Keresés

Részletes keresés

grimel Creative Commons License 2006.07.07 0 0 574

:))))

Móni, csak nyugi:)) mi is mikor kezdtük, összevissza pakoltuk fel a képeket. Nekem is az elején nem sikerült, azután meg volt mikor egy képet háromszor felpakoltam egymás után:))) Majd belejössz.

Mikor felrakod a képet, a *beszúrásra* is ráklikklesz? Általában az ami a kezdőknél kimarad...

Különben úgy tudom 512kb a max. képnagyság, ami olyan közepes...

Ami a terítőd hullámosságát illeti... lehet hogy a mintával van gondod és a széle bőveb mint a közepe. A kész terítőn úgy lehet javítani hogy mikor kimosod/keményíted, akkor ne nagyon huzgáld meg a vasalásnál.

Üdv!

Imelda

Előzmény: MóniSz (572)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 573
én is megkaptam, nagyon köszönöm

Jolimamának is!
Előzmény: margitmama (560)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 572
na jó ez az uccsó.bocsi
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 571
hát nem hiszem el. Mekkora képet enged feltenni?Annyira le kell kicsinyíteni, hogy a végén nem is lehet majd látni:( Bocsi, de most addig fogok próbálkozni, amíg nem sikerül
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 570

lehet, hogy az előbb rosszul csináltam. Még nem ismerem a rendszert bocsika.

Móni

MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 569
Na most talán sikerül. Lebutítottam
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 568

Sziasztok

 

Nemrég találtam rátok,ez az első fórum, amin ennyit foglalkoznak a horgolással:) Nagyon tetszik. Végre tudok segítséget kérni. Kb fél éve horgolok(általában csipketerítőt), és nem tudom mitől, de hullámosak lesznek a terítőim, mintha kinyújtanám ez lehetséges?Vagy mitől?:( Itt a legutóbbi művem, látszik rajta, hogy valami gikszeres, + a széléről lespóroltam a pikókat, az sem igazán akar menni:(

 

Móni

H.Piroska Creative Commons License 2006.07.07 0 0 567
grimel egyetértek, én is így csinálnám:)
Előzmény: grimel (566)
grimel Creative Commons License 2006.07.07 0 0 566

Szia eicu:)

Én egyszer csináltam ilyen X-es mintával valamit, és azt a következőképpen kellett:

Mikor az X-hez érsz, kezdesz egy normális kétráhajtásos pálcát. Mikor a pálca első részét lehorgoltad, akkor tekersz rá mégegyet a tűre, és ezt már az alsó sor következő szemábe öltöd. Ezután befejezed, és így kialakul egy *kétlábas* kétráhajtásos pálca. Most jön a két láncszem, és hogy meglegyen a befejezése is az X-nek, egy egyráhajtásos pálcát öltesz a kétlábú pálca elágazásába. Így kapod meg az X bal felső részét. Remélem érted...

Sok sikert!

Imelda

Előzmény: eicu (564)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 565
Szia! Megtaláltam a mintát a fürge ujjakon. Este fogok ráérni, hogy kipróbáljam. Még most is úgy gondolom, hogy keresztezett pálca. Hirtelen ezt a keresztezett mintát találtam, ezt több pálcás, de talán megérted. Próbálgasd, én is ezt fogom tenni.
Előzmény: eicu (564)
eicu Creative Commons License 2006.07.07 0 0 564

 

Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 563
Margitkám! Küldjed, továbbítom.
Előzmény: margitmama (560)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 562
Szia! Az X-nél úgy gondolom, hogy keresztezni kell két pálcát, de ha látnánk a képet, jobban tudnánk segíteni. Ha nem tudod feltenni, küldd el emailben.
Előzmény: eicu (558)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 561
Sziasztok, engem sem hagy nyugodni a dolog. Én ezt alkottam. Valóban körbe kötik, de van olyan rész, ahol egyenesen kell dolgozni. Megnéztem az oldalt /amigurumi/, de a kezdésről a módszerről nem találtam, csak leírást.
Lehet, hogy fogok tudni pontos infót kapni, mert a lányomnak van egy japán tanárnő tanítványa, meg fogjuk kérdezni, hogy ismeri-e? Majd jelzem az eredményt. Én nem horgoltam közte láncszemet.
Hamarosan megy a tuniszi, és Margitmama is küld, azt is elküldöm.
Előzmény: Oona (544)
margitmama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 560
JOLIKÁM! LÁTOM HOGY NAGY ÉRDEKLŐDÉS VAN A TUNISZI MINTA IRÁNT. NEKEM MEG VAN AZ ISKOLÁJA CSAK BE KELL SKENELNEM ÉS ELKÜLDÖM NEKED LEGALÁBB 10 OLDAL AZ ELSŐ SZEMTŐL VÉGIG PUSZ MARGITMAMA.
Előzmény: Jolimama (545)
grimel Creative Commons License 2006.07.07 0 0 559

