Keresés

Részletes keresés

zzolee Creative Commons License 2002.04.05 0 0 48
Na még egykettő szines is...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

És egy különleges kép amit nagyon nehezen találtam meg. A katasztrófa utáni napokban a város hatalmas panelházait lemosták és portalanították erről álljon itt egy kép:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

zzolee Creative Commons License 2002.04.05 0 0 47
Egy pár kép Pripjatyról:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

zzolee Creative Commons License 2002.04.05 0 0 46
Ejj de jó úgylátom újra kezd éledezni a topic. :)

Infomaker: Gázrobbanás? Én úgy olvastam,hogy a reaktorban a grafit megolvadt a magas hőmérséklettől és lerobbant a reaktor teteje és így a rádióaktív felhő beterítette a környéket,egyben Pripjaty városát is. Olvastam egy olyan tudományos írást is,hogy a robbanásnál egy rádióaktív nova? is keletkezett és ez szállította a legnagyobb mennyiségű rádióaktív anyagot és ez a nova 500! méterrel kerülte el a várost. Azt olvastam,hogyha azon az éjjelen ez a nova áthalad a városon akkor a reggelt nagyon kevesen érték volna meg.

Dr. Lecter Creative Commons License 2002.04.04 0 0 45
Amennyire egy gázrobbanás "sima" lehet, úgy igen.
A közvetlen környéken elég jelentős mennyiségű trutyi lett szétszórva.
Előzmény: Infomaker (44)
Infomaker Creative Commons License 2002.04.04 0 0 44
Hi!

Azt azért ne felejtsük el, hogy ott ugye nem atomrobbanás, hanem sima gázrobbanás történt, és ez szórta szét a trutyit.

Ugye Dr. Lecter?

zzolee Creative Commons License 2002.04.04 0 0 43
Melyik chatről? :)

Nemtudom. De tényleg gáz,hogy süllyed a topic. Most készítek egy weblapot pripjaty városárol pár napon belül elkészül kirakom ide a címet hátha érdekel valakit. Ilyen frankó történet és senkit sem érdekel? :-(

neurhlp Creative Commons License 2002.04.01 0 0 42
Helló!
Nem ismerlek téged véletlenül a chat-ről?
(ott a nevem IRM-man)
Egyébként baj hogy süllyed a topic.
zzolee Creative Commons License 2002.03.12 0 0 41
ne süllyedjen már ez a topic... :-(
zzolee Creative Commons License 2001.05.09 0 0 40
Én sajna nem láttam de érdekelne...
Youme Creative Commons License 2001.05.07 0 0 39
Én nemrég láttam őt egy nagyáruház parkolójában.
Várt valakit. Természetesen sapkában. Szerintem nem kopasz :-)

Visszatérve a témához:

Látta valaki a Bayern3-on 28-án a filmet? Én sajnos lemaradtam róla. Meséljen aki látta !!

Előzmény: zzolee (38)
zzolee Creative Commons License 2001.05.07 0 0 38
A sapek tényleg nem rohad le róla soha de szerintem ez teljesen mind1 nem? ;)

Viiszamenni? Akár holnap is visszamehetsz csak pár dolog kell hozzá:

1. Szép mennyiségű pénz az összes szükséges papír,engedélyek,stb-ik megszerzéséhez.

2. Kenőpénz az ukránoknak,hogy biztosan eljuss az uticélodhoz...

3. Nem szükséges de azért ajánlott valamiféle védőöltözet vagy szakfander a biztonság kedvéért,és ugye ez is olcsó dolog. :)

Ha mindez megvan akkor már mehetsz is. :)

A viccet félretéve nem nagyon hiszem,hogy szerveznek majd oda turista utakat,bár lehet,hogy lenne rá igény,(mondjuk én az elsők között mennék) szóval szerintem tényleg csak "százezer év múlva"... Addig maradnak a képek meg a videók. De azért milyen érdekes mekkora hire lesz egy városnak,egy katasztrófa után mikor elötte még a nevét is alig ismerték...

Azért nagyon kiváncsi lennék milyen lehet most egy ottani lakás. Mostmár h jól számolom 15 éve érintetlenül otthagytak mindent. Azért nem lehet semmi. Bár egy éjszakát nem töltenék ott akkor sem ha nem lenne sugárzás... Na nem azért mert gyáva lennék elvégre mitől kéne félnem csakhát azért egy panelházban 15 év alatt szép mennyíségű patkány,csótány,meg még kedves "lakók" gyülnek össze és ez eléggé visszavetné a kedvem a huzamosabb ottléttől...

Bocsi amiért hosszabb voltam csak megpróbáltam egy kicsit visszaterelni a topicot az eredeti irányba! :)

bye!

