Keresés

Részletes keresés

ZombieDOG Creative Commons License 2006.03.31 0 0 20600

ezt nem tudhatod:) lehet h az vagy még, nezz utana :)

 

nemtudom h batyamat szetvalasztottak-e vagy nem, de teny h voltak oanok, h meg meghatalmazotatt se kuldott, se ugyved se senki...

orult rohadt burokracia, eltunik egy nőszemely, es nem is lehet tole elvallni se...

evekig tarto gyotrodes...

nekem ez nem kell, inkabb élem az eletem feleseg nelkul, baratokkal, kedvesemmel, ugy áhogy ázt köll...

dehogy köll?:D:D:D

Előzmény: kaktuszka67 (20597)
kaktuszka67 Creative Commons License 2006.03.30 0 0 20597

Ez érdekes, mert a volt férjem sem jelent meg a válóperen, és a másodikon simán elválasztottak nélküle is.

Vagy lehet, hogy még férjnél vagyok ? :-D

Előzmény: ZombieDOG (20596)
ZombieDOG Creative Commons License 2006.03.30 0 0 20596
batyam 10 év alatt nem tudott elvalni a felesegetol, mert sose jelent meg a birosagon, nem reagalt a felszolitasokra, hopp ez lehet idorendben forditva kene lennie, na mind1, szoval, elhiszem h szar a varakozas, a batyam peldajabol okulva, en lehet soha nem fogok meghazasodni :) mondjuk soha nem mondjam h soha :)

ha belegondolok abban, h egy gyereknek apa vagy anya nelkul kellenne felnonie, az igy elegge borzasztonak tunik! akik az ismeroseim kozul apa es anya nelkul nott fel, ott voltak problemak, nem is kicsik...nekem volt apam anyam...mondjuk igy is eléggé kattant vagyok, de vhogy mar nem izgat :)

olvastam egy jomondast, hogyan lehet tartossa es elviselhetove tenni a szeretetet:)
ezt egy "misztikus" mondta: "szeressetek más dolgokat közösen"
nem igazán ertem, de egyszer ugyis leesik h mit is jelent:DD


Előzmény: Törölt nick (20595)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.29 0 0 20594
Első menet május 5. 14 óra.:) (csak 12-ig fogom számolni:))
Susie Creative Commons License 2006.03.27 0 0 20592
Szép válás?
Sztem oylat nem lehet.
Bár nincs tapasztalatom de mi lehet szép egy válásban? Max. kevésbé csúnya.
ancalima Creative Commons License 2006.03.27 0 0 20591
Whale! Egyébént meg kitartást kívánok én is. Az előbbi mondásért meg bocsi, de úgy kijött belőlem. (de a pofátlanságnak is van határa)
ancalima Creative Commons License 2006.03.27 0 0 20590

Simán el lehet húzni minimum 3 évig. Erről több ügyvéd is felvilágosított engem is. Feleséged követeléseidről eme mondás jut eszembe: "Hát a f...om nem kéne?"

Előzmény: Törölt nick (20582)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.26 0 0 20586

3 és fél év. De te is rá fogsz jönni, nem csak ő (hogy jobb lett volna megegyezni).

Az ügyvédek most koccintottak egyet.

 

Előzmény: Törölt nick (20582)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.24 0 0 20584
Küldj mélát.:)
Előzmény: Törölt nick (20583)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.24 0 0 20582
Egyelőre nem nagyon.Elvileg ugyan megegyeztünk, hogy közös lesz a megegyezés, gyakorlatilag ehhez képest a feleségem beadta a keresetet amiben osztott lakáshasználatot kér(?-össze akar költözni a pasijával), illetve 100000 Ft gyerektartást kizárólagos szülői felügyelettel, valamint azt hazudta, hogy nem járulok hozzá pénzzel a gyerekek tartásához.Majd ezek után volt arca kérni a havi 20000 Ft-ot amit eddig adtam azon felül, hogy a gyerekekkel kapcsolatos költségek kb. 95 %-át viselem.
Közben eldöntöttem,hogy nem mondok le a lányaimról és nem leszek vasárnapi apuka, így 2 hét itt 2 hét ott-ot ajánlottam neki közös szülői felügyelettel, amiről egyelőre hallani sem akar.
Én most kb. 2 év pereskedésre saccolom amíg rájön, hogy jobb lenne megegyezni.