Hát azt úgy csináltam, hogy: áthúzod a szemen a fonalat, és mindjárt a tűn levő szemen is egyszerre, majd ez után egy lánsszemet horgolsz. Akkor a következő szemen megint át a fonalat, ugyanakkor a tán lévőn is, majd láncszem, és így tovább.

:))

Előzmény: Oona (549)
eicu Creative Commons License 2006.07.07 0 0 558

Üdv. Mindenkinek!

 

Tegnap találtam a furgeujjak honlapon egy futó mintát ami nem magyarul van írva.

Nem tudom a mintában mit jelent egy bizonyos jel.

Próbálkoztam, de nem tudtam megfejteni, gondoltom  biztosan tud valaki segíteni.

Megpróbálom a minta egy részét beilleszteni.  A mintából azt a rész nem tudom, ami úgy néz ki mint egy X . Gondolom valamilyen ráhajtásos pálcák lehetnek.

 

grimel Creative Commons License 2006.07.07 0 0 557

Heló:)

Kedvet az kaptam, annyi bizonyos:) AZ éjjel átböngésztem szinte az összes amigurumi oldalt amit a google-ban találta, meg persze közben a linkeken sok más érdekes dologra is ráakad az ember (az internet szépsége...:))

De minta az nincs... mintha meg lenne beszélve és nem rakja fel senki:)) Találtam pár linket ami valamilyen amigurumi technikát mutat, de ez inkább a kezdése a munkáknak:

amigurumi-1

 

amigurumi-2

 

amigurumi-3

 

Moste tele vagyok ötletekkel, időm meg persze nincs, ma is sárgabarackbefőzés vár rám:) Na majd a télen nekiülünk ezeknek a kis állatkáknak.

Üdv és a legjobbakat!

Imelda

Előzmény: Oona (551)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 556
ez is nagyon ötletes



Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 555
ez meg gyönyörű foltvarrás, foltmunka (quilt)



nagyon tetszik, minimális,
de szépségében maximális...(szvsz)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 554
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 553
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 552
újra, ez a rész

a keresőben, csak ennyi van erről magyarul...semmi szinte
<a href="http://pannacotta.blogter.hu/?post_id=51607" target="_blank">http://pannacotta.blogter.hu/?post_id=51607</a>

és 3,304 fotók vannak erről a Flickr-ben, hátha kedvet kapsz :-)
http://www.flickr.com/search/?q=amigurumi&w=al
valamelyik kis figurára
Előzmény: Oona (551)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 551
bizony!, nagyon jól néz ki :-)
gratulálok!

a keresőben, csak ennyi van erről magyarul...semmi szinte
<a href="http://pannacotta.blogter.hu/?post_id=51607" target="_blank">http://pannacotta.blogter.hu/?post_id=51607</a>

és 3,304 fotók vannak erről a Flickr-ben, hátha kedvet kapsz :-)<a href="http://www.flickr.com/search/?q=amigurumi&w=all" target="_blank">http://www.flickr.com/search/?q=amigurumi&w=all</a>
valamelyik kis figurára


itt is remek ötletek vannak, van egy orosz hölgy pl. aki gyönyörű temari-kat
csinál


http://www.flickr.com/groups/fabrictextile_art/pool/

én ezt szeretném megcsinálni kisunokahugomnak

ez az a bizonyos amigurumi...

ennek a hölgynek szép munkái vannak

http://www.etsy.com/shop.php?user_id=9639
Előzmény: grimel (548)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 550
Kedves Jolimama,

megkaptam, nagyon kedves töled és nagyon köszönöm!