ZZOLEE

Dave Bowman Creative Commons License 2001.05.07 0 0 37
mindegy, ez csak feltevés volt. de nem veszi le a soha a sapkát

mikor lehet oda majd visszamenni? százezer év múlva?

Előzmény: zzolee (36)
zzolee Creative Commons License 2001.05.07 0 0 36
Én ha jol tudom akkor 2000 tavaszán járt ott ha jól emlékszem de nem 1000%. Ezt a sapka dolgot nem értem... Mi köze ennek a látogatásához? :) Láttam egy videot ami a helyszínen (Pripjatyban) készült róla és ott is rajta volt a sapka. :)
Dave Bowman Creative Commons License 2001.05.05 0 0 35
lehet, hogy marhaság, de nekem is lenne ezzel kapcsolatban egy kérdésem... mikor tette ott a látogatást? ugyanis mindig sapkában mutatkozik, s sosem veszi le
Előzmény: zzolee (33)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.05.05 0 0 34
De szerintem a sugárzás terén nem lehet megszabni egy minimum határt. Már csekély sugárzás is valamely szinten káros

Az ionizáló sugárzások sztochasztikus élettani hatásairól el lehet mondani, hogy igen kis dózistól is meg lehet halni, de a halálos megbetegedés valószínűsége igen kicsi. Az ICRP (Nemzetközi sugáregészségügyi szervezet) jelenleg elfogadott értéke szerint a kockázat 0,05/Sv. Ez azt jelenti, hogy ha valaki 1 sievert dózist kap, és közvetlen betegség nem alakul ki, vagy abból meggyógyul, 5 % esélye van annak, hogy (esetleg évtizedekkel késôbb) mégis ennek következtében hal meg.
Ennek fényében az a tény, hogy Magyarországon a természetes háttérsugárzásból évente 2-3 millisievert dózist kap mindenki, nem túlságosan aggasztó.
Tovább bonyolítja a képet, hogy az igen kis dózisok (ezért igen kis valószínűségek) hatásának kimutatása statisztikailag szignifikáns módon igen nehéz (óriási számú minta kéne hozzá).

Előzmény: zzolee (33)
zzolee Creative Commons License 2001.05.04 0 0 33
Dave Bowman: Mire az egész anyag felszívódik teljesen az jó pár száz ezer év lesz. Van néhány anyag ami már eltünt de még van számos egészségre káros anyag a környezetben.

Olvasta valaki Vujity Tvrtko - Tizenkét Pokoli történet cimű könyvét? Abban leirja részletesen Tvrtko Pripjatyban tett látogatását. Nekem lenne egy kérdésem. Neki itthon egy magyar orvos azt mondta,hogy Pripjatyban eltölthet max 15 percet egészségkárosodás nélkül mert ez azalatt az idő alatt annyi sugárzás éri mint egy átlagos magyar embert egy év alatt. De szerintem a sugárzás terén nem lehet megszabni egy minimum határt. Már csekély sugárzás is valamely szinten káros. Mi a véleményetek? Javitsatok ki ha tévedek!

ZZOLEE

Dave Bowman Creative Commons License 2001.05.03 0 0 32
elnézést kérek, nem feltétlenül a témába vág, de a pripjatyi képeket nézegetve, és az Aral-tóról olvasva lejjebb, utánanéztem ennek is.

ez itt az Aral-tó 1977-1995:


nagyon elgondolkodtató ezzel az egész szovjet rendszerrel kapcsolatban. visszafordíthatatlan ökológiai katasztrófa.

azt tudja valaki, mikor jut a rádióaktivitás szintje az egészségre káros alá Csernobil körül?

Youme Creative Commons License 2001.05.02 0 0 31
Nekem a "dúsított (!) plutónium" is tetszett.
A nem dúsított milyen ??? Dúsítatlan?
Előzmény: Dr. Lecter (30)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.05.01 0 0 30
szépen lassan nehézvizet csinál a Fehér-Tengeből (gyengébbek kedvéért: a nehézvíz esetében a hidrogént egy izotópja, bizonyos Trícium helyettesíti, radioaktív, sima víz bétasugárzókkal történő besugárzásakor kapjuk

Még gyengébbek kedvéért: ez épületes szamárság.

Előzmény: Augur (29)
Augur Creative Commons License 2001.05.01 0 0 29
2001 Május elseje van, a munka ünnepe.
Mivel ez egy őskomcsi ünnep, megragadom az alkalmat és írok egy párat a nagy Szovjetúnió dicső utódállamának néhány tévedéséről.

