Keresés

Részletes keresés

kikke Creative Commons License 2006.05.09 0 0 378

Köszönöm, de képzeld ez az újság megvan nekem!

Lehetne még pár kérdésem? Ígérem változtatok valamit, hogy a lányodnak maradjon meg egyedi darabként ez a szép felső.

 

Az ujja gondolom egy darabként van horgolva és úgy hozzáöltve a ruhához?

A váll kivágásnál az ív a fonal eséséből adódik, vagy rásegítettél (pl. fogyasztás)?

Tettél valami díszítő lezárást, vagy a minta ilyen jó?

A nyakrész és eleje-háta közötti résznél hány mintát horgoltál?

És végül, hogyan záródik a nyak - gombbal, vagy elég rugalmas a fonal, hogy belebújjon a fej?

Bocsika a sok kérdésért, de ez a darab most nagyon lázba hozott!!!

Előre is köszi, kikke

Előzmény: grimel (376)
grimel Creative Commons License 2006.05.09 0 0 377

Hát, amint látom a mint így nem nagyon látszik:(

De elküldtem a csajoknak akik kérték mailben. Ha kell még valakinek, kérje nyugodtan.

Üdv és jómunkát:)

grimel Creative Commons License 2006.05.09 0 0 376

Tessék, természetesen adom a mintát:)

Ez alapján csináltam, Fürge ujjak 1998.8.szám, augusztus - itt megtaláljátok *élőben* is:)))

A szabásminta fejből jött, azt hiszem csak gyakorlat meg egy jó adag merészség kell hozzá. De megérte, mert a lányom nagyon meg volt magával elégedve, ilyen ruhája azt mondta *csak neki van meg a mesében*:))))

ruhaminta

Elküldöm majd gabianyu e-mailcímére is, ha véletlenül itt nem lehet rendesen látni. Vagy ha valaki kéri, adjon e-mailt és küldöm szivesen:)

Jómunkát és a legjobbakat:)

 

Jolimama, köcce a jókívánságokat:)

kikke Creative Commons License 2006.05.09 0 0 375

Sziasztok!

Bár még nem írtam a topikba, folyamatosan olvasom. Figyelem és "lopom" az ötleteket. Sajnos sok időm nincs mostanában, de régebben, gyerkőc születése előtt sokat kötöttem, horgoltam, a varrással is próbálkoztam több-kevesebb sikerrel.

 

De nem hagyhatom szó nélkül ezt a csodaszép ruhát. Ez nagyon-nagyon sikerült.  Sőt, lécci-lécci-lécci én is nagyon szépen kérném a mintát. Talán egy szűk hónap alatt el is készülnék vele és akkor pont megfelelő ajándék lenne egy kedves ismerős kislány szülinapjára.......

köszi, kikke

Előzmény: grimel (373)
Jolimama Creative Commons License 2006.05.09 0 0 374
Szia Grimel! Remélem, most már többet fogunk látni. Gratulálok a ruhához, jó lenne, ha a mintát is megkaphatnánk. Nagyon tetszik. A Kislányodnak pedig boldog, szép életet kívánok, legyen az élete olyan szép és tiszta, mint ezen a napon. Mégegyszer gratulálok. Elmondom majd Gabcikának is, jó lenne, ha már köztünk lenne. Várom ám a mintát.
Előzmény: grimel (373)
grimel Creative Commons License 2006.05.08 0 0 373

Megpróbálok feltölteni egy közelképet is:)

 

ruha1  csalad Ez pedig kis családom teljes létszámban:))

Üdv mindenkinek!

Előzmény: grimel (372)
grimel Creative Commons License 2006.05.08 0 0 372

Hahó csajok:))

Dicsekedni jöttem, túl vagyunk a kisebbik lányom elsőáldozásán, mutatom is a ruháját amit beharangoztam.

 

ruha1 
margitmama Creative Commons License 2006.05.07 0 0 371
jolikám ird meg hogy mind meg van- e a minta, amit a 2big-en küldtem. Kétszer is kikapcsolt a gépem. puszi: margitmama.
margitmama Creative Commons License 2006.05.07 0 0 370
köszönöm az üdvözlést, még meg kell tanulnom ,hogy fényképezzem le a munkáimat.

