Keresés

Részletes keresés

bacbone Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5408
Kedves Zalancelot!

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.
Oltványokról van szó :( Dugványozással próbálkozok amatőr szinten viszont még nincs eredmény mert tavasszal tettem őket le. Azt csak azért említettem hogy valami kapcsolatot hozzak a szár és a gyökerek között.
Erről a filoxériáról (ha ez a gyökértetű )olvastam hogy az probléma lehet ha a talaj kötött, de ha homokos akkor a a rovar járatai beomlanak és nem tud szaporodni... vagy valami hasonló.

Szóval öszefoglalva ha oltvány, lehetnek gondok, viszont ha homokkal töltöm akkor van rá 50% esélj hogy nem kezdi ki a gyökértetű? Vagy legyen inkább 75% :)

Azt gondoltam most hogy szerintetek mi lenne ha homokkal feltölteném és azon kívül valami permetszerrel megpróbálnám megelőzni a gyökértetvek megjelenését?

Minden segítséget örömmel fogadok :)
Előzmény: Zalancelot (5407)
Zalancelot Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5407

Attól is függ, a lugas oltott szőlő vagy direkttermő, csak sima vesszők voltak-e gyökereztetve.

Mert ha oltvány, az okozhat gondot, ha a szelid rész meggyökerezik.

Bár a homokban  kevésbé veszélyeztetett a gyökértetű által, jobb ha a vadvesző gyökeres csak. 

A direkttermőnek majdnem mindegy, az eltemetett rész meg fogy gyökerezni, ahol pedig kevesebb tápanyagot és vizet tud felvenni, jó eséllyel elsatnyul a gyökérzet.

 

Bár azt hiszem, ha már dugványozásról beszélsz, az nem arra utal, hogy vadveszőbe oltott oltványokról lenne szó.

Előzmény: bacbone (5404)
bacbone Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5406
Kedves Daám,

Köszönöm szépen a hozzászólásodat.
Szerintem te nagyon is értesz ehhez :) mert én pl a fejművelést, magas művelés és a kordonkart csak sejtm mi lehet :)
De kb leírom hogy hogyvan. Szóval van a kb5-6 cm vastag szőlőszár és az tekereg felfele vízszintesen. A termő vesszők pedik felkötözve függőlegesen közöttük. Remélem jól le írtam. És a talajtól számított 50 cm -en lenne rá hordva homok ahol még nem ágazik el semerre. Munkálatok folynak itt épp de ha mód van rá szeretnénk ha megmaradna a szőlő, mert azért kellett hozzá pár év mire teljesen felfutott. Mégegyszer köszönöm :)

Ha van még tippetek akkor írjatok. Köszi.
Előzmény: Törölt nick (5405)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5405
Szerintem, ha ősszel csinálod, miután már beértek a vesszők, akkor annyi történik, hogy a szőlőd talpgyökerei 50 centivel lejjebb kerülnek, jobban fogja tűrni a szárazságot. Ha fejművelésű a szőlőd, akkor a tőkefejek a föld alá kerülnek, tehát új tőkefejet kell nevelni tőkénként egy megmaradó vesszőből. Ha magasművelés, akkor a kordonkarok 50 centivel közelebb kerülnek a talajhoz.
Baj csak akkor következhet be, ha nem marad vessző az új talajszint felett. Magyarul, ha eltemeted a tőkéket, mert akkor nem feltétlen fog a szőlő a talajból előtörni.
Szerintem. De én csak egy kocaszőlész vagyok. Nem értek hozzá. Talán valaki hozzáértőbb...
Előzmény: bacbone (5404)
bacbone Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5404
Sziasztok

Lenne egy kérdésem a szőlőkről valakihez aki tapasztaltabb nálam.

Van egy lugasunk pát 10 évnél idősebb tőkével. A talaj homok.
Nomármost az udvarban talajjfeltöltés lesz végezve és a szőlők szárát beborítaná kb 50 cm- magasan a homok.
Meg tudná-e esetleg valaki mondani hogy ezzel tönkretnném-e a tőkéket.
(Csak azért mert mondjuk dugványozáskor is a szár egy része gyökérré alakul)

Szóval ha valaki tudna nekem ebben segíteni akkor megköszönném :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5403

Nem is kisérletezek tovább. Itt megtekinthető a fórum szőlő rovatában.:

 

http://daam.lapunk.hu/?modul=forum&a=22316

 

Ha ez a fórum ilyen jól működik, akkor akár ott is folytathatjuk.