1.) Kurszk Oscar-II. (ANTYEJ) osztályú tengeralattjáró

Elsüllyedt 2000 nyarán. Az ostály (és a hajó) specifikációjából kiderül, hogy AKÁR NUKLEÁRIS FEGYVEREKET S HORDOZATOTT! A Valenciai-öbölben jópárszáz méter mélységben van egy lezuhant Corsair a fedélzeten egy hidrogénbombával már jó pár éve. De ha a Kurszkon is volt, azt a víznyomás egy idő után tönkreteszi, és akkor vagy beng-beng, vagy szépen lassan nehézvizet csinál a Fehér-Tengeből (gyengébbek kedvéért: a nehézvíz esetében a hidrogént egy izotópja, bizonyos Trícium helyettesíti, radioaktív, sima víz bétasugárzókkal történő besugárzásakor kapjuk). A hordozórakéta-rendszer bizonyos Chelomey SS-N-19 Shipwreck (becenév: Granit) nevű rakéta, ez a SS-N-12 megbuherált verziója, alacsonyabb, laposabb röppályával, 20-550 km-es aktív radaros célratartás, 1.6 Mach. Robbanófejként 750kg HE (robbanóanyag) VAGY 500 KILOTONNÁS NUKLEÁRIS TÖLTET lehetséges. Mellesleg egy norvég főfejes említette is ezt a lehetőséget. Valahogy eltűnt a színről az az ember...

2.) Plutónium magyarországon

A SZU összeomlása után egy pár évvel, asszem 1992-3-ban egy pár hóhiszemű orosz úriember néhány AK47 és egy pár puskatávcső mellett 500g dúsított (!) plutóniumot akart eledni nyugis kis hazánkban. Persze utána Jelcin lefejeztette a fél nemzetbiztonságot, de ha akkor lehetett plutóniumot lopni egy laborból, akkor most is lehet, nem? Néhány terrorszervezet művészetének a megkoronázása lenne egy nukleáris zsarolási akció...

3.) Woshroshdenje sziget, Aral-tó

Az Aral-tó közepén van egy sziget. A tó kiszáradásával (ami szintén Szálin papa bűne, mert a tó két tápláló folyóját, az Amu-Darját és a Syr-Darját megcsapoltatta, hogy gyapotot ültethessenek és ezzel szétrakta mind a klimatikus, mind a geológiai profilját a környéknek) ez a sziget egyre inkább nő, egyszer eléri a szárazföldet, kettéválasztva a tavat egy nyugati kis részer és egy keleti "nagymedencére". Mindez csak egy ökológiai katasztrófa lenne, ha Sztálin elvtárs utódai nem rohanták volna bele magukat a hidegháború biohadviselési aspektusába, és nem pont Woshroshdenjét választották volna "kuatóállomásként". Ken Alibek alias Kanatjan Alibekowa, az egész bioprojekt vezetője, átszökött az USA-ba, és nagy keretekben felvázolta, hogy micsoda disznóságokat műveltek ott a fiúk (többek között lépfene, ebola, Marburg és agyhártyagyulladás). 1998 nyarán egy szörnyű vírus gyilkolt a környéken, bár képek és bizonyítékok vannak róla, a ruszkik mé a létezését is tagadják, Alibek szerint a Marburg egyik fajtája volt. Ha a Marburg vagy a lépfene rászabadul Európára, nekünk annyi.

Na, röviden ennyi a termés az elmúlt öt évből. Kérdés, hogy ez mennyire a töredékrésze annak a rakás disznóságnak, amit az orosz hadsereg művelt és senki (illetve majdnem senki) se tud róla.

Előzmény: zzolee (27)
Augur Creative Commons License 2001.05.01 0 0 28
2001 Május elseje van, a munka ünnepe.
Mivel ez egy őskomcsi ünnep, megragadom az alkalmat és írok egy párat a nagy Szovjetúnió dicső utódállamának néhány tévedéséről.

1.) Kurszk Oscar-II. (ANTYEJ) osztályú tengeralattjáró

Elsüllyedt 2000 nyarán. Az ostály (és a hajó) specifikációjából kiderül, hogy AKÁR NUKLEÁRIS FEGYVEREKET S HORDOZATOTT! A Valenciai-öbölben jópárszáz méter mélységben van egy lezuhant Corsair a fedélzeten egy hidrogénbombával már jó pár éve. De ha a Kurszkon is volt, azt a víznyomás egy idő után tönkreteszi, és akkor vagy beng-beng, vagy szépen lassan nehézvizet csinál a Fehér-Tengeből (gyengébbek kedvéért: a nehézvíz esetében a hidrogént egy izotópja, bizonyos Trícium helyettesíti, radioaktív, sima víz bétasugárzókkal történő besugárzásakor kapjuk). A hordozórakéta-rendszer bizonyos Chelomey SS-N-19 Shipwreck (becenév: Granit) nevű rakéta, ez a SS-N-12 megbuherált verziója, alacsonyabb, laposabb röppályával, 20-550 km-es aktív radaros célratartás, 1.6 Mach. Robbanófejként 750kg HE (robbanóanyag) VAGY 500 KILOTONNÁS NUKLEÁRIS TÖLTET lehetséges. Mellesleg egy norvég főfejes említette is ezt a lehetőséget. Valahogy eltűnt a színről az az ember...

