Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1405

Köszönöm a választ.

A lejátszó egy másik TV-n jónak bizonyult mindkét esetben a Tv-vel még kísérletezek.

Lehet az a baj, hogy ilyen nagy kétsoros izével van cstlakoztatva és nem olyan 3 csatlakozós kábelen amin külön megy a videójel meg a hang is?

Előzmény: br130 (1403)
Blackring Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1404

Nagyon köszönöm a preciz segítséget, most már értem a dolgot.

Már össze is kötöttem a két egységet:remek.

Mégyegyszer kösz, király vagy.

Előzmény: br130 (1402)
br130 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 1403

Ez elég érdekes jelenség.

Ha a dvd szabványos videó jelet ad ki magából , akkor azt a tv-nek meg kellene jelenítenie - amint írod azt a normál filmek lejátszásánál.

Ki kellene próbálni a tv-t egy másik Divixes lejátszóval és a lejátszót egy másik tv-vel , hátha kiderül valami.

Előzmény: Törölt nick (1399)
br130 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 1402

Szia !

Ez egy "egydobozos" házimozi szett ? Értem ez alatt azt , hogy vásárláskor az összes hangfal és a lejátszó egy nagy kartondobozba volt becsomagolva és csak együtt lehetett beszerezni őket ?A leírásod alapján ( "A régi lejátszó viszont egy un. rendszerkábellel csatlakozott a mélysugárzóhoz /áramot is ezen kapott" ) erre gyanakszok.

Mert akkor ez a készülék nem egy sima dvd-lejátszó hanem egy központi fejegység , benne van egy előerősítő , Dolby D és DTS dekóder , esetleg rádió. A "rendszerkábel" viszi át az előerősített jelet a mélynyomóban lévő végfokokba ( gondolom a többi hangfal is a mélynyomóra van kötve ). Valószínüleg a mélyládában van az egész rendszer tápegysége , ezért abból kapja az áramot a dvd-s fejegység.

Magyarán szólva a lejátszó/fejegység és a mélyláda egymás nélkül működésképtelen , a többi hangfalat talán még rá lehet kötni egy házimozi rádióerősítőre.

DVD-lejátszót , vagy átalakítót ilyen csatlakozóval biztos , hogy nem lehet kapni.

Az új lejátszót akkor rá lehetne kötni a régi fejegységre , ha van rajta sztereó RCA , digitális optikai , vagy koax bemenet.

Előzmény: Blackring (1398)
br130 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 1401

Ezen a kábelen keresztül van a beltéri a tv-re kötve ?

 

Ha működik , a célnak tökéletesen megfelel.

A scartot a beltéri-->tv összekötésére is használhatod , ha van rajta ilyen csatlakozó.

Előzmény: piwo (1397)
br130 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 1400

Szia !

 

Én scart kábelt ajánlok , a vidó és audio jelet egyaránt továbbítja. Teljes bekötésű legyen ( minden érintkezőlába meglegyen és ezek össze is legyenek kötve vezetékkel a két csatlakozó között ) , így a kompozit videón kívül az S-Video és RGB jelet is tudja közvetíteni , feltéve , hogy a DVD ki tudja adni magából és a tv tudja fogadni ( készülékek leírásában benne van , menüjükben beállítható ). Ezen kívül a teljes bekötésű scart kapcsolójelet is tud továbbítani a tv-be , ha elindítod egy lemez lejátszását , vagy csak bekapcsolod a DVD-lejátszót , a tv automatikusan átkapcsol arra az AV csatornára , amelyikre a lejátszót kötötted ( a képcsöves tv-k nagy része így működik , az én lcd-met viszont a menüben kell átállítani a megfelelő bemenetre ).

 

Egyébként milyen csatlakozók vannak a készülékeken ?

Előzmény: piwo (1396)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.30 0 0 1399

Azt szeretném kérdezni hogy lehet-e az, hogy egy új HD-s plazmatv nem jeleníti meg a Divixes filmeket. A lejátszó amúgy lejátsza de a TV nem érzékeli. A normál filmeket meg igen.

Köszi előre is.