Megint igénybe kell vennem az unokáimat, ami nehéz dolog mert sosem érnek rá.

szia-margitmama
Jolimama Creative Commons License 2006.05.07 0 0 369
Szia Margitka! Örömmel köszöntelek közöttünk. Sajnálom, hogy hazyboszi, a háziasszonyunk még mindig kórházban van, de biztosan örömmel fogadja majd, hogy szaporodik a létszám. Tenni semmi különösebb nincsen, figyeld, hogy ki mit ír, nézd meg a feltett mintákat, válogass belőlük. Ha van valami munkád, vagy érdekesség, amit megosztanál velünk, tedd meg.
Előzmény: margitmama (368)
margitmama Creative Commons License 2006.05.07 0 0 368
jolimamának! ÉN IS BELÉPTEM a fórumban de nem tudom a további teendőket. ha tudsz segiteni meg köszönöm. margit.
Jolimama Creative Commons License 2006.05.05 0 0 367
Ennél van vállvarrás, hú, tényleg van benne varrás, vagyis úgy horgolom össze. Sajnos, az ujjabőség nem igen köthető körkötőtűvel, legalábbis nekem nem sikerül. Sokszor kötök harisnyakötőtűvel, meg lehet szokni. Én szeretem így kötni, az ujja is olyan hosszú lesz, amilyenre szükség van. Holnap próbálok egy rajzot csinálni, hátha érthetőbb lesz. Remélem, legalábbis.
Előzmény: era417 (366)
era417 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 366

Aha, kicsit bonyolultnak hangzik , de teljesen latom a fantaziat benne. Ennel csak az a jobb , mikor a  nyakanal kezded , korben, folyamatosan szaporitasz es ugy le. En ugyan ebbe meg nem mereszkedtem bele, de roppant kecsegtetonek tunik mindket valtozat. ---en is utalok varrni!!!!!

 

Csak azt latom bajnak vele, es azert hianyolom a vallvarrast, mert igy nincs ami "osszefogja" . igy rendesen megnyulik. Olyannyira, hogy azon gondolkodom, hogy teszek bele legalabb valami szalagot, ami megfogja. Es igy keresztben kotve- kulonosen a mintaval benne-- eleg nehez meghatarozni, hogy hany szemet szedjek fel az ujjanak, kicsit hosszu lett.

 

En azt az 5 tut nem szeretem meg, azt inkabb kihagyom- en korkototut hasznalok mindenhez- olyannyira, hogy egyenes tum nincs is egy darab sem!

 

Kellemes tavaszt mindenkinek!

Előzmény: Jolimama (365)
Jolimama Creative Commons License 2006.05.05 0 0 365

Egy hétig nem voltam itthon, unokáztam. Nagyon nagy a csönd.

Kedves Era, jó ötlet így kötni, én ezt úgy is variáltam, hogy a régebben feltett kapucnis kabátnál is tettem, csak a kapucni van felhorgolva, varrva, a többi egyben kötve. Eleje-háta a hónaljig egyben kötve, ott külön kötöm a hosszáig, fogyasztás karlyuknál nincsen. Ha ez megvan, összevarrom a vállakat, felszedem az ujja szemeit, és öt tűvel körben kötöm, persze, fogyasztom, ahol kell. A végén patenttal fejezem be. Így sehol sincsen varrás. Mint Gabiiiiii, én sem szeretek összevarrni. Mindenkit üdvözlök, és várom a jó ötleteket.

Gabiiiiii Creative Commons License 2006.05.02 0 0 364
tok jo otlet,ugyis utalok varrni:)
Előzmény: era417 (363)
era417 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 363

 Hej lanyok !

Merre jar mindenki?????????????nagyon lelassult a topic!

