Keresés

Részletes keresés

Havária_ Creative Commons License 2021.07.31 0 0 7276

Kedves Bánfalvi Doktor Úr,

Időközben kiderült, hogy végbélrepedés áll a panaszaim hátterében, sajnos régóta fennálló, így van egy mély és heges sebem (6 óránál) amely egyszer már begyógyult de újból felszakadt, illetve több kisebb seb. Antibiotikumos kúpot írtak fel rá és ha az elfogy akkor egy antibiotikum nélkülit is, összesen 6 hétig tart ki a kettő, ezután vissza kell mennem és figyelmeztettek, hogy könnyen lehet ekkor még nem leszek gyógyult, azért én ennek ellenére igyekszek nyugodt és pozitív maradni.

Étkezéssel kapcsolatosan lenne kérdésem, a doktor azt mondta ne egyek olajos magvakat de lényegében a gyümölcsmagok ugyanolyan ártalmasak tudnak lenni?! Málnát, gránátalmát fogyaszthatok? Vagy még a cukkini magokra is figyelnem kellene? 
Fűszeres ételeket és alkoholt egyébként sem fogyasztok, van más amire figyelhetnék?

Előre is köszönöm válaszát,
Havária

ui.: a honlapján található cikket természetesen olvastam.

Avarsavala Creative Commons License 2021.07.15 0 0 7275

Ja igen, és amikor szerintem a herpesz fertőzést szereztem pár évvel ezelőtt, akkor viszketett és láttam kicsi szürke hólyagokat a végbélnyílás mellett. Igaz, akkor még kívül. De aztán jó ideig nem jött elő.

Előzmény: Avarsavala (7274)
Avarsavala Creative Commons License 2021.07.15 0 0 7274

Köszönöm a választ! Azért nem gondoltam végbélrepedésre, mert volt már olyanom, prosztatagyulladás "mellékhatásaként" és azért az fájt becsületesen. Maradt is belőle egy őrszem csomó. Most meg teljesen lágy székletnél (napi 30g rostot eszek) is képes elkezdődni ez az egyhetes folyamat (egy nagyobb vérzés, aztán kisebbedik), de teljesen fájdalommentes.

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (7273)
dr. Bánfalvi Péter Creative Commons License 2021.07.14 0 0 7273

Üdv.!

 

Nagyon nem valószínű a herpesz, a bőr égő érzésével, apró pici hólyagokkal jelentkezik. Leginkább végbélrepedésre gondolok, ehhez minden stimmel. Ártani nem árt erre az Aciclovir, de valószínűleg semmit nem is használ.

 

Több erről itt: https://aranyeresseg.hu/vegbelrepedes/

 

Üdv.

 

Dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: Avarsavala (7271)
messier88 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 7272

Kedves Adad-nirari!

 

Én szerintem hasonló problémával kínlódom, már hónapok óta, dokikat is végigjártam, van diagnózisom, de arra gondoltam megoszthatnánk a tapasztalatokat egymással privátban, hátha okosabbak leszünk....:) én kíváncsi volnék kinek milyen tüneteket okoz ez pontosan...hogyan kezdődött stb.  Egy e-mailcím csere? (itt próbáltam privát üzenetet küldeni, de nem találtam ilyen lehetőséget. )

 

üdv

 

Előzmény: Adad-nirari (7266)
Avarsavala Creative Commons License 2021.07.14 0 0 7271

Tisztelt Doktor Úr!

 

Egyre nagyobb a gyanúm, hogy az én problémámat herpesz okozza. Mindig nagyobb stressz után 3 nappal jelenik meg a vérzés (előtte néha tűvel szurkáló érzést tapasztalok a záróizom környékén) és egy-másfél hét alatt gyógyul. Nagyon emlékeztet az ajakherpeszem viselkedésére.

 

Aciclovir kenőcsöt szabad-e a végbél környékén használni és ha igen, milyen mélységig?

dr. Bánfalvi Péter Creative Commons License 2021.07.13 0 0 7270

Ha Mikes doktor nem találta szükségesnek (olyan nagy fokúnak a gyulladást), akkor nem javaslom.

