Keresés

Részletes keresés

ReVeNGeR Creative Commons License 2003.04.29 0 0 115
Emberek!

Ez el kell olvassátok!:
LP farigcsa.

Egy idézet ízelítőül: "A lemezjátszó valóban egy nagyon-nagyon egyszerű szerkezet, pár alkatrész. Egy bicikli százszor bonyolultabb. Minden vásárló láthatja hogy milyen keveset kap a százezreiért."

antiskating Creative Commons License 2003.04.25 0 0 114
na + ez is...
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.21 0 0 113
Köszi, így lesz!
Előzmény: gabocza1 (112)
gabocza1 Creative Commons License 2003.04.21 0 0 112
Canon,
A mosógépnek a lényege, hogy miután a löttyöt szétterítette a lemezen, nagyon komoly vákummal szívja le, ami nélkülözhetetlen az alapos tisztitáshoz!
Amúgy szívesen látlak benneteket, keress meg emilen.

Ui: Arra vigyázzatok hogy szépeket mondjatok, mert a szelíd tekintet mögött, egy goromba fráter lakozik!:))

Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.21 0 0 111
Nem nem, és köszönöm a receptet!

Egyenlőre megpróbálom átlötykölni valami házilagos edénykében.

Viszont beszélgettünk tegnap Vazul mesterrel, és szívesen meglátogatnánk.

Előzmény: gabocza1 (110)
gabocza1 Creative Commons License 2003.04.21 0 0 110
Isopropyl alkohol 20%, kétszer desztillált víz 80%. Miért kell a pontos arány, te is akarsz ilyen gépet? /elég húzós az ára/
Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.21 0 0 109
Köszönöm!

Gabocza,

És a VPI-be milyen löttyöt öntesz?
Pontos leírást kérnék!!!

Előzmény: gabocza1 (106)
soft verdict Creative Commons License 2003.04.21 0 0 108
A "Lemezőr" maradékai szerencsétlen esetben felkerülhetnek a tekercsre ahol aztán egyszer és mindenkorra összeragacsozzák a tekercset.
Ughogy csak óvatosan avval a kulimásszal!
tibi-tibi Creative Commons License 2003.04.21 0 0 107
A kencét a Teréz krt-n lehet kapni, közelebb az Oktogonhoz mint a nyugatihoz. kb. a Conrad bolt mellett egy-két házzal, ez egy zárt "bevásárló udvar" több bolttal /neve sajnos nem ugrik be/ és bent, lent az alagsorban van egy használt vinyl bolt, ott árulják most is.
Még mindig NAD: szilikonolajat hol lehet kapni, vagy mivel lehet pótolni. Az eredeti olyan sűrű, hogy olyan olajat nem tudok szerintem beszerezni, de szeretnék az eredetihez legalább nagyon hasonlót beletenni./Motorolaj, sebváltóolaj, teleszkópolaj mind olyan mint a víz ehhez képest/
gabocza1 Creative Commons License 2003.04.21 0 0 106
Nem akarom reklámozni magam, de nálam lehet mosni, van VPI mosógépem.
Anti,
Nekem is van még pastoolom, sőt még az eredeti! nagaoka kencém is, /a pastool tőle vette a licencet/ de -esküszöm, nem a saját lovam védem- tapasztalatom szerint, nem pucol tökéletesen! A semminél sokkal jobb, de egyrészt sűrűbb mint az izopropilos víz, másrészt nem oldja fel, a letapadt mocskot. Ha nagyon mocskos a lemez, néha még a VPI-vel is kétszer kell mosni.
Előzmény: Törölt nick (104)
antiskating Creative Commons License 2003.04.21 0 0 105
a legjobb a "Lemezőr" című "Filmképző és gondozókészlet", amivel egy vízzel oldódó zöldessárgarózsaszínes gusztustalan taknyot képezünk a lemezen, ezt órákig száradni hagyjuk és amikor lehúzzuk, kiszedi még a lenco-folyadékkal mosogatott lemezről a beszáradt sarat is a barázdákból. nekem még van eredeti (a plastool kisszövetkezet által gyártott) cuccból, de nem adok!:)
állítólag a nyugati körül van valamilyen bolt, ahol árulják a trutyit, amit széles ecsettel sokkal jobban fel lehet hordani a lemezre, mint a hozzáadott forgatható vályúval (a lemezcímkére neeee!) a HiFi-topikon fel van írva valahol, néhány ezer hozzászólással ezelőtt a bolt címe is

használ valamit az is, ha (gyógyszertári!) kétszer desztillált bő vízzel, néhány csepp folyékony mosogatóval & vattával körkörösen símogatva kimosod a lemezt és hagyod száradni

Előzmény: Törölt nick (104)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.21 0 0 104
Halihó,

vettem pár éltesebb lemezt tegnap a bolhapiacon. Az lenne a gondom, hogy nem tudom mivel cirókázam ki a mocskot a barázdákból.

