Keresés

Részletes keresés

smpt Creative Commons License 2006.04.21 0 0 463
Aztán meg egy szempontból mindegy. Ha valaki jól érzi magaát egy osho vagy chris könyv olvasásakor, akkor már megéerte.
Előzmény: Törölt nick (462)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.20 0 0 462
Hát igen, mindig ez a nagy kérdés... ;)
Előzmény: Barátocska :) (461)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.04.20 0 0 461
Akkor ez megint az Osho-szindróma. Hiteles vagy nem hiteles, mester vagy nem mester, blabla...
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.19 0 0 460
Mindenkiről pletykálnak, hiszen irigyek az emberek...
Előzmény: smpt (459)
smpt Creative Commons License 2006.04.19 0 0 459
akkor inkább úgy mondanán, hogy szemlyes rossz negatív élményem nincs, de hallottam egy két dolgot, ami nem jó fényt vet Chrissre, ha igaz.
Előzmény: Törölt nick (458)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.19 0 0 458
Igen, Krisztán egy jofej. Vagy nem. Olyan Zenes. Vagy nem. Meg duális is. Meg nem is...

Imádom az ilyet... :DD

Üdv
Adept

Ui: Meg nem is imádom...
Előzmény: smpt (457)
smpt Creative Commons License 2006.04.19 0 0 457

az is, csak vannak azért mende mondák, amiknek vagy van alapjuk, vagy nincs.

De érdekesek tanulságosak a könyvei, előadásai

Előzmény: Barátocska :) (456)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.04.17 0 0 456
Köszi!! :)))

(Nem tudtam, hogy előadásokat is tart. Egyelőre lenyügözőnek tartom, aztán majd meglátjuk. :))))))
Előzmény: füegy (455)
füegy Creative Commons License 2006.04.17 0 0 455

www.ajchristian.hu

 

:))))

Előzmény: Barátocska :) (454)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.04.17 0 0 454
Ki ez a pali?!
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.07 0 0 453
Ez valami Krisztián-féle zen koan?
Mert akkor rámeditálok... :)
Előzmény: Hell'O Drome (452)
Hell'O Drome Creative Commons License 2006.04.06 0 0 452

Mit keresett Isten a nappalimban?

A lyukas kotonját, meg a csajt, akit legújabban felcsinált!

mók(k)a Creative Commons License 2006.04.06 0 0 450

Mit keresett Isten a nappalimban?

 

Talán engem. :-))

 

A párom szokta mondani, hogy "... Isteni vagy...". :-))

 

Vagy én neki, hogy "Istennőm!". :-))

smpt Creative Commons License 2006.04.06 0 0 449
ez így van
Előzmény: Gotika (448)
Gotika Creative Commons License 2006.03.20 0 0 448

  Köszönöm a hsz-t! A kérdést ugyan költőinek szántam, mivel érkezett rá válasz, én is reagálnék.

  Igen, igazad van, ám egy olyan embernek, aki csak a felszínen lebeg nem kezdhetek el beszélni a mangóról + az ízéről, különben azt fogja gondolni, hogy belőttem magam, vagy nem vagyok 100-as (ez igaz) illetve, hogy többet ittam, mint amit elbírok. Ebben az esetben soha nem fog eszébe jutni, hogy levegye ezt az írást a polcról, míg, ha egy könnyű szórakozást sejt mögötte, talán egyszer elolvassa, és ki tudja, elindíthat benne is valamit.

  Ez az eset világította meg bennem, hogy azok akik valamilyen spirituális úton járnak, elméletileg odafigyelnek magukra és másokra. Tehát legyünk benne a helyzetben és a velünk szemben álló egyént vegyük figyelembe, e szerint cselekedjünk illetve beszéljünk. Ellenkező esetben egyikünk sem jöhet ki jól a dologból. És beszédünk csak fellengzős egós dumának fog hangzani.

Előzmény: smpt (447)
smpt Creative Commons License 2006.03.17 0 0 447

"Valaki megkérdezte tőlem, hogy miről szól az A Teljesség tekintete?

Ere mit lehet válaszolni?: Semmiről. Mire ő: Akkor miért olvasod?

