Keresés

Részletes keresés

zebra-bara Creative Commons License 2016.07.06 0 0 4169

Kedves sorstársak,

 

idén ugyan nem, de jövőre lehet hogy állományt bővítenék, és eladásra is termelnénk tejet. Kérdés, hogy milyen áron megy mostanság a felvásárlás? Mennyire stabil a piac? Mert látom, hallom, hogy a környéken a tehenesek sorra viszik vágóba az állataikat, kicsi-nagy, egyre megy - 56 F-ért nyilván nem sokan tudják kigazdálkodni. De hátha a kecsketej biztosabb. Vagy? Khirke, ti adtok el felvásárlónak, jól emlékszem? Nyilvános az ár, legalább úgy nagyjából?

Frenkie014 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 4168

Sziasztok kecske tartók!

 

Örömmel olvasom, mennyire szeretitek Ti is ezeket az állatokat.

Keresek a Tincses bakom mellé szép fiatal anyákat, gödölyéket elsősorban Székesfehérvár környékéről.

Természetesen mennék messzebb is ha közel nincs eladó.

Minden ajánlat érdekel, igaz vannak anyagi korlátaim. Szeretnék képeket is, ha lehet.

 

Köszönettel:

 

Kiss Ferenc

fkiss.szerviz@gmail.com

06707701005

ez-Ben Creative Commons License 2016.07.01 0 0 4167

 

 :))                                           Bűvölő !

 

                                          Hajolj le hozzám

                                          Így szólt a kislibám

                                          Hajolj le hozzám

                                          Gyűrűt tégy reám

                                          Hajolj le hozzám

                                          Érzem az illatod

                                          Hajolj le hozzám

                                          A titkot megsúgom...

 

                                                         ( gyűjtés : XXI. szd. Mexico-dülő :)

 

Előzmény: krisztina.mexico (4165)
ez-Ben Creative Commons License 2016.06.29 0 0 4166

 

 :))                                             Nyájkép + 

 

... a kecskenépség, jólértesültségét fitogtatva elmesélte a bámész birkáknak is a nagy pesti esők, és a dauer esetét. A birkák szakértő szemmel vették szemügyre Katinka hajkoronáját és az éltesebb anyák- kik már több göndör szőrű kisbárányt neveltek fel- egyöntetűen állapították meg, hogy bíz'a abban a hajban dauernek a nyomát sem lehet felfedezni...

 - De, nagyon jól áll neki ez a mostani frizura is - kontrázott egy hang

   De ezt, már nem ám a birkák mondták...hanem a fehér lovas királyfi, aki éppen, akkor ugratott ki a csalitosból. Sajnálatosan, eközben a csalán megcsípte a lába ikráját a lovának meg a hasa alját, aminek következtében vad vágtával pillanatokon belül árkon-bokron túl voltak.

  Így szavazatukat, majd levélben adhatják le. ( Akáclevél- jeligére :)

 

Előzmény: fecske+ (4159)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.06.27 0 0 4165

Kedves ez-Ben!

 

Köszönöm/-jük szépen! ...és a versikét is!!!

Előzmény: ez-Ben (4163)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.06.27 0 0 4164

Eddig két futásra össz: 9 példányt kaptam el. Ilyenkor nagyon kell figyelni, nehogy rálépjél a magas fűben lapulókra. Úgy összehúzzák magukat, főleg a fiatalok, mint a barázdában a mezei nyúl. Ez a technika elég "mosolyogtató", de legalább megvan az esélyegyenlőség!

A gyűrű felhelyezése pár perc, de sietni kell, mert ez is stressz nekik, ráadásul előszeretettel könnyítenek az öledbe, meg ahova csak tudnak.... Képzelhetitek hogy néztem ki amikor egyszerre négyet tartottam... :))

 

A felvételeket egy drónnal készítettük. Pontosabban az egyik természetvédelmi őr kolléga irányította, illetve segédoperatőrként jelen volt egyhónapos kisfia, aki apu mellkasára kötve követte az eseményeket (mert anyu is "libázott").

Kb egy hónapig (június) zaklathatjuk gyűrűzés végett a nyári ludakat, ennyi idő kell az öreg madaraknak a vedléshez (lohosodás).

 

 

Előzmény: khirke (4162)
ez-Ben Creative Commons License 2016.06.27 0 0 4163

 

 :))                                           E l i s m e r ő  O K L E V É L  !

 

                                             " Jobb egy lúdnyak, tíz tyúknyaknál "

                                              Ügyesebbek vagytok a brigádunknál.

 

                                                                   ( és...csinosabbak is :)

 

 ui : persze mi sem nézünk ki rosszul...csak Lacika a László napi bográcsolás utóhatásaként.