--------------------------

én sem hallottam erröl a horgolásról, de már láttam
egyik nap feltöltöttem a flick-re a képeim, kézimunkáim is, és akkor vettem észre, hogy komoly kis csoportok vannak ott, mint Ti itt vagytok, és ott láttam ezt un. "amigurumi" akármit...
japán nyelvből származik
"Ami" = kötni, "Nui" = varrni, "gurumi" = beburkolni, "Kagi" = horgolás, "Bari"= tû, "ami-bari" = kotőtűk, "kagi-bari" = horgolótű

és az én fantáziám is elinditotta, de magamtól nem jöttem rá, igaz ott is megkérdezhettem volna, de kerestem magyarul (mert más nyelven nem értem a leirásokat...magyarul sem nagyon), és a kereső rögtön idevezetett engem , azt hiszem jó helyre :-)

ha már ezt leirtam, akkor annyit hadd említsek még, hogy ismeritek az Etsy-t?
olayn mint az ebay, csakis kézimunka házilag készített
http://www.etsy.com/

egyre többen újra kézimunkáznak, én magam is nagyon szeretek kézimunkázni, nyugtat engem...szabad időmben hallgatok hangoskönyet s közben kézimunkázok, ami egyik kedvenc időtöltésem...
meg maga a kreativitás oldala is jó nekem, ezt is nemrég csináltam, kéziszövéssel
Előzmény: Jolimama (545)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 549
szia Imelda,

azt hiszem eltaláltad, és milyen okos vagy, hogy körbe megy ezért a színén van...eszembe sem jutott

hogy csináltad?
*egy szemet csak olyan ráköltéssel áthúztam, majd egy láncszemet, *= ?

köszi :-)
Előzmény: grimel (547)
grimel Creative Commons License 2006.07.06 0 0 548

Szia Oona:)

Az előző én saját próbálkozásomat továbbhorgoltam azzal a mintával amit te  beraktál. Azt hiszem elég jól néz ki:)

 

nemtudommilyenminta1

Most mág végképp jóéjt, úgy érzem rövid lesz az éjszaka:)))

Üdv!

Imelda

Előzmény: Oona (539)
grimel Creative Commons License 2006.07.06 0 0 547

Na tessék, most belémbújt a kisördög és nem bírok magammal... próbálgatom ezt a valmait:)))

Én minta nélkül ezt csináltam, és habár messze van ahhoz amit akartam, nekem nagyon tetszik, én még így nem horgoltam. Úgy csináltam, hogy  *egy szemet csak olyan ráköltéssel áthúztam, majd egy láncszemet, *-tól ismételve.

Ez lett az eredmény:

 

nemtudommilyenminta

 

 

 

Azt szeretném még csak megemlíteni, hogy szerintem az ezzel a módszerrel horgolt kis formák mind körbe-körbe vannak horgolva, és mondjuk Ooona amit megpróbált az meg oda-vissza volt... az sem mindegy...mert körbe-körbe haladva mindig a színét horgoljuk.

Na ennyi okoskodás mára elég volt:)

Jóéjszakát!

Imelda

grimel Creative Commons License 2006.07.06 0 0 546

Aztamindenit, de felpörögtetek ti nők :)))

A tuniszi horgolásról nekem is van lerírásom, mintám is, ha kell sivalkodjatok:)

De ez az ami-csuda totál ismeretlen, most hallom először. Minden esetre felkeltette a figyelmem, majd rákérdezek pár ismerősömre hátha valaki tudja hogyan kell csinálni. A kész munka nagyon szép, nem ártana megtanulni:)

A legjobbatakat!!

Imelda

Jolimama Creative Commons License 2006.07.06 0 0 545
Kiedves Oona! Elment a levél. A tuniszi horgolást holnap küldöm.
Megpróbáltam ezt a horgolást, de egyenlőre nem nagyon értem. Most abbahagytam, de még próbálkozom. Hátha akad valaki még aki esetleg ismeri is. Én őszintén megmondom, még nem is hallottam erről a horgolásról. De azért próbálkozom. Most már én is kiváncsi vagyok rá. Üdv. Jolimama
Írjál, hogy odaért-e a kötésleírás.
Előzmény: Oona (544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!