- szvsz nem hosszu az intozorendszered, nekem hosszabb es tobb spray van szerelve egy korre es vigan mennek. - a gyenge lancszem a szivattyu korulre tippelen, az a 4cm-es lefolyocső sem biztos, hogy megfelelo ide, inkabb hasznalj 1"-os KPE csovet, labszeleppel a vegen.
Órát még nem szereltem be, így csak azt tudom mondani, hogy a nyomás jelképes.:) Egy körön 4 spray van, 4.5*4.5m-es kocka sarkain. A gerinc 32es KPE, a leghosszabb kör olyan 30m lehet. A kút ilyen 40mm külső átmérőjű szürke lefolyócsőből van, talajszinttől lefelé 22m, a szivattyúig még van 4 vagy 5db 90 fokos könyök, plusz egy méter magasan van a szivattyú. Sztem kevés ide az MX10es, de egyenlőre nem volt kedvem megvenni a 4. szivattyút is.:))
Azóta szépen felépítettem az öntözőt és működik is, de az automatizálás most következik. Ebben kérném azok segítségét akik használták/ismerik már a következő alkatrészeket.
1. Vezérlő: NELSON EZ Pro Junior 9 zónás beltéri automatika - Szerintem tud annyit mint a többi és az ára is lent van (17k) - esetleg valakinek tapasztalata?
2. Nelson mágnesszelep. (http://www.fa-hor.hu/index.php?page=m2g1_13.php) -Na itt vannak kérdések... a) Elég e a 6bar-os vagy kell a 10 (max 5-6 bar van a rendszerben az is csak hiba esetén - akkor mikor a szivattyú bekapcsol, de a szelep nem nyit ki) b) Vajon ez a szelep lassú zárású vagy nem? (kalapácsefektus) c) van olyan típusa ami átfolyásszabályzós. Ezzel lehet e a csepegtetőkör nyomását szabályozni? d) mi az a "szolenoid" szelep?
A masik kerdes mar a nagyobb tartalyhoz: Amiket TamiBT-nek belinkeltem azok realis arak vagy van ocsobb is mar ami megeri, mert 3 ev mulva nem akarok megint cirkuszt:-)))
sziasztok lassan kicsi lesz azt jelenti hogy ha az egyik helyen megy a viz akkor a masikon mar csak csöpög. Nem a hidrofor melle hanem helyett, a nagyobb tartalyon mar en is gondolkoztam, mert sürün kapcsol ki-be,föleg az automata itatok es a mosogep miatt. Vizkivetel passz amenyi egy atlagos haztartasba kell plussz 6 tehen 100 birka, kutya, macska, csirke, kacsa, eger, bolha, legy:-)) igenyel. A kut egy 32 meteres csökut. Kerdes meg?
Ha megpróbálok felhegeszteni egy rajzot a kertemről esetleg tudsz segíteni a tervezésben?
A méret kb 15x14 m, van rajta 3-3 gyfa két sorban, illetve a két szélén vagy 1-1 sor tuja, illetve más növény...Van egy fúrt kutam is egy pedrollo JSWM15 szivattyúval..
közben megnéztem és 300k anyaggal, munkadíjjal. viszont ez kb 45 tujás kerttervhez készült. a szívás az, hogy a tujákra sincs most pénz, ezért gondoltam hogy egyszerre kéne az öntözőt meg a kertépítést, hogy később ne kelljen hozzányúlni.
van egy kerti csap, onnan jön a víz. hogy kell megmérni? az szívás, hogy kb 30 méterre van a csap a gerincvezetéktől.
azért nem szándékszok kézzel locsolni, mert nincs kedvem napi 1 órát állni a kertben, ha ezt meg lehet oldani máshogy.
azon filózom hogy 3-4 négyszögesőztetővel oldanám meg, a csövet kicsit beásnám, meg egy nagyon ócsó öntöző comp.
2 éve ugyanígy szenvedtem mint te.:) Van 3db szivattyúm, 2 kutam, de még most sem az igazi az öntözőrendszer. A legjobb megoldás, hogy furatsz egy rendes kutat. Nem kell tartály sem, se plusz szivattyú. Nekem nagyon homokos volt a víz, egy membrános búvár azt bírja de a lapátosok elkopnak. A 7 méteres kút helyett most van egy 22-23 méteres, innen már kristálytiszta víz jön, annyi amennyit csak szeretnék. Ami hiba még mindig van, hogy a hosszú csövezés miatt a spray fejek alig emelkednek ki, kevés a nyomás, hiába van pedrolo szivattyúm...
110-es a cső. A búvárra azt mondták nekem, hogy egy pillanat alatt leszívja. Most van rajta egy 600W-os jet szivattyú, de ezt is durván folytanom kell, mert ha 10l/percnél többet veszek ki, akkor elfogy a talajvíz. Ez esetben is jó a Tied?
Segítséget szeretnék kérni, hogy milyen szivattyút érdemes használni egy olyan csőkúthoz, ami 4-5m mély, és 10-12l vizet ad percenként. Műanyag tartályt töltenék, tehát 5-6m-nél többet nem kell emelni, és nem kell kilépő nyomás sem. Tud valaki ajánlani erre a célra szivattyút?
Én a helyedben más terméket használnék. Lowara Dominó, Grundfos PC15-25, vagy ennek a kínai koppintása. A Brió legnagyobb problémája, hogy gyakran bepárásodik a belseje és szétrohad.
Én nem jutottam el tizenvalahányig, kb. 3-nál váltottam :)
Mi a tünete a "lassan kicsi lesz"-nek (folyamatosan megy a szivattyú)? Hogy jön képbe a hidroforhoz a csőbúvár? Eddig mi hajtotta? Mennyi víz kivételre lenne szükség, milyen mélyről? Nem lehet egy nagyobb tartály elég a nagyobb igényekhez?
Szerintem kár átmeneti megoldásokba ölni egy fillért is. Küldj egy rajzot és némi segítséggel magadnak kiáshatod, beszerelheted. 200 m2-re a 400k-t én is sokallom kicsit. Engem a vízadat érdekelne még fokozottan, miről megy és mennyit ad 3-3,5 bar-on? Ha a méréshez kell itiner jelezd.
Sziasztok volna egy olyan problemam, hogy adott egy tanya furott kuttal es egy hidroforral ami a folyamatos bovitesektöl (fürdöszoba, mosogep, automataitatok)lassan kicsi lesz es elgondolkodtam es utananeztem hogy hogyan lehetne ezt fejleszteni. Valasztasom egy csöbuvarszivattyura esett, de nem tudom melyik tipust kene megvenni, mert annyi fele fajta van. Kerlek benneteket hogy ajanljatok egy-ket tipust ami ar/ertek aranyba jo es birja az enyhen homokolo kutat. Elöre is köszönöm.