Én: Mert jól szórakozom olvasás közben."

 

Sokan azt hiszik hogy regényt ír Christian? Miről szólna? Mindenkinek másról szól. És mindegyik törénet másról szól.

Ezt megint nem lehet elmondani, mint ahogy azt sem hogy milyen íze van a mangonak. Elmondhatom szavakkal, de ha nem ettél még, akkor nem fogod felismerni úgysem ha véletlenül az asztalodra kerül.

Én talán ezt mondanám az ilyen kérdésre, hogy "miről szól?"

Előzmény: Gotika (428)
füegy Creative Commons License 2006.03.16 0 0 445

 

Na jó, inkább nem.

Legyen az a te döntésed.

Szia :)

Előzmény: füegy (444)
füegy Creative Commons License 2006.03.16 0 0 444

" Ha kihagytam valamit, majd még irok :DDD"

 

 

Nevét és az elérhetőségét :D !

 

Vagy irigy vagy hogy más is megszereti, tanitványául szegődik?

 

He ? :))

Irjam be én ? :D ???

 

Előzmény: Törölt nick (441)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 443
Tök jo hogy idézgettek, de számomra még mindig kérdés.
Ha akarom elolvasom DeMellot, és Eckhart Tollét. Minek ehhez Christián vagy bárki más?
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 442
Ja, szarhatnék rá. De pont ezért kérdezek itt, mert választ remélek azokra a dolgokra amik zavarnak benne...
Előzmény: Masdevallia (434)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 441
Számomra egy valódi Mester olyan ember(!) aki a mindennapokban képes képviselni az Istenit. Morálisan magas szinten áll, nincsenek benne morális-erkölcsi ellentmondások, összhangban van az amit tanit és az amit él, folyamatosan példakép minden embernek. Az állandóságot képviseli a változó, feltételekhez kötött világban. Látszolag változik (hiszen öregszik), de amit képvisel, a tanitása örök és változatlan. Egy Mester sosem téved, hiszen megvalósitotta Istent ( és Isten sem téved).
Nincsenek gyanús ügyei, nincsenek allürjei, öszinte. Nem összezavarja, hanem támogatja, biztositja a Tanitványt. Nem köti magához a tanitványait, hiszen a szabadságra és az önálloságra nevel, de ha kell mindenben segiti őket, személyes áldozatok árán is. Igy a Mester képe sosem lehet korlát, hiszen ő megvalósitotta a szabadságot.
Hatalmas tudása van (potenciális mindenttudó), új szellemi Útat hoz létre. Tiszteli a többi utat, nem szól le más Mestereket, de megvan a véleménye mindenről. Általában csodák kisérik az utját, de nem kérkedik azzal, hogy ő milyen képességekkel rendelkezik, mert egyedül a szeretetet tanitja.
Kb mint Krisztus.

Számomra ilyen a Mester.

Ha kihagytam valamit, majd még irok :DDD
Előzmény: Masdevallia (434)
Pudingocska Creative Commons License 2006.03.16 0 0 439
Szia Serenic!

Egyetértek veled. Szerintem is az lenne az igazi, ha mindenki magában keresné a kérdéseket, válaszokat. Ha egy mester tanítását követjük, akkor leadjuk a felelősséget neki az életünkről. Én azt látom, hogy egyre többen vannak azok akik elkezdték bevállalni és élni magukat és a bölcsességüket.
Az az érdekes, hogy bennem ezt a folyamatot pont a Christian tanfolyama indította el 2 éve. Én azóta nem is olvastam tőle semmi, bár van olyan csatornázás amit havonta olvasok.
Előzmény: Törölt nick (432)
Gotika Creative Commons License 2006.03.16 0 0 438

  Én csak a saját nevemben tudok nyilatkozni. Azt, hogy ki miért jár nem tudhatom.

Mivel mindenki más, ezért amit átél az is más és más. Ezért nem is nagyon szoktuk kitárgyalni az előadásokat, mert csak én tudom úgy megélni, ahogyan én tudom megélni, tehát minden szó csak félreértéshez vezethet. Így inkább boldogan hazasétálunk. Abban nincs félreértés.