Ott nincs hozzászólás korlátozás sem.

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5402

Látom, hogy a képlinkelés egyszerűsége egy egyenesen arányos a fórum rendszerének korával, ugyhogy namégecce:

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5401

Concord szőlőm nekem is van. Az fekete szőlő. Itt lehet látni:

http://daam.lapunk.hu/tarhely/daam/forum/kozepeskep/155507.jpg

 Amit én láttam, az más, ettől nagyobb szemű, nagyobb fürtű és nem kékszőlő, hanem olyan, mint a Cardinal.

 A Concordot én is kedvelem. Kiváló lugasszőlő, egy kora tavaszi kénes olajos lemosóval egész évre védhető. Az íze csemegeszőlőnek kiváló. USA-ban bort is készítenek belőle. Kollégám ott kostolta, és azt mondja, hogy szamócára emlékeztető ízű bora van. Az a szőlő, amit én keresek kicsivel talán előbb érik a Concordnál. Szerintem a világ legnagyobb levelű szőlőfajtája. A lapulevél elbújhat mellette. :)

 

trasgo Creative Commons License 2009.05.09 0 0 5400
Szia
Szerintem a konkord konkordira gondolsz.
Nekem van belőle még sok , én nem szoktam semmivel sem keverni mert annyira finom jellegzetes íze zamata van .
Hátrány hogy szüretkor már nagyon hull, és direktermő mivolta miatt csak rövid ideig áztatom.
Előzmény: Törölt nick (5399)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5399
Láttam néhány évvel ezelőtt egy direkttermő szőlőfajtát, amelyiknek a termése hasonló volt a Cardinal szőlő terméséhez. Meg tudná valaki mondani, hogy milyen fajta lehetett. Annyit tudok róla, hogy őszi érésű, nagyszemű, nagyfürtű. Sajnos ahol láttam, ott már nincs lehetőségem megnézni.  
attisch Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5398
Horganyzott huzal, igen! :)
Előzmény: RAMBO (5396)
attisch Creative Commons License 2009.05.07 0 0 5397
6 tőkénként vannak a tartóoszlopok, 1,1-es tőtávolságnál tehát 6,6 m-enként! Elég lesz így...
Előzmény: Törölt nick (5395)
RAMBO Creative Commons License 2009.05.06 0 0 5396
Ha ez acéldrót, akkor bőven OK.
Előzmény: attisch (5394)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.06 0 0 5395
Ha közel vannak egymáshoz a tartó oszlopok, akkor igen.
Előzmény: attisch (5394)
attisch Creative Commons License 2009.05.06 0 0 5394

Sziasztok!

 

Csak gondoltam beszámolok, hogy végólis vezérdrótnak 3,1 mm-est, felső huzalpároknak 2,0 mm-est tettem és bőven elégnek tűnik így...

 

Üdv.

4125 Creative Commons License 2009.04.30 0 0 5393

Sziasztok!

 

Hátha érdekel vkit:

 

A Magyar Ökolóiai Gazdálkodásért Egyesület e-learning kurzusokat indít a következő témákban:

 

Ökológiai tejelő szarvasmarha tartás

Ökológiai húsmarha tartás

Ökológiai sertéstartás

Ökológiai gabonatermesztés

Ökológiai szőlőtermesztés

Ökológiai szaktanácsadó képzés kurzusok

 

Jelentkezni rövid életrajzzal,(iskolai végzettség bemutatásával), kurzus megjelölésével (max 2 kurzus).

 

A kurzusok ingyenesek,   zárás konferencia keretében, tapasztalatok megvitatásával augusztus körül.

 

Feltétel technikai : internet, PC, word, pdf ismeret.

