Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2010.12.19 0 0 378

Kombi kazant (a szo eredeti ertelmeben) nem tudsz solar rendszerhez kotni. Kulon tartaly eseten meg legfeljebb az elonykapcsolast kell tudnia a kazanodnak, es a tartaly lehet barmilyen gyartmany, nincs kozuk egymashoz.

Előzmény: vincent79 (377)
vincent79 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 377

Sziasztok!Kazán választás előtt vagyok én is. Az már biztos,hogy kondenzációs kazán lesz és szeretnék hozzá vákumcsöves napkollektort is melegvíz előállításra.A gyártóba viszont nem tudom kit válasszak.A Viessmann-t és a Buderust szimpatikusnak találtam mert nekik szolárrendszerükhöz van vákumumcsöves kollektor,de persze gondolom ez a legkevessebb.Ár-érték arányban viszont nem vagyok benne biztos,hogy nincs jobb.Kérlek segítsetek a választásban!!!

 

Köszi

dioxin Creative Commons License 2010.12.17 0 0 376

Kedves Mindenki!

Érdekelne a tanácsotok, illetve véleményetek. Van egy Western Star Master fali kombi-kazán. Üzemelés közben gyakorta hallom, hogy "újragyújtja" a tüzet. Amikor ez többször is megtörténik, olyankor E35 hibaüzenet villan fel egy pillanatra. (Hibás láng/ Fattyúláng) Pár napja volt kitisztítva szakember által. Természetesen amíg itt volt, a hiba nem jelentkezett. Ki mit tud, mi a teendő, mitől lehet, egyáltalán mi az a" fattyúláng"?

 

Segítségetek előre is köszönöm!

 

Tamás

nixon70 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 375

Ha van 2 csapoló nyitásakor megfelelő nyomásod,igen.

Előzmény: kissbg (374)
kissbg Creative Commons License 2010.12.15 0 0 374

Köszi,

 

Magyarán egy bojler megoldja a problémát, csövet nem kell cserélni?

 

Bence

Előzmény: nixon70 (373)
nixon70 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 373

Hali!

Szvsz a HMV hálózatod van alulméretezve,de 12-14L/perc HMV előállítású készüléktől ne várj csodát!

Kis odafigyeléssel(egyszerre egy csapoló használata)el lehet kerülni a kellemetlenségeket!

Előzmény: kissbg (372)
kissbg Creative Commons License 2010.12.15 0 0 372

Sziasztok,

 

Egy eléggé gagyi kombi církó kazánom van, aminek a cseréje aktuális. A melegvíz ellátás a legfőbb problémám vele. Az melegvízcsatlakozása 1/2 colos, így 1/2 colosan tudnék bojlert, vagy tárolós kazánt tenni mellé, vagy a helyére.

 

Most az egyik probléma, hogy nagyon kicsi a nyomása a melegvíznek, egy zuhanyzás közben nem lehet másik csapnál fogat mosni.

 

Kérdésem, hogy maga a jelenlegi gagyi kazánom veheti le a víz nyomását, vagy pedig a 1/2 colos vízcsatlakozás miatt lehet ez így?

 

Egy Beretta Smart-ról van amúgy szó.

 

kod1111 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 371

Nyílván mindenki addig tud nyújtozkodni ameddig a takarója ér és ki hogy gondolja, ki mire akar szánni. Látom Attila áttért a fatüzelésre és eladja a gázkazánját, nálam is a faelgázosító adja a HMV-t(300l), de eszembe se jutna eladni a kifogástalan kombi gázkazánomat(2003-as Termomax kombi) ez időalatt egyszer sem romlott el. Ha az ember nincs birtokában elég tapasztalatnak, azért van itt ez a fórum, hogy ne csak a mesterre hagyatkozzon, a tájékozodás(olvasgatás) időt vesz igénybe, de megéri.

