most nézem az ismétlést!

Előzmény: manhattani (397)
cucu Creative Commons License 2014.12.01 0 0 398

Szia!

Biztosan megismétlik! Általában a hajnali órákban szoktak ismételni.

Remélem én is meg tudom majd nézni!

Üdv

Előzmény: manhattani (397)
manhattani Creative Commons License 2014.12.01 0 0 397

Szevasztok,

tegnap este az Echo tévében Horváth Laci beszélt, az 50 éve végzettek, a "nagy generáció" kapcsolattartásáról, valamint hogy a Telefonhírmondótól a mobiltelefonig és az internetig mindent Puskás Tivadar talált föl :-)

 

Nekem még 7 évem van, hogy 50 éve végezzek, kiváncsi leszek :-) Mindenesetre az osztályunk évente találkozik.

 

Talán ismétlik a műsort.

Ordas Creative Commons License 2014.03.16 0 0 396

Az első osztályáról hallottam sokat. "A Bazsóék..."

 

Előzmény: cucu (395)
cucu Creative Commons License 2014.03.15 0 0 395

'73-77-ig, igen.

Előzmény: Ordas (394)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!