Keresés

Részletes keresés

Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 541
nem, nem, nem...elirtam
"mikor hátulról veszed a fonalat"
tűt szurom hátulról elöre, és a fonal elöl van azt huzom át hátra

direkt lefényképeztem, talán a kép érthetöbb mint én
Előzmény: Oona (539)
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 540
amugurumi = amigurumi
Előzmény: Oona (539)
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 539
Kedves Jolimama,


most küldtem emailt, nagyon köszönöm!

még egy szívességet megtennél nekem, megnéznéd nekem közelebbről az amugurumi babák milyen módszerrel vannak horgolva, szerinted?

Most probálkozok, talán ez az?, mikor hátulról veszed a fonalat?



nem tudok rájönni, hogy szedik a szemeket ezeknel

Nagyon köszönöm!
Előzmény: Jolimama (536)
edinacs2 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 538
Köszönöm, megkaptam, sikerült letönlteni is.
Előzmény: Jolimama (494)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.06 0 0 537
Kedves B /'mert neved e helyen nem szerepelhet, mert nem Ede..............."/ Levelem e percben elment, elemezd lelkesen kedvedre, mert ez Neked kell.

Bocsi, nem tudtam kihagyni.))))))
Igen, én vagyok Hazyboszi fogadott nővére. Szoros barátság alakult ki köztünk, tartjuk a kapcsolatot, sajnos, egyenlőre csak telefonon.
Jó miunkát, szeretettel: Jolimama
Előzmény: k-betti (534)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.06 0 0 536
Szia Oana! Én elküldeném Neked a rácsos kötést, de nem tudom, hogy hova. Ha ide felteszem, nagyon kicsi lesz, nem tudod leolvasni. Szóval az email címemre küldd el a Tiédet. Az enyém, mint már jeleztem, ha a nevemre kattintasz, ott van.
A tuniszi horgolást itt is annak hívják. Ha kell, vannak olyan mintáim is, szívesen elküldöm azokat is.
EZEKHEZ SZÜKSÉGEM VAN AZ EMAIL-CÍMEDRE
Bármikor kérdezhetsz, nem zavarsz senkit, azt hiszem bátran írhatom, hogy mindenki szívesen segít. Úgyhogy kérdezz nyugodtan.
Várom az email-címet, és küldöm a kötésmód leírását és a mintákat. Üdv:Jolimama
Előzmény: Oona (533)
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 535
Flickr-en vannak remek kézimunkázó csoportok, persze képekkel, sok klassz ötlet van:

itt
itt
itt

pl. szeretnék arra is rájönni, hogy az 'amigurumi' horgolás melyik féle?

itt
k-betti Creative Commons License 2006.07.06 0 0 534
Kedves Jolimama!

A honlap cime maris a kedvenceim kozott van :) Ezekszerint Te vagy Hazyboszi fogadott noverkeje? Elkuldened nekem is a beszkennelt horgolasos segedanyagokat? (k-betti@freemail.hu) Koszi elore is.
Előzmény: Jolimama (525)
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 533
Kedves Jolimama, igen, szükségem lenne a leirásra.
Nagyon köszönöm!

----------------------------------------------------------------

Még lenne egy kérdésem, a tunéziai horgolásnak mi a neve magyarul?
ami úgy néz ki, mint a kötés, a horgolótűn végig a szemek rajta vannak, mint a kötőtűn?
(Mikor magyarul keresném, ez az oldal jön fel a keresőből, én meg 25 éve nem élek Magyarországon, azért zavarlak Titeket, ilyen kérdésekkel.)
Előzmény: Jolimama (532)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.06 0 0 532
Oana! Nincs szükséged a rácskötés leírására? Kérlek válaszolj.
Előzmény: Oona (497)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.06 0 0 531
Üdv! Örülök, hogy próbálkozol a szalaghorgolással, nekem az a szenvedélyem. Ha elakadsz, csak szólj, segítek. Jó munkát. Az egyik szalaghorgolásos terítőm, ami elég nagy volt, ha visszalapozol, megtalálod.
Előzmény: eicu (530)
eicu Creative Commons License 2006.07.06 0 0 530

Üdv. Jolimama!

 

Örülök hogy írtál. Tegnap fejeztem be a Te mintáid közül a drapp álomszép futót. Gyönyörű darab lett és nem kis kihívás volt számomra. Most szeretnék megpróbálkozni a leírásod alapján a szalaghorgolással. Ma nyomtattam ki a  mintát csigavonalas terítőhöz.  Remélem sikerülni fog.

Valamikor majd talán képeket is tudok mutatni róluk.

 

Jolimama Creative Commons License 2006.07.06 0 0 529
Szia Eicu! Örömmel üdvözlünk. Én is osztom a nézetedet, sokat jelent a horgolás. Nagy öröm, ha elkészül egy nehéz darab. Oszd meg velünk, mutasd meg, hogy gyönyörködhessünk, és mi is elkészíthessük. Én is nyugdijaskorú vagyok, de én már nem dolgozom. üdv: Jolimama
Előzmény: eicu (528)
eicu Creative Commons License 2006.07.06 0 0 528

Mostanában engem is nagyon megnyugtat a horgolás. Fiatal koromban sokat kézimunkáztam, de csipkét sohasem horgoltam. Véletlenül kerültem a honlapra ahol gynyörű horgolt munkák vannak. Kedvet kaptam hozzá, most a negyedik darabom csinálom és szerénytelenül állítom, hogy igen szépen sikerültek. Komoly kihívásnak tartom, ha sikerül a megoldhatatlannak hitt mintát kibogozni és meghorgolni.