Blackring Creative Commons License 2009.01.23 0 0 1398

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy van egy Panasonic házimozi szettem, aminek ki szerettem volna a lejátszóját cserélni korszerűbbre.A régi lejátszó viszont egy un. rendszerkábellel csatlakozott a mélysugárzóhoz /áramot is ezen kapott/, az új lejátszón meg csak koaxiális kábeles csatlakozási lehetőség van.Olyan lejátszót kellett volna vennem aminek van ez a spéci csatlakozója, vagy létezik-e  talán átalakító?

A régi lejátszót tudom-e csatlakoztatni egy másik új hangfalszetthez egyáltalán?

Előre is köszönöm a választ, az új lejátszót még 3 napig visszavihetem.

piwo Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1397

Lényeges részlet, hogy a piros/sárga/fehér színű kábelek helyét a beltéri egységfoglalja el...

 

Totál nem értek hozzá.:-S

Előzmény: piwo (1396)
piwo Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1396

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy DVD lejátszómat hogy tudnám csatlakozatni a TV-hez, abban az esetben ha van egy digitévés beltéri egység is?

Milyen káblek kellenének, hogyan csatlakoztatva, stb.

Vagy ha a neten van egy hely, ahol ez normálisan le van írva, az már nekem bőven elég lenne.

 

Segítségetek előre is köszönöm!

Üdv

Elak Betik Creative Commons License 2009.01.01 0 0 1395
Ja, hát végülis bugos, mert ezek nevetséges dolgok...
Akkor próbálkozom még a hivatalos oldalon. De azért ha valakinek volt már ezzel tapasztalata és megoldotta, akkor ne hallgasson! :-)
Előzmény: downer (1394)
downer Creative Commons License 2009.01.01 0 0 1394
http://www.videohelp.com/dvdplayers/elta-8848-mp4/8042
Eszerint Sunplus chipes a lejátszó, ami azt jelenti, hogy ha a hivatalos oldalon nincs hozzá frissítés, akkor sehol.
Ha rákeresel, több fórumon keresnek hozzá hiába, valahol azt írják, hogy bug-os a fw. Ezek szerint amit tapasztaltál, szintén egy ilyen bug lehet.
Előzmény: Elak Betik (1393)
Elak Betik Creative Commons License 2009.01.01 0 0 1393
Üdv mindenkinek! Nekem az ELTA 8848-cal lennének a következő problémáim:

1. USB-ről nem adja be a feliratot, pedig ugyanaz a fájlnév, és ugyanazt a filmet felirattal együtt ugyanilyen mappaszerkezettel játssza DVD-ről! Ez azt jelenti, hogy USB-ről nem tudja mellérakni a feliratot vagy valahol ezt pluszban be kell állítani?

2. A feliratok mérete, stílusa és elhelyezkedése anyukám szemének nem megfelelő. Én még éppen elvagyok vele, de ő nem tudja olvasni, mert túl kicsi, s z é t h ú z o t t, és fehér, nincs háttere sem. Nem lehet valahogy állítani ezeket a jellemzőket?

Szerintem ezekre a problémákra esetleg egy másik firmware lehetne megoldás. Van tipped, hogy hol találhatnék ilyet? Vagy törődjek bele, hogy ilyen oszt kész...?

Köszi a segítséget, ha valaki tud... :-)
kocoska007 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 1392
Szia!

Nekem ezek tetszenek:

http://www.computerdiszkont.hu/computer.php?brand=Ferguson
Előzmény: martin555 (1389)
downer Creative Commons License 2008.12.28 0 0 1391
A távolkeleti dzsunkáktól jobb, sokkal kevesebb hibás darabbal, amúgy lengyel gyártmány. Biztos nem olyan megbízható, mint egy csúcsmárka, de hétköznapi használatra talán elvárható tőle egy korrekt élettartam.
Előzmény: Fogár (1388)
pasa_ Creative Commons License 2008.12.27 0 0 1390
sose ertettem, hogy akinek ketoldalas igenylistaja van meg otthon mar ott figyel 200+k erteku berendezes miert ragaszkodik hogy a lejatszoja ingyer legyen osztva...