Előzmény: Vasti (335)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 370

Fő az optimizmus... :)

Előzmény: M63FUN (369)
M63FUN Creative Commons License 2010.12.13 0 0 369

thx akkor remélem mégsem fogtam annyira mellé vele (remélem tudja a régebbi junkersek minőségét hozni, mert akkor nagyra fogom tartani. szüleimnél vagy 15 éves a junkers vízmelegítő, de annak semmi baja, igaz egyszerűbb szerkezet)

Előzmény: Törölt nick (368)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 368

Módosítottak már rajta firmware-t azóta. Egyébként csak M.o-n hibásodtak meg. A panel Honeywell és a cseheknél készül.

Előzmény: M63FUN (367)
M63FUN Creative Commons License 2010.12.13 0 0 367

vagyis a mai napig úgy gyártják  hogy  várhatom a panelhibát? (a készülék kb 3 hetes vagyis sztem augusztus körül gyárthatták le)

Előzmény: Törölt nick (362)
PÍT Creative Commons License 2010.12.13 0 0 366

Mail ment! Köszi!

Előzmény: Törölt nick (363)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 365

A motoros váltószelepet akkor nem kell tisztítani évente, ha át van mosva a rendszer (vegyszerrel) és meg is van adalékolva. A tengelyére így nem fog kirakódni a kosz. ami meggátolja az átváltást.

Előzmény: Vasti (360)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 364

Tudod az a baj, hogy ha az elején nem csinálják meg a tisztítást, akkor később elég nagy károkat tud okozni. Sajnos a fűtésszerelők ezt anyagi okok miatt sem és idő miatt sem csinálják meg. És nem is nagyon érdekli őket, hogy a későbbiekben hogyan fog működni a rendszer. Van olyan, aki át sem látja az egészet. Tisztelet a kivételnek!

Előzmény: Vasti (360)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 363

Vállaljuk persze. Megvan a gép és vegyszer is hozzá.

Előzmény: PÍT (361)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 362

Ugyanaz érvényes, mint amit PÍT-nek írtam (ugyanaz a készülék más néven).

Előzmény: M63FUN (359)
PÍT Creative Commons License 2010.12.13 0 0 361

Rendszer átnézést, karbantartást vállalsz? Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (358)
Vasti Creative Commons License 2010.12.13 0 0 360

 

Erről az évente tisztítós dologról jut eszembe...

 

Milyen gyakran, és milyen karbantartást igényel egy kombi kazán? Mert az előző lakásunkban 7 évig ment (aztán elköltöztünk) egy olcsó "vacak" Quadriga turbós kombi cirkó, és azon kívül, hogy évente a kéménysemrő jött méri, csak mi láttuk... Sohasem volt takarítva, karbantartva, vagy javítva, tette a dolgát hiba nélkül...

 

A mostani lakásunkban mostanában szereltek fel egy kéményes Baxi kazánt, mit kell vele tenni? Gondolom, a kéményes kialakítás miatt ezt azért illik takaríttatni (folymatosan szívja a lakásból a kémény rajta keresztül a poros levegőt), de ezen kívül A Quadrigánál pl. ilyen váltószelepes dolgról nem is hallottam ;-) Tudom, hogy mi az, és hogy van a kombi kazánokban, de nem is gondoltam, hogy azzal bármit is tenni kell...

 

És a hőcserélőt kell tisztíttatni? Mert az előző lakásunk új építésű volt, gondolom rendesen átmosták beüzemelés előtt a rendszert: de most a 15 éves kazán helyére tették fel a Baxit, és hiába kérdezgettem a szerelőket, hogy nem kellene-e átmosni a rendszert, csak hümmögtem, és azt mondták, hogy felesleges: közben meg elég fekete trutyi folyt a csőből, amikor levették a régi kazánt... És mindenhol azt olvasom, hogy készülékcsere előtt rendszer átmosás, sőt, ilyen régi rendszernél esetleg egy vízkő oldás is kell... Még viccelődtek is, hogy van savazó gépük, ha eltömődne esetleg a hőcserélő...

 

És ha kellenek ezek a dolgok, akkor az ráér tavaszig, a fűtésszezon végéig, vagy mielőbb csináltassam meg - ha már a szereléskor elmaradt?

