Keresés

Részletes keresés

ZR Creative Commons License 2015.07.27 0 0 3344

1.58, 1.59

Előzmény: toto92 (3340)
ZR Creative Commons License 2015.07.27 0 0 3343

Most nézem, 1.09 patch az EU2 nálam.

Előzmény: toto92 (3342)
toto92 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3342

Tudtommal is az AGCEEP-n alapul, de gondoltam ha már megvettem a játékot és van hozzá egy ingyenes kiegészítő, minek bajlódjka a másik beszerzésével?

Előzmény: Barry Unger (3341)
Barry Unger Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3341

Jött ki egy játék For the Glory néven, amit az AGCEEP-esek csináltak az EU2 motorral.  sztem kb. ugyanaz lehet.

Előzmény: toto92 (3340)
toto92 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3340

Sikerült leszedni, újraraktam, de semmi változás.

 

Az 1.57-es a legújabb agceep, vagy tud valaki újabbhoz linket?

Előzmény: toto92 (3338)
Barry Unger Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3339

Totál tévút az egész. Monarch pontért fejlesztheted a provinciáidat. Az épületek építésének eddig sem volt értelme, ez után sincs, semmi nem változott.

Előzmény: Blobov (3332)
toto92 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3338

Nem lenne hülyeség egy szerkesztés gomb... szóval ez a hibaüzenet bukkan fel unistallnál.

Előzmény: toto92 (3337)
toto92 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3337

Előzmény: toto92 (3336)
toto92 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3336

Nem tudom uninstallálni az EU2-őt. o.O

Előzmény: ZR (3335)
ZR Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3335

Nekem is Win 8.1 alatt fut, 1.08 és 1.65 MYMAP, megy pöccre, szerintem rakd újra az egészet.

Előzmény: toto92 (3334)
toto92 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3334

Amúgy már a sima eu2 feltelepítésénél is feldobott hibaüziket, de ennek ellenére feltelepült, és működik, legalábbis elindulni elindul.

Előzmény: toto92 (3333)
toto92 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3333

Üdv!

 

Megpróbáltam feltelepíteni a játékot + az AGCEEP-t a gépre, win8.1 alá. A játék el is indul (1.08), az agceep (1.57) viszont hiába települ fel rendben, a scenario indításakor ilyen üziket dob fel:

 

 

Mi lehet a gond? 

Blobov Creative Commons License 2015.06.13 0 0 3332

Ahogy elnézem, a Paradoxnak sikerült egy orbitálisan bunkóságot húznia a legújabb patch-csel: bevezették az új építkezési szisztémát, ami egyfajta province development-tel együtt jár, viszont! a development-et csak a legújabb DLC-vel tudod csinálni, anélkül az eddigi provinciaépítkezést már nem lehet fenntartani (nem építhetsz annyi épületet, amennyit eddig).

Blobov Creative Commons License 2014.11.04 0 0 3331

Javítás:

Egy grafikus kártya update javított a helyzeten, de Meditterránumon tömegében mozgó hajók még mindig nagyon szaggatnak. Ja és persze szemétedett az AI is: a csapatösszevonó, nagy csatákat kikényszerítő algoritmusa alapján hiába rontok rá egy kisebb seregre, a csata nem ér véget addig, amíg akár a Pireneusokon is átkelő ellenség összes serege oda nem ér.

 

Előzmény: Attilio (3330)
Attilio Creative Commons License 2014.11.04 0 0 3330

Amióta feltelült a patch nem mertem elindítani. Az új CK II patch is tönkrevágta a játékot, de akkor az EU IN-vél is eljátszották ezt... Szomorú, ahogy elnézem az összes régi kedvencemet tönkrevágják DLC-kkel vagy idióta módosításokkal. (CS, CM, CK, EU)

Előzmény: Blobov (3329)
Blobov Creative Commons License 2014.11.03 0 0 3329

Rég láttam ekkora bakit a Paradoxtól, szinte a korai CK/HOI/Vicky kiadásokra emlékeztet: az EU4-hez kijött új peccs (1.8), ami az Art of Warhoz tartozik (a DLC letöltése nélkül) és amit a Steam automatikusan telepít, 900 új provinciát tett a játékhoz, no meg elképesztő mozgásmennyiséget, ami élvezhetetlen tempójúvá rontotta a játékot...

Blobov Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3328

Ha esetleg még vkinek nem lenne még meg a Vicky 2, ennyiért bőven vinni kell:

http://www.bundlestars.com/all-bundles/victoria-complete-bundle/

(és menjenek a búsba).

