Keresés

Részletes keresés

olahtamas Creative Commons License 2016.01.04 0 2 54491

Valami olyasmit rebegtek, hogy a gazdaságilag fejlett területekre nem lehetett fordítani a támogatást.

Előzmény: Pulmy (54489)
Pulmy Creative Commons License 2016.01.04 -7 0 54490

  Nullásból csak a liszt jó ;) !    Egyébként sose lehet tudni mikor vágnak bele.

Előzmény: HEV (54488)
Pulmy Creative Commons License 2016.01.04 -6 0 54489

  Mi is a hétvégén jártuk le a legnépszerűbb szakaszt ,ami nekem szembe ötlött az a szakasz viszonylagos elhanyagoltsága. Bár a jelzések tökéletesek,de a fen nagy projektban mégsem olyan szinten lettek felújítva ,mint mondjuk az Őrségben vagy Somogyban. Ezenkívül az is szembe szökő,hogy pont egy ilyen frekventált és látogatott útvonalon egyetlen új információs ,útjelző vagy útbaigazító tábla se került ebben a nagy és agyon propagált  tábla állítási őrületben.  Ki érti ezt?  Pedig itt aztán lehetne marketingelni,már ha az a cél.

Előzmény: donjuan1984 (54482)
HEV Creative Commons License 2016.01.04 0 0 54488

Nem lehetne valahogy kikapcsolni a listázásnál a 0-s teljesítőket? Szerencsére már olyan hosszú a lista, hogy elég sokáig tart végig kattintgatni.

 

http://heyjoe.hu/ddk/index.php?oldal=search

 

Előzmény: annyi baj legyen (54487)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.01.04 0 6 54487

Kis érdekesség:
tetszőleges napra le lehet kérdezni, aznap melyik szakaszokon gyalogoltak túratársaink:
http://heyjoe.hu/okt/index.php?oldal=datum&datum=2015-05-01

Alul térképen is megtekinthető. Még nem találkoztam 100%-os teljesítéssel :)

Ugyanennek a lehetőségnek egy speciálisabb, egyszerűsített verziója az elmúlt egy hét teljesítéseit mutatja:
http://heyjoe.hu/okt/index.php?oldal=last7

Csuhás Creative Commons License 2016.01.04 -6 1 54486

Szerintem jó hogy csinálod ezt a mini jelvényszerző mozgalmat! Ha csak eggyel több gyerkőcnek segítesz ezzel hogy igazi természetjáró legyen akkor már megérte a dolog.

( Egyébként meg add mondjuk 500Ft-ért a kitűzőt, de postázd is el a teljesítőknek )

Előzmény: baranyi1975 (54483)
HEV Creative Commons License 2016.01.04 0 6 54485

A kéktúrázók és a teljesítménytúrázók egyértelműen nem azonos célcsoport bár az átfedés kétségtelen. Mint a levélben is jeleztem a nem Budapestiek számára a díjazás átvétele hátrányos mivel kizárólag a főváros környéki túrákon biztosított. Nyilván senki nem fog több ezer Ft-ért elutazni csak ezért.

Javasoltam a postai küldést mint sok más mozgalom esetében, természetesen a költségek átruházásával.

 

Van tt még néhány téged érintő gondolat javaslom olvass vissza!

Előzmény: baranyi1975 (54483)
baranyi1975 Creative Commons License 2016.01.04 0 7 54484

Bocsánat az elírásért: nem HÉV, hanem HEV.

Előzmény: baranyi1975 (54483)
baranyi1975 Creative Commons License 2016.01.04 -6 2 54483