Ti milyen löttyöt használtok???
Ha nem titok akkor az összetételét is adjátok meg.

Tsók

antiskating Creative Commons License 2003.04.21 0 0 103
éppen hogy semmi másra nem emlékszem a használati urasításból, csak arra, hogy ha nem szerepel a pick-up típusa a táblázatban, akkor állítsuk csak a cuccot középre és hadd szóljon. hát éppen ennyire kellett komolyan venni azt a támolygó-lötyögő-nyávogó szerkentyűt:)
Előzmény: gabocza1 (102)
gabocza1 Creative Commons License 2003.04.21 0 0 102
Látom, nem olvastad el a használati utasítást.....Másként nem írnál ilyen felelőtlenül!:)))
Előzmény: antiskating (101)
antiskating Creative Commons License 2003.04.21 0 0 101
egész pontosan szilikonolaj az az "olaj", szal nehogy gázolajat tankolj bele:))
(egyébként nem kell olyan halálosan komolyan venni azt a szerkentyűt, olaj nélkül is szólni fog.)
Előzmény: tibi-tibi (100)
tibi-tibi Creative Commons License 2003.04.21 0 0 100
Valaki nem tudja, hogy a NAD 5120-as karjában a csillapító folyadékot (olaj) pontosan mivel lehet pótolni. Mi a gyári előírás?
Hangolka Creative Commons License 2003.04.18 0 0 99
Előre is köszi!
Előzmény: quad (96)
antiskating Creative Commons License 2003.04.18 0 0 98
dual: lehet, hogy a 741-esed feje más volt, ahogy az én néhai szíjhajtású CS 505-ösöm fejében sem volt ez a pickupmenekítő rozoga gyorskioldós megoldás, mint a 721-ben...
persze, igazságtalanság mai ésszel az akkori viszonyokon mosolyogni, hisz már az 505 is egy high-tech csoda volt a nad mellett, a hangjáról nem is beszélve...
Előzmény: quad (97)
quad Creative Commons License 2003.04.18 0 0 97
Dual témában:

Én úgy emlékszem, hogy a Dualnak - legalább is az enyémnek - könnyűfém fejtartója volt. Ebbe lehetett beletenni a már speciális "Dual" felerősítéssel gyártott Ortofon vagy Shure hangszedőt, amit egy kar elfordítása után egy csavarral is rögzíteni lehetett. Az más kérdés, hogy ha 1/2 "-os hangszedőt akart valaki belerakni, ahhoz külön adapter kellett, aminek lehettek rezonanciái.
Tudomásom szerint a kar belső csillapítással is rendelkezett.
A lényeg az, hogy ez a kar a nagy engedékenységű, kis tömegű hangszedőkhöz lett kitalálva, és szerintem ahhoz jó is volt. Én kipróbáltan mind a két "gyári" hangszedőt és az Ortofon MC 200-ast is, kielégítő eredménnyel.

Előzmény: antiskating (94)
quad Creative Commons License 2003.04.18 0 0 96
Technics MC elő-elő:

A helyzet az, hogy most próbálok meg 3 rossz SL-10-es lemezjátszóból összehozni egy jót. ( aki nem ismerné, ez a Technics lemzborító méretű, mégis majdnem 10 kilós, tangenciális karos "technikai csúcs" gépe volt a 80-as években.) Ezen próbálkozás végeredményétől függ, hogy mi marad meg a gépekből. Elvileg mint futómű is használható lenne, de nem tudom ennek van-e értelme. A motor és vezérlése, illetve az MC előerősítő egy nyomtatott áramköri lapon van. Mivel az egyik gép motorhibásnak tűnik, abból valószinűleg ki lehet operálni az előerősítőt. Ezt igénytől függően oda tudom adni panel formájában vagy dobozolva is. Ettől függ az ára is, ami azért inkább szimbolikus lesz.

Mivel a lemezjátszóban eredetileg Technics 301 vagy 310-es PU volt (nem emlékszem, meg kellene nézni) úgy ehhez a legjobb. Meg nézem majd a PU adatait (impedancia), abból kiderül, hogy mihez jó még az előerősítő.

Előzmény: Hangolka (95)
Hangolka Creative Commons License 2003.04.18 0 0 95
Üdv!

Érdekelne az elő-elő, milyen pu-hoz jó, mennyibe kerül?

Üdv: Hangolka!