 

Üdv: Vasti

 

M63FUN Creative Commons License 2010.12.13 0 0 359

napokban (remélem sokáig) boldog tulajdonosa lettem egy bosch 23-1 ae kombikazánnak (junkers euroline széria átnevezve)

igen boldogan tapasztaltam hogy már ez sem német, hanem portugál (lehet megérem hogy a rolls-royce is made in china lesz)

kérdésem hogy kb mire számítsak, mert ugye amellett hogy úgy érzem nem kicsit átba***ak azzal is hogy portugál a cucc (én nem poénból akartam német terméket venni) de normális garanciát sem adnak rá (vagyis ha évente fizetek a garanciáért akkor adnak akár 3 évet is, de egy bosch terméknél nem erre számítottam persze én vagyok a hülye) vagyis kérdésem hogy van e már tapasztalat eme csodás portugál termékről

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.12 0 0 358

Portugáliában készült, szériában tönkremegy a panelja (a hibajelző, meg a 45 és 90-es led villog, nem tudod törölni a hibát), amin később módosítottak. Az égőjét és a motoros váltószelepet évente tisztítani kell. A kazántest a rendszerben lévő koszra érzékeny. És illik fojtótárcsát szerelni a készülékbe az égéstermék-elvezetés hosszától függően (beüzemelő feladata), vmint egy kondenzátumleválasztó is illenék. A szivattyút tegyétek 2-re.

Előzmény: PÍT (357)
PÍT Creative Commons License 2010.12.12 0 0 357

2006-os.

Előzmény: Törölt nick (356)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.12 0 0 356

hány éves készülék?

 

Előzmény: PÍT (355)
PÍT Creative Commons License 2010.12.12 0 0 355

Köszi! :o)

Valszeg a termosztát többet tud, vagy rosszul tudom?

Magáról a kazánról valami tapasztalat?

Előzmény: Törölt nick (354)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.12 0 0 354

Mehet.

Előzmény: PÍT (353)
PÍT Creative Commons License 2010.12.12 0 0 353

Sziasztok! Junkers Euroline (turbós) kazánról valakinek van tapasztalata?

Egy Siemens REV-200-st illesztenék hozzá.

Mc-4 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 352

Sziasztok!

 

Ariszton Clas Pre 24 kazánal van valakinek tapasztalata?

Kazán vásárlás előtt állok, meghibásodás, szervíz mennyire jó Mo-n?

 

Köszi!

Dunit Creative Commons License 2010.12.09 0 0 351

 A lényegről talán valamit : egy készülék akkor jó, ha soha /na így erős, de nagyon ritkán kell szervizelni.

 Így viszont a szerelők éhkoppon maradnak !!

Előzmény: Dunit (350)
Dunit Creative Commons License 2010.12.09 0 0 350

 Várom/várjuk a folytatást !

 Addig is pihentetőül :

 Anno egyik gyerekem a Boschnál csinálta a diploma dolgozatát (remélem az a bocsh, aminek valami kirendeltsége van a győmrői úton. )

 Na a lényeg : az ottani szerelők segíteni akartak neki (mivel jány a gyerek ). Így beleláthattam az ottani életbe.

  A szerelők nagy hóhányók, igaz a lányom se egy műszaki zseni - igaz közgáztéma volt a dolgozata.

 Valamit összehoztak.

 Tény kb. 5 oldalt voltam képes belőle elolvasni, majd kiesett a kezemből a dolgozat.

 Persze  a jány a diplomáját csak megkapta, viszont kedvet a boshmasínákhoz nem kapatam  !!

Előzmény: Ltom069 (339)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 349

Egyébként a témáról annyit, hogy a Bosch gyárában 2011-től a hagyományos készülékek fejlesztésével leállnak. Gyártásban még marad, de fejlesztés megszűnik. Átállnak a kondisokra (a Condens 3000 is itt készül). Csak ezeket fejlesztik tovább. Így lesz előbb utóbb minden gyártónál.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!