Jelentkezni lehet e- mailben Dr Szalai Zita egyetemi docensnél:

magdolnazita.szalai@uni-corvinus.hu

 

Csak bizonyos létszám után indítják a kuruzoskat.

 

 

http://www.mogert.uni-corvinus.hu/

BZoltan Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5392
"Az ítészek szerint lehetséges, hogy a júliusi jégverés által végrehajtott természetes "terméskorlátozás" hozta meg a nem várt gyümölcsét!"

Eben szerintem is van valami.
Előzmény: Zalancelot (5382)
RAMBO Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5391
Szerintem egyszerűen nem akarták elvenni a kedvét senkinek, ezért voltak lágyabb szívűek. Sajnos azt a bort elbasztam, sokkal, tényleg sokkal jobb lehetett volna.
Előzmény: Zalancelot (5382)
Zalancelot Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5390
Szerintem jó eséllyel a vad hajtott ki. Az is virágzik, de termést nem hoz.
Előzmény: japaszturo (5389)
japaszturo Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5389
Nekem is lenne egy kérdésem! Vagy 10-éve kivágtam tőkehiányos szőlőmet egy részen. 4 éve elkezdet hajtani egy tőke amit kordonnak ki alakitottam 2007,2008-ban szépen virágzott de le is pergett a virága.Nemvolt termése. Elvadult volna? Olyan mintha a virág le száradna virágzás után. Az éven megint sok virág van rajta.........
japaszturo Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5388
Vezérszálnak vastagabb kell 4-5-ös . A fentieknek 2.5-3-as ig. SZERINTEM.......
jacsoj Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5387
Szerintem 4-5 mm, és 1,8-2,2 körüli.
A huzalnak is van súlya, nem a vételárra gondolok, de az se elhanyagolható szempont. Tehát inkább a vékonyabb.
Előzmény: attisch (5385)
japaszturo Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5386
Szia ! Én 3-as drótot tettem. Ha tul vékonyat teszel rosszabb hozzá kötözni és elvágja a hajtásokat ha neki csapódik a vékony drótnak. Olyan mint a tojásszeletelő.
attisch Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5385

Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kérni, hogy milyen vastag horganyzott huzalt tegyek az új támrendszerembe vezérszálnak és felső pároknak?

Előre is köszi! :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.26 0 0 5384
Kadarka P.9
Másnéven Fűszeres Kadarka. Tud valaki erről fajtaleírást a neten? A gugli nagyon vérszegény.
Ma vettem 500 szál gyökeres vesszőt, jövő héten megy a helyére :)
kardhal01 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 5383
Szia!

Nálam is pontosan ez a tünet, főleg a Hamburgi muskotályon látható. Tudja már valaki, hogy mi ez és mennyire veszélyes?
Előzmény: taormina1 (5361)
Zalancelot Creative Commons License 2009.04.26 0 0 5382

Érdekes, nálunk a borbírálaton a szokásosnál jobb eredmények születtek.

 

Az ítészek szerint lehetséges, hogy a júliusi jégverés által végrehajtott természetes "terméskorlátozás" hozta meg a nem várt gyümölcsét!

Előzmény: RAMBO (5379)
taormina1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 5381
Gratulálok!
A konténerest aranyárban árulják; egyszerüen ugyanazokat, amit eddig szabad gyökerünek adtak, most becserepezték. Nem mondtad, hogy siessek, mert késöbb nem lesz, nekem meg annyi dolgom volt a kerttel, hogy azt gondoltam, új fejlesztéseket majd akkor, ha minden mást rendbe tettem.
Pl. most harmadik napja villannyal "locsolok"; megnyitom a falon a villanykapcsolót, és a csö végén máris döl az áldás:-)
Előzmény: RAMBO (5379)
RAMBO Creative Commons License 2009.04.25 0 0 5380
A blogomon van permetezési terv, ha azt követed, akkor nem nagyon rontod el.
Szerintem most atkafertőzésed van - ne törődj vele.
konténerest májusban is ültethetsz.
Előzmény: taormina1 (5359)
RAMBO Creative Commons License 2009.04.25 0 0 5379
Szia!

Nekem bronzot kapott a rizlingem a dörgicsei versenyen.
Előzmény: Cirfandlia (5366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!