Keresés

Részletes keresés

Jolimama Creative Commons License 2006.05.15 0 0 397
Szia Henrietta! Maargitmama mintáját próbálom elküldeni Neked, remélem, hogy sikerül.
Előzmény: vhenrietta (384)
margitmama Creative Commons License 2006.05.15 0 0 396
Heni! nekem is ez a problémám küldtem a részedre egy mintát de a képet úgy látom nem sikerült át küldeni. ha valaki segitene a két mérete a probléma!nem megy a lekicsinyités.
üdvözlet: margitmama.
Előzmény: vhenrietta (387)
margitmama Creative Commons License 2006.05.15 0 0 395






Henriettának!

brobálom hogy eltudom-e küldeni !





















Előzmény: vhenrietta (384)
margitmama Creative Commons License 2006.05.15 0 0 394
szi Henrietta!

találtam egy régi fürge ujjakban egy esküvői ruhát megpróbálom elküldeni a képet és ha tetszik elküldöm a leírást is. majd böngészek még a többi fürge ujjakban , talán találo még. üdvözlet: margitmama.


remélem sikerül átküldenem!
Előzmény: vhenrietta (384)
era417 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 393

 Hello Lanyok!

 

Nem tudja valaki merre van es mi van Maminkaval?

Ha valaki kapcsolatba tud lepni vele, lecci mondja meg neki , hogy NAGYON keresem!!!!!!!!!!

Koszi!

Era

Jolimama Creative Commons License 2006.05.11 0 0 392
Igazából nem tudom, hogy ide akartál-e írni. Mi kötős-horgolós-varrós csoport vagyunk. Nem tudom, hogy makettezik-e valaki közülünk? Én mindenesetre bekukkantottam a honlapra, mert a családban vannak akik csinálják. Továbbadom Nekik a honlapodat.
Előzmény: Törölt nick (391)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.11 0 0 391
az énhonlapomon tartalmaz néhány kreativ makettezési ötletet de még nincs feltöltve az új verzió:(
grimel Creative Commons License 2006.05.11 0 0 390

Jaj de jóóóók:))

Dianából van a minta? Ott láttam hasonlót és már akkor is nagyon tetszett, csak még nem volt időm nekiülni. Nagyon ügyes vagy, főleg ha még csak most kezdted...

További jókat:)

Előzmény: vhenrietta (389)
vhenrietta Creative Commons License 2006.05.11 0 0 389
Heni
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.05.11 0 0 388

ha tul nagy,nem fog felmenni

 

egyebkent meg : BROWNS.....megkeresed,FELTOLT es ha mar latod,akkor beszur

vhenrietta Creative Commons License 2006.05.11 0 0 387
Hogyan kell a képeket felrakni? Segitsetek!!! Heni
vhenrietta Creative Commons License 2006.05.11 0 0 386
Talán most felmegy a kép is.
vhenrietta Creative Commons License 2006.05.11 0 0 385
Ezek az első horgolós munkáim .Igaz ,hogy kötni már 12 éves korom óta kötök.Sziasztok Heni
vhenrietta Creative Commons License 2006.05.11 0 0 384
SZIASZTOK! Gratulálok a képeken látható munkáitokhoz!Grimmel nagyon szép a lányod elsőáldozási ruhája.Sokkal értékesebb bármely kölcsönzői ruhánál.Én most tanulok horgolni már két pulóvert megcsináltam ha sikerül felteszem a képet.Szeretnék őszre egy báliruhát horgolni az elsőáldozási ruhán felbuzdulva.Tudnátok -e nekem mintát ill . leirást küldeni .Köszönöm és további jó kézimunkázást mindenkinek.Heni
Előzmény: grimel (373)
kikke Creative Commons License 2006.05.10 0 0 383

Köszönöm szépen a részletes leírást, már neki is álltam :-))) Nagyjából értettem mindent, de ha nem nagy munka, megköszönném a fotós bemutatást is.