Nyugdíjas korú vagyok, mégy aktívan dolgozom, de nagyon jó agytornának tartom.  Jobb mint a rejtvényfejtés.

 

Oona Creative Commons License 2006.07.05 0 0 527
Igen Ildikó, megvan kötve és utánna nemezelés technikával gyapjustva...
és az a fonal amit irtam, az szinből szinbe változik, igy tökéletes ilyesmire
Előzmény: Sándor3 (512)
Oona Creative Commons License 2006.07.05 0 0 526
igen, a kis virágok totál mindegy, hogy milyen, én gézre varrom rá elöször egyesével és majd azt bélelem és majd párna lesz belöle (kör alakú)
Előzmény: grimel (510)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.05 0 0 525
Szia Betti! Csak most értem rá részletesebben átnézni a leveleket, és kérdezed a honlap címet, amire hivatkozunk. gabcika.atw.hu, és onnan át tudsz lépni még a másik honlapjára is a háziasszonyunk honlapja mind a kettő, Hazyboszié. Mint már tudjátok, Ő sajnos már lassan két hónapja kórházban van, és ritkán engedik haza. De próbáljuk azért életben tartani ezt a topikot. Nézz körül, szép dolgokat találsz mind a két honlapon. Üdv: Jolimama
Előzmény: k-betti (496)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.05 0 0 524
Most beszéltem Házyboszival, és szeretettel üdvözöl mindenkit, újakat és régieket egyaránt. Jól esik Neki, hogy él a topik. Minden jót kíván.
H.Piroska Creative Commons License 2006.07.05 0 0 523
Ugyanaz közelebbről:

H.Piroska Creative Commons License 2006.07.05 0 0 522
Bocs, az előző hozzászólást a párom nickjén követtem el.

Szóval az említett kenderfonalból készített csipketerítő:

"Magyar Kézművesség 2006" pályázat
T6P Creative Commons License 2006.07.05 0 0 521
Remélem, sikerül feltennem azt a csipkét, amit kenderfonalból készítettem és pályázatra küldtem be.
Sándor3 Creative Commons License 2006.07.05 0 0 520
KEDVES LÁNYOK!! ÉN csak aférjem nevét bitorolom mert mikor bejelent keztem ezt adták. külömbeb Ő teljesiti levelezési dolgaimat ,mert én a gépet legtöbször csak elrontani tudom az összvisza nyomködással. Pedig igyekszem tanulniILDIKÓ
Jolimama Creative Commons License 2006.07.05 0 0 519
Szia OONA! Beszkenneltem az entrelac /rácskötés/ leírását és mintákat hozzá. Elküldeném mailban, de a neved mellett nem publikus a mail-címed. Ha elküldöd nekem, akkor megy mail-ben. üdv: Jolimama /mail-címem a nevemre kattintva megtalálod./
Előzmény: Oona (497)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.05 0 0 518
Szia Dina! De jó, hogy egyre többen vagyunk.)))))))))
A horgolás iskolát elküldtem. Jó munkát: Jolimama
Előzmény: edinacs2 (500)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.05 0 0 517
Kedves Esthi! Ügyes vagy, ha az első terítőd ilyen szép lett. Sok szép mintát találhatsz háziasszonyunk honlapján. Oda tett fel az én gyűjteményemből és Grimeléből is. Ha Háziasszonyunk visszatér, szívesen felteszi a Tiédet is.
Előzmény: Esthi (515)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.05 0 0 516
Kedves Edina! De jó, hogy új beszélgetőkkel bővülünk. Háziasszonyunknak ez nagy örömet fog szerezni, remélem hamarosan visszatérhet közénk. A horgoló iskolát pedig ma küldöm. Tegnap nem voltam itthon, és örömmel olvastam, milyen sokan írtak.
Jó horgolást szeretettel: Jolimama
Előzmény: edinacs2 (500)
Esthi Creative Commons License 2006.07.05 0 0 515
terito bonyolultabb feltölteni, mint hittem.
Esthi Creative Commons License 2006.07.05 0 0 514
Na, még egy próba a képre, hátha sikerül.
Esthi Creative Commons License 2006.07.05 0 0 513

Sziasztok!

21 éves vagyok és nagyon új vagyok a horgolás terén, még csak fél éve kezdtem, önállóan tanulva mert sehol nem találtam segédanyagot. Végül találtam egy könyvet egy antikvitásnál, és a kedvem még nagyobb lett. Jó, hogy van egy ilyen fórum, ahol van segítség a kezdőknek. Ezért gondoltam, hogy írok, mert van egy kevés segédanyagom. Megpróbálom felrakni életem első komoly munkáját, egy terítőt. Leírás alapján készítettem, ugyhogy ha valakinek kell elküldöm szívesen.

Sándor3 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 512
Oona Nagyon érdekesek a táskák .Megvan kötve és utánna (nemezelés technikával gyapjustva?)mert olyan mint mikor nem sikerült a gyapju pulcsit rendessen kimosni és összement (én jártam igy )NEM KRITIKA KÉRDÉS Ildikó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!