Előzmény: Masdevallia (434)
Gotika Creative Commons License 2006.03.16 0 0 437

  Akinek kevés a 10nap "kuskurzus" Chris-el, elmehet Madhukar-al 3 hétre.

 

Tényleg nem tudja valameikőtök, hogy az idén jön-e Magyarországra? A honlapján még nincs fent.

Biga Cubensis Creative Commons License 2006.03.16 0 0 436

Vagy másképpen:

 

"Az igazság sohasem fejeződik ki szavakban. Az igazság hirtelen lesz láthatóvá, egy bizonyos attitűd eredményeképp. Így folyamatosan eltérhet a véleményed az enyémtől, s mégis látod az igazságot. Kell azonban a nyitottság attitűdje, a szándék, hogy felfedezz valami újat. Ez a fontos, nem a velem való egyetértés vagy egyet nem értés. Elvégre, amit átadok neked, annak a nagy része valóban teória. Nincs olyan teória, ami adekvát módon fedné az valóságot.

Így aztán nem az igazságról beszélek neked, hanem az igazság útjában álló akadályokról. Azokat tudom ecsetelni. Az igazságot nem. Arra senki sem képes. Mindössze annyit tehetek, hogy ecsetelem hamis dolgaidat, hogy megválhass tőlük. Csupán annyit tehetek érted, hogy kétségbe vonom, amiket hiszel, és a hitednek azt a rendszerét, ami boldogtalanná tesz. Annyit tehetek érted, hogy segítek felejteni. "

 

Anthony deMello: Ébredj tudatára.

 

Szerintem AJC is hasonló dolgokon munkálkodik velünk.

 

Előzmény: Masdevallia (435)
Masdevallia Creative Commons License 2006.03.16 0 0 435


A. J. Christian
Mit keresett Isten a hálószobában? /Édesvíz Kiadó/
"Az igazságot nem lehet tudni, nem lehet elbeszélni. Az igazságot csak megélni lehet, mert ami létezik, az már igaz. S ha már megéled, akár beszélhetsz is, mert akkor nem a szád jár, hanem az Élet árad a torkodból."


Masdevallia Creative Commons License 2006.03.16 0 0 434

Biga Cubensis!

 

Igen, olvastam a tengeres hasonlatodat és nagyon megfogott..:-)

Egyébként - ha minden igaz - én is ott leszek a 10 napos meditáción nyáron.:-)

 

Gotika!

 

Osztom Freeganjaman véleményét, miszerint vannak olyan emberek , akik évek óta ismerik és hallgatják Őt és ezzel egyidejűleg - még mindig - nem "engedhetik" meg maguknak, hogy esetenként egy-egy előadást, csoporttalálkozót kihagyjanak..

Én is sokáig így voltam. De már meg tudom engedni magamnak azt a "luxust", hogy ne menjek el, helyette inkább kiránduljak vagy más programot kerekítsek magamnak. Más szóval megszabadultam egy függőségtől. Mondjuk ennek az is az oka, hogy - sok új hallgató lévén - sok az "ismétlés". Próbálom - ennyi idő után - mostmár inkább gyakorlatban is kivitelezni azokat, amiket magaménak éreztem az olvasottakból, hallottakból, tanultakból.

 

Adept!

 

"Honnan vesszük, hogy AJC megvilágosodott?" -  Te állítod azt, hogy nem, a magam részéről én - itt - nem beszéltem ennek az ellenkezőjéről. Kategorizálsz; megvilágosodott, nem megvilágosodott.. Teljesen lényegtelen, hogy Te mit érzel ezzel kapcsolatban, mindenki maga dönti el - aki valamelyest ismeri -, hogy az-e.

Mellesleg nem válaszoltál arra a kérdésre - ha már ezt feszegetted - , hogy számodra mit jelent ez a szó.

" Sejteti a könyveiben, hogy az?" - és ez "gáz"..? - A számodra az. ( Másrészt nem biztos, hogy mindenki sejtette a könyvei alapján. )

Hadd idézzek Tőle, egy interjú alapján:

- És te megvilágosodott vagy?