(ja, es szolgald ki magad a lejjebb emlitett linken)
Előzmény: martin555 (1389)
martin555 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 1389
sziasztok szakik!

a következőben lenne szükségem segítségre, pár RÖVID de VELŐS hozzászólás formájában:


ASZTALI DIV-X lejátszót szeretnék vásárolni, vaterázni stb!

ami cuccom van:

onkyo 595 erőlködő, sajos sajnos, a pici gyerekek miatt most nem dübörög szóval mintha nem is lenne, most vettem sennheiser fülest az asszonynak az esti TV zéshez szóval ezt csak a csatlakozók miatt írom.

Sónyi 100 hz es CRT tévé jó nagybazi képátlóval.

amire szükség lenne:

10- max 15.000 ft on belül ÚJ vagy HASZNÁLT olyan asztali lejátszó ami:

sok-sok féle "rendes DVD FILM" -lemezt le tud játszani úgy értem néha kapok PLUSZ -- R - es DVD filmeket de ezt ha nem tudja nem baj.

divx-et nagyon jól kéne nyomja, otthoni DIVX gyűjtemény végre nézhető legyen.

FELIRAT !!! magyar ékezet fontos,,, nem tudom, milyen feliratot tudnak játszani a mostani gépek? SUB? SRT? TXT? és ha NEM pontosan ugyanaz a videó fájl-neve mint a felirat? ráböngészni "felirat fájlt kijelölni valahogy" lehet? és ha el van csúszva? az már végképp megoldhatatlan?

neadj isten frissithető firmware!

neadj isten USB csatlakozás!!

még kevésbé neadj isten, ETHERNET hálózat-- de ugytudom csak a KISS player tudja 50- 70 ezerér?

pár konkrét típust írhatnátok, 8-10 -15 ezer körül mit érdemes most venni.

"legszarabb- tescós-DVD " hívő vagyok, azaz inkább felhasználó mint hívő, de mese nézésre gyerekeknek elég a szar "orion", "clatronic", "dension" és társai nekem.

hálás kössz a pozitív hozzászólásokért!

Fogár Creative Commons License 2008.12.27 0 0 1388

üdv

 

köszönöm a tippet,megnéztem ezeket

ha ezeket mind tudja,akkor már többet tud,mint amire nekem valóban szükségem van

merthogy annyi lett volna/azaz annyi az igazi vágyam,hogy a kis 5x cmes tvnken már ne csökkenjen tovább a kép...oké,h majd idővel mi is veszünk nagyobb tv-t...de hol van az még... :)

 

számomra elfogadhatatlan,hogy leírásban a most kapott többet tud-ellenben sokkal praktikusabb ez amit most ajánlottál-mármint jelen állás szerint nekünk.

 

ezek a fergusonok ezek amúgy jó márkák?...sosem hallottam még róla.

nagyon tetszik a sokféle lehetőség feliratok-elhelyezkedés...stb ügyben...pont ez a része lenne nekünk most érdekes,nem pedig,h hd tvhez hány féle kimenet-bemenet-csatlakozási lehetőség-és mindenféle párbeszédkiemelő funkció,meg 4-5féle képnézeti anyámkínja van benne...a mostani tv-nken ugye oly mindegy :D

 

 

Előzmény: downer (1386)
Ratman Creative Commons License 2008.12.27 0 0 1387

Összehasonlító tewszt, hogy érdemes-e Blu-ray lejátszót venn, vagy elág a 1080-ra felkonvertáló DVD lejátszó:

 

 

Három készülék - két formátum / Két DVD és egy Blu-ray lejátszó összehasonlító tesztje

 

 

 

downer Creative Commons License 2008.12.27 0 0 1386
Van egy nagyon jó összefoglaló oldala a témának:
http://mpeg4-players.info/
Egy-két éve még nagyon nagy élet volt ott, aztán egy időre leállt, most viszont már nem követi úgy a dolgokat, mint anno. De sok hasznos infó van.
Én ha vennék, akkor a Ferguson-ok közül választanék egyet, a fejlesztett firmware-ei miatt.
http://computerdiszkont.hu/computer.php?keres=dvd_lejatszo
Előzmény: Fogár (1385)
Fogár Creative Commons License 2008.12.27 0 0 1385

értem...akkor irány vm gagyibb beszerzése ezek szerint...

 

esetleg vm tipp?

