Keresés

Részletes keresés

gamblman+ Creative Commons License 2015.10.27 0 0 45444

A legveszélyesebb dolog a hangtalanul suhanó rokkant aksis szerkezet. Azt nem is értem, hogy mit gondol az az ember aki mögött nyerges szerelvény megy kúszó fokozatban. Olyan életveszélyes helyzetet teremt ami nem egyszerűen kezelhető. Van aki még be is húzódik a kanyarodó sávba és bemegy a parkolóba. Sokaknak nincs jogsija sem, nem is volt soha, viszont azt képzelik, hogy elsőbbségük van. Pedig nincs közlekedési előjoguk, főúton nem is mehetnek. Viszont simán bemennek a tolató jármű mögé és meggyőződésük, hogy ez rendben van. Zárt kisteherautó, vagy nagyobb teherbe a sofőrnek esélye sincs mert nem is láthatja.

Előzmény: jgyula (45439)
gamblman+ Creative Commons License 2015.10.27 0 0 45443

Azokkal semmi. Nem is írtam ilyet.

Előzmény: Törölt nick (45441)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 0 0 45442

Mécs megtalálta az örökmécsest

Az egykori SZDSZ-es politikus egy nyergesújfaliú kőfaragó telepen bukkant a forradalom lángjára. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 0 0 45441

Mi bajod a miniszoknyában behajló hölgyekkel? Én kifejezetten kedvelem őket.

Előzmény: gamblman+ (45438)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 0 0 45440

Nemrég arról szóltak a hírek, hogy a beragadt uniós forrásokat lehetőleg költsük el, mindegy mire, csak maradjon itt a pénz. Ekkor indultak mindenhol a semmi végzettséget nem adó gyorstalpaló tanfolyamok, ekkor épültek a falvakban a szökőkutak és még egy csomó teljesen felesleges hülyeség. Az általad említett vackokat akár rendbe is lehetett volna hozni ebből a pénzből, parkolókat építeni a városba, az egyetlen centiméter járdával sem rendelkező Dunatelepet járdásítani, sorolhatnánk napestig.

 

De ha már szóba került a híressé vált parkoló és a járda. A Május 1 térről az iskolába tartó gyerekek életveszélyes körülmények között közlekednek. A híres parkoló melletti bolt és az Ady Endre utca közé kellene egy zebra, valamint az Ady Endre utcába is jó lenne egy járda. Tudom, már van egy járdának csúfolt izé az utcában, de azt nem véletlenül nem használja senki. Keskeny, töredezett, belógnak a fák és túl közel van a kerítéshez, ahol kutyák ugatnak. A gyerekek jelenleg a Tó utcai árokparton bugdácsolnak keresztül az Adyba, utána pedig az úttesten mennek.

 

Tudom, nem lesz belőle semmi, mert szökőkútra gyűjtünk, de szóltam, hátha.

Előzmény: jgyula (45439)
jgyula Creative Commons License 2015.10.26 0 0 45439

ilyenkor kell magunkba nézni és beismerni, hogy ott sem a marslakók fordulnak elő.

ilyenek vagyunk, sőt még ilyenebbek.

mint az a derék tervező, aki a gyalogátkelőtől nem tervezett ösvényt az áruház bejáratáig, ezért utólag öntöttek le murvát a trafódoboz mellé, hogy a sültbolond vásárlók ne kerüljenek a közúti behajtóig, vagy ne a növényzeten-sáron gázoljanak át, hanem vágjanak át a parkoló autók között. vagy akár az a zseni, aki a kerékpártárolóból a vasút felé álmodta kivezetni a bicikliseket, elfelejtve legalább felfesteni, hogy bicikli settenkedő terület, így aztán állandóan parkolnak ott, a kerékpárosokat is a parkoló autók közé kényszerítve...

Előzmény: gamblman+ (45438)
gamblman+ Creative Commons License 2015.10.26 0 0 45438

Néha elképesztő dolgokat lehet ott látni. Parkolni nem tudó autós, miniszoknyában mélyen csomagtérbe hajóló hölgyek, tolató autó mögé besurranó elektromos rokkant kocsik, és a szép Ilonka aki olyan büdös, hogy az valami észbontó. A város egy szeglete ahol minden megtörténik. 

Előzmény: Törölt nick (45437)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.26 0 0 45437

Gondolod zarándokhely lesz a parkoló? :)

Előzmény: viscosa (45436)
viscosa Creative Commons License 2015.10.26 0 0 45436

Jó reklám Nyergesnek, lehet hogy megnöveli az idegenforgalmat. Elvégre a bájos hülyeség  is lehet vonzerö. 