- Nem éri meg leírni, hogy igen, mert félre fogják érteni, viszont tagadni sem éri meg.. Mert manapság ez a szó egyféle rangot is jelöl, egyfajta ember fölött álló lényt. Ezzel szemben minden ember egyenrangú. A megvilágosodás csak egy állapot. Mint a bölcsesség vagy az ostobaság. "

"Gáznak" érzed, hogy a tanítványok ilyenekről "pletykálnak"?- ez csak az egódat zavarja.. Szerintem inkábbb arról kéne elgondolkodnod, hogy mi ennek az oka.

"Nem ad új tanítást"? - Neked lehet, hogy nem, de sokan vagyunk, akiknek - ha ez zavar is Téged - igen.

" Túl nagy a körítés körülötte, nagyobb a füstje..?" - akkor - kérdezem - Te miért jársz ide és szólsz hozzá ehhez a topikhoz?, akár le is szarhatnád Őt és ezt a témát.. - van választásod!

Továbbra is azt hiszem - de lehet, hogy nincs igazam, hisz minden szubjektív -, hogy felszínes dolgokra alapozod a "tudást" Róla, olvasol Tőle, meghallgatod a pletykákat és vmiért zavar Téged. Ez nem baj, hisz így kerek a világ. Mi lenne, ha mindenki ugyanazt szeretné? Nem baj az sem, hogy más képed van a Mester fogalmáról, bár így azt hiszem csak korlátokat teremtessz magadnak és csak az megy át a szűrődön, aki megfelel ennek.

És képzeld! Mindezek ellenére - a számomra - vannak ellentmondásos dolgai, kijelentései; nagyon is.., de ezeken én már túlvagyok, hisz minden változik, Ő is..

A 10 napos vagy hetenkénti  -általa vezetett - meditációk önmagukban véve nem vezetnek üdvözüléshez, bár elindított engem egy úton. Aminek az lehet majd az eredménye, hogy ha gyakran gyakorlok; az egész életem, annak minden pillanata meditációvá válik. ( E. Tolle A most hatalma a gyakorlatban c. könyve kiváló segédanyaggá vált ehhez az életemben. )

Te egyébként - ha publikus- kit tartassz a Mesterednek?

Biga Cubensis Creative Commons License 2006.03.16 0 0 433
Talán ott a "baj", hogy egy mestert a te képedhez akarsz hasonlítani.. Dehát mindenki más, és jó, hogy az emberek találnak a saját vérmérsékletükhöz közelebb álló tanítót. De ez szerintem korrekt hozzáállás, hogy neked kevés. Sok helyen-emberrel jártam így én is, de aztán persze kiderült, hogy a "sok kis kevés" azért nagy segítséget jelentett...
Előzmény: Törölt nick (430)
füegy Creative Commons License 2006.03.16 0 0 431

 

Adept, miután tudom, kiről beszélsz, az a véleményem, nyugodtanirj arról,te hova jársz tanulni. :)

 

Ez egy nyilvános fórum, nincs reklámtiltás, és ki tudja, talán még jót is teszel másoknak, ha megirod a nevet és az előadások elérhetőségét.

 

Amúgy olvasom tőle a Márk evangéliumát és itt köszönöm meg neked, hogy felhivtad rá a figyelmem erre és a többire is. :)

Előzmény: Törölt nick (430)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 430
Most már látom ahogy többen szoltatok hozzá. Kezdem megérteni...

Valoszinüleg ezért van, mert én más kerestem és találtam meg az én Mesteremben... Alapvetően más képem van egy Mesterről és egy Utról. Talán ebbe nem illik bele az emberünk...
Nekem a "kaptam tőle valamit, bár nem tudok mindennel azonosulni" kevés, az egyhetes csendmeditácio kevés, kevés a csinálj amit akarsz "légy jo, de lehet rossz is", és kevés az, amit egy könyvből is elolvashatok mástól... Ehhez nekem nem kell Tanitómester. De legalább ellenmondások és gyanus jelek sincsenek...
Bár 8év után a Mesterem mellett, ugy néz ki(CH szerint)hogy én nagyon nem akarok magammal szembenézni... :))


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!