Köszönjük az értesítést ! Zsolt,én valamikor a jövő héten tervezem,hogy megyek Bp.re Kérlek csinálj nekem is egy Dvd-t a J.F-ről. Telefonálni fogok ! Srácok !! Ma este BP-n a kongresszusi központban TAKE 6 koncert lesz. Ha hallotatok csodát, akkor ez az ének-együttes az az. Én tavaly hallottam őket németországban, hihetetlen,a hangzásviláguk, harmóniaviláguk,az énektechnikájuk.Ha jól tudom,vagy 10 Grammy-t kaptak már.Ray Charles Stevie Wonder,Quincy Jones,de Bobby Mc.Ferry-n is őket hívja,(ta)ha szükségük van vocal-ensemble-re. Aki teheti halgassa meg !!!! Csodálat,hogy ide is eljöttek. Évek óta a Jazz-Vocal, Soul, koronázatlan csodájaként beszélnek róluk az egész Jazzvilágban. Én hetekig a hatása alatt voltam, amit a 2-és fél órás koncertjükön hallottam. Üdv: posaune
Ahogy Karn Evil szaktárs mondta, alapmű. Nagyon Jimmy Smithes a stílusa, talán még vehemensebben dinamikázik az idősödő feka. Fantasztikus íz. Az elsőn 2 órányi anyag, 1 óra jobbról, 1 óra balról, a másodikon 2,5 órányi fölülről. Annyi szám, hogy lehetetlen felsorolni, vagy 50-60?
Érdekesség még hogy egyszer C3-at használ, de legtöbb felvételen B2-t. A racsnis, régimódi step drawbarokkal és TREKII perkával. A hangzásához nincs mit hozzátenni.
Csatlakoznék az előttem szólalóhoz...! Az Auger koncert csúcs volt, legközelebb is ott leszünk ugye Cső?! Az oldal amit írtál működik, de fizetős a letöltés... (és köszi a nevet!)
Minden várakozást felülmúlt. Hallatlan energiával, dinamikával és feszességgel játszottak. Volt valaha a nagy brit triumvirátus. Emerson, Lord, Auger. Közülük Auger kimagaslóan a legjobb formájában van, pedig a legidősebb. Mások ennyi idő eltelte után már másképp szólalnak meg, nála pont lejött a színpadról a 69-es, 74-es hangzás. Ennek ellenére nagyon is mai volt az előadás. A legjobb és legismertebb számait jászotta kimagasló virtuozitással amiben fia atombiztosan hozta a ritmust, lánya az éneket és egy volt metálos srác a basszust. Tökéletesen aládolgoztak az "öregnek". Ennyire dögös, feszes alapokat ritkán hallani.
Mintha ezek lettek volna(?): Bumpin' On The Street, Truth, Freedom Jazz Dance, Happiness, Compared To What?, Pavane!!!, Light My Fire, Listen To Here, No Time To Live?... A műsor két részben ment le, a szünetben és a koncert után lehetett társalogni velük, nagyon közvetlenek voltak.
Hanxerek:
Amerikai átépítésű, drótlábas, hordozható B3 lábbassz nélkül, egy Korg SG ProX digizongi, amin csak a Rhodes szólt és egy számban a szőnyeget egy X5DR adta hozzá.
Az orgona vonalban ment, mint mindig. Így sokkal nehezebb a játék, nagyobb precizitás, virtuozitás szükséges, nem sokan merik meglépni. Effektként a chorus/vibrátó3-at használta, ill. max a zengetőt. Legtöbbször orgonán szólózott, amit fenderzongival kísért balkézzel, de a többi variációt is meglépte.
A rack tetején volt egy keverő, azzal ő keverte a csapatát kompletten. A hangzás tökéletes volt, rendkívül erőteljes. Nagyon megérte elmenni rá. Attila aki jött, mondta hogyha érdemes volt kétszer elmenni Bécsbe Barbara Dennerleinre, akkor erre háromszor is :-)
Brian Auger egyébként szívesen jönne Magyarországra is ha hívnák, figyeljük a túrabeosztását, szóval intézkedni kéne ezügyben. http://www.brianauger.com/
Szia, igen, tökéletesen. Michael Smokowitz javasolta hogy az egyik perkát szabályozó ellenálláshoz egy másik olyat párhuzamosan kössek, a vibrátó kiemelésénél ugyanúgy párhuzamosítsak, és a magasból kondival vegyek le.
Az ellenállások helyett trimmereket tettünk Misivel és azzal játszottuk be gyakorlatilag tökéletesre a vibrátót. Egy picit hangosodik a hang és chorus módban a mély és magas még ki is emelődik. Tehát mind a perkát, mind a vibrátót tetszés szerint alakíthatom. A bevált értékeket visszaküldtem neki további felhasználásra.
sajnos a mélyhangokat szinte teljesen levágja és egyenlőre nem is tudok vele mit kezdeni így nem is csináltam több felvételt. A legalsó oktávon a 16' alig hallható.
