Keresés

Részletes keresés

Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 554
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 553
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 552
újra, ez a rész

a keresőben, csak ennyi van erről magyarul...semmi szinte
<a href="http://pannacotta.blogter.hu/?post_id=51607" target="_blank">http://pannacotta.blogter.hu/?post_id=51607</a>

és 3,304 fotók vannak erről a Flickr-ben, hátha kedvet kapsz :-)
http://www.flickr.com/search/?q=amigurumi&w=al
valamelyik kis figurára
Előzmény: Oona (551)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 551
bizony!, nagyon jól néz ki :-)
gratulálok!

a keresőben, csak ennyi van erről magyarul...semmi szinte
<a href="http://pannacotta.blogter.hu/?post_id=51607" target="_blank">http://pannacotta.blogter.hu/?post_id=51607</a>

és 3,304 fotók vannak erről a Flickr-ben, hátha kedvet kapsz :-)<a href="http://www.flickr.com/search/?q=amigurumi&w=all" target="_blank">http://www.flickr.com/search/?q=amigurumi&w=all</a>
valamelyik kis figurára


itt is remek ötletek vannak, van egy orosz hölgy pl. aki gyönyörű temari-kat
csinál


http://www.flickr.com/groups/fabrictextile_art/pool/

én ezt szeretném megcsinálni kisunokahugomnak

ez az a bizonyos amigurumi...

ennek a hölgynek szép munkái vannak

http://www.etsy.com/shop.php?user_id=9639
Előzmény: grimel (548)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 550
Kedves Jolimama,

megkaptam, nagyon kedves töled és nagyon köszönöm!

--------------------------

én sem hallottam erröl a horgolásról, de már láttam
egyik nap feltöltöttem a flick-re a képeim, kézimunkáim is, és akkor vettem észre, hogy komoly kis csoportok vannak ott, mint Ti itt vagytok, és ott láttam ezt un. "amigurumi" akármit...
japán nyelvből származik
"Ami" = kötni, "Nui" = varrni, "gurumi" = beburkolni, "Kagi" = horgolás, "Bari"= tû, "ami-bari" = kotőtűk, "kagi-bari" = horgolótű

és az én fantáziám is elinditotta, de magamtól nem jöttem rá, igaz ott is megkérdezhettem volna, de kerestem magyarul (mert más nyelven nem értem a leirásokat...magyarul sem nagyon), és a kereső rögtön idevezetett engem , azt hiszem jó helyre :-)

ha már ezt leirtam, akkor annyit hadd említsek még, hogy ismeritek az Etsy-t?
olayn mint az ebay, csakis kézimunka házilag készített
http://www.etsy.com/

egyre többen újra kézimunkáznak, én magam is nagyon szeretek kézimunkázni, nyugtat engem...szabad időmben hallgatok hangoskönyet s közben kézimunkázok, ami egyik kedvenc időtöltésem...
meg maga a kreativitás oldala is jó nekem, ezt is nemrég csináltam, kéziszövéssel
Előzmény: Jolimama (545)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 549
szia Imelda,

azt hiszem eltaláltad, és milyen okos vagy, hogy körbe megy ezért a színén van...eszembe sem jutott

hogy csináltad?
*egy szemet csak olyan ráköltéssel áthúztam, majd egy láncszemet, *= ?

köszi :-)
Előzmény: grimel (547)
grimel Creative Commons License 2006.07.06 0 0 548

Szia Oona:)

Az előző én saját próbálkozásomat továbbhorgoltam azzal a mintával amit te  beraktál. Azt hiszem elég jól néz ki:)

 

nemtudommilyenminta1

Most mág végképp jóéjt, úgy érzem rövid lesz az éjszaka:)))

Üdv!

Imelda

Előzmény: Oona (539)
grimel Creative Commons License 2006.07.06 0 0 547

Na tessék, most belémbújt a kisördög és nem bírok magammal... próbálgatom ezt a valmait:)))

Én minta nélkül ezt csináltam, és habár messze van ahhoz amit akartam, nekem nagyon tetszik, én még így nem horgoltam. Úgy csináltam, hogy  *egy szemet csak olyan ráköltéssel áthúztam, majd egy láncszemet, *-tól ismételve.

Ez lett az eredmény:

 

nemtudommilyenminta

 

 

 

Azt szeretném még csak megemlíteni, hogy szerintem az ezzel a módszerrel horgolt kis formák mind körbe-körbe vannak horgolva, és mondjuk Ooona amit megpróbált az meg oda-vissza volt... az sem mindegy...mert körbe-körbe haladva mindig a színét horgoljuk.