A nyakzáródásra én is gombra gondoltam. Annyira a ruha felsőrésze a hangsúlyos, hogy átugrottam azon, nem különálló, hanem egybe van a szoknyarésszel.

Én csak a felsőrészt horgolom meg, így egy szép és variálható ruhadarabot kapok.

Mégegyszer köszönöm és várom a mailt..... 

Előzmény: grimel (382)
grimel Creative Commons License 2006.05.09 0 0 382

Na sorban:) :

- az ujja igen, egy darab (vagyis egy-egy darab) és hozzá van öltve a ruhához

- a váll kivágásánál kieszeltem egy külön szabásmintát, és fogyasztanom kellett hozzá (ha jól értem mit kérdezel...)

- a nyakánál egy sor díszítő legyezőhorgolás van (az ujjánál, a vállkivágásnál és az alján szintén)(azt hiszem legyezőhorgolásnak hívják...)

- a nyakrész és eleje-háta közötti résznél hány mintát horgoltál? - ezt nem egészen értem (vagy ha értem, akkor a felelet: 2 teljes mintát, most néztem meg:))

- hátul zippes a ruha (zipzár, mi errefelé így mondjuk...) remélem érted:), úgy lehet belebújni. Ha csak felsőnek csinálnám, akkor hagynék hátul kis kivágást (függőlegest) és gombbal zárnám, szerintem az passzolna hozzá. Az anyag amiből én horgoltam, egyáltalán nem rugalmas

Ha nem minden világos amit nem csodálnék, akkor lefényképezem neked az egyes részeket és mailben elküldöm. OK?:)

Üdv

Imelda

Előzmény: kikke (378)
Jolimama Creative Commons License 2006.05.09 0 0 381
Csak ismételni tudom magam, hogy nagyon örülök minden új jelentkezőnek, aki közénk jön. Én vidéken lakom, így nem tudok fonalvétel ügyben segíteni, de a levegőszem és láncszem között nincs különbség. Ha megírod, hogy mit tervezel horgolni, írd meg, többen is vagyunk, akik tudunk segíteni. Hajrá!))))))))))))
Előzmény: TulipánFejű (380)
TulipánFejű Creative Commons License 2006.05.09 0 0 380

Most kezdenék úgy húsz év újabb horgolásba... még kell vennem egy-két nagy levegőt hozzá...

Két kérdésem van: hol érdemes fonalat venni (BP)?

Másik, hogy a levegőszem és a láncszem között van valami különbség?

Nagyon köszönöm,  T.

Jolimama Creative Commons License 2006.05.09 0 0 379
Kedves Kikke örömmel üdvözöllek, és beszámolok házyboszinak is, hogy még szaporodik is a csoport. Bármi kérdésed van, tedd fel, szívesen segítünk.
Grimel, köszönöm a mintát, nekem is nagyon bejött. A nagylány unokám biztos nagyon fog örülni, ha elkészítem. Köszike.)))))))))
Előzmény: kikke (378)
kikke Creative Commons License 2006.05.09 0 0 378

Köszönöm, de képzeld ez az újság megvan nekem!

Lehetne még pár kérdésem? Ígérem változtatok valamit, hogy a lányodnak maradjon meg egyedi darabként ez a szép felső.

 

Az ujja gondolom egy darabként van horgolva és úgy hozzáöltve a ruhához?

A váll kivágásnál az ív a fonal eséséből adódik, vagy rásegítettél (pl. fogyasztás)?

Tettél valami díszítő lezárást, vagy a minta ilyen jó?

A nyakrész és eleje-háta közötti résznél hány mintát horgoltál?

És végül, hogyan záródik a nyak - gombbal, vagy elég rugalmas a fonal, hogy belebújjon a fej?

Bocsika a sok kérdésért, de ez a darab most nagyon lázba hozott!!!

Előre is köszi, kikke

Előzmény: grimel (376)
grimel Creative Commons License 2006.05.09 0 0 377

Hát, amint látom a mint így nem nagyon látszik:(

De elküldtem a csajoknak akik kérték mailben. Ha kell még valakinek, kérje nyugodtan.