Egyébként olvassa a fórumot, úgyhogy szia Eszterke:).
Előzmény: Törölt nick (20581)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.06 0 0 20580
Gyerekkel-ha nálad helyezik el-a jelenlegi csjt. szerint nem bírsz utcára kerülni.
Előzmény: titamita (20579)
titamita Creative Commons License 2006.03.06 0 0 20579

Koszi a velemenyeket. Talan Macaroon ertette meg leginkabb, hogy tenyleg csak "hangosan gondolkodom". Nyilvan nem fogok  most mar ugralni, igy legalabb megvan egy normalis kapcsolat. Lehet hogy korabban kellett volna a topikot olvasgatni. :-)

 

Nem is gondoltam volna pl. az erteknovekedesre meg hasonlokra. Ugyvedek nelkul valtunk el egyebkent is, nem is lett volna aki ilyet tanacsoljon.

 

Azert esett anno rosszul ez az egesz, mert amikor osszehazasodtunk, mindkettonknek csupasz volt a feneke, nem volt semmink es szo sem volt olyasmirol, hogy barmit is kapnank a szuloktol. Aztan elkezdtunk lakasvasarlason gondolkodni, amikor mar anyagilag okebb volt a helyzet es akkor jott ez az egesz szitu.

 

Egyebkent nem tartom az elozetes szerzodest hulyesegnek. Mivel most sincs semmim, megertenem, ha a kovetkezo “mr. titamita” csak igy lenne hajlando. De csak addig lennek galans, amig nincs gyerek. Mert marhara nem lenne kedvem esetleg egy gyerekkel az utcara kerulni.

rilex Creative Commons License 2006.03.03 0 0 20572

Itt kipanaszkodhatod magad, kaphatsz lelki támaszt, támogatást, tanácsot, de szembesülsz a hülyeségeiddel.

Emeld ki a lényeget. Figyeltél?

A lakhatási jog feladásáért kaptál valamit?

A "közös" pénzen felújított lakás érték növekedésének felét megkaptad?

Persze, ez csak akkor fontos ha a szálkáidat nem tudod kihúzni.

Egyébként, szerintem itt minden félinfo max. 90%-os.

Előzmény: titamita (20570)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.03 0 0 20571
A félinfokat te szolgáltattad, ha jól tudom.:)Itt mindenki az alapján mond véleményt, amit leír a másik.Elképesztő, igaz?:))
Előzmény: titamita (20570)
titamita Creative Commons License 2006.03.03 0 0 20570

Tok mindegy, felinfoid voltak, azok alapjan egybol iteltel. Ez nekem fura, nem szoktam ilyet.

Ha meg nem hiszed el, sorry. Nem fogom bizonygatni, hogy de igen.

 

Előzmény: Törölt nick (20569)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.03 0 0 20569
"Nagyon baratsagos embernek tunsz."

Igen, az vagyok.Egyébként miért is kellene annak lennem?:]

"De talan nem esik jol annak, akivel az orra elott kozlik, hogy "mi tulajdonkeppen nem tekintunk titeket osszetartozonak".

Na ez az a pont, ahonnan kezdve a józan eszem feladja.Volt szó erről?Mert szerintem nem.Csak és kizárólag pénzről-gondolom nem 100 ezerről.Tipikus női észjárás:)

"Es nem, kevesebbet kaptam."

Ezt-ne haragudj-de nem hiszem el.

"De azert kosz a reakciokat."

Nincs mit, szívesen.:)

"Klassz, joindulatuak."

Te azért jöttél, hogy megsimogassák a fejecskédet, hogy "te szegény, jól kibasztak veled"?Ha így is érzed, hamarabb kellett volna ezen gondolkodni.Jó reggelt kívánok.
Előzmény: titamita (20568)
titamita Creative Commons License 2006.03.03 0 0 20568

Szia Balna,

 

Nagyon baratsagos embernek tunsz.

Megengedheto, annak adjak a penzt, akinek jonak latjak.

De talan nem esik jol annak, akivel az orra elott kozlik, hogy "mi tulajdonkeppen nem tekintunk titeket osszetartozonak".

A nagyanyamek osszekuporgattak "nekunk" 100.000 Ftot. Es nem nekem adtak.

Es nem, kevesebbet kaptam.

De azert kosz a reakciokat. Klassz, joindulatuak.

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.03 0 0 20567
Egyébként valami azt súgja nekem, hogy több pénzt kaptál lakáshasználati jog ellenértéke címén, mint amennyi kölcsönt felvettél, igaz?:)
Előzmény: titamita (20563)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.03 0 0 20566
"Ugy vettuk a lakast, hogy o a szuleitol kapott penzt (amit kihangsulyoztak anno, hogy nem a kettonke, hanem csak az ove. Ez volt az elso tores, mert nem vedett meg tulzottan.)"