2.) Plutónium magyarországon

A SZU összeomlása után egy pár évvel, asszem 1992-3-ban egy pár hóhiszemű orosz úriember néhány AK47 és egy pár puskatávcső mellett 500g dúsított (!) plutóniumot akart eledni nyugis kis hazánkban. Persze utána Jelcin lefejeztette a fél nemzetbiztonságot, de ha akkor lehetett plutóniumot lopni egy laborból, akkor most is lehet, nem? Néhány terrorszervezet művészetének a megkoronázása lenne egy nukleáris zsarolási akció...

3.) Woshroshdenje sziget, Aral-tó

Az Aral-tó közepén van egy sziget. A tó kiszáradásával (ami szintén Szálin papa bűne, mert a tó két tápláló folyóját, az Amu-Darját és a Syr-Darját megcsapoltatta, hogy gyapotot ültethessenek és ezzel szétrakta mind a klimatikus, mind a geológiai profilját a környéknek) ez a sziget egyre inkább nő, egyszer eléri a szárazföldet, kettéválasztva a tavat egy nyugati kis részer és egy keleti "nagymedencére". Mindez csak egy ökológiai katasztrófa lenne, ha Sztálin elvtárs utódai nem rohanták volna bele magukat a hidegháború biohadviselési aspektusába, és nem pont Woshroshdenjét választották volna "kuatóállomásként". Ken Alibek alias Kanatjan Alibekowa, az egész bioprojekt vezetője, átszökött az USA-ba, és nagy keretekben felvázolta, hogy micsoda disznóságokat műveltek ott a fiúk (többek között lépfene, ebola, Marburg és agyhártyagyulladás). 1998 nyarán egy szörnyű vírus gyilkolt a környéken, bár képek és bizonyítékok vannak róla, a ruszkik mé a létezését is tagadják, Alibek szerint a Marburg egyik fajtája volt. Ha a Marburg vagy a lépfene ráészabadul Európára, nekünk annyi.

Na, röviden ennyi a termés az elmúlt öt évből. Kérdés, hogy ez mennyire a töredékrésze annak a rakás disznóságnak, amit az orosz hadsereg művelt és senki (illetve majdnem senki) se tud róla.

Előzmény: zzolee (27)
zzolee Creative Commons License 2001.04.25 0 0 27
Ims: Jó lenne ha átcsábítanád ide a jónépet! ;-)
vki: Köszi a tippet utánnanézek!
vki Creative Commons License 2001.04.24 0 0 26
Az erdeklodoknek ajanlom Piers Paul Read Uranisten, mit tettunk - Csernobil cimu konyvet, akad benne egy-ket fenykep is.
lms Creative Commons License 2001.04.23 0 0 25
Elszabtam.

Anelkul, hogy korulneztem volna az indexen, nyitottam egy uj topikot, raadasul a "politika" rovatban.

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9035178

Majd megprobalom ideterelni a hozzaszolokat (bar a ket rovat latogatoi sajnos ritkan fedik at egymast, akarcsak az eletben)

zzolee Creative Commons License 2001.04.23 0 0 24
Sziasztok!

Sajnos nálunk van egy rakat adó de az pont nem jön nálunk... :-(((((((

Azért köszönöm,hogy megnézted!
Aki nézi majd a filmet attól megköszönnék majd egy beszámolót! :-)

Üdv!

ZZOLEE

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.19 0 0 23
Igen a Bayern3 német tv adón lesz az osztrák film ami korábban lett itt említve.
Előzmény: zzolee (21)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.04.19 0 0 22
Gondolom egy tv-adás idôpontja.
Előzmény: zzolee (21)
zzolee Creative Commons License 2001.04.19 0 0 21
James T Kirk:

Bocsi de ez mit jelent? :)

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.14 0 0 20
Bayern 3 április 28 - 22:45
Előzmény: noway (11)
zzolee Creative Commons License 2001.04.07 0 0 19
Sziasztok!

Mi az senkinek sincs hozzáfűznivalója? Ne süllyedjen már ez a topic... Azért annyira nem gáz...

Irjatok!

Bye!

ZZOLEE

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!