 

Üdv.

 

Dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: Adad-nirari (7269)
Adad-nirari Creative Commons License 2021.07.13 0 0 7269

Tisztelt Doktor Úr!

 

 

Köszönöm a választ.

Közben jártam Mikes doktor úrnál, 5 óra irányban feszesebb puborectalist, és 4-5 óra közt mélyebb, érzékeny cryptát diagnosztizált.

Cordaflex kúpot kaptam 2 hétre. Elfelejtettem megkérdezni a honlapjukon szereplő speciális antibiotikumról (a kúp mellé), érdemes lenne esetleg a háziorvossal felíratni, és a kúppal tandenben szedni egy kúrát? Sajnos nem tudom, melyik készítményről van szó. Ahogy Mikes főorvos úr, úgy én is a konzervatív kezelést részesíteném előnyben.

 

 

Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

 

 

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (7267)
lederergyorgy Creative Commons License 2021.07.10 0 0 7268

test

dr. Bánfalvi Péter Creative Commons License 2021.07.02 0 0 7267

Üdv.!

 

A papillectomát, criptotomiát követően a gyógyulás idejében egyéb, együtt fennálló problémáktól függően nagy a szórás. Normális, problémamentes esetben 1-4 hét között.

 

Üdv.

 

Dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: Adad-nirari (7266)
Adad-nirari Creative Commons License 2021.06.30 0 0 7266

Tisztelt Doktor Úr!

 

 

 

Gyanús, hogy nekem is efféle problémám lehet. Szeretném megkérdezni, hogy ha az összefoglalóban leírt antibiotikum + kúp kombináció nem működik, és műtét szükséges, mennyi az átlagos lábadozási idő (ülőmunkát végzek)?

 

 

Válaszát előre is köszönöm!

 

 

 

 

 

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (7265)
dr. Bánfalvi Péter Creative Commons License 2021.06.29 0 0 7265

Kedves Havária!

 

Én leginkább anopapillitisre, criptitisre gondolok, ami az előző csomótól majdhogynem független.
Bővebben itt:
https://aranyer.blog/aranyer_gyulladas/

Üdv.

 

Dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: Havária_ (7264)
Havária_ Creative Commons License 2021.06.29 0 0 7264

Kedves Bánfalvi Doktor Úr,

Köszönöm szépen, egy pont híján mindent jól csinálok a teszt alapján, azért feliratkoztam és már lassan a végére is értem, voltak benne igazán hasznos tippek, köszönöm!

Ettől függetlenül most újabb lejtőbe kerültem, amelynek a nagy felbátorodásom lehet az oka, ugyanis úgy éreztem egy tényleg nagyon rövid biciklizés belefér, hát nem fért bele. Másnapra erős, gyulladt fájdalom jelentkezett, a legfurcsább, hogy nem konkrétan a szirom fáj, amit féltettem, sokkal inkább bentebb érzem a fájdalmat, de nincs sem vér sem genny semmi ilyesmi. A megmaradt szirom mellett van egy kisebb kitüremkedő csomó, ami külső részen fekszik, de jön megy, egyszer picit ott van máskor teljesen visszahúzódik, olyan mintha csak a guggoló helyzetben történő krémezésre jönne elő. Úgy érzem, annak a mentén van a gyulladás csak fentebb, belülről, talán kissé piros is egy vékonysáv ott befelé.
Természetesen tudom, hogy így nem tud pontosat mondani, de kezdek nagyon kétségbe esni mivel nem tudom eldönteni, hogy ez most mi, így nem tudom mely krém, fürdő stb. lenne a legjobb. Nagyjából 5 napja tart ez az állapot, az utolsó 2 napban lázas is voltam az oltás miatt. Napi laza székletem van, fél percet sem töltök a mosdóban, mégis székelés után szokott jönni a fájdalom, pár percig nem fáj, utána több óráig erős fájdalom jelentkezik, de vérzés ilyenkor sincs. Hideg vizes tussal tisztálkodom, rendszeresen ülőfürdőzöm, napi szinten percegik gyertyát állok, jógázok, mindenre figyelek. A fájdalom ellen a többórás fekvés ami jelenleg segít, míg az első aranyeremnél az ülőfürdő tudott enyhülést hozni, lehetséges, hogy ez egy újabb aranyér vagy végbélrepedésről lehet szó? Úgy tudom, a szakaszos fájdalom arra utalhat de más jelet nem találtam...nagyon tanácstalanul érzem magam.