Szerintem nem támadott téged senki, az meg engedtessék már meg az ő szüleinek, hogy annak adjanak pénzt akinek akarnak.
Előzmény: titamita (20563)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.03 0 0 20565
Igen, hallottam.Szemrebbenés nélkül.
Előzmény: Törölt nick (20561)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.03 0 0 20564
Most már nem mindegy?
Előzmény: titamita (20563)
titamita Creative Commons License 2006.03.03 0 0 20563

Asszem nekunk sikerult. Szepen elvalni. :-)

Nem vesztunk ossze, joban vagyunk azota is. Bar most, hogy van uj baratnoje, ez kicsit piszkalja az egomat. :-)

De neha elgondolkozom: tita rendes volt, kapott egy kis penzet. Viszont a lakas meg minden egyeb az ove maradt. Ugy vettuk a lakast, hogy o a szuleitol kapott penzt (amit kihangsulyoztak anno, hogy nem a kettonke, hanem csak az ove. Ez volt az elso tores, mert nem vedett meg tulzottan.), en a cegtol kaptam kamatmentes kolcsont. Szepen felujitgattuk. A penzt kesobb ugye egyutt torlesztgettuk. Aztan azon agyalok, hogy mindent szepen otthagytam, pontosan kiszamoltuk, de ha az en ceges kolcsonom nem lett volna, neki ma nem lenne lakasa, es ezt vhogy nem szamszerusitettuk.

Anyagias vagyok vagy luzer vagy ez igy volt jo szerintetek?

Mert zavar kicsit, hogy itt allok pucer fenekkel, fizetem a lakbert, o meg csak kozos koltseget.

Nem ezzel telnek a napjaim, de neha eszembe jut.

Tóthika Creative Commons License 2006.03.03 0 0 20562
Küldj egy címet a tothika kukac torzsasztal pont hura.
Előzmény: Törölt nick (20561)
quilla Creative Commons License 2006.02.26 0 0 20559
rossz a x billentyum... szal disznosag az exedtol... megkopasztani es erzeketlenul tovabbalni nem az en stilusom...
Előzmény: quilla (20558)
quilla Creative Commons License 2006.02.26 0 0 20558

eppen annyira gondolom, mint nalunk apukat... aki a ket evvel ezelotti utolso telefonbeszelgetesunkkor direktben meg is mondta, hogy nem erdekli egyaltalan, ha en fizetem helyette az adossagait valamint ha o nem fizet a gyerekert, mert ismer annyira, hogy ugyis megoldom, o tojik bele... es milyen igaza lett :o)) megoldottam...

de ez akkor is diszno egy hozzaallas az eed reszerol is...

Előzmény: Törölt nick (20557)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.26 0 0 20557
Szerinted mennyire érdekli az én további életem?:))
Előzmény: quilla (20556)
quilla Creative Commons License 2006.02.26 0 0 20556
Hat nem ismerem az anyagi helyzeteteket, de eros tulzasnak tunik ez a keres, mind a ket pontban... vagy nagyon-nagyon jol keresel, hogy szerinte ezt ki tudod csengetni ugy,hogy meg neked is jut elni belole, vagy nagyon mashol el... az ugyved vagy a felexed...
Előzmény: Törölt nick (20552)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.26 0 0 20555
Csjt. 31/C. § 40 (1) A lakásból távozó házastárs a lakáshasználati jog ellenértékének rá eső részére jogosult.

(2) 41 A lakáshasználati jog ellenértéke - közös tulajdonban vagy valamelyik házastárs tulajdonában álló lakás esetén - a lakás beköltözhető és lakott forgalmi értékének különbözete. Bérlakás esetén a lakáshasználati jog ellenértéke legalább a hasonló önkormányzati bérlakásra - a szerződés közös megegyezéssel történő megszüntetése esetére - az önkormányzat rendeletében meghatározott pénzbeli térítés mértékének megfelelő összeg, függetlenül attól, hogy a távozó házastárs milyen lakásba költözik.



Konkrétan erről van szó.
Előzmény: Törölt nick (20526)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.26 0 0 20552
Konkrétan egyébként-hogy ne a levegőbe beszéljünk-6 millió forintot kér és 80.000 forint gyerektartást.Mivel nincs 6 millió forintom,így ha fizetni akarnék hitelt kellene felvennem, ami 20 évre nagyjából további 65.000 forintot jelentene.
Nettó természetesen, ami egy kb. 220-250.000 forintos fizetésnek felel meg.
Előzmény: Törölt nick (20551)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.26 0 0 20551
Természetesen végiggondolta és arra a következtetésre jutott, hogy majd én finanszírozom az összeköltözését az új pasijával.:))
Előzmény: Törölt nick (20538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!