Előzmény: nagypuli (45431)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.25 0 0 45435

A kormány közepén ott a logó...

Előzmény: Törölt nick (45433)
gamblman+ Creative Commons License 2015.10.25 0 0 45434

Ha a feleségünk szőke kékszemü az nem jelenti azt, hogy megpaskoljuk minden szőke kékszemü nő hátsóját tévedésből. A saját autómat mindenképpen megismerem, ha már benne is ülök kizárt a tévedés lehetősége. Az ilyen figyelmetlen fehérnép tutira az ablakra dőlve erősen koncentrálva vezet megőrjítve a többi közlekedőt. Jogsit bevonni tőle!

Előzmény: Törölt nick (45433)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.24 0 0 45433
Előzmény: gamblman+ (45432)
gamblman+ Creative Commons License 2015.10.24 0 0 45432

A jogosítványát be kellene vonni, mert ha az autóját sem ismeri meg, még a típust sem, nos akkor alkalmatlan a közlekedésre. Hogy parkol, mit művel a forgalomban?

Előzmény: nagypuli (45431)
nagypuli Creative Commons License 2015.10.24 0 0 45431
helyi rikárdó Creative Commons License 2015.10.15 0 0 45430

Szavaztattok már???

 

http://evfaja.okotars.hu/dontosfak

helyi rikárdó Creative Commons License 2015.10.15 0 0 45429

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.12 0 0 45428

Hiszem, hogy a 21. században a híreket/információkat az informatika segítségével kell eljuttatni az emberekhez és azt is hiszem, hogy mindenkinek jólfelfogott érdeke ezen információk befogadásához szükséges minimum hátteret beszerezni. Ami manapság akár csak egy telefon. Nyilván akiben nincs meg az elszántság vagy az akarat ezen új dolgok befogadására, azt meg segítse ki az unoka. Szerintem!

Előzmény: gamblman+ (45427)
gamblman+ Creative Commons License 2015.10.12 0 0 45427

De ezt Te sem hiszed, csak írod. Elképzeltem ahogyan a sok nyugdíjas előkapja a táblagépet és olvas.

Előzmény: Törölt nick (45426)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.12 0 0 45426

Nem kötelező, csak saját érdekedben ajánlott! :D

Előzmény: gamblman+ (45425)
gamblman+ Creative Commons License 2015.10.12 0 0 45425

Sajnos a törvény ilyen, nincs mit tenni. Viszont miért nem ilyen rugalmas és megértő, ha az állampolgárnak kell valamit bejelenteni,átvezettetni? Vennénk egy autót és az újságban megjelentetnénk, hogy Józsi eladta Gábor megvette. Azért találták ezt így ki, hogy az állam érzékeltesse a hatalmát felettünk. Talán mégsem normális az, hogy nem értesül legalább levélben a tulajdonos, hogy már nem az a címe amit magad mindenhová ahova kell. Tudom, kötelező olvasni a honlapot. Mindegy, túlvagyunk rajta, de nem beszéltem senkivel az érintettek közül akinek ez nem lenne minimum furcsa.

Előzmény: Törölt nick (45424)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.12 0 0 45424

Ha elfogadod, hogy a törvény szerint elég így közhírré tenni, akkor most nem erről beszélgetnénk... Lehetséges, hogy 1961 óta rossz aza házszám! Amit jónak hiszel, nem biztos, hogy az is! Ez egy közös rendszer lesz, ugyanezeket az adatokat látja majd a földhivatal is. Így a változások automatikusan átvezetődnek. Gondolom mindenki örülne, ha becsöngetnénk mindenkihez és elmondanánk mindenkinek egy tea és sütemény mellett, hogy változik a házszám. Az okosabbja pedig megkérdezi, hogy erre miért pazaroljuk az aófizetők pénzét, ha a törvény nem köti ki a személyes értesítést.

Előzmény: gamblman+ (45423)
gamblman+ Creative Commons License 2015.10.10 0 0 45423

Értem én, de azért biztos, hogy mindenki olvassa a hírmondót, vagy a honlapot? Gondolom meg lehetett volna úgy is oldani, hogy úgy mint az adós csekket ezt az értesítőt is kihozzák házhoz?