 

Előre is hálásan köszönöm válaszát,
Havária  

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (7252)
Andor333 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 7263

Köszönöm még maradok a makacs majd én megoldom oldalon. Rájöttem pár alap dologra amiből ha bármi sérül vagy kimarad hosszabb rövidebb ideig akkor jön a pokol időszak:

Kerülni kell az erőset, a fűszereket, az alkoholt. A fűszer a munus, mert néha az is bánt amit nem tudok, hogy benne van.

Sok folyadék egész nap egyenletesen, este olajos magok plusz joghurt lenmaggal. Volt idő még ettem olyan kenyeret aminek a lisztje 30%-ban rost volt, ebből pár szelet és padlót fogtam, rájöttem, hogy a túl sok sem jó. A legnagyobb baj mindennel, hogy komoly odafigyelést jelent így lenni minden nap, inni nem szeretek, mégis kell. Ez az egész egy boszorkány konyha mit lehet mit nem és mi okoz panaszokat ha együtt eszem őket. Arra is rájöttem, hogy ha keveset eszek 10* kevesebb a baj, de az sem megoldás. Fix, hogy van étel indoleranciám is, csak elég drága a teszt, de áldozni fogok rá. 

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (7262)
dr. Bánfalvi Péter Creative Commons License 2021.06.27 0 0 7262

Kedves Andor!

 

Egyrészről egy gastroenterologust keressen fel emésztési problémái miatt.

 

Másrészt, hogy a gyakoribb hasmenés ellenére se legyenek székelési panaszai, a témában írt könyvemet javaslom, Hasmenés aranyér nélkül címmel:


https://aranyermegoldasok.hu/hasmeneskonyv/

A köny végigmegy a panaszok okain, a tanácsokon, még a szövődmények elhárításán is. 

 

Üdv.

 

Dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: Andor333 (7261)
Andor333 Creative Commons License 2021.06.27 0 0 7261

Üdv! 35 vagyok, hát legalább 10-15 éve ezzel küzdök, változó szinten, hol jó hol rosszabb hol katasztrófa. Sokat tanultam arról mit nem ehetek, DE néha akkor is becsúszik rossz kaja. Ez mellé jön, hogy egyes kaják olyan hatással vannak rám mintha ricinus olajat ennék egy az egyben. Szinten tartani ezt illetve elérni, hogy reggel menjek WC-,re ne pedig bármikor máskor és nem ott ülni "órákat" akár, külön procedúra. Olvasgatok itt mi merre hány méter. Ez egy olyan klubb amibe nem jó tartozni.

Tomasszovics Creative Commons License 2021.06.24 0 0 7260

Kedves Bánfalvi Doktor Úr,

 

Köszönöm válaszát. Végig olvasom az ajánlott linket.

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (7259)
dr. Bánfalvi Péter Creative Commons License 2021.06.23 0 0 7259

Kedves Tamás!

 

A külső aranyeret egyáltalán nem lehet (tilos) gyűrűzni.

 

 

Panaszai alapján egyébként sem ez, hanem leginkább az a valószínű, hogy Crohn betegség esetén gyakori végbélrepedés okozza a panaszait. Ez még bélgyulladás nélkül is gyakran növeszt ilyen fülecskét, de Crohn esetén ilyen esetekben szinte mindig van. Crohn betegségben valódi külső aranyeret talán még nem is láttam.

Ezért ebben az esetben magát a "külső aranyeret" (ami csak érzetre az, valójában csak egy bőrduzzanat) kezelni értelmetlen, sőt, inkább csak a végbélrepedés tüneteit fokozza, és az Ön esetében valószínűleg hamar vissza is nőne.

 

 

További információt, kezelési javaslatot erről itt olvashat:


https://aranyeresseg.hu/vegbelrepedes/

Üdv.