HÉV felhívta a figyelmemet, hogy belinkelte a honlapomat a fórumba, amit ezúton is köszönök neki.
A MindigKék túrák kapcsán (díjazás kontra ár) írt hozzászólásokra szeretnék reagálni.
De először arról, hogy miért indítottam el ezt a MindigKék dolgot:
Én 27 éves koromban találkoztam először a kéktúrával. Egy iskolában tanítottam, ahol kitaláltuk, hogy nyári táborokat szervezünk a diákoknak. Ötletgyűjtés során találtam rá a kéktúrára (az interneten). A kiírást megismerve eldőlt, hogy Vándortáborokat fogok szervezni a kéktúra útvonalán. Szerencsére a mi diákjaink körében megvolt az érdeklődés, így 2003-ban 22 fő részvételével Sümeg-Badacsonytördemic között megtettük az első km-ereinket a kéken. 2012-ig minden évben sikerült megszervezni a Vándortábort, így a 10 év alatt szinte a teljes OKT-t sikerült végigjárnunk.
Nagyon sok szép élménnyel gazdagodtam ez alatt a 10 év alatt és sajnálnám, ha ez kimaradt volna (mert nem is tudok róla, hogy létezik) az életemből.
Sajnos lakcím- és munkahely váltás miatt már nincs lehetőségem Vándortábor szervezésre, de egyénileg (illetve kisebb társasággal) továbbra is járom a kék utat (jelenleg az AK szakaszain).
A MindigKék túrák ötletével szeretnék hozzájárulni a Kéktúra népszerűsítéséhez. Ha csak egyetlen fő lesz, aki ez által kezd el kéktúrázni, én már elégedett leszek.
Megszállott lennék? Nem, azért megszállottnak nem gondolom magam, a MindigKék kiírás jelenleg 2016-ra szól. Ha látom, hogy volt értelme és időm is engedi, akkor szeretném majd folytatni, de ezt kb. 1 év múlva tudom csak értékelni.

És akkor a költségekről. A MindigKék túrák teljesítői kitűző és emléklap díjazást igényelhetnek, melynek költsége 400 Ft. Ha csak konkrétan a kitűző és emléklap előállításai költségét nézzük (tehát azt, amennyiért én be tudom szerezni) az kb. 200 Ft, persze ez függ a darabszámtól (én optimistán 100 db-bal számoltam).
Az egyéb költségek mellett a 400 Ft-os ár biztosítja azt, hogy a végére nagyjából nullszaldós legyen a "vállalkozás". Ezt azért tudom, mert 2010 óta van egy teljesítménytúra mozgalmam, amit évente kb. 150 fő teljesít. Ott oklevél+kitűző a díjazás szintén 400 Ft-ért. Kezdetben 300 Ft volt a díjazás költsége, amit sajnos fel kellett emelnem 400 Ft-ra, hogy ne menjen a családi kassza rovására ez a hobbim!:)

Előzmény: olahtamas (54478)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.01.04 -6 0 54482

Picit OFF:

December 19-én ismét teljesítettem egy barátommal a Rozália téglagyár- Piliscsaba szakaszokat, és némileg a mi hibánkból, de kimaradt a Virágos-nyereg. Ennek oka az volt, hogy a nyilvántartásban volt csúcs-hegyi eh.-ként szerepel a pont, melyről azt gondoltuk, hogy a HHH. felé van valahol, így már majdnem az utóbbi pecsételő hely előtt kaptunk észbe, hogy ezt bizony elszúrtuk. 

Az elmaradt bélyegzést a szombati újévi túra keretében sikeresen pótoltuk. Amit viszont nem értek, az az, hogy miért tűntek el a bélyegzőhelyet jelző  piktogramok több helyen is? Miért változtatták meg a Virágos- nyereg bélyegzőhely nevét, ha a pecséten továbbra is ez szerepel? Mi a téglagyár felől jöttünk fel a kékről és jobbra nem is nagyon néztünk; arra, ahol az a villanyoszlop áll, amely a bélyegző tartó dobozt magán viseli :) Az információs táblának, amely korábban a bélyegzős szelencét tartalmazta már csak a kerete van meg.

 

Miután pótoltuk tehát az elmaradt bélyegzést kicsit kalandoztunk a környéken. A zöld jelzésen előbb elmentünk addig a pontig, ahol az OKT-vel együtt jobbra kanyarodik, és itt kis kitérőt tettünk a Tök-hegy irányába. Itt egy szép kilátási pont is található, bár messzire ezúttal sem láttunk. Ezután visszamentünk a zöld jelzésre és egy jelzetlen ösvényen felkapaszkodtunk a Csúcs-hegy gerincére. A GPS szerint elhagyott ösvényt inkább elhanyagoltnak mondanám, de meglepően jól járható és követhető volt, csak 1-2 helyen kellett "bújj, bújj zöldágat" játszunk. Több határkő is található a gerincen és a csúcsnál pedig egy media marktos bevásárló kocsi is, amin igen csak meglepődtünk :) Valamikor egyébként vezethetett itt túra is, mert találkoztunk réginek tűnő szalagozással is. Az ösvény a kék és sárga jelzés találkozásánál lévő, ismeretlen katona sírnál bukkan ki újra a jelzett útra.