Üdv és jómunkát:)

grimel Creative Commons License 2006.05.09 0 0 376

Tessék, természetesen adom a mintát:)

Ez alapján csináltam, Fürge ujjak 1998.8.szám, augusztus - itt megtaláljátok *élőben* is:)))

A szabásminta fejből jött, azt hiszem csak gyakorlat meg egy jó adag merészség kell hozzá. De megérte, mert a lányom nagyon meg volt magával elégedve, ilyen ruhája azt mondta *csak neki van meg a mesében*:))))

ruhaminta

Elküldöm majd gabianyu e-mailcímére is, ha véletlenül itt nem lehet rendesen látni. Vagy ha valaki kéri, adjon e-mailt és küldöm szivesen:)

Jómunkát és a legjobbakat:)

 

Jolimama, köcce a jókívánságokat:)

kikke Creative Commons License 2006.05.09 0 0 375

Sziasztok!

Bár még nem írtam a topikba, folyamatosan olvasom. Figyelem és "lopom" az ötleteket. Sajnos sok időm nincs mostanában, de régebben, gyerkőc születése előtt sokat kötöttem, horgoltam, a varrással is próbálkoztam több-kevesebb sikerrel.

 

De nem hagyhatom szó nélkül ezt a csodaszép ruhát. Ez nagyon-nagyon sikerült.  Sőt, lécci-lécci-lécci én is nagyon szépen kérném a mintát. Talán egy szűk hónap alatt el is készülnék vele és akkor pont megfelelő ajándék lenne egy kedves ismerős kislány szülinapjára.......

köszi, kikke

Előzmény: grimel (373)
Jolimama Creative Commons License 2006.05.09 0 0 374
Szia Grimel! Remélem, most már többet fogunk látni. Gratulálok a ruhához, jó lenne, ha a mintát is megkaphatnánk. Nagyon tetszik. A Kislányodnak pedig boldog, szép életet kívánok, legyen az élete olyan szép és tiszta, mint ezen a napon. Mégegyszer gratulálok. Elmondom majd Gabcikának is, jó lenne, ha már köztünk lenne. Várom ám a mintát.
Előzmény: grimel (373)
grimel Creative Commons License 2006.05.08 0 0 373

Megpróbálok feltölteni egy közelképet is:)

 

ruha1  csalad Ez pedig kis családom teljes létszámban:))

Üdv mindenkinek!

Előzmény: grimel (372)
grimel Creative Commons License 2006.05.08 0 0 372

Hahó csajok:))

Dicsekedni jöttem, túl vagyunk a kisebbik lányom elsőáldozásán, mutatom is a ruháját amit beharangoztam.

 

ruha1 
margitmama Creative Commons License 2006.05.07 0 0 371
jolikám ird meg hogy mind meg van- e a minta, amit a 2big-en küldtem. Kétszer is kikapcsolt a gépem. puszi: margitmama.
margitmama Creative Commons License 2006.05.07 0 0 370
köszönöm az üdvözlést, még meg kell tanulnom ,hogy fényképezzem le a munkáimat.

Megint igénybe kell vennem az unokáimat, ami nehéz dolog mert sosem érnek rá.

szia-margitmama
Jolimama Creative Commons License 2006.05.07 0 0 369
Szia Margitka! Örömmel köszöntelek közöttünk. Sajnálom, hogy hazyboszi, a háziasszonyunk még mindig kórházban van, de biztosan örömmel fogadja majd, hogy szaporodik a létszám. Tenni semmi különösebb nincsen, figyeld, hogy ki mit ír, nézd meg a feltett mintákat, válogass belőlük. Ha van valami munkád, vagy érdekesség, amit megosztanál velünk, tedd meg.
Előzmény: margitmama (368)
margitmama Creative Commons License 2006.05.07 0 0 368
jolimamának! ÉN IS BELÉPTEM a fórumban de nem tudom a további teendőket. ha tudsz segiteni meg köszönöm. margit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!