 

Dr. Bánfalvi Péter
vezető proktológus
Dr. Bánfalvi Aranyér Központ

Előzmény: Tomasszovics (7258)
Tomasszovics Creative Commons License 2021.06.22 0 0 7258

Sziasztok,

 

Érdeklődni szeretnék, hogy külső aranyér Chron betegség esetén gyógyítható gyűrűzéses technikával? Van valakinek erről tapasztalata? 

Korábban akit felkerestem sebész doktor, a lézeres műtétet nem javasolta a Chron-ból fakadó fisztula kialakulás elkerülése miatt. Viszont így már ott tartok, hogy minden vécézés után vérzik, váladékozik és néha fáj. Nagyon kellemetlen. Szeretnék valami megoldást találni rá.

Ezért keresgéltem az interneten, ahol írtak a gyűrűzéses módszerről. Gondoltam hátha ez megoldás lehet.

 

Köszönöm a válaszokat.

Mojci Creative Commons License 2021.06.22 0 0 7257

Köszi a tippet. :) Hálisten a műtétem elmaradt, mert icipicire zsugorodott az aranyér, és már nem zavaró. Bár néha vérzik.. De egyelőre eltekintett a doktor úr a műtéttől. Bízom benne helyrejön teljesen magától. Mert nem akarok műtétet.. Amúgy nálam a kúp nem játszik, mert nem belül van, meg nem is kívül, hanem pont a gyűrűben.. Jó helyet választott :D  

Előzmény: Swtrooper (7256)
Swtrooper Creative Commons License 2021.06.19 0 0 7256

kezdj el fejen állni vagy gyertyázni ha nekem kicsit bedurran a nodusom akkor igy ki tudom folyatni a vért onnan és nem is kell már kup. Logikus a sok ülés állás okozza a vér pangását az érben akkor me gkell forditani a test helyzetet ez segit rugalmasan tartani az érfalat.

Mojci Creative Commons License 2021.06.15 0 0 7255

Nekem nincs most végbélrepedésem. Aranyér jött ki egy hónapja már lassan, és nem gyógyul.. A műtét során ezt az aranyeret szeretné leműteni a doki, a carunculával együtt, merthogy annak a tövére alakult ki az aranyér.. gondolom így a kettőt egyben tudja csak eltávolítani. Hát nem tudom mi lesz ezután, de igazán most se jó.. szóval valamit csinálni kell vele gondolom. Nem segít a krém, kúp, antibiotikum, torna, rostos kaják, akkor már más megoldás nem marad csak a műtét. én se akarom, elhiheted... :(

Előzmény: Swtrooper (7253)
mincike1 Creative Commons License 2021.06.15 0 0 7254

A végbél repedésre kenőcs nem sokat ér, erre egy speciális kúp a legjobb, nekem 3-4 nap alatt helyrehozta, Hasznáktam a kúpot még egy hónapig, és már féléve tünetmentes vagyok.

Előzmény: Swtrooper (7253)
Swtrooper Creative Commons License 2021.06.14 0 0 7253

mojici

 

végbélrepedést ne mütess meg csak rosszabb lesz, nekem mai napig diszkomfort, minden sz@rs után kenni kell krémmel h ne dörzsölődjön a vaskos hegszövet a hátsó comissurában. A caruncula az nem baj. A repedés meg kiújulhat nincs ellene védelem legfeljebb életmód váltás de mütét semmit nem ér.

Előzmény: Mojci (7243)
dr. Bánfalvi Péter Creative Commons License 2021.06.06 0 0 7252

Kedves Havária!

 

Panaszát eredetileg egy külső, rögös, bevérzett aranyér okozta, melyről itt tud többet elolvasni: https://aranyer.blog/rogos_aranyer/

 

A maradék bőrnyúlvány, "szirom" önmagában nagyobb panaszt nem okozhat. Az említett stresszel együtt viszont lehet, hogy a záróizom fokozott szorítása, lazítási nehézsége, néha végbélrepedés is fennáll, lehet, ez okozta magát a bevérzést is.