 

volt egy philipsünk...2év és kevés hasnálat után döntött úgy,h tönkre megy

a lézerolvasókája adta meg magát

 

szóval ezek után olyan márka érdekelne,amivel a letöltött filmeket szépen meg lehet nézni,feliratot-hangot váltani...eredeti dvd-t legritkább esetben nézünk...persze van 1-1,de ki az aki manapság dvd-t vásárol otthonra? ;)

 

 

 

Előzmény: downer (1384)
downer Creative Commons License 2008.12.27 0 0 1384
Ahogy én látom, az mpeg4 formátumok támogatása mindig is csak kényszer volt a gyártóknak, púp a hátukra. A dzsunka lejátszók ették (úgy, ahogy) és ha már az árral nem is, de valahogy versenyben kellett maradni. Normális felirattámogatásról ne is beszéljünk... Aztán mostanra már a nevesebb gyártók is elmentek az olcsóság irányába, így kerülnek egyre gyatrább alkatrészek Phillips-ekbe, Pioneer-okba, stb.
Amit írtál, tipikus védekezés részükről; egy DVD lejátszótól elsősorban a DVD formátum, meghát főleg gyári lemezek lejátszása várható el. Meg valamilyen szinten mpeg4, hogy rá legyen írva, de tárják szét kezeiket a hiányosságok miatt...meg amúgyis mit warezolsz te, ők nem támogatják a jogsértő tartalmak lejátszását, ejnye-bejnye...
Hogy HD-re hogy teszi ki majd a divx-et, az jó kérdés. Az eddigi tapasztalataidból kiindulva, ott se nagyon lehet bízni a dologban.
Előzmény: Fogár (1383)
Fogár Creative Commons License 2008.12.27 0 0 1383

ennyit tud...ez szenzációs... :(((

akkor hiába a rengeteg meglévő divx filmünk,mind használhatatlan ezzel a cuccal... :(

 

én ezek után azt nem értem hogyan is merik ráírni,hogy divx kompatibilis vm,ha ilyen silány a minőség.

Persze cserélni nem tudjuk,mert már 3 napon túli...akkor most ezzel kell megbarátkozni? Hol van ilyenkor a fogyasztóvédelem úgy mégis???

 

még 1 kérdés...amúgy nem sokára tervezünk venni rendes HD tv-t, 82cm képátmérőset...azon vajon mekkora lesz egy divx film ezzel a dvd-(nem)lejátszóval?

 

 

 

Előzmény: downer (1382)
downer Creative Commons License 2008.12.27 0 0 1382
Sajnos azt kell, hogy megállapítsuk, hogy ezek a mai Panák ennyit tudnak...a régebbiek még OK, bár firmware javítási lehetőségek ott sem voltak.
Utólag, remélem dinsdale_ sem az S33 mellett döntött végül, mert az is dettó. Nekem egy 3 éves Pioneer 2850-esem van, azóta meg se nyekken, pedig megy minden nap. A mostani Pio-knál is megfigyelhető színvonalesés, de legalább firmware-t csinálnak hozzájuk a pioneerfaq.info oldalon.
Előzmény: Fogár (1381)
Fogár Creative Commons License 2008.12.27 0 0 1381

sziasztok!

 

remélem vk tud segíteni. :)

Pár napja kaptunk ajándékba egy Panasonic s511es dvd-lejátszót,amely a leírása szerint divx kompatibilis, még a legújabb divx-ekkel is.

Nekünk egy sima mezei 4:3as arányú 5x cm átmérőjű tv-nk van.

Namost a gondom vele.

Divixet ugyan lejátsza,de kisebb a kép,mint maga a tv-nek a képernyője (nem 16:9esfilmekről beszélek)

tehát a normál 4:3as arányú 1985ös filmet is minhta keretbe rakná.

Már minden létező beállítást kipróbáltunk, sehgy sem működik. A Panasonic szaküzlet ahol vásárolva lett azt mondja ez nem hiba...végülis lejátssza a divx-et...hát köszi,csak éppen kicsi a kép.

MIndehez az olyan filmet,ahol állítható az angol/magyar hang nem lehet kezelni,van olyan rész amelyet angolul játszik le,de van ami magyarul.