Na ennyi okoskodás mára elég volt:)

Jóéjszakát!

Imelda

grimel Creative Commons License 2006.07.06 0 0 546

Aztamindenit, de felpörögtetek ti nők :)))

A tuniszi horgolásról nekem is van lerírásom, mintám is, ha kell sivalkodjatok:)

De ez az ami-csuda totál ismeretlen, most hallom először. Minden esetre felkeltette a figyelmem, majd rákérdezek pár ismerősömre hátha valaki tudja hogyan kell csinálni. A kész munka nagyon szép, nem ártana megtanulni:)

A legjobbatakat!!

Imelda

Jolimama Creative Commons License 2006.07.06 0 0 545
Kiedves Oona! Elment a levél. A tuniszi horgolást holnap küldöm.
Megpróbáltam ezt a horgolást, de egyenlőre nem nagyon értem. Most abbahagytam, de még próbálkozom. Hátha akad valaki még aki esetleg ismeri is. Én őszintén megmondom, még nem is hallottam erről a horgolásról. De azért próbálkozom. Most már én is kiváncsi vagyok rá. Üdv. Jolimama
Írjál, hogy odaért-e a kötésleírás.
Előzmény: Oona (544)
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 544
itt az összehasonlítás amit most gyártottam, egész másképp állnak a szemek

Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 543
Előzmény: Oona (542)
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 542
probálnék rájönni az amigurumi féle módra, de nem hiszem, hogy közel is járnék

elöször probáltam amit irtam, hátulról a szemet, elölröl a fonalat
mikor fordítottam akkor szintén

piros vonal felett

_________________

most probáltam
hátulról a szemet, elölröl a fonalat
mikor fordítottam akkor hagyományos módon elöre huzni a szemen keresztül és hátulról venni a fonalat

ez van a piros vonal alatt
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 541
nem, nem, nem...elirtam
"mikor hátulról veszed a fonalat"
tűt szurom hátulról elöre, és a fonal elöl van azt huzom át hátra

direkt lefényképeztem, talán a kép érthetöbb mint én
Előzmény: Oona (539)
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 540
amugurumi = amigurumi
Előzmény: Oona (539)
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 539
Kedves Jolimama,


most küldtem emailt, nagyon köszönöm!

még egy szívességet megtennél nekem, megnéznéd nekem közelebbről az amugurumi babák milyen módszerrel vannak horgolva, szerinted?

Most probálkozok, talán ez az?, mikor hátulról veszed a fonalat?



nem tudok rájönni, hogy szedik a szemeket ezeknel

Nagyon köszönöm!
Előzmény: Jolimama (536)
edinacs2 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 538
Köszönöm, megkaptam, sikerült letönlteni is.
Előzmény: Jolimama (494)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.06 0 0 537
Kedves B /'mert neved e helyen nem szerepelhet, mert nem Ede..............."/ Levelem e percben elment, elemezd lelkesen kedvedre, mert ez Neked kell.

Bocsi, nem tudtam kihagyni.))))))
Igen, én vagyok Hazyboszi fogadott nővére. Szoros barátság alakult ki köztünk, tartjuk a kapcsolatot, sajnos, egyenlőre csak telefonon.
Jó miunkát, szeretettel: Jolimama
Előzmény: k-betti (534)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.06 0 0 536
Szia Oana! Én elküldeném Neked a rácsos kötést, de nem tudom, hogy hova. Ha ide felteszem, nagyon kicsi lesz, nem tudod leolvasni. Szóval az email címemre küldd el a Tiédet. Az enyém, mint már jeleztem, ha a nevemre kattintasz, ott van.
A tuniszi horgolást itt is annak hívják. Ha kell, vannak olyan mintáim is, szívesen elküldöm azokat is.
EZEKHEZ SZÜKSÉGEM VAN AZ EMAIL-CÍMEDRE
Bármikor kérdezhetsz, nem zavarsz senkit, azt hiszem bátran írhatom, hogy mindenki szívesen segít. Úgyhogy kérdezz nyugodtan.
Várom az email-címet, és küldöm a kötésmód leírását és a mintákat. Üdv:Jolimama
Előzmény: Oona (533)
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 535
Flickr-en vannak remek kézimunkázó csoportok, persze képekkel, sok klassz ötlet van:

itt
itt
itt

pl. szeretnék arra is rájönni, hogy az 'amigurumi' horgolás melyik féle?

itt
k-betti Creative Commons License 2006.07.06 0 0 534
Kedves Jolimama!