A trekII-nél sikerült megoldani a hang vastagítását?
Egyenlőre nekem nincs máshol felvétel, csak a volt zenekarom honlapján. Ott a letöltések közt van 3 lemez. Az első 2001-es stúdió és az élő, az Roland VK7 és Allsound LA2700 lezli, míg a 2005-ös stúdió meg már az A102 és a 351-es lezli.
lemezfelvételhez keresek hammond orgonát és/ vagy leslie-t(külön a leslie is érdekel mert van egy Roland Vk-7-em), ha tudtok valamilyen bérlési vagy egyéb lehetőséget kérlek írjatok ide, vagy a benkodavidjanos@gmail.com címre, vagy hívjatok a 06-20-454-1480 számon! előre is köszönöm: Benkő Dávid
Lassan nekem is kell nyitni egy feltevős oldalt, de van egy, melyet lehet hogy felfejlesztünk.
Misi kész lett a szimmetrizálással, és az új vezérléssel. Ebben az a lényeg, hogy eddig 3 drót kellett a 3 sebességes lezli vezérléséhez. Most az egy szabadon maradt 5. elég a hatból és mégis megvan. A két lezlit elég rádugni, aztán hadd szóljon!
A TREKII finomszabályozása is befejeződött. Méghogy nem úgy szól egy tranyós Hammond mint a csöves??!! :-D
122 <->147 leslie erősítő:
Elvileg a lényeg, a 122-es szimmetrikus bemenetű 40W, így nem kell neki előerősítő külön, az A0-28 elég izmos jelet biztosít számára.
A 147-es meg asszimmetrikus (mint egy monó jack) ~35W, oda kell a preamp pedál ami külön zajforrás, jel színezés.
Van mégegy, a 251-es erősítő. Gyakorlatilag egy kicsit visszavett 147-es ~30W, ami mellé még egy 10W-os külön végfokot is beillesztettek a zengetős csatornának. (ami tök felesleges)
Egyéb difik: A 122-es ECC82-es előfoka 130V-ot kap, míg a 147-esé 115V-ot. A 122-esben egy második ECC82 cső van félig kihasználva a csendesebb motorkapcsolás érdekében, míg a 147-nél egyszerűen a nagyfesz csapdossa a váltórelét.
Szemmel láthatóan kisebbek a 147-es tápegység és kimenőtrafói mint a 122-é. Kb 5%-al.
A fentiek tükrében érthető hogy egy B3-mal a 147-es miért szól kissé torzabban, meg kissé halkabban, ami lehet jó, ízlés kérdése. Ennek ellenére Misi úgy megbűvölte a 147-et, hogy utolérte a 122-esemet néhány kapcsolás módosításával. Mind magasban, mind mélyben sokat erősödött a hangkép. Igaz a 122-est tovább lehetett volna húzni vagy 60-70W-ra, de a hanxórókat is féltem, eddig is elég hangos volt, meg így egyformán szólnak a lacikák. Egyetlen kis hátránya a 147 tuningnak, hogy a végfokcsövek élettartama 30 évről lecsökken kb. 15 évre :-) Ennyi meg szerintem belefér. Szóval drága a 147-es erősítő, de a 122 egy picit méginkább ugyanolyan állapotban. Bárki akármelyikhez hozzájuthatna, ragadja meg az alkalmat, mert nagyon jó cuccok.
A Georgia egy alapmű az orgonás zenékben, még Jon Lord is játszotta a MKIII-IV-ben a Smoke végén! Tehát jazz, sol, rock, mindegy a beállítottság. Te is játszod Lord?
Van még pár ilyen alapmű:
Green Onions (= Hammondos Smoke OTW) Booker T & The MG's
Szep darab, ezt biztos nem kell sokaig tarolnod, mert elviszik szerintem...
Mas: ma kaptam arut meg, es jott tobb Purple is....cd-n nagy csemegek, es DVD is van benne Deep Purple. Majd jelentkezz, es osszehozzuk a Niacin DVD mellett:-)
NAGYON JÓ KÜLSŐVEL (nincs agyonvágva) PORTABLE VERSION. MINDENE TÖKÉLETESEN MŰKÖDIK CSAK A SECUND PERCUSSON NAK VAN EGY PICI HIBÁLYA. KONTAKT HIBÁS. AKINEK VAN EGY PICI MŰSZAKI ÉRZÉKE VAGY ISEMRŐSE SZERINTEM EGY 10-15-PERC ALATT MEG LEHET JAVÍTANI. AZ ÉRINTKEZŐ LÁBAI KOSZOSAK LEHETNEK. DEHÁT EZ VELE JÁR HISZEN NEM MAI GYEREK MÁR.
VAN HOZZÁ PAD, LESLIE KIMENET 3 ÁLLÁSÚ KAPCSOLÓVAL lassú-álj-gyors, KÜLÖN JACK KIMENET VISZONT A KOTTATARTÓJA NINCS MEG.MEGLEPŐEN SZÉP A SCANNER VIBRATÓ HANGJA IS.