 

Előzmény: krisztina.mexico (4161)
khirke Creative Commons License 2016.06.26 0 0 4162

Hányat fogtál? :)))

 

(Operatőr egy liba volt? :))

Előzmény: krisztina.mexico (4161)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.06.24 0 0 4161

:)) Derűre derű.

 

Van aki kecsót terelget, van, aki mást...

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=j3zz-UUpkF8

 

No, persze nem ezzel töltjük mindennapjainkat, de ez is belefér...az ember ott segít ahol tud. :))))

 

Tudom nem kecskés téma, de a legelő összeköt!

Előzmény: fecske+ (4160)
fecske+ Creative Commons License 2016.06.23 0 0 4160

" addj  helyet magad mellett, a csalánhoz én is odaférjek...méteres szált tolhassak a számba, engedd, hogy ezt kívánjam..."

Ide nem szoktam bemenni utánuk... ki tudja, miért...

 

fecske+ Creative Commons License 2016.06.23 0 0 4159

:) Ben, ezt feltétlen lementem a SZKSZ (számomra kedves szösszenet) mappába... :) 

Előzmény: ez-Ben (4157)
lyuko Creative Commons License 2016.06.20 0 0 4158

Nem késtem le! :) Az idei őszre a bakom már megvan. 2017-re kell a szürke tincses bak.

Előzmény: euonymus (4156)
ez-Ben Creative Commons License 2016.06.20 0 0 4157

 

 :)                                         Nyájkép !

 

   Szépénte határában haladt a nyáj és már megint esett az eső. A síheder bakok illendő tisztelettel kikérték róla a vezérbak véleményét.

-Bátyóka ! mit szól ehhez a szőráztató időjáráshoz ?

Kököjszi csavarintott egyet a szarván, majd kinyílatkoztattta : Ez semmi, ezek csak falusi esők. Bezzeg a pestiek, azok az igaziak. Eccőr egy kiállításon két napig zuhogott ránk, mintha dézsából öntötték volna...még a szőrszínt is kimosta belőlünk, azóta vagyok ilyen almásderes...

- Hűha ! álmélkodtak az ifjoncok

- Akkor lehet a Gazdáék is a nagy esők miatt költöztek ide ? Pillantottak a legeltetést felügyelő Katalin asszonyság felé. ( Aki éppen jókedvűen dudozászta : 8 óra ez-az, 8 óra eső, 8 óra szárítkozás... :)

 Nem lehet, hanem biztos- mondta a mindent tudó Kököjszi- a nagy pesti esők következtében, mindig kiment a dauer a hajából.

- Aszta ! csodálkozott a hallgatóság, majd megindultak legelni, mert valamiből élni kell...közben buzgón mekkentgetve és ezáltal hírdetve... (mindig lesznek Tincsesek !:)

Előzmény: fecske+ (4150)
euonymus Creative Commons License 2016.06.19 0 0 4156

Lekésted. MI meg mióta mondjuk, hogy vannak eladó bakok

Előzmény: lyuko (4155)
lyuko Creative Commons License 2016.06.17 0 0 4155

Félve mondom, hogy nekem olyan bak kellene ami fehér de van benne egy kis szürke szín is. És mindenképpen szarvalt. Ja és ne feledjük el miért is csináljuk az egészet, jól tejelő családból származzon. :)

Azért csak félve említem mert már több vonalat is beizzítottam, nehogy aztán jónéhány bak utánam mekegjen. :)

Nem sürgős a dolog, csak 2017 őszén lesz rá szükségem. Az idei évre van egy szép núbiai zugbakom.

Előzmény: fecske+ (4154)
fecske+ Creative Commons License 2016.06.17 0 0 4154

Köszi!

Na ő már nincs itt... lényegében három vár még gazdára. Egy fehér szarvalt és két fecskehasú szarvalt.

Előzmény: lyuko (4153)
lyuko Creative Commons License 2016.06.14 0 0 4153

Jól néznek ki! Hátulról a harmadiknak a színe is jó!

Előzmény: fecske+ (4151)
khirke Creative Commons License 2016.06.13 0 0 4152
fecske+ Creative Commons License 2016.06.13 0 0 4151

Abrakolnak a fiúk

 

fecske+ Creative Commons License 2016.06.13 0 0 4150

:) Ki hol üdül... Én napi rendszerességgel a környező dombokon... Szép környék, jó levegő, sok eső.

 

Amúgy meg 8 óra ez-az, 6 óra alvás, 10 óra legeltetés - az ismert dallamra. :))

Előzmény: ez-Ben (4147)
borzavári Creative Commons License 2016.06.07 0 0 4149

Üdv mindenkinek!