Egyébként az igazolványok cseréje kinek a költségére megy? A földhivatalt tényleg intézitek? Nem gondolom, hogy ez nem ért volna meg egy személyenkénti kiértesítést. Mindegy most már én is tudom, hogy az ingatlanomnak más a házszáma, bár nem értem azt hogy 1961-től ez jó volt most meg nem. Sűrűbben fogom olvasni a hírmondó apró betűs részét. De ez egy kis város, itt lehet, hogy személyes értesítéssel barátságosabb lett volna a dolog. De elfogadom azt, hogy a törvény szerint ez így is elég, csak nem értem.

Előzmény: Törölt nick (45422)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.10 0 0 45422

A Cső utca nem fért már bele lapzártáig a Hírmondóba. A következőben már benne lesz. Az eddigi változások is benne voltak a Hírmondóban. Tessék olvasni azt az újságot ;) vagy a nyergesujfalu.hu oldalt.

 

"Megváltoznak-e a házszámok?

Központi intézkedésre, az utcanévváltozásokkal párhuzamosan ebben az évben a település valamennyi lakcímének felülvizsgálatára is sor kerül. A helytelenül megállapított lakcímek javítása bármelyik lakcímet érintheti, nem csak az új elnevezést kapott utcákét.

Honnan szerzünk tudomást a változásokról?

A megváltozott lakcímekről hirdetmény útján értesül a lakosság. Minden hónap második és negyedik szerdai napján a Polgármesteri Hivatal hirdető tábláján, valamint a honlapon, a Hímondóban pedig folyamatosan tesszük közzé a megváltozott címeket."

Előzmény: gamblman+ (45420)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.10 0 0 45421

http://nyergesujfalu.hu/index.php/kozerdeku-informaciok/lakcim-valtozasok

 

A hírmondóban is megjelent, hogy tessék figyelni, mert változások lesznek!A törvény szabja meg az értesítés formáját is, aminek a hivatal megfelel.

A városban rengeteg utca és/vagy házszám helytelenül vagy legalábbis az új szabályozásnak nem megfelelően van rögzítve/megállapítva.

Volt idő amikor a kedves lakónak elhitték, hogy ahova be akar jelentkezni az létező ingatlan és többek közt ebből adódtak kavarodások. Sok évtizednyi kavarodást kell most helyre raknunk.

Előzmény: gamblman+ (45420)
gamblman+ Creative Commons License 2015.10.10 0 0 45420

Olyan dolog történt amit nem is értek. Valami hülye törvénymódosítás miatt az Eternit Cső utcai házak számozása megváltozott. Történt ez úgy, hogy sem a házban élő édesanyám, sem én mint tulajdonos erről semmiféle infót nem kaptam. A hírmondóban sem jelent ez meg. Úgy gondolom, hogy miután ez egy csomó okmány cserét okoz, talán előre szólni illett volna. A szomszédok kérdezték a hivatalban, hogy még a posta sem lett erről értesítve, ezt egyénenként kell. Már ha tudja a lakó, hogy megváltozott a sorszáma. Állítólag a földhivatal felé jelezte a hivatal, de erről még a földhivatalból sem kaptam értesítést, tudtommal más se. Biztosan így kellett ezt csinálni? Nem lehetett volna előtte egy városrész gyűlés , vagy legalább írásos értesítés? Talán még most sem késő értesíteni az érintett embereket, főleg úgy hogy sok az idős lakó.  Ez most picit szerintem nem korrekten történt. Az okmányok cseréjére is lehetne támpontot adni, hogy kinek kell fizetni az illetéket, jogos lenne ha ez nem kerülne pénzbe. Nem oly egyszerű ez a történet szerintem, most sem késő írni pár sort a lakóknak.

helyi rikárdó Creative Commons License 2015.10.08 0 0 45419

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.08 0 0 45418

Bővítik az ovi játszóterét.

Előzmény: Törölt nick (45417)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.08 0 0 45417

Mit építenek a Május 1 téri játszótér mellett?

helyi rikárdó Creative Commons License 2015.09.28 0 0 45416

De hát szegény menekültek a háború elől menekülnek. Lehet jön velük a fletó is. Amúgy is mind orvos,meg mérnök.

Előzmény: gamblman+ (45415)
gamblman+ Creative Commons License 2015.09.27 0 0 45415

Ez nem vicces dolog. Amennyiben igaz lenne, sérülne a városlakók azon joga, hogy beleszólhassanak a saját dolgaikba. Remélem a válasz az lesz, hogy természetesen ez nem komoly hír, nincs alapja.

Viszont valami nagyon hihetetlen a sebesség ahogyan terjed a hír. Ha igaz lenne, kő kövön nem maradna a felháborodástól. Gondolom nem csak én várom a hír cáfolták.

Előzmény: helyi rikárdó (45414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!