Nekem is szimpatikus ez a korszak, bár Magyarországon ebből mi nem sokat érezhettünk, csak azt" tudtuk" hogy a Camel kábitos cigi, és kábitó a colában is volt , ameddig nem kezdték azt itt is forgalmazni . Az agitprop titkárokról már nem is beszélek. Aztán külföldön a hippyk vagy kihaltak, vagy felvették az öltönyeiket, és beszáltak a mókuskerékbe és épitették a kapitalizmust vagy mit.
Harrison a kedvenc gitárommal ép egy F7-et fog . Remélem az örök vadászmezökön is játsza az én vagyok a rozmárt.
Szep ez a Leslie, anno en is nezegettem, es tetszett akkor is:-) Valoban igazi Hippy darab, lehet Janis Joplink es a nagy testverek ezt a Lacikat itattak at a kor " illataval" fustjevel:-)
Köszi. Itt elsősorban az optikai tuning volt a lényeges. Tényleg hanxerileg tök egyforma az A100, B3, C3. Csak "mellékesen" derült ki hogy mennyivel könnyebben mozgatható az A100, B3, C3, M3-hoz képest. Meg hogy milyen jó a hangja a TREKII-vel, hiába tranyós, a hangképét jól eltalálták. Ilyen kéne a többi nem ABC Hammondba is, mert ugyebár a hanggenerátor mindegyikben ugyanaz.
Közben kész lett a szimmetrizált 147-es erőlködő és sok tapasztalatot lehetett vele szerezni. Erről később.
Majd felveszek ezzel az új jószággal aztán közzéteszem. Az egyszerűség kedvéért inkább kamerával.
Lét lacival még jobban néz ki. Azt hiszem én mellőzöm a brit pszichedelikus dizájnt :-)
Meg ennek a tetején is ott fog trónolni a metronóm-dopgéb.
Nem találni szavakat a látványra... Gratula! Nem tudnál felvenni róla legalább 1 rövid mintát, csak hogy kb.ra hogy szól. Nem hisszük el, hogy "pont, mint a nagyoké" :D (najó, de, de azért mégiscsak a hangjáért szeressük eztet a hangszert, nem pedig -csak- a látványért). Tényleg szuper(ul néz ki), pláne a Lászlóval az oldalán...
Mivel nekem is hasonló szerkezetem van, dűlőre juthatunk. Scanner + tranyós előfok.
Az elmúlt pár napban sokat használtam és pár módosítást igényeltem a hangjában hogy pont azt hozza mint a csöves A0-28. A chorus vibrátó esetén a hang élesebb is lesz, meg mélyben vastagabb. Nos a TREKII-nél tényleg éles let a hang, de a mélyben nem vastagodott ki. Meg a perka túl erős volt. Ezen észrevételeimet kiküldtem a TREKII-nek, és a főmérnök -Michael Smokowitz- postafordultával adta meg a választ. (sőt 3 kérdéscsoportomra háromszor, fél napon belül!) 2-3 ellenállásérték megváltoztatása és egy kis kondi beépítése az egész.
A fentiek mintájára gondolom a te áramkörödben is lehetne egy mélykiemelést kieszközölni. A magas meg jó ha visít, ha fémes, én inkább potival tenném szabályozhatóvá. Nekem a felvétel magasa teljesen jó volt. Mindenesetre egy éles és egyben mély hanxínnel tudnám jól megállapítani hogy a frekvenciatartományban minden a helyén van e.
A normál vibrátó is ok. Az egy ilyen nyávogás, nem is használják csak Ethel Smith-es (sramlis) zenékben.
Ha a scanner koszos lenne, a vibrátó modulációja annyira elmélyülne hogy a hangzás ütne, szaggatottá válna. Ilyet nem hallottam. ZS
Köszönöm. Bár nem merném a hangszereid mellé beállítani. A chorus tényleg jó nekem is tetszik de sajnos az egyébként is vérszegény mély hangok így mégjobban elhaloványodnak. Hiába ez nem hammond. De a 3rd perkával elég elfogadható.
Fönt viszont visít. Így is módosítanom kellet mart ha nem terheltem meg a scannert mégjobban visított. Az már zavaró volt.
A vibrato állásban furcsa nekem ez a vartyogásféle hangzás. Tényleg ilyennek kell lennie? Milyen az amikor a scannert ki kell tisztítani?
Ha hétvégén lesz időm készítek még felvételeket úgyis hogy a legmagasabb 1' regisztert is kihúzom.
Minden elismerésem Varázsló Úr! Teljesen hiteles vibrátók, a chorusos meg kifejezetten az. Ha nem írtad volna hogy Vermona, simán elhittem volna a Hammondot is. Szóval nagyon jól sikerült. Meghallgatnám egy kis magas felhanggal is, szóval a legmagasabb húzóregsizter kihúzásával, hogy élesedik is e a hangja?