 

Érdemes lenne megelőznie a további problémákat, ehhez javaslom az alábbi, ingyenes tanácsokat tartalmazó, a helyes székelési szokásokat tanító kurzust:

https://aranyertitkok.hu

 

Üdv.

 

Dr. Bánfalvi Péter

 

Előzmény: Havária_ (7246)
lady mora Creative Commons License 2021.06.04 0 0 7251

Ez kedves tőled, köszi! mit ne mondjak, összejöttek a dolgok, épp a kórházban fekszem, reggel volt kolonoszkópia és délután végbélpolip műtét. Remélem ez volt az utolsó beavatkozás. Én abszolút hiszek az öngyógyításban, a lelki oldalról való megközelítés is fontos, viszont vannak dolgok, amik már nem mennek maguktól. Gyertyáztam, tornáztam, krémeztem, masszíroztam de az évek előrehaladtával csak rosszabb lett. Pokoli 8 napom volt, és azóta is van, hogy szivárog, de kb fél év kell a teljes gyógyuláshoz. Nekem nagyon sokat segített, állómunkát végzek és még néha automatikusan mikor szünetem van, csekkolom a wc-n, hogy mit hova tudnék visszanyomni, de kimondhatatlanul boldog vagyok, hogy SEMMIT. Nem tudom neked milyen fázisban van, mekkora, mennyire gyulladt vagy épphogy már csak lóg a bőr, de szurkolok, hogy elérd azt az állapotot amivel megszűnik a kellemetlen érzés. :)

Előzmény: Havária_ (7250)
Havária_ Creative Commons License 2021.06.04 0 0 7250

Szia Lady Mora,

Szinte mindent olvastam már ezelőtt tőled de most újra neki estem a legelsőtől, a 6969 es bejegyzésnél már sírtam érted, bár most amúgyis eléggé szenzitív vagyok. Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat!
Lehet, hogy ez buta gondolkozás de arra jutottam, hogy még nem próbálkoztam eleget ahhoz, hogy műtétre adjam a fejem. Fokozatosan leállok a krémekkel és az ülőfürdővel mert már ettől is bevagyok sokallva, ülni, törölni, kenni, ülni, törölni, kenni... és ha ezeknek tényleg nincs jelenleg értelme akkor jobb lenne elhagyni mert ezek nem segítenek túl sokat az elengedés, megnyugvás témában. Persze az első kis jelzésnél visszaállok ha mégsem megy.
Ezenkívül, úgy döntöttem intimtornára adom a fejem, már e-mailezek egy oktatóval aki rengeteg pozitív visszajelzést kapott, aranyér és bőrlebeny visszahúzódás kapcsán is, persze ehhez nem csak annyi kell, hogy odamegyek egyet tornázok és bumm de szívesen fordítanám erre az energiámat, elvileg a kiújulás kockázatát is bőven csökkenti. Te ezzel nem próbálkoztál vagy nem igazán hiszel a dologban? 

Előzmény: lady mora (7249)
lady mora Creative Commons License 2021.06.04 0 0 7249

Szia!

 

Ha gondolod olvasd vissza a bejegyzéseimet, de sajnos szinte 100%-ra mondhatom, hogy ez magától elmúlni sosem fog, sőt az évek múlásával csak megnyúlik. A helyi krémezés, torna csak tüneti kezelés ha éppen belobban, amúgy nem használ hosszú távon. Ezek az én tapasztalataim természetesen, alakulhat máshogy is neked. 

Előzmény: Havária_ (7246)
mincike1 Creative Commons License 2021.06.03 0 0 7248

Szia! Ha adsz egy e-mail címet írok.

Előzmény: Avarsavala (7245)
mariato Creative Commons License 2021.06.02 0 0 7247

Kedves mincike1!

Olvasgatom már egy ideje a bejgyzéseket, mert hasonló problémával küzdök, próbálok jó orvost találni. 

Elkérhetném én is az orvosod nevét? Látom, sokaknak segítettél ezzel. emailem:mariatot22@gmail.com

Nagyon köszönöm előre is!

Előzmény: mincike1 (7038)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!