Gyikoc Creative Commons License 2014.08.10 0 0 3327

Srácok, én szeretnék multizni az egyik haverommal de nem tudunk. Próbáltuk Hamachival, de úgyse jó. Valami ötlet? (Nem egy házban lakunk így a Lan kizárva)

hami77 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 3326

sajnos már a HOI3 sem volt valami jól sikerült. ha most abból csinálnak egy leegyszerűsített hoi4-et, az tuti bukta lesz, a hoi sorozatnak eleve komoly alapproblémája, hogy csak a 8-10 legerősebb állammal játszva izgalmas.

Előzmény: Blobov (3325)
Blobov Creative Commons License 2014.02.13 0 0 3325

http://www.shacknews.com/article/82780/hearts-of-iron-iv-announced-toning-down-learning-curve

 

Hát, ha ugyanaz az irány, mint az EU4 esetében, akkor egy gyors, játszható játék lesz, de nem túl bonyolult :)

hami77 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 3324

valószínűleg volt különbség kezdéskor is, illetve olyan 8-9. tech szint körül van vagy 5-6 tech, amit nagyon gyorsan fel lehet fedezni. ez időben olyan 1490-1520 közé esik.

Előzmény: Blobov (3323)
Blobov Creative Commons License 2014.01.09 0 0 3323

Minden nyugati állam megelőz 1-2 land tech-hel, igaz, nem emlékszem, hogy indultunk (1458ban kezdtem eleve), volt-e már akkor elmaradásom. Ráadásul most vettem észre, hogy a hadaimat féláron tartom, nem 0 költségen, így értelemszerűen több pénz megy el rájuk, mint kéne, és kevesebb a fejlődésre.

Előzmény: hami77 (3322)
hami77 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 3322

10% különbséget jelent az eastern a western grouphoz képest, ráadásul az eastern lovassságban sokkal jobb, mint a western. a különbség oka nem ez. Az EU3-ban nem western tech csoportban is lehet tartani a lépést a nyugattal, kivéve, ha exotic (amerikai, afrikai), vagy kelet ázsiai valaki.

Velence kevés provinciás (tehát a tech ára alacsonyabb), van CoT-ja, tehát valszeg komoly bevétele van kereskedelemből, és a provinciái is magas alap adó értékkel rendelkeznek. Tehát összességében magas a bevétele, ráadásul a szomszédai is kicsik, gazdagok, és a neighbour bonus is segíthette a felfedezését.

Magyarország ezzel szemben sokprovinciás, a provinciák alacsony base tax-szal rendelkeznek, se prod, se trade bevétel nincs jelentős, tehát kevés pénzt tud felfedezésre fordítani, és ráadásul a relatíve nagy számú provincia miatt a felfedezés is többe kerül.

Előzmény: Blobov (3321)
Blobov Creative Commons License 2014.01.09 0 0 3321

Gondolom, a szokásos tech group kérdés: Magyarország a keleti blokkban van, a tőle nyugatra lévők és Törökország meg a nyugatiban. S mondom, a csúszkák se igazán morálnövelők.

Előzmény: asolyom (3320)
asolyom Creative Commons License 2014.01.08 0 0 3320

Jól hangzik, bár mondjuk őszintén meglep, hogy a magyar sereg technikailag így el van maradva mondjuk Velencétől. Tudtommal Mátyás serege az egyik legjobb volt Európában.

 

Én most éppen II. Harold angol királlyal próbálok változtatni a történelem menetén, 1066-tól indulva. Először a fattyú Normandiai (Hódító?) Vilmos seregét fürösztöttük meg a partraszállása után, aztán a norvég IV. Harald nagyjából hasonló létszámú seregét vertük meg egy nagy csatában, védekező hadállásban. Utána már csak a demoralizálódott maradékot kellett szétverni, és minden ellenség elkotródott angol földről. A kapott hadisarcból létrehoztunk két hercegséget, amit az utódok között osztottunk szét. Most kezd helyreállni a rend és a vazallusok hűsége. Meglátjuk, milyen lesz a folytatás.

Előzmény: Blobov (3319)
Blobov Creative Commons License 2014.01.06 0 0 3319

No, az EU3-mal játszottam, Magyarországgal, de mivel ez az anyatopikom, ideírom :)

Szóval Magyarország, méghozzá nem is 1400-tól, hanem Mátyással akartam kezdeni, így 1458 lett a kezdődátum. 