 

Eladósra bocsájtom két parlagi kecskémet Borzaváron, Zirc mellet!

4 évesek, napi körülbelül 1,5-2 liter tejet adnak.

Jelenleg legelőn vannak tartva.

Szállításban sajnos nem tudok segíteni!

Érdeklődni lehet a 0620/545-0908 számon, főképpen 4 óra után, vagy hétvégén,

illetve a brett.akos@citromail.hu email címen.

Eladás oka idő hiány.

Alább a képek:

 

tilták3 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 4148

A képek:

 

 

ez-Ben Creative Commons License 2016.06.01 0 0 4147

 

 :)) Itt a nyár ! ( piheg a nyáj :)

 

....jönnek a gondtalan szabadságok, üdülés közel és távol. Jó pihenést Mindnyájatoknak, és azért jusson néha eszetekbe :

 

                                  " Ruhám szőr és nem rövid,

                                    Arcszeszem sem épp Denim,

                                    De mindaddig még egy nyáj mekeg,

                                    MINDIG LESZNEK TINCSESEK !!!!!"

 

                                                  ( eredeti kézirat az 1073-as mezőben :)

 

 Ui : Nagyon vigyázzatok, hogy a hirtelen melegben és szikrázó napsütésben, le ne égjen az orrotok.

        Legjobb rá az akácfalevél...majd az akácos úton végigmenni. ( Jók legyetek !:)

 

tilták3 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 4146

Vas megye Szombathely ha valakit érdekel! Kértem képet ha küldik teszek fel.

 

 

http://www.jofogas.hu/vas/Kecske_bakk_gyonyoru_elado_50105799.htm?cg=4325&ca=1_a&w=118

 

 

tilták3 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 4145

Köszi szépen! :D

Előzmény: ez-Ben (4144)
ez-Ben Creative Commons License 2016.05.30 0 0 4144

 

 :)) Nagyon király a méhes, gratulálunk !

 

..."Aranyka" azt üzeni, ilyen kapacitással egész évre tervezheted a "mézes heteket" !

   ( Az Ő  meglátása, igencsak mérvadó !:) 

 

Előzmény: tilták3 (4135)
tilták3 Creative Commons License 2016.05.28 0 0 4143

Tegnap egész napos munka után meglátogattam Fáncsi nénit és hát jó 1óra kellett mire odataláltam az erdő mélyére. Nagyon rendes emberek az állatok is nagyon szépek csak sajnos az a baj hogy nem tudom mivel elvinni a kecskét mert a teherautó amivel járkálok az mindig tele van mint a cirkuszos kocsi. Csak utánfutóval vagy a szezon végén tudnám csak elhozni a kecskét. Viszont nagyon messze vagyunk egymástól nekem pedig még annyira ez a dolog nem fontos. Igazából csak az út annyiba kerülni mint maga a kecske. Holnap beszélek az egyik ismerőssel és ha neki is kell kecske akkor kettőért már érdemesebb lenne majd elmenni. Úgyhogy annyiban maradtunk hogy mindenképp hívom majd a nénit hogy hogy döntöttem. Egyébként 2 tincses anyakecskét láttam amik nagyon szépek voltak próbáltam is lecsapni rájuk de sajnos egyik sem eladó.   :(

Előzmény: zebra-bara (4133)
ez-Ben Creative Commons License 2016.05.27 0 0 4142

 

 :) Kedves Fecske + Katinka !

 

 Bogáncskoszorús, legfeljebb, mivel régen az ismerkedési forma egyik kedvelt szokása volt bogáncsot tenni a lyányok hajába.

 Még véletlenül sem szeretnék idegen tollakkal ékeskedni ( most nem fecske tollra gondoltam :) ha mástól idézek, mindig kiteszem az idézőjelet !

 De, hogy megmaradjon a lájkod tekintsd úgy, hogy most nem tettem bogáncskoszorút a hajadra.

 ( Elég körülményes ám kiszedni- mármint a bogáncsot !:)

 

Előzmény: fecske+ (4110)
ez-Ben Creative Commons License 2016.05.27 0 0 4141

 

 :) Kedves Tilták3 !

 

                            Légy Tilták 1 !

 

                                              ...és a nevünkben is vigyél 1 szál virágot Barbarának !

 

             ...és ne szólítsd Barbinak.                  ( Brigádüzenet !:)

 

      ui : egy csupor mézzel is meglephetnéd a "kis Zebrákat !" :)

 

Előzmény: tilták3 (4134)
booerang Creative Commons License 2016.05.26 0 0 4140

Gratula!

Mi lett volna eső nélkül?:-))

 

Előzmény: khirke (4136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!