A honlap cime maris a kedvenceim kozott van :) Ezekszerint Te vagy Hazyboszi fogadott noverkeje? Elkuldened nekem is a beszkennelt horgolasos segedanyagokat? (k-betti@freemail.hu) Koszi elore is.
Előzmény: Jolimama (525)
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 533
Kedves Jolimama, igen, szükségem lenne a leirásra.
Nagyon köszönöm!

----------------------------------------------------------------

Még lenne egy kérdésem, a tunéziai horgolásnak mi a neve magyarul?
ami úgy néz ki, mint a kötés, a horgolótűn végig a szemek rajta vannak, mint a kötőtűn?
(Mikor magyarul keresném, ez az oldal jön fel a keresőből, én meg 25 éve nem élek Magyarországon, azért zavarlak Titeket, ilyen kérdésekkel.)
Előzmény: Jolimama (532)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.06 0 0 532
Oana! Nincs szükséged a rácskötés leírására? Kérlek válaszolj.
Előzmény: Oona (497)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.06 0 0 531
Üdv! Örülök, hogy próbálkozol a szalaghorgolással, nekem az a szenvedélyem. Ha elakadsz, csak szólj, segítek. Jó munkát. Az egyik szalaghorgolásos terítőm, ami elég nagy volt, ha visszalapozol, megtalálod.
Előzmény: eicu (530)
eicu Creative Commons License 2006.07.06 0 0 530

Üdv. Jolimama!

 

Örülök hogy írtál. Tegnap fejeztem be a Te mintáid közül a drapp álomszép futót. Gyönyörű darab lett és nem kis kihívás volt számomra. Most szeretnék megpróbálkozni a leírásod alapján a szalaghorgolással. Ma nyomtattam ki a  mintát csigavonalas terítőhöz.  Remélem sikerülni fog.

Valamikor majd talán képeket is tudok mutatni róluk.

 

Jolimama Creative Commons License 2006.07.06 0 0 529
Szia Eicu! Örömmel üdvözlünk. Én is osztom a nézetedet, sokat jelent a horgolás. Nagy öröm, ha elkészül egy nehéz darab. Oszd meg velünk, mutasd meg, hogy gyönyörködhessünk, és mi is elkészíthessük. Én is nyugdijaskorú vagyok, de én már nem dolgozom. üdv: Jolimama
Előzmény: eicu (528)
eicu Creative Commons License 2006.07.06 0 0 528

Mostanában engem is nagyon megnyugtat a horgolás. Fiatal koromban sokat kézimunkáztam, de csipkét sohasem horgoltam. Véletlenül kerültem a honlapra ahol gynyörű horgolt munkák vannak. Kedvet kaptam hozzá, most a negyedik darabom csinálom és szerénytelenül állítom, hogy igen szépen sikerültek. Komoly kihívásnak tartom, ha sikerül a megoldhatatlannak hitt mintát kibogozni és meghorgolni.

Nyugdíjas korú vagyok, mégy aktívan dolgozom, de nagyon jó agytornának tartom.  Jobb mint a rejtvényfejtés.

 

Oona Creative Commons License 2006.07.05 0 0 527
Igen Ildikó, megvan kötve és utánna nemezelés technikával gyapjustva...
és az a fonal amit irtam, az szinből szinbe változik, igy tökéletes ilyesmire
Előzmény: Sándor3 (512)
Oona Creative Commons License 2006.07.05 0 0 526
igen, a kis virágok totál mindegy, hogy milyen, én gézre varrom rá elöször egyesével és majd azt bélelem és majd párna lesz belöle (kör alakú)
Előzmény: grimel (510)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.05 0 0 525
Szia Betti! Csak most értem rá részletesebben átnézni a leveleket, és kérdezed a honlap címet, amire hivatkozunk. gabcika.atw.hu, és onnan át tudsz lépni még a másik honlapjára is a háziasszonyunk honlapja mind a kettő, Hazyboszié. Mint már tudjátok, Ő sajnos már lassan két hónapja kórházban van, és ritkán engedik haza. De próbáljuk azért életben tartani ezt a topikot. Nézz körül, szép dolgokat találsz mind a két honlapon. Üdv: Jolimama
Előzmény: k-betti (496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!