Előzmény: quad (93)
antiskating Creative Commons License 2003.04.18 0 0 94
"igen is jól megépített gép volt..." majd a tisztességesen megépített futóműhüz illesztettek egy vékony cső végén nyakló-nyeklő, lifegő műanyag fejtartót és egy vacakkal hozzászorították a pickupot. mindegy, a szolgáltatásokért és a futómű precíz mechanikájáért jó sok pénzt el lehetett kérni. ahogy a szolgáltatások piacán a cd-vel betört a távszabályzó, a duál azonnal be is fejezte a lemezjátszó projektet:)
Előzmény: quad (93)
quad Creative Commons License 2003.04.18 0 0 93
Én azért nem szidnám le ennyire a Dualokat. Nekem 741-em volt a 80 as évek elején. Szerintem a direkt hajtásuk között igen is jól megépített gép volt. Tisztességes függesztett alvázzal és nehéz tányérral. Ha valaki a directhajtásut szereti, (találkoztam ilyenekkel) annak most is inkább ezt ajánlanám mint a Technics-eket.

Ha már itt tartunk. Érdekel valakit egy Technics SL-10 lemezjátszóból kiszerelendő MC elő-előerősítő?

Előzmény: antiskating (90)
antiskating Creative Commons License 2003.04.18 0 0 92
szerencsére előbb pottyant ki a pu, így már nem volt további indokom a svájci óramű bűvölésére, és a gazdája hóna alatt boldogan távozott.
Előzmény: soft verdict (91)
soft verdict Creative Commons License 2003.04.18 0 0 91
Annak a lemezjátszónak az a trükkje hogy felfelé kell kiemelni a dobozából úgy hogy a mechanikát rögzítő három csavart félig kitekerjük és 45 fokban kifelé fordítjuk így ki lehet emelni a dobozából.A shell kontakt hibája típus hiba,általában mindegyiken eloxidálódik.
Előzmény: antiskating (90)
antiskating Creative Commons License 2003.04.18 0 0 90
szinte hihetetlen! ma meg kellett buherálnom egy DUAL 721 direkthajtányos LP jáccót... hogy mi benne a hihetetlen? az, hogy ez a kütyü valamikor a HFM etalonja lehetett! az automata mechanikai precizitás vegyítve a bóvlisággal. micsoda idők voltak azok!
az volt a baja, hogy az egyik csatorna teljesen, a másik hébe-hóba süket volt. persze rögtön szét akartam kapni, hogy a szeme közé nézzek, de meglepve láttam, hogy a fenéklemezét bútorkapcsokkal örökre belőtték a fadobozba - világos: ez sose romlik el! végül addig taperáltam, míg véletlen a tenyerembe esett a pickup... a karon lévő fogantyút hátrahúzva, egy bajonettszerű zár kinyílik és kiesik a pu. marha jó! a csatornák kontakthibáját egyébként az okozta, hogy a pu kis csapocskái nem érintkeztek a karon lévő pu-tartó fej pöckeivel. /AS, a mechanikus/
antiskating Creative Commons License 2003.04.16 0 0 89
anagot mondani = anyagot mondani.....
Előzmény: antiskating (88)
antiskating Creative Commons License 2003.04.15 0 0 88
te csak provokálsz itt engem, mé' nem gabócza verklijét toszogatod?:) egyébként nem tudsz olyan anagot mondani az LP-gyaluk körül 2 km-es körzetben, amit ne raktam volna bele valamelyik lemezjátszóba próbaképpen - sokszor már csak azért is, hogy egyáltalán meghallok-e kölönbségeket...
szal igen, volt olyan, hogy Max pörgetőjének keménybakelit-szerű tányérjára egy kisebb és egy nagyobb körben felraktam vékony filckorongokat, ez azonban sokkal rosszabbul szólt, mintha a lemezt közvetlenül ráraktam - leszorítás nélkül - a nagyon kemény és filigrán, ámde tompa és süket tányérra. már ez a kísérlet is azt sugallta, hogy maga a lemez, ha nem muszáj, ne rezegjen, vagyis a lehető legnagyobb felületen legyen álátámasztva. a lemezalátét anyaga azonban újabb és még érdekesebb kalandokra inspirált... mert bizony, akkoriban benne laktam a lemezjátszókban:)
Előzmény: tomcat (86)
revox Creative Commons License 2003.04.15 0 0 87
én 3 filckorongot próbáltam. idegesített a lemez lengése. egyébként elég jól szólt...
Előzmény: tomcat (86)
tomcat Creative Commons License 2003.04.15 0 0 86
AS: olyat próbáltál, hogy 7-13 véletlenszerűen (de azért valamennyire egyenletesen) szétszórt (1-2,5 cm átmérőjű) filckoronggal támasztod alá a lemezt? Pusztán kíváncsacsiságból érdekel, de lehet, hogy ki is próbálom (illetve egyelőre elteszem a megvalósításra váró ötletek polcra... :) ).

tomcat

Előzmény: antiskating (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!