 

Meglepve tapasztaltam, hogy Erdély nem az ország része, hanem csak vazallusunk... A játék során igyekeztem arra, hogy az egyes missionöket teljesíthessem, így rögtön az elején a vazallizáljuk Boszniát küldetésnek megfelelően hadat üzentem a bosnyákoknak. Nem volt különösebb nehéz elfoglalni a két tartományukat, azonban a mohóság bűne erősebb volt, és bizony inkább annektáltam az országot. Viszont a szövetségese, Bajorország még mindig hadban állt velünk és nem is sikerült vele békét kötni, mivel az a szövetségeseim ellen (Brandenburg, Lorraine, Milano) egész jól vitézkedett. Így végül Pogyebrád Gyurit kértem meg arra, hogy engedje már át a csapataimat. A cseh király átengedett, így a seregeink München alatt nagy csatában kétszer is megverték a bajor herceg csapatait, megsemmisítve azokat (jó ez az EU3 csatamodell, ha az ellenfél morálja alacsony és újabb csatában kikap és negatívba zuhan,akkor a teljes serege szétszéled). Így már nem volt nehéz az ostrom sem, be is vettük mind a négy bajor tartományt, de vazallizálni nem sikerült: a warscore ugyanis 100 volt, a vazallussághoz viszont 109 kellett volna (wtf?). Így végül elkértünk két tartományt, amelyek közül egyet gyorsan el is kért az osztrák herceg, mint német-római császár...

 

Mátyás urunk ezt követően diploannektálta Erdélyt, majd egy küldetés következtében elfoglalta és vazallizálta Szerbiát is. Sikerült diploannektálnunk Drakula földjét is. Közben igyekeztünk a szomszédokal barátkozni. Ausztriával, Csehországgal és Lengyelországgal is kedves a viszonyom, az ország meg elindult a modernizáció útján (innovatívság, free subjects, centralizmus), de baromi messze van még attól...

 

Ekkor kaptuk a "Magyarország ismét nagy lesz" eventet, ami core provinciaként tette meg Isztriát (Velence), Krainát (Ausztria), Morvaországot (Csehország), Krakkót (Lengyelország) és egy bolgár tartományt (Törökország) - így kaptam permanent casus bellit valamennyiük ellen.

Mivel a törököktől félek, a többiekkel jó a viszonyom, így maradt Velence...Mátyás hadat is üzent nekik, gyorsan elfoglalta Dalmáciát, ostromolni kezdte Isztriát, majd - mivel a sógorok átengedtek minket - olasz földre is lépett... hogy aztán Trevísiónál súlyos vereséget szenvedjen a technikailag képzettebb velencei haderőtől, és a csatamezőn maga is halálát lelje. A tönkrevert sereg gyors menekülésbe fogott, egészen Horvátország földjéig, ahol csatlakoztak hozzájuk a dalmáciai győzők is, a sereg élére pedig a frissen megkoronázott II. (Corvin) Lajos állt. Így ugyan jelentős létszámelőnybe kerültünk, de a velencei sereg így is győzni tudott volna, ha nem érkezik meg váratlanul a szerb sereg, megfordítva a csata kimenetelét. Így aztán a horvát földön tönkrevertük a velenceieket, akik Krainán keresztül menekültek volna, de itt is sikerrel vívtunk meg velük. II. Lajos serege behatolt hát olasz földre, és Trevisionál kétszer is megverte a frissen felállított, valamint a lombardiából átirányított velencei csapatokat, a kereskedőállam pedig békét kért, felajánlva Isztriát és Dalmáciát. A békét elfogadtuk.

 

Kimaradtunk a csehek tönkreveréséből, amelyet a lengyelek és osztrákok műveltek, teljesen váratlanul fehér békével ért végett, majd jött a résztvevők számára a feketeleves: Csehországot Kasztília örökölte meg... :D

Időközben II. Lajos is elhunyt, helyére III. (Corvin) Lajos lépett. S itt egyelőre elakadtam: III. Lajos egyedüli nagy sikere az, hogy sikerült szövetséget kötnie Angliával és Kasztíliával, így elméletileg védettek vagyunk, viszont se a törökök, se a lengyelek, se az osztrákok ellen nem tudnék eséllyel háborút vívni... mind létszámban,mind technikailag, mind morálban el vagyunk maradva ezen országoktól. Szóval egyelőre várunk és építkezünk (1500-at írunk most).

asolyom Creative Commons License 2013.12.30 0 0 3318
Helyes! :-) én bezzeg 5000-ért vettem. :-/
Előzmény: Blobov (3317)
Blobov Creative Commons License 2013.12.30 0 0 3317

Az. Két dolgot is hiányol: vmemory-t, valamint cloude shader akárhányat. De tervben van egy bővítés, szóval azért a steam könyvtárban ott van. 2500 forintért nem lehetett otthagyni.

Előzmény: asolyom (3316)
asolyom Creative Commons License 2013.12.30 0 0 3316

:-( VGA?

Előzmény: Blobov (3315)
Blobov Creative Commons License 2013.12.30 0 0 3315

Na, eldőlt, nem fut. :)

Előzmény: Blobov (3313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!