Ezután az OKT-n visszamentünk a Virágos-nyeregbe, majd a zöld jelzést vettük célba. A sorompó után még találtunk kék jelzést is, amely egy korábbi útvonal maradványa lehetett, sőt sárga jelzést is, nem is egyet. A zöld jelzést végül annál a tisztásnál hagytuk el, ahol az OKT az Árpád- pihenő felé veszi az irányt; itt áttértünk a zöld körséta jelzésre és erről nemsokára letérve hamarosan a Kecske-hegy csúcsán, illetve az ott álló keresztnél találtuk magunkat. Itt láttunk egy feldíszített fenyőt, amiről közelebbről is megszemlélve kiderült, hogy ő bizony Boldizsár, a futók hivatalos karácsonyfája :) Díszei között szerepeltek a szokásos gömbökön kívül mézeskalács figurák és több spartan racing érem is; alatta pedig egy dobozban ajándékok a rászorulóknak :) A Kecske-hegyen több szép kilátás pont is található; szép időben biztos klasszabb lehet  a kilátás ezekről.

Ezután visszatértünk a zöld körsétára és becsatlakoztunk az OKT-re amin bevonultunk Hűvösvölgybe és 3 deci jól megérdemelt forralt borral öblítettük le az eredményes újévi túrát :) 

ui: Egyébként a Büfé a zebránál nyugdíjazás miatt eladó, ah esetleg valakit érdekel :)

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.03 0 0 54481

Sopronban egyébként rengeteg kék jelzést láttam, utánanéztem, kb 25 km hosszan van felfestve a város körül.

Viszont azt nem tudtam kideríteni hogy van-e rá mozgalom, vagy csak úgy magában létezik a kék sáv jelzésű útvonal?

Tud erről valaki valamit?

olahtamas Creative Commons License 2016.01.03 0 7 54478

Távol áll tőlem, hogy sajnáljam tőle, csak nem értem.

De nem kell nekem mindent érteni :)

Még az is lehet, hogy egyéb költségek miatt nem nyereséges, csak megszállottságból csinálja.

A megszállottakat pedig nehéz meggyőzni.

Előzmény: Törölt nick (54475)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.03 0 0 54476

Güszi úr Soproni Messzelátók című írásaihoz egy kis adalék:

 

Sörházdombi kilátó, a Lővérek talán legkönnyebben megközelíthető kilátópontja, csodaszép panorámával, Sopron, Fertő-tó szépen látszott, pedig nem is volt igazán "Tátralátó" idő.

 A 2000 méter körüli Schneeberg is éppen csak látszott, eme csúcs cirka 50-60 km légvonalban:

 

1. a kilátó messziről

2. ...és közelről

3. a Lővérek

1. Sopron

2. Sopron és a Fertő-tó, pici zoommal

3. Távolban a Schneeberg, amely a Papodról is kiválóan látszik, mint tudjuk! :-)

Előzmény: Güsziológus (54179)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.03 0 7 54475

Most komolyan azon morfondíroztok hogy mennyit keres a jóember így egy kitűzőn?

:-O

Ritkán mondok ilyet, de ez most nagyon tipikusan magyarosra sikeredett.

Valaki veszi a fáradtságot, kitalál valamit, inkább örülni kéne neki. Ez is valami.

Nem fogja hülyére keresni magát, megnyugtatok mindenkit, ha ez szúrja a kukkert.

hadidoki Creative Commons License 2016.01.03 0 6 54474

Ügyes!

 

 

 

Előzmény: HEV (54473)
HEV Creative Commons License 2016.01.03 -1 6 54473
Előzmény: rozaa (54471)
olahtamas Creative Commons License 2016.01.03 -1 8 54472

https://www.youtube.com/watch?v=_rVI0Ia9_-4

Nekem ez ugrott be erről :)

Előzmény: rozaa (54471)
rozaa Creative Commons License 2016.01.03 -1 6 54471

Mennyi egy kitűző önköltségi ára?

Előzmény: csg65 (54469)
AttHunter Creative Commons License 2016.01.02 0 0 54470

Próbálkoztam én is, de sokkal több nem jött ki belőle:

 

Talán a hideg, süvöltő szél tett türelmetlenné és nem próbálkoztam többet.

Előzmény: Törölt nick (54466)
csg65 Creative Commons License 2016.01.02 0 7 54469

Pedig egyszerű: bármely évszakban megteszel egy kék szakaszt, akkor 400 HUF-ért vehetsz egy évszakos kitűzőt, amit még csak igazolnod sem kell. Ennyi.