Illetve olyat is csinál a gép,hogy divx-et menet közben néha nem lehet leállítani,v tekerni...csak ha az egész készüléket lekapcsolom...és még akkor is fut a kép a tv-n.

Cserélni nem cserélik,merthogy 3napon túl van a vásárlás....azt mondják hívjam a szervízt.

 

az lenne a kérdésem ez normális jelenség egy ilyen készüléknél,amely elvileg hdmi kimenetes,meg minden kutyafüle...hogy a 8ezres auchan márkájú előző dvd lejátszónk simán vitt mindent,ez meg szarozik itta képmérettel?-és nem lehet ráállítani a tv képernyőre?

 

ja és még azt is mondták az üzletben...h ezek nem divxekre lettek kitalálva...hát köszi...ennyi erővel azt is ráírhatnák,h kávét főz...csak épp nem tudja.

 

szóval várok tippeket,hogy mennyire normál jelenség ez a képprobléma,köszönöm

 

 

 

dinsdale_ Creative Commons License 2008.12.23 0 0 1379
Hi

Süegős kérdésem van!

Karácsonyra szeretnék dvd lejátszót. A legfőbb alkalmazás területe dvix lejátszás lenne. Pio-t vagy Panasonicot szeretnék. Konkrétan ezt: Pana DVD S33 , vagy ezt: Pio DVD-300-S.

Dvix-es filmhez tudják illeszteni a felirat fájlokat? Dvix-es video hangját lejátszák? Ha nem, akkor mit érdemes vennem? Köszi!

szmore02 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 1378

Sziasztok tiszteletem lehet nem ezen a topikon kellene megkérdeznem de hátha valaki tud rá megodást.

A téma othoni fotó nyomtatás.

Egyszer mindha  találkoztam volna vele az életemben vagy csak szerettem volna egy jól működő nyomtató szoftver ami az én egyszerü nem túl nagy igényemet kielégítette, de már nem emlékszek a progi nevére meg abban se vagyok biztos létezett-e.

Röviden annyit kellene a drága szoftvernek tudnia.

PL: Tartalmazzon keret programot tudjon több méretű fotót készíteni, Igazolvány 3,5x4,5 vagy 10x13, 10x15 valaki aki csak eddig olvassa arra gondol ezt mi sem egyszerübb a leg alapvetőb nyomtató progik tudják nos ez így is van szinte de most jön a lényeg a papír méret amit lagtöbb othoni felhasználó gyakorlatilag ezért sem vesz meg mert sok a veszteség a sallang az eldobott papír+ a yomtaó patronok sem olcsók még az utántöltés sem na de most nem ez a lényeg térjünk vissza a papírra ki ne szertné többek közt Én is hogy pozicionálható legyen a papíra nyomtatott fotó és a kitöltés szinte így 100%-ig elérhető és variálva azzal hogy mondjuk egy A4 re elfér 3, 10x15 ös kép egymás alá és mellé bepozicinálható akár kissebb képek az az igazolvány kép na ha valakinek rémlik még mindha ilyennel találkozott volna az életébe S.O.S írja meg a progi nevét. Lehet nem csak én próbálkozok vagy küszködök ezzel a gondal de ha egyedül lennék is engem érdekel valaki tudja-e.

Tisztelettel.

Szmöre02

LoLkA Creative Commons License 2008.10.08 0 0 1377
Csak egy kis tipp tűzoltásra. Nem végleges megoldás.

Húzd ki az antenna kábelt a TV-ből.
Előzmény: januys (1376)
januys Creative Commons License 2008.10.08 0 0 1376
Sziasztok! A következő a problémám: amikor az AV csatornára váltok a tévén (Thomson, nem vadiúj), akkor szépen kikékül a képernyő, viszont félhangosan továbbra is ott duruzsol a tévéadás hangja! Emiatt persze a DVD-zés nem egy tökéletes élmény, mivel a DVD hangja alatt is ott hallatszik a tévéadás hangja. Mitől lehet ez szerintetek? Valszeg a TV-vel lehet valami, mert a dolog a független attól, hogy a DVD lejátszó be van-e kötve. Előre is kösz a tippeket!
LoLkA Creative Commons License 2008.10.05 0 0 1375
Nincs mit! Örülök, hogy segíthettem.
Előzmény: brigantin07 (1374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!