Remelem mindenki rendben van, csak elfoglaltak vagytok ti is - en is eleg regen jartam erre, viszont most akkor szeretnem bemutatni a legujabb elkotast; egy gyors kis pulcsit a lanyomnak. Az egesz egy darabban keszult, ugy, hogy az elejevel kezdtem , az ujjat felszedtem es keresztben kotottem, majd elkotottem es a hatuljaval fejeztem be. Remelem minden latszik a kepen, ha nem, akkor csak kerdezzetek!

Csok  Era

az egesz darabelejeujja
Előzmény: Gabiiiiii (362)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.04.28 0 0 362

hihi,a gerek a vegen kinovi,mire meg tudom mutatni.teljesen hordja,tetszik neki

Előzmény: Jolimama (359)
grimel Creative Commons License 2006.04.28 0 0 361
Juuuuuuj, de szép:)))
Előzmény: Jolimama (359)
optikus Creative Commons License 2006.04.27 0 0 360
Udv Mindenkinek! Topikot keresgelek de nem nagyon lelek, bõr varrasaval kapcsolatban lenne nehany kerdesem. Tudnatok ilyesmi topicot javasolni?
Jolimama Creative Commons License 2006.04.27 0 0 359
Elkészültem egy szalaghorgolásos terítővel. Elküldöm, hogy megmutassam. Küldjetek Ti is a munkáitokról képeket, osszátok meg velünk. Gabiiiiiiii, még mindig nem tudsz feltenni képeket? Várjuk ám)))))))))))
Jolimama Creative Commons License 2006.04.27 0 0 358
Sajnos Hazyboszi megint kórházban van. Mindenkit üdvözöl, remélem, azért hamarosan itt lesz köztünk. Éljen ez a fórum, biztos, hogy segít Neki ez is talpra állni.
tears Creative Commons License 2006.04.25 0 0 357

 

 

Mindet megkaptam, nagyon köszönöm és alig várom, hogy ismét legyen egy kis idöm kötögetni, nagyon kikapcsol és megnyugtat.

Előzmény: Jolimama (356)
Jolimama Creative Commons License 2006.04.25 0 0 356
Küldtem mintákat, remélem, hogy megkapod. Jó kötögetést. Elküldöm házyboszinak is, hogy feltegye a minták közé.
Előzmény: tears (355)
tears Creative Commons License 2006.04.24 0 0 355

 

Örülök, hogy tetszik, mindent szívesen fogadok!

Előzmény: Jolimama (353)
tears Creative Commons License 2006.04.24 0 0 354

 

 

 

A gombokat már ott varrtam fel, miután a kép készült :)

Előzmény: bors_menta (352)
Jolimama Creative Commons License 2006.04.24 0 0 353
Gratulálok az unokához, sok örömed lesz Benne. Ha kell még minta, küldök. Nagyon szép kabátkát kötöttél.
Előzmény: tears (351)
bors_menta Creative Commons License 2006.04.24 0 0 352

Gratula! :o)))))

Nagyon szépet kötöttél neki, nem is látszik a kböző fonal. Az elejére varrtál gombokat?

Előzmény: tears (351)
tears Creative Commons License 2006.04.24 0 0 351

 

 

 

 

     Kedves Mindnyájan,

 

    ismét itt vagyok, egy gyönyörü kislány-unokával gazdagabban és nagyon boldogan! Aztán itt a már kevésbé sikerült elsö ¨"müvem", de nagyon örült neki a lányom,3 börönd ruhája van a babának, de kardigán egy se:)). Mielött megkérdi valaki, igen, kétféle fonalat adtak el nekem a boltban, de ez már csak a legvégén derült ki, a szegélynél.Így maradt, nem volt idö bontani.

 

  Boszynak tiszta szívböl kívánok gyors felépülést, a férjének gyógyulást, reménykedni muszáj!

 Még jelentkezem, ölellek benneteket!

Jolimama Creative Commons License 2006.04.24 0 0 350

Köszönöm, már ki is nyomtattam, és el fogom készíteni

 

Előzmény: grimel (349)
grimel Creative Commons License 2006.04.22 0 0 349
OK, elküldtem:)
Előzmény: Jolimama (348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!