Előzmény: Pulmy (54467)
hadidoki Creative Commons License 2016.01.02 0 6 54468

Nem csak Te.

Előzmény: Pulmy (54467)
Pulmy Creative Commons License 2016.01.02 -6 1 54467

Csak én nem fogom a lényegét?

Előzmény: HEV (54465)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.02 0 4 54466

...innen Aggtelekről viszont látszik. Még a Papod is :)

Előzmény: hörpölin (54431)
HEV Creative Commons License 2016.01.01 -2 5 54465
HEV Creative Commons License 2016.01.01 -1 6 54464

Feltehetően természetvédelmi okból, mivel  a veszélyeztetett leánykökörcsin élőhelye.

Előzmény: vViktor13 (54463)
vViktor13 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 54463

Azt tudja-e valaki, hogy a Budai-hegységben a zöld jelzés miért kerüli a Ferenc-halmot jelenleg? Valamikor a csúcsán ment keresztül és az az útvonal most is járjható.

HEV Creative Commons License 2016.01.01 0 4 54462

Ha valakit érdekel az itt található sok-sok természeti érték itt elég jó anyagot olvashat róla és a pusztulásukról is!

 

http://www.barlang.hu/pages/science/mkbt/vke93/12kovacsi.htm

 

"Véleményünk szerint a védelem érdekében le kell állítani a Bazaltutcát kétfelől faló, a láptavakat lecsapoló kőbányák működését még mielőtt az eddig megkímélt természeti értékeket is tönkre tennék. Nem lehet akkora értéke a bazaltzúzaléknak /és kockakőnek/, mint az igen ritka geológiai jelenségek között élő szintén ritkaságszámba menő élővilágnak."

Előzmény: HEV (54461)
HEV Creative Commons License 2016.01.01 0 4 54461

Zalaszántóról indul egy régi makadám út ami a sztupához is elágazik de valószinű, hogy a régi köbányához használták korábban. A  jelenlegi kék sávból kiágazó kék kereszt egy szakaszon ezen az úton vezetne majd elméletileg nyílegyenesen átszeli a hegyet K-NY irányban a tavakig majd onnan indul D-felé a kék háromszög.

Ez utóbbiról nincs információm de a kék keresztről van. Azon akartunk menni de ahol még a makadámon vezet ott se láttam jelzést. Ahol pedig letér NY-felé ott valójában még út sem volt 2015 őszén. A tanösvény táblákat is csak romokban láttam.

 

http://openmaps.eu/rastermaposmt?zoom=14&lat=46.90669&lon=17.19344&layers=B

 

A tőle É-ra kanyargó makadámon mentünk tovább ez egy szép út és nincs már rajta forgalom, nyilván néha az erdészet használja, de kiváló túristaút lenne. A Nagygörbő felől érkező sárga sáv létező, követhető jelzés ez vezet a bazaltutcába majd le Vindornyaszőlősre.

A hegy tetején a régi bányát már nem használják le van zárva egy jelképes sorompóval de be lehet sétálni nyilván az esetleges omlás miatt a függöleges fal közelébe nem ajánlott menni.

A Kovácsi-hegyről szép gyalogút vezet le , egy kiépített merítős forrást is érintve és rácsatlakozik a most is üzemelő bánya aszfaltútjára.

Innen csak a hegy D-i oldalán lehetne visszakanyarodni Zalaszántó felé de a kéktúra szerintem az én időmben már nem for erre vissza térni.    

 

Előzmény: turistamúlt (54460)
turistamúlt Creative Commons License 2016.01.01 -4 2 54460

 

Emlitette valaki, hogy jó lenne ha ismét arra menne a Kék! De amint láttuk a Kovácsi hegy eléggé "pókhálós" lett a módosítások után. A Cartográfia közelmúltbeli térképe (amit érhető okok miatt nem teszek be) jelez egy kék kereszt jelzést (abból ahol északi irányt vesz fel egy rövid kék háromszöget, majd miután az ut derékszögben jobbra (keletre fordul) balra derékszögben egy kék omega jelzést, ami le visz az általatok is járt sárgára. Ha a sztupa "marad" akkor elég kacskaringós lenne az út! 

 

"Az országos Kék-tura útvonala mentén" könyvben Csiki László igy irja le azt a vidéket:

 

 

Előzmény: HEV (54445)
kakukKata Creative Commons License 2016.01.01 -5 1 54459

Boldog új évet mindenkinek! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!